Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Nano sa 8GB rama, i'll take that :D

@Uruk
To ce biti veci problem za ASUS-a i njihovu reciklazu DC II, III... i njima slicnih hladnjaka i forsirace upotrebu vapor chamber-a za uspesho hladjenje ili upotrebe bar bakarne ploce preko koje idu toplotne cevi. Sto se tice vodenih blokova ne bi trebalo da bude problem.
 
Update: MSI has reached out to us, saying that this is "fake without any doubt". The full statement from MSI: "This stuff is way too retro for any new product...I can guarantee you this is fake without any doubt, Original source for this is known to made up some crazy stuff based on anything they have for us, There is no need to be too serious about it :)".

:)
 
Meni su ovi ventovi odmah bili nelogicni, tj ovaj mali u sredini deluje neefikasno u odnosu na parnjake.
 
Такав мали жути вент има и 290x lightning, па кида. ;)
 
Ljudi jedno pitanje, kod ovih referentnih kartica me zanima posto vec imaju jako malo potrosnju ali kako ce se ponasati takve kartice u igrama? Pitam jer sam ranije imao 7870 referentnu kartu i ono je bilo zlo bozije, jos ako je igra optereti maximalno pa ono je bilo za poludeti koliko je ta karta umela da se dernja. Sada imam 7970 windforce i ovo je milina i kada je najvise opterecena karta se ne cuje mislim cuje se ali nije ona nesnosna buka nego se cuju ventovi kako se jace okrecu. Znam da mi ne moze niko reci striktno za ovaj model kartice a mozda je neko imao neki model kartice koja je bila sa tom turbinom a bila mali potrosac pa da podeli svoja iskustva.
 
problem je sto se stedi svaki cent na tim kartama,i kinezi montiraju te kulere nogama i stavljaju zadnju pastu po kvalitetu i sline umesto thermal pad-ova.verujem da ne bi otvarao i menjao to te preporucujem da uzmes neki powercolor i mozak na otavu,nece biti nesto skuplje od referentnih.

inace,kad se referentna sredi,nije toliko strasno.cak i karte sa velikim TDP-om.
 
sto bas powercolor, nju sam bas imao na 7870 i da ti kazem presela mi je... a vidim jos po oglasima da kada ovim odkupljuju sve jos djene djene odkupljuju ali powercolor striknto naglaseno da nece niko da odkupi.
 
kao sto rekoh,ja sam imao 4 pcs+ (7870,280x dva komada i 290) i sve cetiri su bile odlicne.za one njihove jeftinije modele ne mogu da pricam,bila je kod mene jedna myst par dana i bila je okej,ali ne mogu da sudim na osnovu toliko kratkog roka.pcs+ vec tri generacije kida,a uvek je neznatno iznad referentnih.
 
Не знам шта покушаваш да кажеш, али по томе ниси могао ништа да закључиш, јер то ради.
Сад кад мало боље погледам, то на слици је највероватније хладњак од 290х.
 
New AMD Radeon RX 480 3DMark Benchmarks | VideoCardz.com


AMD-Radeon-RX-480-3DMark-Fire-Strike-2.png
 
Ako se klokuje fino i malo greje ima tu mesa da se stigne Nano. Jesu se stili sa ovim podacima, za GTX 1070 si znao dosta vise kakva će da bude mesec dana unapred :D
 
Samo prepisuju ove rezultate iz baze 3dmarka, ali ko zna na kojim taktovima su ovi rezultati, ali eto i ovde je karta ispred R9 390X sto obecava jako puno. Extrem i ultra podesavanja bi trebala dati prednost R9 390X zbog 512bita, moguce je u igrama i na 1080p da se Rx 480 odvoji da bude brza do max 10%
 
evo i ti kao reviewsrb krenuo da se gadjas s' procenti. :)
 
Dobro je sto je score za RX 470 slican kao za R9 280X. Pa jos ako cena kod nas ili Madjara bude 150-190 evra, super.
Mada ne kontam sta ce joj 8GB vrama. xD
 
Poslednja izmena:
Nisam ja krenuo kao on, nego je on vidio od mene haha :p

Sta drugo da radimo serviraju nam ove 3dmarkove, nidje igre ni za ljeka, a zivo me interesuju performanse (ne samo mene vecinu ljudi)
 
AMD-RX-480-Benchmark-GTX-Titan-X-R9-Fury-X-R9-Nano-GTX-980-R9-390.jpg


AMD’s RX 480 and even the RX 470 put on a better show in actual games vs what we’re seeing in 3DMark. Especially in DirectX 12 games. So if the cards end up showing better gaming performance come June 29th than what’s indicated by the 3DMark scores we’ve seen, do not be surprised.
Regardless, the mere thought that gamers will be able to get R9 Nano & GTX 980 performance for $199


Ono jako zanimljivo za kraj :
Under typical gaming loads the RX 480 draws roughly 100 watts and cruises along at around 60 degrees Celsius/Centigrade in an open air bench.
:banana::banana::banana:
 
Još da se klokuje i skalira fino, uzimam dve :D
 
^Imas ti dobar cpu i plocu ja to slabije da mogu :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ova najavljena cena (200 usd, to je garant bez poreza USA cena) ce sigurno biti za 4gb kartu. Dakle, ocekujem 220-250e za model od 4gb, zavisno od proizvodjaca. 8GB, koliko sam video, bice oko 30e skuplji, znaci 250-280.
 
Dobro to je ocekivano, samo da izadju pa da uporedimo i pazarimo :)
 
Ova najavljena cena (200 usd, to je garant bez poreza USA cena) ce sigurno biti za 4gb kartu. Dakle, ocekujem 220-250e za model od 4gb, zavisno od proizvodjaca. 8GB, koliko sam video, bice oko 30e skuplji, znaci 250-280.

Pa cjena je bila 200USD za R9 380 pa sam ih ja uzimao po 195€ od madjara, mozda ce u pocetku biti nestasica i malo skuplji, ali kad se sve slegne ide to oko 210€ za 4GB model ovaj od 8GB max na 250€.

Jos jednom da kazem na pocetku prodaje svi ce letiti za polarisom od Igraca do rudara naravno da ce velika potraznja biti i da ce cjene biti vise nego kasnije kad se trziste malo zadovolji. Po ovim performansama i ovoj cjeni AMD ce tesko zadovoljiti pocetnu potraznju.
 
Dobra graficka za male pare, svaka cast AMD-u, kako bi volio da najjaci cipovi budu u samom vrhu, a mislim da ovaj put imaju velike sanse...
 
Poslednja izmena:
Moja prognoza za Polari 10 tj Rx 480
Posto su vecinom testovi iz 3dmarka extrem i ultra tu je R9 390X zbog svoje 512 bitne magistrale nesto i jaca od GTX 980, medjutim u igrama slabija, ja ocekujem Rx 480 iznad R9 390X u igrama, a ispod GTX 980 nesto ovako :
perfrel_1920_1080-0acdc1.png

Zbog uzasnog Oc potencijala FURy-x kartice i loseg skaliranja, nije iskljuceno da Rx 480 mogne dohvatiti pomenutu kartu pri max OC-u
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno