Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Jeftino je tako jer mi duguju toliko u kešu (inače jedna naša poznata firma, često spominjana baš ovde) pa mi nude novu grafiku sa tri god. garancije u tu cenu. Pomalo sam se nećkao ali sam prelomio da je uzimam i stiže sutra...
 
Ako mozes za 10-20e da predjes od 970 na neki nitro 480 ili neki drugi solidan model, prelazi.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jel mogu na njima da se ukljuce one Nvidia gameworks opcije?

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Ako je neka minimalna doplata svakako treba preci sa karte od 3.5GB
 
Da, ali na minimum gtx1060 6GB. Suludo je uzeti 480, koja je za sada u vecini igara slabija od 970 i doplatiti, a za dobar primerak 480 sigurno nece doplatiti samo 20e.
Jos ako ne mogu da se ukljuce gameworks opcije, koje izgled igre totalno promene, tek je to suludo.

Ja sa mojom 970 nikada nisam imao problema, sve igre na max, sem deus ex. Nemam svuda minimum 60fps, ali na Witcheru nije problem kada padne na 50 na trenutke, a vecinu radi na oko 70, jer je hairworks vredan toga :)
1530/4200Mhz clock i izvlaci svaku igru na ultra. Taj stuttering koji spominju nisam nikada doziveo, a igre mi redovno zauzimaju svih 4GB rama na gpu.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Kakva crna GTX 970 RX 480 8Gb je klasa iznad, to je bio fail i kad je izbacena :d
 
a zasto ne bi mjenjao? proda taj fail od 3.5Gb dok jos ima napaljeni klinaca i doda malo uzme Rx 480 8GB ili GTX 1060 6Gb dobije jacu karticu sa 6 ili 8GB memorije. Doplata je sigurno mala a dobije i brzu i noviju karticu sa 3g garancije.

GTx 1070 je odlican upgrade ali treba mu realno 200e.
 
Kako za 200e vise da uzme 1070, koja ima tako jeftino? Koliko mislis da ce da proda 970?

Za 1060 se slazem, mada je i to doplata od nekih realno sigurno 100e, ali je barem provereno jaca od 970, za razliku od 480, koja je kaca samo u dx12 i bez pola vizuelnih efekata.

Sto se tice tog klinackog podjebavanja, evo kako radi 970 sa ~4050mb zauzetosti:



Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Ti nisi ocito nikad probao Rx 480, tako da je suvisno bilo sta dalje pricati.
 
Za vizelne efekte je tačno, pošto je Gameworks ograničen na GTX. Ali da je brža samo u DX12, nije. Brža je u DX11
https://www.computerbase.de/thema/grafikkarte/rangliste/
Isključi DX12/Vulkan naslove, i opet je 480 oko 10% brža (ref vs ref ili MSI vs Sapphire). Zapravo, po ovom testu su izjednačene ako se koristi DX11 za GTX i DX12/Vulkan za RX :)

Treba da zahvalimo M$-u što je ograničio DX12 na Windows 10, i tako omogućio da DX11 dočeka duboku starost :d
 
Poslednja izmena:
Ti nisi ocito nikad probao Rx 480, tako da je suvisno bilo sta dalje pricati.

To, nemoj odgovoriti ni na jedno pitanje.

I jos jedno, kakve performanse ima rx480 kada se ukljuce gameworks opcije, koje totalno menjaju izgled igre?


Space, ono sto sam ja gledao, jeste da je 970 manje vise, ista kao 480, negde jaca, a u dx12 uvek slabija.
E sada, mozda sto je evga 970, a reference 480...moja 970 se jako dobro klokuje, pa se dobiju sigurno 10-15% jace performanse od stock, zanima me koliko moze 480 da se klokuje neka jaka?

Opet, ispada da branim 970 jer je imam, a vec sam je prodao drugaru za 200e i cekam da je predam kada mi Fanta donese 1070.

Svakako, zanima me kako covek misli da doda samo 200e za 1070, kada se proda 970? To bi znacilo da za polovnu 970 moze da uzme 480 bez doplate.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Jedina smislena promena je 1070, ispod toga je bukvalno bacanje para, mislim da smo se barem tu svi slozili :)

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
To, nemoj odgovoriti ni na jedno pitanje.

I jos jedno, kakve performanse ima rx480 kada se ukljuce gameworks opcije, koje totalno menjaju izgled igre?


Space, ono sto sam ja gledao, jeste da je 970 manje vise, ista kao 480, negde jaca, a u dx12 uvek slabija.
E sada, mozda sto je evga 970, a reference 480...moja 970 se jako dobro klokuje, pa se dobiju sigurno 10-15% jace performanse od stock, zanima me koliko moze 480 da se klokuje neka jaka?

Opet, ispada da branim 970 jer je imam, a vec sam je prodao drugaru za 200e i cekam da je predam kada mi Fanta donese 1070.

Svakako, zanima me kako covek misli da doda samo 200e za 1070, kada se proda 970? To bi znacilo da za polovnu 970 moze da uzme 480 bez doplate.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.

Pa sam kazes da si prodao GTX 970 za 200e i to drugaru znaci mogao si je i vise prodat dodas jos 200e i uzmes GTX 1070.
Ne znam za koliko si kupio GTX 1070 ali ja je mogu nabaviti oko 410e
 
Pa to je super, nabavi onda coveku 1060 6gb za 250e ;)

Moja 970 je malo skuplja, ali sam se sada setio da stvarno ima onih slabih 1070 za oko 400e, sto obesmisljava 1060 u potpunosti.

Jurio sam opet da uzmem xtreme gaming, pa sam cak otisao i do 1080 xtreme waterforce, da bih skontao da nema poente na mom 1080 tvu, te nisam hteo ni euro da bacim mi na xtreme edition 1070 i uzeo G1 Gaming, jer je realno dovoljna za 1080p.
I sada sam se setio da ih je bilo i jeftinijih, ali je realno da se uzme neki solidan model za overclock ma duze staze.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Da, ali na minimum gtx1060 6GB. Suludo je uzeti 480, koja je za sada u vecini igara slabija od 970 i doplatiti, a za dobar primerak 480 sigurno nece doplatiti samo 20e.
Jos ako ne mogu da se ukljuce gameworks opcije, koje izgled igre totalno promene, tek je to suludo.

Ja sa mojom 970 nikada nisam imao problema, sve igre na max, sem deus ex. Nemam svuda minimum 60fps, ali na Witcheru nije problem kada padne na 50 na trenutke, a vecinu radi na oko 70, jer je hairworks vredan toga :)
1530/4200Mhz clock i izvlaci svaku igru na ultra. Taj stuttering koji spominju nisam nikada doziveo, a igre mi redovno zauzimaju svih 4GB rama na gpu.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.

Nisi u toku,ocigledno. GTX 1060 6gb je 2-3% brzi od 480 8GB u DX11, a 4-5% sporiji u DX12. Maltene iste karte po performansama.
 
Da, dok ne koristis graficke opcije koje AMDu ne odgovaraju.
Kao neko ko zeli sve da stavi na max, zelim sve u igrama da odvrnem, pa vidim koja mi je bolja.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
To nisu opcije koje amd-u ne odgovaraju, nego iskljucivo nvidia opcije ubacene u nekolicinu igara.

Gtx 970 nova u americi ide za 200$ , sad verovatno i manje, toliko o tome.
Ovde nvidija drzi cenu zbog fanboyizma iskljucivo i ni zbog cega drugog.

Rx 480>gtx 970 u svakom smislu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@heroj
Svi testovi se rade sa svim opcijama odvrnutim na max. Ako igra ne podržava određene opcije na određenim kartama (gameworks), onda one ne mogu biti uzete u razmatranje. Većina igara koje vidiš u testovima i nisu gameworks igre, i mnogi sa nVidia kartama ne koriste GW, jer im je bitniji veći FPS. Tako da nemoj od muve praviti medveda. I ponovo, ako ti je bitan GW, nemoj se baviti Radeon kartama.
 
Ima tema o GW pa nek se prebaci tamo ako mu je to toliko bitno, a ne znam u koliko novi naslova je zastupljen GW sve mi se vise cini da polako ide u zaborav. Naravno bice tu uvijek po neka nv ekskluziva koja ce ga odrzavati u zivotu cisto sa marketinske strane.
 
Ne bavim se, kao sto rekoh, uzeo sam 1070.
Decko je pitao da li da menja 970 za 480, mislim da ste vi ti koji su zaboravili o cemu pricamo :)
Koji je overclocking kapacitet 1060 u odnosu na 480 i gde ih to stavlja?
Ovako sto sam gledao, sve 4 na ovom snimku 1060 i 480 su losije od moje 970:
https://youtu.be/CiYQqNiqQKU

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Hehe...recimo, 480 i 1060 su iste snage. Ali ukljuci fiziku u Betmenu da mu se leluja plast i odjednom 480 postane 30% brza. Al bez plasta, sto jes` jes` :)
 
20170124148527402180883.png
[/IMG]

Omaklo se nesto Nvidiji sta kazu brza GTX 1060 :d
 
U globalu rx480 vs gtx1060 su tu negde. Svako ko uzme jednu ili drugu nece pogresiti, sve dok bira naspram svojih potreba. A prevagnuce afiniteti ka zelenom ili crvenom taboru kod svakog pojedinca ☺

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Po ovom testu ispadne 390X i Rx480 brza od GTX 1070 sto nema sanse da je realno. Kolega ima RX 480 sapphire nitro a ja 1070 strix oc i nvidia je brza 50-80% zavisno od testa ili igrice. Po ovom testu je bolje uzeti 470 nego 1070

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
U globalu rx480 vs gtx1060 su tu negde. Svako ko uzme jednu ili drugu nece pogresiti, sve dok bira naspram svojih potreba. A prevagnuce afiniteti ka zelenom ili crvenom taboru kod svakog pojedinca ☺

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока

U ovom slucaju ce da prevagne cena. Jer rx modeli mogu da se uzmu vec od 235 evra dok najjeftinije 1060 ne mogu da se nadju jeftinije od 270 evra na kp, mozda moze jeftinije ali razlika u doplati nije vredna te razlike koliko je 1060 mozda jaca u nekim igrama.

Po ovom testu ispadne 390X i Rx480 brza od GTX 1070 sto nema sanse da je realno. Kolega ima RX 480 sapphire nitro a ja 1070 strix oc i nvidia je brza 50-80% zavisno od testa ili igrice. Po ovom testu je bolje uzeti 470 nego 1070

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pa mozda je u toj igri jaca?
 
Poslednja izmena:
Licno meni je uvek prioritet cena, totalno mi je svejedno da li je nvidia ili amd(ati). U ovom momentu definitivno je pristupacniji amd. Ali za one koji zele bas 4K u ovom momentu gtx1070 i 1080 nemaju nikakvu konkurenciju (mozda gtx980-ku). Za full HD Amd ima konkurentne karte, jos kako konkurentne...

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno