Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

eh kad bi se sve preracunavalo tako... ako je nesto 200 dolara u US, u Evropi ce biti 200e, kao i uvek.
 
isplati se uzimati, ali ne kod nas, ustvari kod nas se vise ne isplati nista kupovati
 
To, da li se isplati , je nezahvalno pitanje. Ako bude imao preformanse na nivou gtx 970 i potrošnju, koju su deklarisali, onda ne da se isplati, nego rastura. Sa tim pokazateljima neće imati, takmaca u tom cenovnom rangu
 
Sacekati testove u igrama i domace (+madjarske) cene, pa tek onda videti da li je isplativo.

Ako bude ispod 35 hiljada (PowerColor, Sapphire), a zaista u rangu GTX980 ili malo slabija, bice dobra kupovina.
 
Biće i dosta manje, verzija sa manje memorije, ko može kupiti u razvijenim zemljama, sa slobodnim tržištem u maloprodaji. Ta hlađenje, kod određenih proizvođača, dodaju u ceni, ali to ne bi trebalo, da pređe, oko 240 evra, za kartu sa manje memorije. Tu, ne računam ASUS i njegove cene
 
Cini mi se da AMD polako odustaje potpuno u top end segmentu i u CPU i u GPU trzistu. Ako ova karta bude to sto pricaju bice nepobediv sweetspot. Neki fx 6300+rx 4xx cini mi se kao kombinacija za buducnost :).
ps: Nisam bio uzbudjen za pc produkte od izlaska gtx 200 serije, konacno da vidim malo takmicenja i podvala i zivota na trzistu, jos samo da nasi volovi spuste pdv i san snova.
 
2500K bez problema gura R9 390X/GTX980 pa i GTX980Ti, tako da nemas brige.
 
Sinoć sam kolegi sa posla namontirao LC-CC-120, preko 4 godine mu 2500K sa Asus Maximus IV Gene-Z radi na def, a skoro je uzeo GTX980.

Rezultat overkloka na 4.6GHz @1.32V je neverovatan skok FPS-a kada su noviji naslovi u pitanju. Moram da pohvalim LC kuler, procesor ne prelazi 72°C posle 20 krugova u LinX-u. :)

Guraće 2500K i RX480 bez problema, ali je OC obavezan da bi Sandy držao korak sa novijim procesorima.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekose ljudi gore, sacekati testove u igrama, ako bude izmedju R9 390 i R9 390X kako najavljuju, i sve to kod Madjara kod nas za slicnu cenu kao i R9 380 kad je stigla znaci 230-240e, onda imamo novi sweet spot u mainstream segmentu.
 
Extra karta za te pare, kako će damo nvidia da skida cene serije 10xx
 
Zbog RX480 nVidia da skida cene 10xx kartama? :trust:
 
Mislim da je ovo ,i ako bude 200 emra veoma isplativo
Ja sam za moju R7 370 dao prošlog avgusta 173 emra
A samo 2 gb memorije
 
Mnogo si dao. Ja uzeo r9 270 u junu 2015. za 140e, novu u E radnji. A da je isplativa nadam se da jeste !
 
Fantasticna graficka, kad izadje totalno nestaje poenta da novi korisnik kupuje BILO koju 28nm graficku. Totalni market changer, i nadajmo se graficka koja ce naterati Nvidiju da malo iskontrolise svoje cene.

Najverovatnije cu je uzeti [8giger verziju ofc] cim se pojavi u prodaji.
 
Zasto bi nvidia morala da obara cenu kad su ocigledno u dogovoru da pokriju totalno razlicito trziste.
 
Nece Nvidija vecno imati samo 2 graficke kartice iz 10xx linije. Kada izadje 1060/1060Ti/whatever, cena tih proizvoda ce morati uzeti u obzir sta AMD nudi u tom segmentu.
 
^
RX480 će biti oko 250e, GTX1060 oko 300e i obe će se prodavati kao alva.
 
Uletece tu i nv sa gtx 1060 verovatno

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poz, moro sam se registorvati zbog ove teme jer me interesuje bas ova kartica. Trenutno imam 7970 karticu koju sam stavio na oglas za prodaju jer kada dodje rx480 kartica pomutice svima racune za prodaju svojih trenutnih kartica pa me interesuje hocu se zeznuti ako sada prodam ovu moju i sacekam da se pojavi rx480 pa tek onda da prodajem moju ali kontam da ce tada cena moje kartice da ode u bunar sa cenom i da necu moci da dobijem ni polovinu para koju bih mozda sada izvukao.
 
Ista situacija kod mene ali nemam zamensku dok ovo cudo ne dodje kod nas.
 
Kada izlazi 490x
 
Sto je najgore nemam ni ja ali bolje mi je da budem i mesec dana bez kompa nego posle da prodajem karticu za 50 evra jer nece moci da se dobije vise.

Koja cenu bih mogo da ocekujem da dobijem za 7970 oc, kartica u extra stanju ali jedino sto je garancija istekla pre par meseci.
 
Dobro došao na forum.Nažalost procene je zabranjeno davati na forumu možeš uporediti na oglasima.

Imaš PM da ti olakšam :wave:
 
Poslednja izmena:
Mnogo si dao. Ja uzeo r9 270 u junu 2015. za 140e, novu u E radnji. A da je isplativa nadam se da jeste !

Ja sam se nećkao između R7 370 i R9 270....al ova druga bila samo od Saphira,a snjima sam posvađan,pa uzeo ovu Gigabajtovu

Lex_Luthor@ dobro razmišljaš,bolje sad izvuć koju paru više
 
Nazad
Vrh Dno