Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Posmatrano na 1080p sporija, dok na 1440p nijansu brza zahvaljujuci 512 bitnoj magistrali, sve u svemu kad bi Rx 480 dogurala na ovim rezolucijama do performansi R9 390x i GTx 980 za 199$ imali bi odlicnu karticu, pojavio se info koji kaze da ce Rx 480 8GB model kostat 229$ sto nije puno s obzirom na 8GB, za 1080p moze proci i 4GB dok bi za 1440p 8Gb bilo bolje.

Vec sam pisao da je bolje 8 gb vrama na kartici jer vec sada imas igara koje traze za pokretanje vecih textura traze odredjenu kolicinu vrama koju moras da imas na kartici. Tu dolazimo do Lords of The Fallen, Doom 4, Shadow of Mordor... ovo su igre za koje znam da sigurno traze vise vrama za pokretanje svojih textura na najvisa podesavanja a verovatno da ima jos koja igra ali nije iskljuceno da ce u skorije vreme biti sve vise i vise igara koje ce krenuti ovu praksu da primenjuju u svojim podesavanjima.

Evo samo uzmi lords f the fallen koji je izasao 2014 godine je trazio 6 gb vrama na kartici i morala je da bude jedna kartica koja ima preko 6 gb vrama ili bas tacno 6 gb vrama nisu mogle kartice koje su u sli ili crossfire modu.
 
Poslednja izmena:
Ne secam se bas odvno je bila ta 1014godina:) :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Meni se cini da AMD aminuje leak, malo da se napravi hype. Pa pojeli bi ih advokati do sad da nije tako :)
 
flopovace jedino ako performanse budu ispod 970gtx i ako slazu za cenu.a verujem da bi do sad pokrenuli damage control za obe stvari da glasine nisu tacne ili ni blizu.da flopuju zato sto nece OC biti kao sto tamo neki wcctech i sl klikbejtuju...stvarno ne vidim kako neko iole ozbiljan moze da misli ista slicno.
 
Meni je shega sto se prica ovdje kao 'malo' brza od gtx970 a razlika izmedju nje i gtx980 je 15%, da je 30% pa hajde :S: a u slucaju 390/390x jos gore, razlika nije ni 10%
Oni su na slajdovima stavili 970/980 sto zaci da (sa tadasnjim drajverima) karta stoji izmedju.. pa cemo reci da je npr. 8% bza od 970 a 7% sporija od 980, to je sve nebitno :wall:
 
Pusti ti "tadasnje" drajvere, 290x, 2014 godinu, TP prosek gde se testira warhed, tomb raider i metro... 390x brise patos sa 980oc u novim "amd friendly" dx12 igrama. Znaci OCovana kartica ne moze da pridje stock varijanti, toliko o maxwell tehnologiji u 2016. godini.
 
Citajuci ovde temu, nailazim na nekoliko, posteno govorecu kontradiktornih postova, gledajuci testove igara na 1080p. Naravno odnosi se na debatu 4GB vs 8GB, gde ste vi to nasli da Doom ili taj toliko famozni Lords of Fallen vuce preko 6GB??
Ja nesto ne uspevam....

A i jedan mali off, tako veliki skok koji tako najavljujete, bar za 1080p, u nekoj bliskoj buducnosti nije realan, a i samo to pitanje je smesno iz cistog programerskog ugla. Kako izgleda jedan Witcher 3 i koliko vuce VRAMA na max?? Ja izmerih sa drugarom max 2.5gb...
A onog trenutka kad 8GB gpu memorije postane MUST HAVE, RX 480 sigurno nece biti optimalno resenje(bila ona brza/sporija od R9 390X/GTX 980).
Sta da rade ljudi koji su uzeli GTX 970 ili 980 i pljunuli ozbiljnu lovu ne tako davno?? To tako ne funkcionise.
 
Poslednja izmena:
Citajuci ovde temu, nailazim na nekoliko, posteno govorecu kontradiktornih postova, gledajuci testove igara na 1080p. Naravno odnosi se na debatu 4GB vs 8GB, gde ste vi to nasli da Doom ili taj toliko famozni Lords of Fallen vuce preko 6GB??
Ja nesto ne uspevam....
Doom trazi 5gb vram ako oces da postavis teksture na nightmare

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Meni je shega sto se prica ovdje kao 'malo' brza od gtx970 a razlika izmedju nje i gtx980 je 15%, da je 30% pa hajde :S: a u slucaju 390/390x jos gore, razlika nije ni 10%
Oni su na slajdovima stavili 970/980 sto zaci da (sa tadasnjim drajverima) karta stoji izmedju.. pa cemo reci da je npr. 8% bza od 970 a 7% sporija od 980, to je sve nebitno :wall:

Upravo tako, te karte nisu toliko daleko.
Plus jos jedna stvar - ako se posmatra HD rezolucija, onda tu stvari stoje drugacije i tu je GTX 980 na nivou Nano karte pa onda onda prica da RX 480 doseze Nano i moze da pije vodu...

Pusti ti "tadasnje" drajvere, 290x, 2014 godinu, TP prosek gde se testira warhed, tomb raider i metro... 390x brise patos sa 980oc u novim "amd friendly" dx12 igrama. Znaci OCovana kartica ne moze da pridje stock varijanti, toliko o maxwell tehnologiji u 2016. godini.

Jel moze OC-ovana GTX 980 protiv OC-ovane Fury? Test od proslog meseca, nije tp:

http://www.hardocp.com/article/2016..._dissipation_video_card_review/1#.V2lBuywpmUk

The XFX R9 Fury Triple Dissipation is a decent video card, performing on-par with the ASUS GTX 980 STRIX DC II OC. We saw the two video cards perform similarly in many of the games, and each video card was advantageously faster in at least one game. We did see a larger performance gain from the ASUS GTX 980 STRIX's overclock than we did the XFX R9 Fury. This meant faster in-game performance equating to higher framerates or enabling advanced graphics options.
 
To nije bila poenta mog posta, kada sam rekao tadasnje drajvere mislio sam na one koje je koristio amd u trenutku predstavljanja. Ja govorim o poredjenju koje su oni sami naveli, a razlika izmedju 970 i 980 nije uopste toliko znacajna da se ovdje polemise u smislu bice 'samo' malo brza od 970 kao da je to godinama daleko od 980.
 
Citajuci ovde temu, nailazim na nekoliko, posteno govorecu kontradiktornih postova, gledajuci testove igara na 1080p. Naravno odnosi se na debatu 4GB vs 8GB, gde ste vi to nasli da Doom ili taj toliko famozni Lords of Fallen vuce preko 6GB??
Ja nesto ne uspevam....

A i jedan mali off, tako veliki skok koji tako najavljujete, bar za 1080p, u nekoj bliskoj buducnosti nije realan, a i samo to pitanje je smesno iz cistog programerskog ugla. Kako izgleda jedan Witcher 3 i koliko vuce VRAMA na max?? Ja izmerih sa drugarom max 2.5gb...
A onog trenutka kad 8GB gpu memorije postane MUST HAVE, RX 480 sigurno nece biti optimalno resenje(bila ona brza/sporija od R9 390X/GTX 980).
Sta da rade ljudi koji su uzeli GTX 970 ili 980 i pljunuli ozbiljnu lovu ne tako davno?? To tako ne funkcionise.

Doom kao sto je naveo kolega trazi preko 5GB za Nightmare senke i detalje, a inace na ultra trosi 3,8GB na 290, tako slicno trosi i New Order i Old Blood, jer je takav engine, svuce boga oca u memoriju. BF4 na ultra 1080p, cepa nekih 2,8GB max sto sam ikad video, Witcher III hoce da namakne 3GB ponekad. Trenutno retko koja jede preko 4GB, ali nije iskljuceno da ce da namaknu na vestaka preko 4GB za 1080p, zato i ganjamo sa vise od 4GB.
 
RX 480

RoTR ide i do 7Gb ,CoD 3 isto,Titanfall na insane ode preko 4Gb u nekim mapama.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Titanfalli sve na max, nema dalje ide do nekih 3,2GB na 290, nikako preko 4GB.
 
Sigurno je mislio na "mape"

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Citajuci ovde temu, nailazim na nekoliko, posteno govorecu kontradiktornih postova, gledajuci testove igara na 1080p. Naravno odnosi se na debatu 4GB vs 8GB, gde ste vi to nasli da Doom ili taj toliko famozni Lords of Fallen vuce preko 6GB??
Ja nesto ne uspevam....

Jel si ti citao moju poruku ili si je samo pogledao a sada postavljas pitanja napamet? Gde sam ja napisao da igra vuce 6 gb vrama, ja sam reko da igra trazi 6 gb vrama da bi se ukljucile teksture na najveca podesavanja a to su dva razlicita pojma koliko ja znam.
 
Jel moze OC-ovana GTX 980 protiv OC-ovane Fury? Test od proslog meseca, nije tp:

http://www.hardocp.com/article/2016..._dissipation_video_card_review/1#.V2lBuywpmUk

Nadji neki 390x vs 980 u novim igrama. Ne Betlefildima, ne Falloutima, vec igrama gde Havaji pokazuju razliku. Posto se graficka kupuje za igranje igara a ne da se pametuje po forumima, onda je logicno da igre u kojima 1080p60fps karta daje 60 fps u 1080p nisu vise relevantne. Znas i sam da taj nivo performansi nije vise 1440p u ovom momentu vec 1080p ma sta pricali AMD ili neki testeri. Nema smisla testirati karte tog ranga u 1440p ako na maks. ne mogu da izvuku 60 fps.

Jasno je meni da Hitmen i Quantum Break idu na ruku AMDu ali jbga tako je, i to su igre koje se igraju. Ako Maxwell nesto ne moze da tera u 2016. godini onda jednostavno nije vise adekvatna arhitektura ma koliko se vlasnici istih tesili i pljuvali po optimizaciji igara. Poenta je da se daju pare koja sve moze da tera dobro. U ovom momentu je 390x takva karta, Polaris ce verovatno isto biti. 970/980 vise nisu. Nije ti smetalo da spocitavas istu stvar ATI kartama kada su one bile u situaciji da neke igre na njima ne rade dobro zbog TWIMTBP programa.

Edit: Typo, mislio sam na obican 980, ne ti varijantu.
 
Poslednja izmena:
Umart moze,a ovo drugo je greska u kucanju......
582edc3f8a10fa39be998ed0941c0cea.jpg
21f90257a69dfbf0f1f4b9b12d3d25f8.jpg
0a5c98f3bb376dee1afa72a26ab175eb.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Igrah boga oca Titanfall, i ne videh preko 3,2GB sa 290, sve do daske 1080p jelte. Prvi put vidim da cepa preko 4GB :D
 
To sto neke igre imaju velik vram usage, to ne znaci da je to opravdan usage. 4GB korisnici ce imati vise nego dosta [heh, vise nego 970], a 8gb korisnici ce imati fin future-proofing.
 
Pa ti lepo rece da nekad ode preko.U principu je oko 3,5gb (moj slucaj) ali na nekim mapama ode peko 4gb.Ne znam zasto ali to je jedina igra koja mi usija grafiku.Crysis i ostale su smesne za Titan , sto se tice temperature.Kako zasto nemam pojma .


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Hoce li i5-2400 moci da tera ovu grafiku ?
Da ne bude uskog grla ?


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
 
Bez problema, kao i svaki drugi i5 od Sandy-ija pa ovamo.
 
Imate na YouTubeu novi Mirrors Edge i 970 vs 390 8GB sa max. podesavanjima i sta se desava 970 kada predje 3.5 GB :)
 
Ala ce ova moja 760-ca da ode na dobos za jedno 60-70e (nadam se :d).
 
Pored R9 270X, 280, 280X nece da moze. Ni u Serbiji.
 
Nazad
Vrh Dno