Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Koja ce cena da joj bude?


Jelti testirao taj drugar 470?

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Tip koji je testirao za mining, kaze da je za isti OK ali ne i za gaming, za stock AMD cooler kaze u klasi jeftinijih grafickih i da je u miningu isla do 90C

Na osnovu cega je taj genijalac zakljucio da je dobra za kopanje a da nije dobra za gejming? Bas me zivo zanima kako je strucnjak dosao do tog zakljucka.
 
Pa verovatno su poredili sa GTX 1070/1080 :)
470 mislim da jos niko nema u rukama u veceom broju
 
Znaci ako nije jaka kao 1070 i 1080 onda nije za gejming [emoji23]
 
Daj neke slike tog nemilog dogadjaja...inace su ovde katran i perije uvek spremni.
 
Pa verovatno su poredili sa GTX 1070/1080 :)
470 mislim da jos niko nema u rukama u veceom broju

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4os1da/rx_480_overclocking_calculations_based_on/

A jesi mozda video ovaj link ili tom strucnjak da posaljes link pa bas da cujem sta ce onda da kaze na sve to. Ne kazem da je ovo merodavno ali neka se svaka kartica klokuje samo upola od ovoga ja zadovoljan a mislim da ni ostali za taj cenovni rang nece se nesto previse zaliti.
 
Evo malo brojki iz DX11 igara
y51ucwh9da5x.png
 
Tugica clock je tu 1100mhz, s obzirom da u nekim testovima clock ide 40%+ vise, ovo nam ne znaci puno.
 
Kakve vece rezolucije ovo je 1080p kartica maximalno, ako je onaj DX11 grafik tacan i to u igrama gde je AMD dobar, a 290x/390x brza ovo je bas nista specijalno, mada je cena onda vec sa razlogom postavljena tu gde jeste...
 
Poslednja izmena:
Ako je 480 jaca od 970 onda je takodje bolja od 290. Kao sto je erik011 rekao nista nije klokovana a i drajveri treba da izadju pa cemo tada videti kakva ce biti.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sigurno je jača od GTX970. Mene zanimaju performanse RX480 @1500MHz vs GTX980 @1500MHz.
 
Koliko sam ja cuo AMD nije jos dostavio driver novinarima tako da sve ovo sto se vrti to je sa starim driverima, sa novim driverima izlazi i novi softver za OC tako da ni trenutni OC nije mjerodavan...sacekat jos 3 dana pa ce se sve znati.

Ovo sto se do sada vrti sve slabije i slabije sada vise nije brza ni od R9 390X, a oc spao ispod 1400Mhz...bude li sve ostalo ovako onda je s razlogom ta cjena od 199$-229$.
 
Kava god bude a ne sumnjam da ima losa da bude ja je uzimam dosta mi je bez grafe a mozda na tamo uzmem jos jednu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kakve vece rezolucije ovo je 1080p kartica maximalno, ako je onaj DX11 grafik tacan i to u igrama gde je AMD dobar, a 290x/390x brza ovo je bas nista specijalno, mada je cena onda vec sa razlogom postavljena tu gde jeste...

he he, smesan si ali mnogo smesan. Ova kartica ce ne samo da bude za 1080p nego ce i za sledecu rezoluciju biti vise nego odlicna. A drugo i da je samo za 1080p pa meni opet odgovara jer ne letim ko muva bez glave pa cim neko kaze skoci da ja skacem ili sto je neko na forumu bio zaludan pa imao viska para pa sklopio masinu sa kojom tera 4k jer eto nije znao sta ce drugo da radi pa sada kao je 4k postalo standard za igranje, ne 4k nije postao standard i nece jos dugi niz godina ni postati. Kao sto je jedan clan foruma reko dogod 4k monitori ne budu tu 200-250 evra to nece biti standard.

Si ti dobro pogledao taj grafikon i jesi video da je kartica na 1120 MHz kloku sto nije ni zagrebalo njenu povrsinu za razliku od onog testa gde je kartica klokovana na 1622 MHz, ja kazem ne mora da mi radi na 1622 neka radi za svaki dana na 1450 MHz i ja sam zadovoljan a pride sto ce cena biti takva kakva jeste ce biti samo bonus. Oni gejmeri koji budu mogli da uzmu ovu kaarticu pa je stave na vodeni blok ce dobiti jos vise benefita u igrama i u radu a cena kartice i vodenog bloka ce ih opet kostati jeftinije nego da su kupovali 1070 karticu.

Koliko sam ja cuo AMD nije jos dostavio driver novinarima tako da sve ovo sto se vrti to je sa starim driverima, sa novim driverima izlazi i novi softver za OC tako da ni trenutni OC nije mjerodavan...sacekat jos 3 dana pa ce se sve znati.

Ovo sto se do sada vrti sve slabije i slabije sada vise nije brza ni od R9 390X, a oc spao ispod 1400Mhz...bude li sve ostalo ovako onda je s razlogom ta cjena od 199$-229$.

Ne znam misim da su ipak dobili nove drajvere jer ovde na slici se vidi da imaju 16.6.2

Pogledajte prilog 203269
 
Poslednja izmena:
Meni je fascinantno to da više niko nije gadljiv na referentni kuler, samo se priča o ceni i dobrim performansama za male pare. Temperatura i buka su naprasno nebitan faktor. Videli smo rastavljenu kartu, ono je krš kuler kao i svaki blower do sada, bez obzira na nizak TDP karte.

A verujte, biće kukanja na cene(300+ evra) kada se pojave nereferentni modeli.
 
Ja necu da kupujem tu referentnu cekam ove druge.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam samo jednom imao referentnu kartu i necu vise, nisam ni reko da cu prvog dana da je kupujem nego cu sacekati lepo da izadju nereferentni modeli pa se onda odluciti za neki. Jedino sta moze da mi promeni misljenje je to da se pojave testovi gde kartica radi pod punim opterecenjem i podesen ventilator na najjace pa da se cuje kakva je u takvom radu, samo tako mogu da promenim misljenje ali sa predhodnom 7870 koju nisam klokovo nego je bila fabricki podesena se derala u igrama ko luda.
 
Ma treba sacekati da se kartice zvanicno pojave u prodaji, od toga nas deli jos 3 dana a onda kada krenu testovi i sve ostalo bice ih vise nego dosta da se svako odluci da li je vredna kupovine ili nije.
 
Meni nije jasan ovaj autoput od 4k bita.....jel to greška ili?
Fury i Nano imaju 4096 bita??
 
Meni nije jasan ovaj autoput od 4k bita.....jel to greška ili?
Fury i Nano imaju 4096 bita??
Naravno da nije greska ali to je moguce samo uz HBM memaru :)

Onaj Radeon Pro Duo, koji je u sustini 2 x R9 Nano je azdaja od kartice, naravno da AMD nece izbaciti nista jace od toga ove godine, da se neko ne zaleti i pomisli na x2 490 :p mozda sledece god.
 
Poslednja izmena:
Evo malo brojki iz DX11 igara
y51ucwh9da5x.png

Nesto mi se ne slazu ovi grafikoni: gledam na guru3D i techpowerup-u u igrama Division i GTA V, razlika izmedju 390X i GTX 970 nije toliko velika. Takodje u obe igre je GTX 980 brzi od 390X dok je ovde obrnuto.

U svakom slucaju, cekamo jos 3 dana pa da vidim prave testove, ovo sve do sada ne moze da se uzme za ozbiljno, pogotovo leak-ove koje plasira wccftech.
 
Poslednja izmena:
Ja, ako budem uzimao, uzimam ili 4 ili nijednu. 25 Mh izgleda mi vrlo primamljivo.
 
25MH u ethereumu je OK ali nista specijalno, mada je hedicap jer verzija sa 4GB ima sporiju memoriji (mozda moze da se klokuje bez problema?) pa baca samo 21MH na defaultu
 
Cisto sumnjam da verzija sa 4Gb ima sporiju memoriju, to bi automatski znacilo manje performanse (koliko toliko) i u gamingu...nije dugo jos 3 dana :)
 
Nazad
Vrh Dno