Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

I ja se razmisljam da prodam svoju 280x i predjem na RX 480, ali ne znam kolko ce on uopste biti brzi od 280x, takodje imam model koji se odlicno overklokuje.
Ako je razlika 5 - 10 frejmova, ne isplati mi se bas nesto...
 
Valjda vise od 50% brza graficka koliko sam ja skontao. Tako da razlika ce biti 5-10 frejmova u situacijama gde 280 baca 10 frejmova a 480 15 frejmova. Tamo gde dobijas oko 30tak sa 280X ces imati oko 45-50 sa RX480. Ta razlika ce se vremenom samo povecavati.

Edit: Prodas te sluske od 150 evra i eto ti nove graficke :)
 
Pa kazu za RX 480 da je izmedju GTX 970 i 980, tako da u svakom slucaju kupovina RX 480 je po meni sada best buy. A drugo RX je mali potrosac dok ove azdaje sada koje imamo su bas veliki potrosaci po TDP, uzmi da 280x ima 250 a rx da ima 150.

Sto kaze clan G@W da ce se vremenom ta razlika povecati kako budu iz AMD-a izbacivali nove drajvere.
 
Za cenu jedne GTX 1080, bocnes dve RX 480 + blokovi za vodeno + overklok u nebesa = profit :d Ne moras napajanje sigurno menjati, jos imas i 8GB rama. Jedina zackoljica je mogucnost da CF brljavi ili da nije dobar profil napravljen za igru. Dve te RX 480 ima da trose kao jedna moja 290 sa umerenim overklokom, a da je biju bar za 50%.
 
Jedina zackoljica je mogucnost da CF brljavi ili da nije dobar profil napravljen za igru.

Kao sto je vec jednom neko rekao na forumu,ko je imao CF/SLI taj se vise ne vraca istom...
To vazi i za mene... jer to kada radi,extra,ali naterati da radi je cudo... bas sam dosta imao problema sa CF
 
Videcemo u DX12/Vulkanu, trebalo bi da resi sve probleme sa SLI/CF-om.
 
Od takvih igara imamo svega par koje stvarno imaju DX12, dok ovo upecovano ne racunam.
 
Kada ce prvi testovi ? Btw koje portove ce imati jel zna neko ?
 
29.6.2016.
 
Pretpostavljam da ima hardverski VP9 pored HEVC?
 
Poslednja izmena:
Poz, moro sam se registorvati zbog ove teme jer me interesuje bas ova kartica. Trenutno imam 7970 karticu koju sam stavio na oglas za prodaju jer kada dodje rx480 kartica pomutice svima racune za prodaju svojih trenutnih kartica pa me interesuje hocu se zeznuti ako sada prodam ovu moju i sacekam da se pojavi rx480 pa tek onda da prodajem moju ali kontam da ce tada cena moje kartice da ode u bunar sa cenom i da necu moci da dobijem ni polovinu para koju bih mozda sada izvukao.

To trebas da uradis, tako cu i ja, ali ne vec sad!
Pogotovo sto nemas rezervnu graficku, pa deli nas skoro 2 meseca do pojave nereferetnih rx480 na nasem trzistu.
Video si pre kolko je bila objava referetnih Pascal 1080, a tek sad pocinju polako da se tek najavljuju nereferetne, pa dok jos dodju na svetsko trziste, a teeek dokle dodju na nase trziste, lipsi mazgu do zelene trave!
Takodje imaj u vidu da se u nasim radnjama prvo moraju prodati ove starije graficke koje su sad na lageru, te domaci trgovci nece zuriti sa nabavkom novih ili ako ih ubrzo nabave, cena nece biti normalna.

Iz svih tih razloga ti kazem da ti je sad prerano da prodajes svoju graficku i camis 2 meseca cekajuci da kupis nereferentnu rx480 na nasem trzistu, pa i kod madjara nece nesto puno pre...
Sacekaj da vidis prvo testove referetnih kartica, pa sacekaj da vidis i testove nereferetnih, temperature, overklok potencijal i najbitnije cene nereferetnih rx480, pa onda daj svoju na oglas, imas bar nedelju dana fore da je prodas po ceni koja je i sad, do pojave prve rx480 kod nas...
 
Ko ima integrisanu i ne žuri sa igrama, može i da "preživi" mesec, dva bez grafičke :d

toliko je starijih i nezahtevnih igara koje se mogu obrnuti na integrusi.ja se sit naigrao legendarnih platformera (donkey kong,metroid...) zadnji put kad sam ostao bez grafe.
 
Pa slazem se, igrao bi i ja kad bi imao integrusu... ovako imam neku staaaru diskretnu graficku, ali se plasim da je stavim u nov komp...
Meni je u tom periodu apstinacije jedina zamena - smartphone...
 
Pa slazem se, igrao bi i ja kad bi imao integrusu... ovako imam neku staaaru diskretnu graficku, ali se plasim da je stavim u nov komp...
Meni je u tom periodu apstinacije jedina zamena - smartphone...

ako je pci(e) nemas zime.jedino ako je ati malo mozda bude peripetija sa drajverom,po mom iskustvu sve nvidije od 6xxx pa naovamo mogu se osposobe na modernijem win-u bez problema.nece bude kompu nista,u najgorem slucaju nece da radi.ako je nema matora izakana ne bi bilo zgoreg da je ocistis,i promenis pastu i radice to ki sat.
 
ako je pci(e) nemas zime.jedino ako je ati malo mozda bude peripetija sa drajverom,po mom iskustvu sve nvidije od 6xxx pa naovamo mogu se osposobe na modernijem win-u bez problema.nece bude kompu nista,u najgorem slucaju nece da radi.ako je nema matora izakana ne bi bilo zgoreg da je ocistis,i promenis pastu i radice to ki sat.

Uhh, nista od toga, sad videh da je u pitanju ATI Radeon 9600 - 128 bita – AGP, nemam gde da je ubodem...
 
Stace to u PCI,samo malo jace gurnes... :D
 
Stace to u PCI,samo malo jace gurnes... :D

kod mene je radilo :p

ja jednom ostao bez grafične,celi mesec igrao Mah Jong,po noći ga sanjao.....noćne more
ko u JNA kad smo cepali šah...isti slučaj,po noći sanjaš cele partije

Šta mislite kolko će pasti cena za tri meseca,kad se pojavi?
 
Poslednja izmena:
Pojavljuje se krajem meseca, znaci bice dostupna vec uveliko tokom jula.

U Srbiji nece pasti, moze samo da ide na gore. A preko Madjara verovatno za 10-20 evra.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno