Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Koji su ovo lešinari sa polovnim kartama...traže više nego što su nove koštale...kako ću da se smejem kada pukne ceo crypto balon :)
 
Pa dobro šta ako pukne, njima će da ostane dobra karta ako ne prodaju, više će biti ovima sto majnuju pa plate a ne isplate kartu sa coinima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preteraše ga, to su ekstra profiteri u SAD. Ta kartica manje košta u Evropi sada nego u toj radnji.
Cene nVidia kartica jesu skočile (GTX1060, 1070, 1080) ali su skočile oko 20% globalno.

ITX GTX1060 6GB u mom komšiluku je 279 funti. Pre manije kopanja je bila oko 249 funti ako se dobro sećam. Ostali modeli idu za 289, 299, 319... i ima ih na današnji dan na stanju. Modela sa 3GB ima više modela i startuju sa 239 funti (pre rudarenja su bili 229 funti).

GTX1070 modeli su otišli sa 399 na 449/459 funti.

Cena AMD kartica (RX470, 480, 570, 580) skočila je oko 50% globalno, ako i mogu negde da se nađu što je retkost.
RX570 su bile juče na stanju kod istog etailer-a za 299 funti (pojavile se za 219). Poslednji put sam video RX580 na stanju za 429 funti (na startu bile 259).

Zakon trržišta, ponude i potražnje. Uživajte i letu, batalite grafike.
 
^ +1 realno , mars napolje i jutite chke, šta trosis pare na grafiku


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To su realne cene sad nemojte da ocekujete socijalni program u vidu jeftinih grafika. :)

Sacekajte pad kriptovaluta i bice koliko hoces karti na izvolte.
 
Ajde da ne otvaram novu temu...

Nabacio sam danas Asus Strix rx 480 8gb.

Imam windows 10, i neće da koristi instalirane drajvere već forsira win generičke. Drndam se već 2 sata, prso sam. Vidim da je čest problem, ali NIGDE se ne spominje jasno rešenje.

Konfa iz podpisa.
 

Izgeda da je uspeo... Već sam bio naleteo na taj thread ali nisam uspeo da skontam šta zapravo radi taj patch pa nisam hteo da čačkam...

Odradio sam uninstall sa DDU u safe-u, instalirao drajvere, onda taj patch i restart.

Sad, kad sam resetovao, nekako mi je nestao dropbox folder (?) i izbacio mi je nešto da ima promena na sistemu i da moram da resetujem sistem. Šta taj patch zapravo radi i jel to može da utiče na neke druge radnje sistema?

Hvala veliko.
 
laksi fix jeste da pronadjes original bios i da ga flasujes, onda neces imati nikakvih problema https://www.techpowerup.com/vgabios/

Da li može mala pomoć oko ovoga? Idem sada na youtube pa ću kontam iskopati neki tuturijal, da li mogu da userem nešto na kartici dok to radim? :)

I kako da znam koja je tačna verzija za moju grafiku? U pitanju je asus strix RX 480 8gb rama.

Edit: skinuo sam neki tool sa asusovog sajta, sa stranice kartice - bios update tool, i odradio, valjda je to to?...
 
Poslednja izmena:
trebalo bi,na poledjini imas stiker sa tacnim modelom karte,napisi tacno sa stikera sta pise.
 
sad je sve okej?cistio si opet drajvere sa ddu posle flesa i stavio poslednje whql?
 
Okej je od kada sam posle reinstalla drajvera (ddu u safe modu, instalacija drajvera pa patch za koji je neko okačio link), a ovaj bios update sa asusovog sajta sam odradio naknadno tako da ne znam kakav i da li je imao uticaj uopšte.
 
Ako si odradio ovaj sa sajta vise ti netreba patch, na karti je bio modovan bios pa je morao patch da bi radio posto drajveri nece da rade sa modovanim biosom.
 
Reinstalirao sam sistem. Nije pomogao onaj bios flash sa sajta ništa, već onaj patch sa linka koji je kolega postavio. Pre toga ništa...
 
Da se nadovežem na prethodni post, nisam reinstalirao win zbog grafike, već zbog drugih stvari, pa sam usput rekao da onaj bios fleš nije pomogao, već samo onaj patch.

Jedno pitanje, nisam nikad imao ovako dobru grafiku, koliko zapravo treba da greje ova karta? Vidim u idle da radi na 50 što je kontam ok jer ventilatori ne rade do 50 koliko vidim, ali kada igram nešto a igram samo cs go, kućište mi se pretvara u pravo malo grejno telo i kaljeno staklo do karte postaje sasvim solidno toplo... Predpostavljam da je to normalno za grafiku ove snage, ali opet, da pitam... U pitanju je asus strix gaming 8GB rama.

Da li možda mogu da se tvikuju neka podešavanja ili nešto, da se temperatura bolje kontroliše tj smanji?...
 
Pa koja je temperatura kartice pod opterecenjem?

Ima upaljen po default-u neki Oc Mode koji garantovano dodaje jos napona za tih 20MHz iznad Gaming Mode-a, vidi da iskljucis to, eventualno da undervoltujes karticu.

Proveri temperaturu i napon pod opterecenjem.
 
Pustio sam furmark, nije prešla 77c za tipa 45 minuta.
 
Pusti to djubre od programa koje przi graficku, pitam za temperature u igrama.

Iskljuci OC Mode, proveri koji je napon u igrama pomocu HWInfo64 programa. Polaris komotno moze da radi na 1v-1.05V u zavisnosti od primerka, a default naponi idu i do 1.2V, nekad i preko.

Savetovao bih ti da spustis napon na 1.05V i da krenes ka 1V dok god je stabilno, moja RX 470 Nitro+ radi na 1V 1206MHz(to joj je cak default u Silent biosu, ovaj model ima dva biosa, Gaming i Silent).

U principu ne moras nista da diras, 77c u furmarku nije previse, u igrama ne verujem da ce prelaziti 70 onda, ali bi svakako dosta dobio smanjenjem napona..
Odvrnut je default napon da bi klok bio sto visi(zato se Polaris karte lose klokuju), kao i zbog binovanja..
 
Poslednja izmena:
Nije normalno u idle da bude 50°.

Treba istraziti sta je razlog
 
^neprovjetreno kuciste.
Za furmark je to normalna temperatura za taj model kartice.
S’ obzirom da je kartica vjerovatno i dalje na mining biosu, veca je vjerovatnoca da je undervoltovana, nego da nije.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
HW Monitor kaže da je volgate u proseku rekao bih 0.85, pikuje na 1.150, najmanje je 0.8.

Par pitanja:

- Ne znam gde se gasi OC mode, nisam nikad clockovao kartice..
- Polaris je šta? Kartica je Asus Strix rx480 gaming 8gb rama.
 
Pomoću ASUS GPU Tweak-a možeš promeniti u Game ili Silent mode, a Polaris, tj. Polaris 10 je (kodno) ime čipa na kojem je zasnovana karta koju poseduješ. :)
 
Poslednja izmena:
Polaris je cela generacija kartica, konkretno znam za RX 470/480 da se bas dobro undervoltuju.

Probaj u MSI Afterburneru da smanjis -0.75V, 99% sam siguran da ce proci, a imaces mnogo bolje temperature.

Ne mozes nista da pokvaris, skini MSI Afterburner, udji u podesavanja, ukljuci Voltage control, nakon toga podesi -0.75mV na Voltage slajderu i testiraj.

Ako sve prodje bez problema, chekiraj da se AB overriduje podesavanja(Windows ikonica u programu) i u podesavanjima podesi da se pali sa Windowsom.

Eventualno probaj taj Silent mod pre nego sto odradis bilo sta od ovoga, mozda dobijes isti efekat.
 
Hey ljudi, hvala na savetima.

Instalirao sam asus gpu tweak, stavio sam na silent, clock se spustio sa 1300 na 1290, a temp na minimum 46 u sat i po vremena, dakle dobilo se par c.

Vidim da u proffesional modu može da se tweakuje voltage, da li mogu preko ovog appa da ga smanjim pošto je lockovana ta opcija...?

p.s. ako promenim na silent da li setting ostaje i kada se resetuje komp a ne stavim da se asus gpu tweak diže sa sistemom? I da li silent mode utiče mnogo na performanse?
 
Poslednja izmena:
Evo mene opet :)

Nekad posle reseta mi izbacuje "Default Radeon Wattman settings have crashed and been restored". Vidim da se to ljudima dešava u toku igre i sl, meni nikad, samo posle paljenja kompa i to ne uvek. Imao sam par puta isključenja struje poslednjih nedelja, možda je to problem? Vidim na netu da ima dosta tih slučajeva...

Drugo, zanima me oko performansi u CS GO npr, pošto samo to igram.. FPS mi skače od 100+ do 250+ ali se to menja non stop, nekako su mi to velike amplitude, da li je to normalno? Tripujem se da je to tako od kada sam instalirao asus tweak tool...
 
Ok, niko me ne šljivi, nikoga ne zanimaju moje muke, ali ja ću da postavljam pitanja dok neko ne odgovori :D

Ukratko, karta očigledno ne radi kako treba, u CS GO mi bukvalno secka, a frejmovi npr idu i do ispod 100, a uglavnom se muvaju na do 150 sa povremenim skokovima preko. Spominjali ste ovde mining bios i koješta. Ja sam instalirao bios sa asusovog sajta kartice. Bukvalno se raspakuje, dupli klik, on tu kao nešto radi i restart i to je to. Posle sam ponovo čitao temu, neko mi je dao sajt sa koga da skinem bios i upgrade-ujem ga na kartici. Sajt je:

https://www.techpowerup.com/vgabios...face=&memType=&memSize=8192&since=2+years+ago

Predpostavljam da sam odabrao dobru verziju biosa (kada odaberem moje parametre što je asus strix gaming izađu mi dva modela jedan na 1200mhz tako nešto i jedan na 1300, moj je kontam ovaj na 1300. Skinuo sam taj rom i ubacio u ati flash (koliko sam skontao, to se sa njim radi) i bacite oko pls na sliku, verzija biosa kod "novog" ide na 0.1 umesto 0.0 ali su poslednji brojevi manji, pa nisam siguran da li da upgrade-ujem ili ostavim ovako?

Pomagajte, odlepio sam, nikad bolji komp nisam imao a cs mi se raspada :) /konfa iz podpisa/
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    39.9 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno