Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Pa ono ako zamenite pastu (koja je sigurno krš) koju majneri nisu održavali/menjali na vreme, biće to u redu i neće biti tolike temperature.
 
Meni RX 580 Pulse radi na oko 75C dok igram CoD Warzone na max podesavanjima. Drugar ima Nitro i zali se da mu temeprature prelaze 75C i pritom mu se gasi racunar kada predje tu temperaturu. I kaze da nije jedini, da dosta ljudi na stranim forumima ima isti problem
 
Poslednja izmena:
90+ je temperatura Polaris kartama na kojoj kreću problemi.

Sve ispod toga i računar se gasi nešto nije ispravno. Sad, da li je karta (možda neka izrabljena majnerka) ili napajanje koje ili čak i akvarijum kućište u kome nema vazduha... Dobar deo problema sa većim temperaturama polovnih Polaris karti se sređuje menjanjem paste (trake na memoriji i vrm-ovima i ne budu u toliko lošem stanju, ali pasta je mahom haos, negde je ima, negde nema).

Većina tih problema nije do karti, u smislu da je karta takva izašla iz fabrike. Ugrađivao sam nove Nitro karte i na takve probleme (ili ekstremno grejanje) nisam nailazio. Gotovo sam siguran da ih je neodržavanje ili majnovanje dokusurilo, ali opet i sa time na umu, Nitro su ubedljivo najpopularnije Polaris karte i šta su sve izdržale i još rade... odlično je što nema većeg broj neispravnih karti.
 
Poslednja izmena:
Ima 4 venta na kucistu, karta je kupljena nova. Napajanje je Seasonic neko od 520 ili 620w, nisam siguran
 
Poslednja izmena:
U novim Adrenalin drajverima ja podesim rucno Fan kako ce da radi i onda ne prelazi 67C ovih dana kada je vrucina, sobna 25C, imam klimu. Automatika dopusta i preko 80C sto je nerazumno samo zato da ne bi bila bucna. Automatsko podesavanje je bas lose.
 
Meni je na 470 Nitro+ fabricko podesavanje da je target temp 75c.

Dotle su isli da se graficka u nezahtevnim igrama grejala na 75C, a ventilator radio na 5-6%.
 
Meni isto, uglavnon se vrti oko 75c (ista karta) mada zna da ode i na 78-80, vent je oko 56% za to vreme
 
Undervoltujte ljudi, ko vas tera da koristite kartice sa fabrickih 1.2V ili cak vise? :D

Cak imate i Silent biose na 4xx Nitro+ kartama koji sami po sebi imaju mnogo nizi napon, a 40-50MHz nizi klok..

Meni je 470 Nitro+ radila na 1V, a fabricki je 1.2V bilo podeseno, mozda cak i 1.25..
 
Ajd bas cu da probam veceras.. prvo silent bios (ako neko nije menjao), pa onda undervolt...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Dajtw link za undervolt kako uraditi i da li ono ostaje i priliko vadjenja i ubacivanja u srugo kuciste ili opet mora iz pocetka?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Pitao si me to vec na PP, slao sam ti klipove i sve objasnio.
 
Pozz , znam da su bolje 470/480 od ove moje 380 ali zanima me može li neko od vas da postavi svoj passmark 9.0 score čisto da uporedim.
Zanima me sta da pazarim a da ne bude furuna, razmišljam 470 ili 570 samo da vidim koliko je to u sintetici upgrade [emoji3526]

75b8ac37583e9da49c3300020d94dbba.jpg
 
Ima li neku prednost 570 vs 470 ili je to rebrand klasicni ?
 
Da, rebrand. RX 570 je u stvari 470 na malo visim clockovima.

Isto vazi i za RX 580 i 480.
 
Decembar 2016 - kupljena RX 480 8Gb za 270e
Februar 2021 - prodata za 260e

Nadam se da ce trenutnom vlasniku-rudaru iskopati nesto lepo :party:
 
Ja sam pre nekih 2-3 meseca uzeo 10kom Gigabyte 580 8gb,placao 135€ komad....:)

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Haahhahah,kralju :))))

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Mislio sam uzet rx 480 gigabyte 4gb, ali lik koji je prodaje kaze je normalno da se ovaj model malo vise grije do 80C.
Jeli normalno ili da izbegavam ovaj model? Mozda bi se sredilo sa pastom ali vec kad je uzmem to mi je gatanje.
 
Zavisi koja izvedba, XFX je normalno a Nitro nije. Obavezno zameni pastu.
 
Cini mi se da rece Gygabyte g1. Mozda je ipak najbolje da ne uzimam?
 
Ako možeš da uzmeš - nema razloga da je ne uzmeš.
Ako pak treba da platiš za nju, odnosno da je kupiš - sad je svakako totalno poglrešno vreme za kupovinu grafike tako da bi i sam taj razlog trebalo da bude dovoljan da te odvrati od takve "investicije".
 
Nazad
Vrh Dno