Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

50% je za mene buka.Onaj ko kaže da je to ok, ja to poštujem.Nemamo svi isti ukus.Ako su predviđene, da do 60C ne pale ventilatore,onda proizilazi da tvoja karta po def-u ima oko 80C sa tim podešavanjima,u toj igri?Probaj da je staviš na def. pa vidi koliko vrti i koje su temperature.Sapphire je dobra karta i nek te u zdravlju služi!To je premijum brend AMD-a(Ati-ja).Imam trenutno u posedu tri MSI karte: 280 GamingX,480GamingX 4GB i 1050 TI GamingX 4GB i nemam ni jednu jedinu primedbu na njihov rad,osim što ne čujem da su tu.:D Ovo sam napisao samo zbog pročitanih komentara ovde u vezi MSI karti,a i na drugim forumima na ovim prostorima.Nikako nema veze sa tvojom kupovinom.Verovatno će uskoro opet početi pametovanje i pluvanje,ali to je ovde tako.:)
Još jednom.
Srećno!
:wave:
p.s.Nemoj uvek baš sve da ih poslušaš.Nekad tih 10-15 evra vredi.
 
Poslednja izmena:
Pazi Sapphire je deklarisana da radi na vecoj temperaturi i to do 75 stepeni ali kako meni to nije odgovaralo sam resio da je smanjim grejanje i da je undervoltujem. Ali niko ne kaze da je msi kartica losa samo meni njihova politika i to njihovo vise naplacivanje njihovih modela kartica jednostavno nije ok i ne slazem se sa time da nesto moram da vise platim a dobijam za nijansu isti proizvod.

Nisi cuo kako radi na 50% ova kartica tako da dzaba pricamo, cuje se tek kao malo jaci sum ventilatora iz kucista. Kuciste je zatvoreno i dobro provetreno tako da nemam potrebe za nekom daljom akcijom a po najmanje da sada sve vracam kako je bilo da bih testirao.

Drzi klokove zakucane na 1306 i 2000 mhz, u igrama nema obaranja klokova sve stoji zakljucano na brojke koje sam napisao.

Mali savet spaad, razdvoj recenice posle zareza i tacke i redove lakse je za citanje. :)
 
^Na kojem naponu radi sapphire 480 za 1300Mhz?

Moja 470 nitro+ undervoltovana na 1V na 1206mhz u igrama ne vrti ventilatore preko 25%, a temperature do 61-65c u zavisnosti od igre.

Svakako bih pre uzeo Nitro nego Msi, pogotovo za 470, a i za 480 verovatno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Screenshot (49).png

Evo na slici ti je sve. To je cak prvi bios OC a nisam je prebacivao na silent. Stim da sam ja memoriju podigao sa 1750 na 2000 mhz.
 
Izvini.:)
Ja jako dobro znam kako današnje karte rade na 50%, a da ti nisi čuo kako MSI radi, i nisi. Nisam ni ja, jer se skoro i ne čuje, u otvorenom, a ne u zatvorenom kućištu.Ja sam moju 480-etku platio regularno u shopu 34.000 dinara, a isti Sapphire sa 4GB je tad u istom shopu,a i bilo kom drugom u tom momentu bio 38.000 dinara. Bilo Novembra prošle godine.,) Porediti trenutne cene, isto kao i one prošle je suludo.Kao i buduće.Probaj ti ono što sam ti predložio, ne zbog mene ili bilo kog drugog.Koliko se sećam u ovoj temi imaš screnshot iz GPU-Z od moje karte na defu pod punim opterećenjem.Pa uporedi.
Pozdrav.
 
Probaj ti izmjeriti temperaturu naponske sekcije na MSI, to ti je iskren savjet :D
Taj Msi radi extra dok se ne pojavi dim :D
 
Da to nisam napisao, najvise sto mi je hwinfo64 izmerio vram teperaturu je bilo 56 stepeni, ako mu je verovati?
 
Pa sapphire ima hladjenu i memoriju i naponsku i gpu tako da je to normalna temp. a MSI bas crkava zbog tog problema.
 
Sve se dimi kako radi:D
 

Prilozi

  • stats.gif
    stats.gif
    27.3 KB · Pregleda: 75
  • sensors.gif
    sensors.gif
    20 KB · Pregleda: 95
Msi ima problema sa pregrevanjem na vrm, ne na grafickom chipu.

@Pistaljka

Ako je max temp 56c, slobodno obori ventilatore dok ne bude max temp i 65c, manje ce se vrteti, a 65c spada u nize temperature kad su graficke u pitanju, 56c moze da prodje i za idle temperaturu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako ti nije problem , daj neku termalnu sliku od Sapphire sa neta za vrm?Za MSI ima na Guru, kao i za mnoge druge, za Sapphire nema nigde?

mjerilo je bar 10 ljudi sa ovog foruma, temperatura VRM-a na nitro kartama poklapa se sa senzorom, onoliko koliko pokazuje senzor temperaturu za VRM tolika je.
To naravno i mora biti tako kad je jednom plocom hladjeno sve i gpu, i VRM i memorija, da je drugacije bilo bi cudno.

Da sumiram ako senzor kaze 60c VRM temp. - tolika je.
 
Msi480 gaming x 8G 260e kod Madjara mozda je sa razlogom jeftinija od asusa i safira za 25e. Lomim se tvrdo za Msi.

Sent from Tutnjevac
 
20170220148761704738471.jpg
[/IMG]

Ako te nije strah ovoga uzimaj MSI :D
Dok radi ona radi ekstra ali previse im se desavaju ovakve stvari.
 

Ovo veze sa vrm nema, obrati pažnju desno na snimku.Gde naravno nema merenja.:) i to preko back plate

@goldi

Ja tebe smatram za mnogo ozbiljniju osobu.Bar se nadam da ne grešim?
Ceo link, da vidimo zašto, u koliko je u opšte u pitanju MSI?
Pratim ovaj kao i druge forume i na ovom je jedan merio termalnom kamerom.Ništa spektakularno nije dobio.
Daj full link od slike?
Mislim da nema šanse da se ovo desi na def biosu!?
 
Poslednja izmena:
Nema, ali se vidi da je osetno toplije od ostatka kartice (izuzimamo GPU). krastavac, to je najbolje sto sam uspeo da iskopam, ako neko nadje bolje, nek kaci, I mene zanima.
 
Nemam pojma u kom je režimu hlađenja karta,ali po boji je 70+C naponska.A nije MSI ;) koji se dimi.
Sa videa koji je ostoja okačio.Hvala za video.
Untitled.jpg
 
Ovo veze sa vrm nema, obrati pažnju desno na snimku.Gde naravno nema merenja.:) i to preko back plate

@goldi

Ja tebe smatram za mnogo ozbiljniju osobu.Bar se nadam da ne grešim?
Ceo link, da vidimo zašto, u koliko je u opšte u pitanju MSI?
Pratim ovaj kao i druge forume i na ovom je jedan merio termalnom kamerom.Ništa spektakularno nije dobio.
Daj full link od slike?
Mislim da nema šanse da se ovo desi na def biosu!?

Naravno da ima sanse kartica je od kolege sa naseg foruma, od nasi ljudi kojima se ovo desava, pored MSi Rx kartica isto se ovo desava i na MSI R9 380 i nvidija GTX 1070 karticama isti problem zadimi se ona koja ima backplejt ovo se ne vidi naravno pokriven je ovaj dio backplejtom. Ovo su ti licna iskustva od nasi ljudi, mogu te povezat sa bar 20 ljudi kojima se ovo desilo na MSI kartama, i jos jednom ti kazem nije samo u pitanju MSI RX 480 nego sve njihove karte, dok rade te MSI karte su odlicne, ali je problem kad se ovo desi pogotovo sto je pitanje uvazavanja reklamacije jer ovo spada pod fizicko ostecenje....
 
Voleo bih da se čujem sa kolegama, pa da vidim gde da ne "pogrešim". Pošto imam 3 MSI karte.Mada i nema neke potrebe.:) Mogu i ja da stavim ovde linkove za Sapphire nitro OC + , gde ja vrm 115C.Ili za EVG 1070 i 1080, gde postoji velik problem za pregrevanje vrm-a. ITD...Ova slika koju si ti postavio jeste fizičko oštećenje.Smatram da na ovakvom forumu nema potrebe objašnjavati zašto ili zbog čega! Nemam nikakvu nameru, da bilo koga ubeđujem u bilo šta. Možda sam samo redak srećnik koji koristi MSI karte?Mada sam i ja imao problem sa 280-tkom, ali se to pokazalo odmah po kupovini.Karta je zamenjena u ispravnom, odnosno radnom stanju!Ovakva oštećenja , koja si ti prikazao su zbog neadekvatnog korišćenja proizvoda ili strujnog udara.Treće nema!To svaki proizvođač, naravno zna, i zato je to MEHANIČKO OŠTEĆENJE!
Ovim završavam.
:wave:
 
Poslednja izmena:
...nema tu neadekvatnog koriscenja kako ne mozes da shvatis karta radi i samo zadimi to je opste poznati problem kod MSI kartica, dok radi radi kad zadimi kraj, tebi se ocito nije nikad desilo, i to je dobro,.... znam da ni pod razno MSI ne bi uzimao igrat se sa srecom ne bi bas.
 
Voleo bih da se čujem sa kolegama, pa da vidim gde da ne "pogrešim". Pošto imam 3 MSI karte.Mada i nema neke potrebe.:) Mogu i ja da stavim ovde linkove za Sapphire nitro OC + , gde ja vrm 115C.Ili za EVG 1070 i 1080, gde postoji velik problem za pregrevanje vrm-a. ITD...Ova slika koju si ti postavio jeste fizičko oštećenje.Smatram da na ovakvom forumu nema potrebe objašnjavati zašto ili zbog čega! Nemam nikakvu nameru, da bilo koga ubeđujem u bilo šta. Možda sam samo redak srećnik koji koristi MSI karte?Mada sam i ja imao problem sa 280-tkom, ali se to pokazalo odmah po kupovini.Karta je zamenjena u ispravnom, odnosno radnom stanju!Ovakva oštećenja , koja si ti prikazao su zbog neadekvatnog korišćenja proizvoda ili strujnog udara.Treće nema!To svaki proizvođač, naravno zna, i zato je to MEHANIČKO OŠTEĆENJE!
Ovim završavam.
:wave:

jre16q.png


2hfl01w.png


Evo kod mene vram kada je kartica bila pod punim opterecenjem.
 
Ako ti nije problem , daj neku termalnu sliku od Sapphire sa neta za vrm?Za MSI ima na Guru, kao i za mnoge druge, za Sapphire nema nigde?

mjerilo je bar 10 ljudi sa ovog foruma, temperatura VRM-a na nitro kartama poklapa se sa senzorom, onoliko koliko pokazuje senzor temperaturu za VRM tolika je.
To naravno i mora biti tako kad je jednom plocom hladjeno sve i gpu, i VRM i memorija, da je drugacije bilo bi cudno.

Da sumiram ako senzor kaze 60c VRM temp. - tolika je.

Ima i za Sapphire RX 480 Nitro, sa neta.

https://www.youtube.com/watch?v=RebR6xN9AYE
 
Da li i za 480 vazi isto kao i za 470 da su najbolji modeli nitro(+) i xfx ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Strix je najbolji model 480, iza njega xfx gtr.

Nitro je ok.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema greske sa Strixom 480, najtisa,najhladnija i kompletno dobra karya.

Vidi jel ti se isplati, bile su 480 8gb za 30.000(doduse dosta losije izvedbe), a sve one daju slican fps.
Naravno, bolja izvedba je bolja izvedba, bice to dosta tise i temperature dosta nize, samo ne ocekuj neke dosta bolje performanse nego na drugim kartama-dobices ih jedino u slucajevima da druge karte throtluju.

Sve one se mogu solidno undervoltovati i moze se podici power/temp limit i ne bi trebalo da throttluju uopste.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa ima dve verzija, razlika 500 din. Jedna je OC i cena 38k.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno