Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Kod ovih naših šampiona neću da gledam. Ako kod švercera sa severa bude u rangu 200-230E, super. 4gb razume se.
 
Ma brate uzimaj od 8 to je po meni najbolji izbor.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mozda sa starim driverima od pre godinu dana i vise, ali sa novim definitivno nije. Sa overklokom se cak blizi na 980, ali definitivno brza od 970. To naravno zavisi od optimizacije igara, ali sto se tice benchmark rezultata, 290 je brzi za bar 2000 poena u Firestrike u odnosu na 970.

R9 290 generalno brza od GTX970? Naravno da ne. Pa pogledaj samo kakvo je stanje u poslednjih 10-15 najnovijih igara sa novijim drajverima... :D
 
290 i to fabricki klokovana je bolja od 970 u The Division, Doom 4 i Far Cry primal, navedi jos nesto da vidimo :) I to za po 5-6 FPS je brza. Ne znam ja kada si ti to gledao :D U Hitman 2016 u DX 11 brise patos sa 970. U overwatch su istih performansi.
 
Poslednja izmena:
Evo ti na primer:

I kod jednih i kod drugih najnoviji drajveri u tom trenutku.

c16p2yxyflpj.png
 
Poslednja izmena:
Ja sa 7770 ne spavam. A za njega sa R9 290 ne znam. :d
 
I ja ne spavam upravo sam je prodao moju lepu 970.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I opet je 290 skoro uvek ista kao 970. Negde malo brza negde malo sporija, razlika 2-3 FPS osim u Rise of the Tomb raider gde de 290X dosta bolje pokazala. Ne možeš da kažeš da je osetno sporija. I naveo sam gore da je u bechmarkovim brza i to dobro brza, dok zavisi od igre do igre.
 
Ti si rekao da je bolja od GTX970, ja sam samo negirao. Nista drugo. :)

Evo onda pogledaj i ovde: https://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_980_Ti_XtremeGaming/
Ima i starijih igara, a GTX970 pobedjuje u 9-10 od 15 testiranih. :D (porediti sa R9 290X i R9 390 koje su malo bolje od R9 290)


Da se razumemo, sve vreme pricam o 1080p jer ionako ni jedna ni druga nisu dobre za vise rezolucije.
 
Poslednja izmena:
Da ne ispadnem party-breaker ali ako moze neko da mi objasni.U nekoliko tema (1080,1070 i u ovoj) se prica da ce 480 za 200 jura biti jaca od 390 ili 390x.Ne kazem da ce karta biti losa cak mislim da su joj cena i perfomanse trenutno najbolje,ali....Postoji lepa tema na forumu CF(2x290),kolega koji je napravio zver od +kilovat je testirao mislim poslednju grafiku i 1200 gpu dobio 16k+ poena u 3D 11.Sa najnovijim drajverima 290 -ce bacaju preko 15k poena,prosek.390x bacaju 18k poena.Jedini benchmark za 480 je onaj 3d11 gde ona baca 14k poena.Kako ce ona biti jaca od 390-ce?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne vredi to ako taj kolega nije testirao kakvo je stanje u igrama...a uostalom, ne znamo ni kakva je RX 480 u igrama.
 
Jel taj kolega direktno na djerdap prikacen :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sve što imamo je neproveren 3d mark rezultat a ljudi kreću u kako je ovo ako je ono. Nemojte bre, nije 29. jun preko sveta.
 
mene cudi kako nismo dobili standardne prikaze procenata i OC potencijala. :)
 
Ma bitno je da je jaca od 970 i malo slabija od 980 ida ima 8gb :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kako god, R9 290(X)/390(X)/nano nebitno, samo da vidimo neke testove u igrama. :d
 
Pa u principu ista arhitektura bice i u igrama slicna razlika, moguce eventualno da na 1440p bude malo slabija, ali svakako ovo je karta za 1080p i tu po svemu sudeci bice iznada R9 390X mozda i iznad R9 nano.
 
Mene vise brine ovih 90C sto videh na kraju testa :/
 
Skino joj hladnjak :), karta sa tako malim tdp-om ne moze biti problematicna sa stanovista temperatura.
 
Ako je skinuo hladnjak onda bi morala opasno da obara taktove. Nesto tu smrdi. Kao i oni testovi koje je Radicci kacio. Razlika izmedju 970 i 290 u Quantumu je nebo i zemlja a ne 10% kako ti testovi pokazuju.
 
ja jedva cekam da izadje ova karta pootovu od 8gb :)
 
... malo ulja na vatru;
Polaris 10 is believed to be a 232mm^2 GPU which dissipates about 130W of heat... Hawaii's die is 438mm^2 and dissipates 190W of heat.

That means that Polaris 10 will likely be generating more heat per square mm, which will make it more difficult to transfer that energy into the heatsink (though the heatsink will have an easier job dissipating that energy).
Kako ovo komentarišete?
 
Nazad
Vrh Dno