Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Ako tako radi onda je to odlicno, cak i potrosnja nije problem...za 500e daje vise nego 1080.
 
U referentne stavljaju najbolje komponente, volteru i tako to... jedino turbina što je bučna, ali zato ohladi naponsku kako valja..
 
220 evra mozes samo da sanjas da ces da dobijes za karticu, ti koji prodaju za te pare su otisli u out sa mozgom ali ono sto mozes da ocekujes da ce da dobijes je izmedju 150 i 180 sve zavisi od modela koji imas i jos ako imas garanciju onda sigurno dobijas ovu drugu cenu ali 220 to nemoj ni da se nadas ni da ocekujes. a da ces tako malo da doplatis za novu karticu opet si sada ti nerealan kada mislis da ces tako jeftino da prodjes.

lepo ti je neko ovde vec napisao nije ista potraznja kartica od 700+ dolara i kartica od 250+ tako da ostaje samo da sacekamo jos malo pa cemo videti sta sve mozemo da dobijemo od referentnih kartica i koliko ce vremena da prodje dok ne izbace ne referentne modele.

nisam ni ja imao integrisanu karticu pa sam otisao na kupujem prodjaem namestio moj grad jer nisam hteo da mi niko salje izbarao najjeftiniju karticu (900 dinara) i otisao do coveka uzeo 7200 gs samo da mi baca sliku na monitoru i to je to.

Imam – Asus Radeon R9 280X–DirectCU II Top–3GD5–V2 , pod garancijom i sa full opremom i kutijom, krenucu verovatno sa 190 evra, pa sta mi bog da.
Sta znam, citajuci ovde, pominju da ce Powercolor model biti samo 10 dolara skuplji od referetnog, pa videcemo, ako bude tako, uklapa mi se.

Meni je plan da je prodam, odem na more i kad se vratim vidim kakvo je stanje, blejim malo bez kompa, pa ako bas ne budem mogao da izdrzim, potrazicu neku grafu za 900 din :D

Proveri, ali mislim da bolju ponudu neces naci a da ima sve ovo:

27"
1440P
FreeSync
144Hz
4ms G2G
IPS

Koliko sam video, svuda su ga nahvalili. Preko je oko 600 evra, tako da je ovo dobra cena.
FreeSync kod njega radi u granicama od 35-90Hz sto je i ok, kod nekih modela sam video da krece od 40Hz.

Ne kapiram zasto se lozite na takve monitore, kad imate LG 34UM57-P za 415 evra, monitor koji ga jede za dorucak.
Naravno ima nizu rezoluciju i refresh rate, ali je zato 34 incha i sto je najvaznije UltraWide, a UltraWide je buducnost i daje mnogo bolji osecaj igranja, nego sto ti donosi 144Hz, i 75 je sasvim dovoljno, sem ako nisi pro igrac, koji igra za pare.
 
Ako joj je preostala garancija kraca od godinu i po, niko normalan nece dati 190 evra. :d
 
Ko zna kakvih sve ima na oglasima i onih koji se loze na garanciju pa ce dati te pare, svaku poruku koju sam ja dobio dok sam prodavao 7970 je pocinjala sa jel ima garanciju tako da vrlo je moguce da dobije te pare pod uslovom da naleti pravi kupac, nista nije iskljuceno.
 
Rudari imaju kesha ali nisu mutavi :)
jos malo dodas i imas 290/290x poneke i sa garancijom
Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Tema je 480 vi pisete za koliko ce da proda 280x koga da nadje da je uvali za tu cenu itd.... Promasujete temu :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
davljenici se za sve hvataju... :)

130e maks i to za toxic i matrix i to ako si sportista vazdusno orijentisan.
 
Ne kapiram zasto se lozite na takve monitore, kad imate LG 34UM57-P za 415 evra, monitor koji ga jede za dorucak.
Naravno ima nizu rezoluciju i refresh rate, ali je zato 34 incha i sto je najvaznije UltraWide, a UltraWide je buducnost i daje mnogo bolji osecaj igranja, nego sto ti donosi 144Hz, i 75 je sasvim dovoljno, sem ako nisi pro igrac, koji igra za pare.

Taj monitor ne bih uzeo ni dzabe :)

Osim sto je UltraWide, takodje je i ultra low resolution :D
Takodje FreeSync prakticno neuoptrebljiv jer radi od 40-60Hz.

Od UltraWide monitora za mene postoji samo jedan i kosta 1200 evra :) Asus ROG PG348Q

Sa ovim LG-jem nisi resio ni jedan gaming problem: rezoluciju, sync, refresh rate...jeste da kosta koliko kosta ali to su za mene bacene pare jer monitor nije ni blizu kompletan.

Ovaj Asus MG279Q je verovatno najbolji 27" FreeSync monitor i da idem na neku jacu AMD kartu uzeo bih ga samo tako.
 
Da su pametni ovi iz AMD-a pa da izbace 2x480 8gb kao 490.

Vegu ostave samo kao naslednika furijex(još da dođe kao i furija sa standardnim tečnim hlađenjem) to bi bila dobitna kombinacija.
 
ja da se pitam nesto vegu bih izbacio sa hibridnim hladjenjem kao npr rog poseidon,pa po cenu da bi bila bucna na vazduhu.i ne bih dirao form factor.
 
130e maks i to za toxic i matrix i to ako si sportista vazdusno orijentisan.

Nisi upravu, bas pre neki dan je lik ovde na oglasima prodao dve po 140e laganica, dobio brdo ponuda, mogao je i vise traziti.
Takodje, moja je bolja od te njegove.

Uglavnom javicu ovde za kolko sam je prodao.

Sledi ogroman offtopic, izvinjavam se, ali moram, evo stavicu u spojler.

Taj monitor ne bih uzeo ni dzabe :)

Osim sto je UltraWide, takodje je i ultra low resolution :D
Takodje FreeSync prakticno neuoptrebljiv jer radi od 40-60Hz.

Od UltraWide monitora za mene postoji samo jedan i kosta 1200 evra :) Asus ROG PG348Q

Sa ovim LG-jem nisi resio ni jedan gaming problem: rezoluciju, sync, refresh rate...jeste da kosta koliko kosta ali to su za mene bacene pare jer monitor nije ni blizu kompletan.

Ovaj Asus MG279Q je verovatno najbolji 27" FreeSync monitor i da idem na neku jacu AMD kartu uzeo bih ga samo tako.

Ta rezolucija je savrseno dovoljna za igre i filmove, a sto se tice desktop koriscenja, verujem da mi nece smetati, ne patim od toga da mi sve bude milimetarski sitno, da se ne lazemo 1440p je rezolucija sa mnogo vece monitore od tih 27" ja ne bi mogao da ga koristim da mi je sve tako sitno.

Nisi upravu ni za freesync range, jer on po defaultu iznosi od 40 do 75, a cuo sam da moze da se prosiri range na 35, pa do 80, 85, kolko uspes da ga klokujes, no i da racunam default vrednosti od 40 do 75, mozes podesiti opcije u igri da ti daju fps u tom range-u, takodje mozes i pomocu virtualne rezolucije podici doticnu, posto kazes da nisi zadovoljan njom. Otkud je 1080P ultra low res? jeste da je razvucena na 34", ali ono sto pokusavam da ti docaram, jeste to da sam i ja bio zaludjen za 144hz, ali kad sam otkrio prednosti koje ultrawide pruza, zaboravio sam na sve to.
Prvo, razlika izmedje 100 - 144 hz, nije neka, a razlika izmedju 60 i 75hz je noc i dan, tako da je 75 dovoljno.
Drugo, od kad koristis komp, gledas u jedne iste monitore, istih dimenzija, oblika, sve to je postalo dosadno i prevazidjeno. Kad sednes za monitor od 27 incha i 144hz osvezenjem, ok, osecaj je glatak, sve klizi ko podmazano, ali kad sednes za 34 incha ultrawide, pa vidis taj izuzetno siroki aspect ratio, koji ti u potpunosti popunjava vidno polje, imerzija je toliko veca, da se osetis totalno drugacije, nego sto si za sve ove godine koriscenja tih 16:9 , 16:10 monitora, jer su oni vise kockasto oblika, ali tvoje oci nisu kockaste, one vise idu u obliku pravougaonika, bas kakav je 21:9 ultrawide ratio, on "prati" dimenzije ociju, popunjava ti vidno polje, pojacava imerziju kao sto VR to radi (naravno ne bas na tom nivou, ali u tom pravcu) i samim tim ti daje mnogo drugacije osecaj igranja.
Tu nema dalje diskusije, kao sto rekoh, ultrawide jedan sve ostale aspect ratie za dorucak.
 
ne sujmam ja da moze da se uvali,ali to ne menja cinjenicu da je uvaljeno.ovo je it forum,vecina ili bar dosta ljudi je upuceno te nema razloga da se lazemo i samozavaravamo.
 
znam ja sve to, ali ako pogledas oglase, videces da ljudi dan danas uvaljuju 970 za 320 evra, zatim uvaljivali polovan LG G3 za pare za koje moze nov da se uzme kod madjara, itd itd, primera kolko oces, i ja sam pizdeo na to.
ali kad dodjes na red ti da prodas nesto svoje, pa ja nisam video da je neko bio posten i ponudio realnu cenu.
pa vidi samo na ovoj temi u zadnjih mesec, dva kolko je ljudi prodalo svoju graficku "dok jos vredi nesto".
i bas bi voleo da vidim tebe, kad si tolki mesija, kad bi za postene pare sad prodao svoju graficku?
 
Kupovao i prodavao ovde sve ispod cene,pre navale uvaljivaca kao ti...70 postova za 2 nedelje... mozda gresim,ali ne verujem...

I nasao si njega da prozivas za mesiju i uvaljivanje... bas si u toku...
 
Kupovao ispod cene? bas reprezetativno.
Kao sto rekoh, ja kupujem njegovu graficku za te postene pare ili mozda nudis i ti svoju za postene pare? Dok se ne pokazes na delu, to sto pricas je samo bledo slovo na papiru.
Takodje ja nisam uvaljivac, nikom nista jos nisam uvalio, i zamolio bi te da pripazis kako koga oslovljavas, da ne bi dobio kaznene poene od moderacije.
PS proci ce bar dva meseca dok RX 480 bude mogao ovde za tih nekih 220 evra, tako da prica o uvaljivanju, ne stoji.
PS 2, ja sam tu 280x platio 360 evra.
 
I ja sam moju 280x platio 40k din a pre godinu dana sa nasom garancijom jos 1.5+ god prodao za oko 160e, bolje da sam uvaljivac bolje bih prosao

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ja koji imam r9 380x nitro ,da li se isplati prelazak na rx 480 ?
 
Kupovao ispod cene? bas reprezetativno.
Kao sto rekoh, ja kupujem njegovu graficku za te postene pare ili mozda nudis i ti svoju za postene pare? Dok se ne pokazes na delu, to sto pricas je samo bledo slovo na papiru.
Takodje ja nisam uvaljivac, nikom nista jos nisam uvalio, i zamolio bi te da pripazis kako koga oslovljavas, da ne bi dobio kaznene poene od moderacije.
PS proci ce bar dva meseca dok RX 480 bude mogao ovde za tih nekih 220 evra, tako da prica o uvaljivanju, ne stoji.
PS 2, ja sam tu 280x platio 360 evra.

Ovaj post je sve rekao...

Na papiru da dokazujem kome? Tebi? Moderacija da deli kaznene... eventualno tebi da,jer zadires u teme koje su ovde strogo zabranjene... plus odlicno zna moderacija na sta sam mislio...ali ipak,to sto sam izrazio svoje misljenje na osnovu nekog mog iskustva stecenim obitavanjem ovde ne znaci da sam u pravu...

I opet,nisi u toku... jer se tzv "stari clanovi" "poznaju" medjusobno i tu nema reci o uvaljivanju,postenju,znaju se nepisana pravila igre i tu nema nikakve price po uvaljivanju... to se radi na KP,Limundo i sl uvalj sajtovima...

A sa vecinom sa kojima sam ovde trgovao sam se licno upoznao i dan danas u super odnosima... zadnja grafa koju sam uzeo bese 70e,trzisna cena 140e...
Zadnja prodata 7850 ne bese ni mesec dana stara,40e jeftinije sam je dao... eno i dan danas je kod coveka...

Ili npr kolegi rikne grafa,nema trenutno za novu... pa cimnemo 3-eg,koji znamo da ima.. covek posalje FREE grafu tj pokloni je coveku da ima dok se ne skupi...
Itd itd...

P.S.: ne mora da prodje 2 meseca
 
Ja mislio rus... di onli diiings dat riiiliiii maaaataaarssss... :D
 
znam ja sve to, ali ako pogledas oglase, videces da ljudi dan danas uvaljuju 970 za 320 evra, zatim uvaljivali polovan LG G3 za pare za koje moze nov da se uzme kod madjara, itd itd, primera kolko oces, i ja sam pizdeo na to.
ali kad dodjes na red ti da prodas nesto svoje, pa ja nisam video da je neko bio posten i ponudio realnu cenu.
pa vidi samo na ovoj temi u zadnjih mesec, dva kolko je ljudi prodalo svoju graficku "dok jos vredi nesto".
i bas bi voleo da vidim tebe, kad si tolki mesija, kad bi za postene pare sad prodao svoju graficku?

39 pozitivnih bez negativnih na kp kao obicni pc i audio entuzijasta,za forumska iskustva necu da pricam,imaju adekvatne teme pa bujrum.inace ja koliko se secam da sam prodao moje prosle godine za po 140e,demios neka me ispravi,mislim da sam u tom trenutku imao ili najjeftiniju ili najjeftiniju krstenu 280x ukupno na oglasima po srbiji.plus,kao i uvek dajem ortacku garanciju bez da se stopuje da se sve lepo istestira itd,necu nigde pobeci.

da se razumemo,svako ima pravo da svoju stvar prodaje po kojoj god ceni i da radi sta god mu se prohte,ali sve to ne utice na cinjenicu da bar na it forumu svi mi znamo da to sad toliko vredi zbog polarisa.

dukelander:

iako ja ne verujem per se u "forumsku zajednicu" u smislu da ne verujem u kruzoke,sektasenje itd,verujem u ukupan brotherhood normalnih ljudi koliko god to bilo cudno za 2016tu i mislim da imam i dovoljno godina i iskustva da mogu da ocenim ko je normalan i ko ne,ja licno za ovaj forum mogu samo najlepse stvari da kazem.,dobro,ako oduzmemo poneko "cesanje" sa moderacijom,zivi smo ljudi. :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno