Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Zar nema opcija da zakucas fps da ne pada/raste ispod zadate vrednosti

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
@MarcusS

Na sta tacno mislis kada kazes da ti FPS u CSGO konstantno skace sa 100+ na 250+? Ako se to desava dok stojis na jednom mestu, bez da pomeras nisan, onda jeste problem, ali ako pricas o kretanju kroz mapu i da ti FPS osciluje u zavisnosti od toga gde se nalazis na istoj, to je normalna pojava u cs-u.
 
@MarcusS

Na sta tacno mislis kada kazes da ti FPS u CSGO konstantno skace sa 100+ na 250+? Ako se to desava dok stojis na jednom mestu, bez da pomeras nisan, onda jeste problem, ali ako pricas o kretanju kroz mapu i da ti FPS osciluje u zavisnosti od toga gde se nalazis na istoj, to je normalna pojava u cs-u.
Mislim na to da sam sinoć odigrao 3 mape, prosečan fps je bio 130, tako nešto, pri tom sam imao bukvalno seckanja... Nešto nijw ok.. Znam da je menjanje normalno, ali ovo je too much..

Hawaii Mate 10 Pro
 
Da li neko može da mi samo potvrdi da je bios koji bih stavio noviji od onog koji imam, ima attach na prošloj strani pri dnu stranice, da ne pravim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ako ne moram :)
 
Nista ne dobijas starijim ili novijim biosom. Bitno je da je dobar za tvoju grafiku. Gledas dal su klokovi isti i dal je ista memorija.
 
Izgeda da je pomoglo flešovanje biosa sa fajlom sa asusovog sajta kartice.

Što me jako zbunjuje, jer sma ubeđen da sam to uradi i pre kada sam imao problema sa instaliranjem drajvera. Pošto sam skoro stavio novi win 10 (imao sam takođe win 10, samo mnogo stariji build), moguće da je tu bila neka nekompatibilnosti...

U svakom slučaju sve je ok sada, samo da potraje :)
 
Da li je neko reklamirao karticu zbog kvara led svetla koje sija samo na trećini kartice?
 
STRIX kartice dosta baguju iako su veoma popularne. Upravo sam o tome citao na drugom popularnom forumu, lik je testirao vise STRIX 570-580 koje su rudarile i bas je naveo kao problem kod njih da crkava ili delimicno radi RGB kao i ventilatori... Ako ti je karta u garanciji, sigurno da mozes da je reklamiras, ali pitanje je da li hoces da se cimas zbog rgb, da je saljes u servis, cekas par nedelja itd...
 
Što se tiče RGB osvetljenja, to je čest problem na svim Strix kartama. (RX 4 i 5 serije, kao i GTX 1000.) Naime, ASUS koristi Side Glow Fiber Optic kablove duže obe strane karte koji prenose LED svetlost. Usled toplote, vremenom se dešava da isti izgube svojstvo prenošenja svetlosti. Čitao sam da ASUS prihvata reklamacije, ali opet... Potrebno je proveriti sa našim uvoznicima.
 
Upravo tako, svi moji strix modeli su ostali na samo trecinu rgb osvetljenja. Trazio sam resenje ali nisam nasao. Bas me iritira to, srecom kad je kartica okrenuta na dole, manje vise ne smeta. Problem je kad je kartica vertikalno postavljena, ili u nekom test benchu..onda izgleda bas bzv. Slazem se da je od toplote, jer je u samom pocetku bilo ok, pa se vremenom smanjivalo malo po malo
 
Rešenje je zamena kablova, naravno. :) Najlakše je poručiti ih sa AE-a za par dolara. Prečnik je 4mm, čini mi se. (3.5mm ili 3mm bi takođe odgovaralo.)
 
Rešenje je zamena kablova, naravno. :) Najlakše je poručiti ih sa AE-a za par dolara. Prečnik je 4mm, čini mi se. (3.5mm ili 3mm bi takođe odgovaralo.)

Da li bi mogao da baciš neki link pošto ne znam konkretno šta bih tražio? :)
 
Poslednja izmena:
Otisao mi jedan fan na Sapphire RX480 8GB Nitro+

fan 480.JPG

Ne vrti uopste.

Zna li neko gde bih mogao da nadjem isti i da ga zamenim (jednostavno se menja) ?

Kada sam kupio kartu, Sapphire je reklamirao na sva zvona da ako neki fan crkne, jednostavno se otvori ticket na sajtu i posalju novi.
Ali sada je ta web stranica ugasena :/

Ne znam koliko je bezbedno da koristim kartu sa 1 fanom, temperatura ide do 80c
 
@DBraveZ

Karta ima bios switch i drugi bios je Silent, ako nije menjano nista. Prebaci u Silent barem dok ti ne stigne drugi vent.
 
Super, hvala !
 
Ako su isti kao i za 580, imaš za 20e na KP
 
Da, takvo resenje stoji :D
Svakako bolje nego da se salje zbog toga na reklamaciju. Ima na ovom linku kako bi to otp izgledalo
https://rog.asus.com/forum/showthre...g-Under-glow-fix-for-discoloration-or-dimness

Stigao mi konačno kabel pa sam odradio ovo i mogu da potvrdim - radi kao pjesma, evo sija, sve me zaslepljuje :D Šalim se, pošto mi je grafika na dole okrenuta i ne primeti se previše, ali sam svakako ponosam što sam sve odradio kako treba i što sve radi kao kada je bilo fabričko.
 
Imam problem sa ASUS Strix RX480 8gb. Dešava se sledeće - kartici se ekstremno brzo podiže temperatura kada je pod većim opterećenjem. IDLE temperature su normalne 38-45 (treba uzeti u obzir to da joj ventilatori ne rade dok se temperatura ne podigne na nekih 55), tokom gledanja filmova, youtube-a... temperatura je 45-50, dakle sve je u granicama normalnog. Kada se pokrene neka igrica (odnosno njen gameplay) temperatura istog trenutka skaču na 85-92 stepena. Furmark i Kombustor su je gurali do 90-ak i onda bi se računar preventivno ugasio (restartovao).

OCCT test prolazi 15-20 minuta bez problema uz temperature 85-90 stepeni, bez da izbaci bilo kakvu grešku.

Palo mi je na pamet da je undervolt-ujem i rešio se problem gašenja računara u Furmark i Kombustor testu (temperature su dolazile do 83-90 stepeni na 20% nižem power limit-u. Ali šta se onda desilo što me je još više zbunilo, tokom Furmark testa, RivaTuner mi je izbacio temperature koje sam već pisao (dakle 83-90 stepeni), a dok je sam Furmark na kraju, kada je izbacio rezultat, stavio najviše temperaturu 75. Tako da sam totalno zbunjen, ukoliko je temperatura 75, to je dobro, ukoliko je 90 to je problematično. Da li je moguće da je tu problem u nekom senzoru i da je taj temperaturni alarm u stvari lažan?

Ventilatori rade bez bilo kakvih problema, karticu sam izduvao od prašine. Jedino šta još nisam uradio jeste zamena termalne paste, ali poučen nekim ranijim iskustvima, rekao bih da nema šanse da mi zamena termalne paste skine temperaturu za 15-20 stepeni, koliko bi u ovom slučaju bilo normalno (na nekim starijim karticama mi je spuštala za 4-5 stepeni u vr' glave). Inače, samo "saće" hladnjaka je, rekao bih, mlako kada se temperature podignu na 90 stepeni, što implicira da je problem ili u prenosu temperature sa čipa na sam hladnjak (termalna pasta se osušila), ili je stvarno otišao senzor koji meri temperaturu kartice.

Što se istorijata kartice tiče, o njemu ne znam ništa, ali pretpostavljam da je majnovala par meseci.

Bio bih veoma zahvalan kada bi neko mogao da mi da ideju šta još pokušati kako bi se definitivno locirao problem.
 
Zamena paste.
 
Hvala na brzom odgovru, nadam se da će sveža pasta rešiti problem.
 
Izvinjavam se na duplom postu, ali sam morao da raportiram u slučaju da neko ima isti problem. Upravo zamenio termalnu pastu. "Matična" pasta joj je bila teksture otprilike kakve i osušena glina. Zamenio sam je sa Artcic MX-4 i temperature u full load-u su se spustile za nekih 30 stepen (!?) - sa 92 (kada se računar gasio) na 61 tokom Furmark full hd testa, uz jednu ogromnu razliku - kada je izmereno tih 92 stepena, ventilatori su okretali na maksimali (ručno postavljeno), dok je sada grafika nečujna i ventilatori rade na oko pola kapaciteta. Elem, IDLE temperatura je ostala takoreći nepromenjena (40-45) i sada je saće hladnjaka toplije tokom IDLE temperatura nego što je juče bilo prilikom maksimalne opterećenosti. Još jednom hvala ivanbass1 što mi je potvrdio sumnje da je pasta odradila svoje!
 
Baš tako - Arctic MX-4. :)

Iskreno sam se zaprepastio kada sam video temperature. Očekivao sam da će spustiti za nekih 10 stepeni, a onda još 3-4 kada pasta "odradi" kroz koji dan, pa da to dođe do 77-80 što bi bilo premija u poređenju sa jučerašnjih 92+. Prosto mi je neverovatno da je pasta bila u toliko lošem stanju kartici koja ima godinu i par meseci. Recimo pre nekih godinu dana sam menjao pastu na neotvaranoj XFX 7870XT (koja je u tom trenutku imala 5 godina) i pasta joj jeste bila stegnuta, ali su mi se temperature popravila za svega 2-3 stepena (linerano). Verovatno ASUS fušeriše na pastama koje stavlja na svoje ROG modele, što je totalno kontradiktorno rečima njihove marketing službe, koja ROG seriju stavlja u prvi plan baš zbog materijala, odnosno kvaliteta istih, koji su korišćeni tokom sklapanja istih.
 
Nazad
Vrh Dno