Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Termalna pasta i termalni padovi su slaba strana Asusa, marketing je jaka :D
 
Al to je tako sitna stavka (novcano gledano) u procesu proizvodnje, pa me cudi da stekaju na tome.
Ili ipak nije tako sitna stavka :) ?
 
Pozdrav ljudi :)
Imam pitanje za vas iskusne
Počeo sam malo da osvezavam moj stari komp
Znam da bi najbolje bilo kupiti nov, ali *mjau**mjau**mjau*a, trenutno su finansije takve kakve su pa mi je ovo jedino rešenje
E sad, glavno pitanje je da li ova grafička može uopšte u moj komp, predpostavljam da napajanje može da bude problem
Trenutno imam:
Procesor xeon e5450 3ghz (imao sam q6600 2.4ghz)
matična Asus p5b-e plus
Ram memorija apacer Gold ddr2 800mhz 4x2GB (imao sam 4gb 667mhz)
Napajanje MS PRO-550ATX P4

Gledao sam i neke druge kartice, ali ova nekako kao da daje najviše za te pare a i trebalo bi da me sluzi neko vreme, jedino me brine to napajanje, bar dok me ne prosvetlite malo :d
 
xeon 771 na 4ghz će biti usko grlo za svaku karticu jaču od rx 560 (takođe r9 270, hd 7870, gtx 950... i ekvivalenata)

https://pc-builds.com/calculator/Xeon_E5450/Radeon_RX_480/0jW0UZiU/

možeš da je uzNeš, ali neće raditi na svom punom potencijalu, nego na pola snage.
inače kartica ima jedan 8pinac (troši dakle 175w max) i ne bi trebalo da predstavlja problem čak i za tog MS industriala.

razmisli o apgrejdu mašine, ili kupi r9 270 za 50ak evara.
 
Poslednja izmena:
Evo da ja odgovorim na brzinu, posto imam slicnu konfiguraciju...E5440 na 3.8. P5Q Pro, 8gb ram,LC Power 600w...Karticu imam vec 6 meseci, radi bez problema, mada ja ne igram ove nove igrice osim World of Warships i Rise of Tomb Rider...WOWS sve na high tu kartica vuce max 110w dok u ovoj drugoj(isto sve na high) vuce oko 135w...Po meni, a isto ti je covek rekao u prethodnom postu, bolje uzmi neku jeftiniju, jer neces moci da iskoristis pun potencijal kartice na ovoj konfiguraciji, a za ostatak para uzmi neki ssd....

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
 
Gledao sam i taj sajt pa sam se smorio, al opet ne znam koliko je to merodavno u praksi, ne kažem da nije, nego da ne znam
A to je zbog toga jer skoro sve igrice u poslednje vreme sam prvo pogledao na gamedebate da li ću moći da ih pokrenem. Za 90% igara mi je preslab komp, znači ispod minimuma, ali ja ipak instaliram, kad vidi čuda, sve rade :D zato sam skeptičan oko takvih sajtova

Problem mi je što nemam ostatak para, jer i tu karticu bi pokušao u nekoj menjazi da uzmem, ali to do 50ak evra bi uspeo nekako

A to što kažete da nebi radila punim potencijalom... Da li to znači da bi se neka slabija kartica pokazala kao jača u mom kompu?
Jer gledam i da bude futureproof, čak i ako dodjem do neke polukonfiguracije, da mogu da iskoristim karticu i da bude dobra
 
Poslednja izmena:
uzimaj onda.

slabija kartica (npr rx 460) bi se na tvojoj konfiguraciji pokazala ne kao bolja, nego kao ISTA, kao i rx 480 koja ima duplo više CU.
zahvaljujući uskom grlu , koje je cpu, i to je na ovom sajtu bezbroj puta potvrđeno.
Prilično se ovde diskutovalo o 771 xeonima i njihovim krajnjim dometima.

i još jedno, a veoma važno - ubuduće NIKAD ne gledaj sajtove gamedebate, gpuboss ... i slična ***nja.

Da ima pravde na netu, njihovi autori bi odavno bili na teškoj robiji.
 
Poslednja izmena:
Onda krećem u potragu za rx 480 :)
Nego, moram da priznam da nisam listao temu...jel ima neke koje su bolje ili neke koje treba izbegavati?

A što se tiče gamedebate i ostalih, definitivno sam se uverio, ne treba slepo gledati na to... Ja sam gledao na YouTube neka direktna poređenja u igrama, čitao i nešto malo po netu što su diskutovali, ali opet nisam naisao na ono što me zanimalo dok nisam pitao vas :)

Inače, prvo sam krenuo od 1050ti, pa onda već i 1060 6gb, pa 1070, pa rx 580, i nadosao da bi ova možda bila najbolja, ali nisam bio siguran dal uopšte vredi razmišljati u tom pravcu
 
Poslednja izmena:
580 ima apsolutno isti polaris gpu kao i 480.
ali radi na višim taktovima, što (vrv) znači da ima malo masniju naponsku sekciju i bržu memoriju na sebi.

cene su ima otpr 100njak evra i to je trenutno apsolutni bestest baj, što bi rekli američki crnci.
 
Nemaju bolju naponsku 5xx od 4xx, nego je usavrsen proizvodni proces, pa karte dostizu nesto vece taktove u proseku.
 
Ali svakako su jeftine, tako da ces imati solidnu kartu i za kasnije za male pare. Saphire bije glas da su dobro uradjene, mada su u principu manje-vise sve iste. Gledaj sa garancijom da kupis...
 
Otisao mi jedan fan na Sapphire RX480 8GB Nitro+

Pogledajte prilog 264767

Ne vrti uopste.

Zna li neko gde bih mogao da nadjem isti i da ga zamenim (jednostavno se menja) ?

Kada sam kupio kartu, Sapphire je reklamirao na sva zvona da ako neki fan crkne, jednostavno se otvori ticket na sajtu i posalju novi.
Ali sada je ta web stranica ugasena :/

Ne znam koliko je bezbedno da koristim kartu sa 1 fanom, temperatura ide do 80c

Zaboravih da javim da sam uzeo ovaj :
https://www.aliexpress.com/item/lap...452.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.38824c4dU6jmqA

Lako se menja i radi odlicno.

Razmisljam da uzmem jos jedan za rezervu :)
 
Imam asus strixx rx480 i zelim da je povezem sa Samsung televizorom, ali graficka ne zeli u isto vreme da mi prikazuje sliku i na monitoru i tv-u. Kablovi su ispravni i portovi posto pojedinacno prikazuje sliku. Nema razlike stavio u windowsu extended ili duplicate screen. Kao da je neka opcija ukljucena u drajverima da prikazuje samo sa jednog porta sliku. Televizor detektuje da je ukljucen hdmi ali nema slike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze pitanje? Furmark test na sapphire nitro onaj brzinski u 1080p sve super fos oko 74-75 a kad pokrenem onaj GPU STRESS temperature super, odradi 15min ali nisam ni obracao paznju kao da secka malo i FPS prikazuje oko 15 prosek? Zasto to?
Inace na tom kompu su bili njeni drajveri, pa brisao ubacio Nvidia, pa opet ove vratio... jednostavno, trebali su mi :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Sta konkretno oznacavaju ove 3 temperature i zasto je tolika razlika?
Koju pastu uzeti za GPU ili je svejedno u principu, samo da nije nesto skupo? Kokiko ona moze da obori temp. u startu i u nekom stress-u?
Inace temp sa slike su nakon dropa posle furmarka... nije mi jasno zasto je oko 35-40c u idle i cim ukljucim furmark ona sa te skoci odmah 20c+ i onda krece stepen po stepen lagano :/
1df89967e46b00257511266d2d11a472.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Arctic MX2 ili MX4, nisu skupe a dobre su. GPU Diode je valjda senzor ispod GPU cipa VRM ti je to sto pise (voltage regulator module), u prevodu deo koji regulise i stabilise napon koji trosi graficka kartica. Skace zato sto je graficka mozda u Zero modu to jest ventilator ne radi ispod 50C i onda kad je opteretis ona odmah skoci tih 20C. Koliko je u Furmarku nakon 10min?
 
Arctic MX2 ili MX4, nisu skupe a dobre su. GPU Diode je valjda senzor ispod GPU cipa VRM ti je to sto pise (voltage regulator module), u prevodu deo koji regulise i stabilise napon koji trosi graficka kartica. Skace zato sto je graficka mozda u Zero modu to jest ventilator ne radi ispod 50C i onda kad je opteretis ona odmah skoci tih 20C. Koliko je u Furmarku nakon 10min?
bilo je 78 ali je sad 83 a max 84 i stoji kaovano... test radjen, duze od 10min.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ne obracaj paznju na furmark, to je bas przenje. Isprati u igrama temperaturu, meni deluje da je tu sve ok, nema potrebe nista da se dira.
 
Ne obracaj paznju na furmark, to je bas przenje. Isprati u igrama temperaturu, meni deluje da je tu sve ok, nema potrebe nista da se dira.
Pogledacu danas, moram skinuti neku igru... cudi me jer imam i 1070 koja ima oko 15c pod istim opterecenjem nizu temperaturu. Isti uslovi.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Evo rezultata i slika... znaci, novi fanovi, sinoc promenio pastu.Rezultat isti. Kada se upali komp oko 35-40c,upalim CIV6 igru, dok ide onaj intro temp. 45-50c i fanovi 0%,gpu oko 0-10% opterecena. Cim idem na NEW GAME i kad se ucita i pojavi mapa gde. treba. ja neato da. radim, temperarura. skace na 75c...ide do 85c i gore stoji da je opterecena 95-100%!To bas nije nikako normalno, bar. ja mislim jer CIV 6 tesko da je toliko zahtevna na ultra podesavanjima.
Slika iz Afterburnera, da li je tu sve ok? Citao sam da postoji kao neki Bitcoin virus. itd... ali meni procesor radi normalno, ne pregrava se, nije. 100% opterecen a i da jeste cirus, zar ne bi od samog starta. kartica. isla na 100% a ne. kad se pokrene igra? Inace sam iskljucio win defender i nemam nikakvu zastitu a komp sam koristio samo da poskidam. drajvere i programcice, svez win10 instaliran...
Sta da radim? :(

https://imgur.com/ci7Ow7N
https://imgur.com/iF3ks0Y
https://imgur.com/PeHJQxQ



Evo jos slika....

https://imgur.com/a/jZdP98c
Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Rekoh ti ja da ne diras nista :)

Probaj undervolt, stavi napon 1.15V, fabricki je verovatno ~1.25V.
 
Evo rezultata i slika... znaci, novi fanovi, sinoc promenio pastu.Rezultat isti. Kada se upali komp oko 35-40c,upalim CIV6 igru, dok ide onaj intro temp. 45-50c i fanovi 0%,gpu oko 0-10% opterecena. Cim idem na NEW GAME i kad se ucita i pojavi mapa gde. treba. ja neato da. radim, temperarura. skace na 75c...ide do 85c i gore stoji da je opterecena 95-100%!To bas nije nikako normalno, bar. ja mislim jer CIV 6 tesko da je toliko zahtevna na ultra podesavanjima.
Slika iz Afterburnera, da li je tu sve ok? Citao sam da postoji kao neki Bitcoin virus. itd... ali meni procesor radi normalno, ne pregrava se, nije. 100% opterecen a i da jeste cirus, zar ne bi od samog starta. kartica. isla na 100% a ne. kad se pokrene igra? Inace sam iskljucio win defender i nemam nikakvu zastitu a komp sam koristio samo da poskidam. drajvere i programcice, svez win10 instaliran...
Sta da radim? :(

https://imgur.com/ci7Ow7N
https://imgur.com/iF3ks0Y
https://imgur.com/PeHJQxQ



Evo jos slika....

https://imgur.com/a/jZdP98c
Honor 8X [emoji108][emoji41]

Svi zivi se kunu u tu nitro karticu a ja kazem da je to izvikana krsina od kartice, ma sta joj radio ona ce uvek da ide do 75-80 stepeni u igrama. I koga god budes cuo svi ce ti reci da je to normalno i da to tako treba i da joj nece biti nista, a kada pogledas slicne koji nisu premium modeli kartice temperature su daleko nize.
 
Iskreno sa mojom rx580 Nitro+ temperature ne prelaze 65°C,u pojedinim testovima max dolazila 3 stepena preko toga. Ali zavisi to od provetrenosti kućišta, a većina ljudi ima limene sanduke zatvorene bez imalo promaje pa se žale na temperaturu. E sad, prednost Nitro modela je u tom masivnom hladnjaku koji izuzetno raspoređuje temperature svih delova kartice, pa nema odstupanja (velikih) od recimo memorije, grafičkog jezgra ili naponskih jedinica. A izdržljivost su pokazale u rudnicima pod katastrofa uslovima, gde su sahranjivale mnoge (neko reče XFX?) druge kartice, a nakon toga i dalje se koriste za gaming bez problema. Tu su stekle legendarni status, plus solidne klok mogućnosti gde rx480 lagano stiže rx580, a ova druga 590icu...
 
Svi zivi se kunu u tu nitro karticu a ja kazem da je to izvikana krsina od kartice, ma sta joj radio ona ce uvek da ide do 75-80 stepeni u igrama. I koga god budes cuo svi ce ti reci da je to normalno i da to tako treba i da joj nece biti nista, a kada pogledas slicne koji nisu premium modeli kartice temperature su daleko nize.
Ima istine u tome, moja nitro+ 480 standarno radi na 83-85 stepeni, a imam solidno hlađenje u kućištu. Mada ne može joj biti ništa pa nek izgura još malo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno