Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Mozda ti je maticna sa starim biosem pa zbog toga ni ne mozes da instaliras drajvere za karticu jer maticna ti ne vidi karticu u pci slotu, lepo proveri koji ti je bios na maticnoj pa skini zadnju verziju biosa pa je unapredi pa onda pokusaj ponovo da isntaliras drajvere za graficku.
 
Mozda je sa modovanim BIOSom ako je bila u miningu pa zato blesavi. Koji je tačno model?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda je sa modovanim BIOSom ako je bila u miningu pa zato blesavi. Koji je tačno model?


Sent from my iPhone using Tapatalk

A vrlo lako moze da je i ovo problem sto kazes, da je iz rudnika i da ima modovan bios i da zbog toga ne dozovljava instaliranje regularnih drajvera. Nego stankovicu vidi jel kartica ima dual bios pa prebaci na taj drugi pa vidi jel hoce tu da instalira drajvere.
 
Najbolje akk mozes da je ubodes u neku drugu mašinu, ako tamo radi onda je nešto do ploče najverovatnije.

Ako ni tamo ne radi. Onda je lepo vrati pošto ti je verovatno neko prodao pokvarenu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije pokvarena 100% nego je garantovano bila u rudniku i da je imala modovan bios pa zato ne moze da instalira drajvere ili je bios na novoj maticnoj stari pa ne prepoznaje karticu.

Stankovicu napisi koja ti je ta nova konfiguracija da znamo sa cime se susreces? Mozda pre odkrijemo gde je problem!
 
Uspeo sam,ne znam ni sam kako.
Mozda je pomoglo,vadjenje iz slota,pa ponovno vracanje,mozda ponovno brisanje.
Sada radi,i pokazuje nju,kao grafiku.
Probao sam je danas,kod lika,od koga sam uzeo,i uredno je radila,i izvrtela par testova.Tako da mi je stvarno ovo cudno.
 
Eto. To je najbolja opcija. I neka te od sad dobro služi ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eh,prvi put sam,pre par dana,postoa korisnik intela.
Oduvek sam bio na amd.
Sada sam zamenio nvidiu,za ati,i eto meni problema.
Nadam se da ih nece vise biti.
 
Onda nije sigurno dobro legla.

Bitno je da nije nista a ovo sve ostalo su samo nagadjanja sta bi mogo biti problem. Najvise volim te najjednostavnije probleme nije nista ali se covek dobro oznoji od sekiracije.

Neka te u zdravlje sluzi.
 
Hvala,nadam se da hoce.

Inace,Battlefield 1 mi ocajno radi,gore nego na staroj 660Ti.
Stvarno ne znam,u cemu je problem.
 
Poslednja izmena:
Kako ocajno? Ja presao na 380 karti i fino je radilo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Sredio sam,stavio sam BF1 proces na high,i radi bolje.
Mada,moj procesor je G4560,dosta losiji od tvog.
 
E to ne znam, mozda zbog procesora. Ja sam na 3770K igrao.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Bf1 dosta opterecuje procesor i znaci jaci.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Mozes da probas, ali ja nisam nasao problem na win7.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da li da prelazim na 10-ku,cuo sam da ima nekih problema sa ati kartama?

Ja sam na desetci jos od njenog beta stanja i uvek ati kartice pa cak i sada 480-ku imam i nisam naisao na probleme. Ne kazem da ih nema ali nekome sto je ocigledan problem ja to ne vidim ili ne primecujem ili kod mene nema, u velikoj meri sve zavisi od kompatibilnosti hardvera. Jednostavno moze sve da bude ok a nekome moze da zagorca zivot do te mere da jednostavno ide iz teme u temu ida pljuje win 10.

Moras probati da bi znao da li ti odgovara desetka ili ne. Ali po meni jos od sedmice ovo je najbolji win koji sada koristim.
 
Da li da prelazim na 10-ku,cuo sam da ima nekih problema sa ati kartama?
Predji ako vec igras bf1, bolje su performanse Rx kartica na dx12+rasterecuje procesor.
G4560 ce se malo muciti u bf1 multiplayer, a i generalno ce negde imati bottleneck za rx 480(zavisi od igre do igre, u ne-intenzivnim cpu igrama verovatno nece, dok u bf1,gta V,witcher 3 u gradovima.. hoce)

Meni je prva stvar i osnovna svaki put kad nesto ne radi kako treba, da izvucem i ubodem nazad i da ga ostavim iskljucenog 10ak minuta pre novog paljenja, desavalo mi se da sve lepo povezem i da nece da butuje, povadim kablove i vratim, butuje..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Onda ću preći na 10-ku,posto na osmici nema opcije, za dx12.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sta trebam da iskljucim u MSI Afterburner da mi ne rusi podesavanja u Wattman-u???

Trixx mi nije toliko potreban pa sam ga obrisao ali MSI bi ostavio jer mi daje dosta podataka na ekranu u toku igre o stanju kartice i procesora.

Evo mojih podesavanja iz Wattmana i kartica super radi sa tim podesavanjima ali samo akda mi se ne bi podaci rusili svaki put posle restarta.

Screenshot (47).png

Jako cudno, sada mi ne dira podesavanja za undervolt ali mi zato resetuje max i target za temperaturu i brzinu ventilatora min i max na koliko ce da se okrecu.
 
Poslednja izmena:
Ne moze, kolju se, moras da obrises MSI AB.


@stankovic
BF1 multiplayer na dual core procesoru je zabavno iskustvo, i 100% ti bottleneckuje grafu.
Obavezno DX12 i win10 da malo popravi stvari. Inace nikakav problem nema AMD na win10... to su gluposti. Vrteo sam 4 polaris/3xx grafe na preko 10 igara u 3 rezolucije i sa razlicitim APIem.
 
Poslednja izmena:
A jel ima neka zamena za MSI Afterburner? Da pokazuje one podatke o kartici kao kod MSI?
 
Hwinfo64 za ocitavanja radi posao mnogo bolje od Afterburnera, samo sto u njemu nema podesavanja za bilo sta, samo ocitavanja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni treba unutar igre da mi pokazuje podatke za memoriju, gpu, cpu, brzinu memorije itd kao sto je to msi afterburner radio.

Screenshot (40).png

Evo kao ovo na slici sto sam imao, jel ima neki drugi program koji moze da mi pruzi ove informacije???

EDIT:

Za sve one koji su navikli da imaju podesavanja iz MSI Afterburner mislim da sam mu doskocio u problemu!

Pa sve sto treba da uradite je da prvi put u Wattman-u podesite sve kako vas zanima a onda da instalirate MSI pa najnoviju verziju Rive sa sajta Guru i NIKAKO ne stavljati da se MSI pali zajedno sa racunarom jer to onda resetuje odredjena podesavanja u wattman-u.

Ovo cu sto sam napisao pratiti par dana da vidim jel ovo samo izdvojen slucaj ili je ovo stavrno dugorocno resenje.
 
Poslednja izmena:
HWINFO može da se podesi da prikazuje podatke isto kao MSI AB, idi na opciju za podešavanje configure settings pa onda na osd, i onda tu podešavaš šta želiš da se vidi na ekranu.
Možeš da koristiš recimo watmena, rivatuner i hwinfo bez msi ab-a, sve radi normalno bez greške.
 
HWINFO može da se podesi da prikazuje podatke isto kao MSI AB, idi na opciju za podešavanje configure settings pa onda na osd, i onda tu podešavaš šta želiš da se vidi na ekranu.
Možeš da koristiš recimo watmena, rivatuner i hwinfo bez msi ab-a, sve radi normalno bez greške.

Namestio ali ne svidja mi se. Sada ce neko reci da sviram ku*cu ali krastavac navikao sam se na onaj osd kako izgleda a ovde dok po ukljucujem sve totalno se pogubim sta je sta i sta cemu dodje. Na kraj manje vise to je to.

Ono sto sam gore napisao radi metodom stapa i kanapa ali dobijam ono sto sam hteo.

U svakom slucaju hvala ti na predlogu.
 
Ako ti je tišina toliko bitna,onda si trebao ići na MSI.Kod nje je to što hoćeš po def-u.Čak i nešto niže.2K za rpm je prilična cifra u koliko si osetljiv na buku.Kod mene radi na 1300rpm pod punim opterećenjem,out of the box.Naravno MSI.
 
Poslednja izmena:
Nije meni problem buka, naravno ne volim da je cujem ali meni na 1650 rpm uopste ona ne smeta kako radi a lepo hladi karticu. Nego mi je bio problem sto mi je msi afterburner rusio postavke u wattman-u dok nisam ukapirao fazon kako da joj doskocim u tom problemu. Sada imam lepo undervoltovanu karticu imam osd na ekranu koji sam hteo ja zadoovoljan.

A sto se tice msi kartice nisam hteo jer nije mi opravdao vecu cenu koju ima. Po meni je to samo nagruvana cena a sa nitro+ karticom sam sasvim zadovoljan kako radi.

Upravo prelazim doom i u najvecim guzvama meni kartica vrti sa vulkan api oko 100-130 fps-a a pritom se greje do 52-55 stepeni i ventilatori na 50%
 
Nazad
Vrh Dno