Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

36.000 je ok cena za 8GB Strix 480.
 
Ja ka osoba koja je uzela strix mogu da kažem da sam zadovoljan :)
 
Lupetanje... mali je cip, a ima vise heatpipe-ova nego sto je povrsina cipa pa dva spolja ne hvata. To ne umanjuje cinjenicu da je najbolje odradjeno hladjenje.
 
Vec vidim gomilu crashova jer ce to moci samo debelo iznadprosecne karte :)
 
Ko ima dual BIOS na karti, imace lak povratak na prethodno stanje.
U principu moze da se proba, koga mrzi da rucno klokuje, posto se postize ista (skoro, vidi dole napomenu) stvar; ali koliko videh po 580/570 opisima - definitivno nova serija ima masivnije hladnjake pa treba ocekivati toplije kartice.

Napomena:
Jedino zaista vredno paznje na 580/570 za vlasnike 480/470 je onaj novi memorijski medju klok za dual monitore i video dekodiranje preko GPU, sto Polaris 10 nema, a pomaze da se smanji potrosnja i buka.
 
Uzeo sam RX 480 Red Dragon od Powercolor-a radila ok nekih 15-tak dana, i poceli da pucaju drajveri i da gubi signal sa hdmi porta. Probao sve i ddu pa reinstal nove drajvere i reinstalaciju windows-a i druge kablove sa napajanja posto je modularno i drugi monitor i kabl ali nista ne pomaze. U servisu je od srede javljam u cemu je bio problem, ukoliko mi budu odobrili zamenu da li je bolje da idem za Asus Dual OC Rx480 ili neki drugi model u eprodavnici na E jeuzeta, u ponudi imaju jos Sapphire Nitro+, XFX Hard Swap ili mozda da idem na RX 580 Pulse od Spphire. Ne uzima mi se ovaj Powercolor opet ili mozda gresim?
 
Ne gresis.

Ako su sve slicnih cena, vodi se po ovome:
Nitro+>XFX Hwrd Swap>Asus Dual OC.
Ako je to XFX GTR, onda je tu negde sa Nitro+, uzmi koja je jeftinija od te dve.
I hard swap je solidna izvedba. Asus Dual OC je bucna.

Ne znam kakva je ta Pulse serija, nisam imao bas puno vremena da trazim review-ove ovih dana, to bi trebalo da im je budzet serija i da je Nitro+ bolji izbor. Ispravite me ako gresim.
 
Pulse je verovatno kao Nitro bez +. Nema dual bios, i ako se ne varam 580 pulse nema dodatni 6pin.
 
Hvala na savetima uz doplatu od 3000din uzeo sam RX580 Sapphire Pulse.
 
Meni treba unutar igre da mi pokazuje podatke za memoriju, gpu, cpu, brzinu memorije itd kao sto je to msi afterburner radio.

Pogledajte prilog 222621

Evo kao ovo na slici sto sam imao, jel ima neki drugi program koji moze da mi pruzi ove informacije???

EDIT:

Za sve one koji su navikli da imaju podesavanja iz MSI Afterburner mislim da sam mu doskocio u problemu!

Pa sve sto treba da uradite je da prvi put u Wattman-u podesite sve kako vas zanima a onda da instalirate MSI pa najnoviju verziju Rive sa sajta Guru i NIKAKO ne stavljati da se MSI pali zajedno sa racunarom jer to onda resetuje odredjena podesavanja u wattman-u.

Ovo cu sto sam napisao pratiti par dana da vidim jel ovo samo izdvojen slucaj ili je ovo stavrno dugorocno resenje.

Evo sada sam sasvim slucajno trazeci nesto na YT za nekoga nasao ovaj program koji radi isti posao kao MSI Afterburner, nema potreba za dva programa nego jedan i to je to.

Evo link https://camwebapp.com/ ko bude hteo da proba.
 
Nemam pojma posto nemam ni jednu igru trenutno instaliranu a da trazi dx12.
 
ASUS Dual RX 480 8GB GDDR5 nađoh za 270e ... E,sad imam nekoliko pitanjca :) 1. mašina je ovakva: cpu I7 4790 ,ram 16gb, napajanje 500w ANTEC i trenutno imam r7 260x i kupio bi neku rx480 8gb... Kako će to sve da radi sa ovim mojim delovima i koji je best by deal?
 
Ja koliko sam video imas za 10e vise Gainward GTX 1060 Phoenix Golden Sample ili Gigabyte Aorus RX 580 Extreme kod Madjara, e sad pretpostavljam da su ti opcija samo domace radnje, onda bolje dodaj 2k dinara i uzmi Sapphire Nitro. Taj Asus Dual nije najsrecniji izbor, nije losa kad se podesi u watmanu, undervoltuje, ali je mnogo bucan fan iznad 45%, imam ja taj sistem hladjenja na GTX 1060 ok je, ali nista vise od toga, za RX 480 je to vec tanko. Da bocnes i ne mislis, definitivno ne, u tom slucaju karta za izbegavanje.
Evo domaci test:
https://www.youtube.com/watch?v=27lrza19x9I
Sto se tice toga kako ce da radi, pa radice fino:d
 
Poslednja izmena:
Znači preporuka je da ne idem na ovu? Nisam predoređen na radnje ovo sam gledao na KP. I,da još jedno pitanje pošto vidim da recimo ovde ide napajanje na 8-pin a ja imam samo 6-pin da lii ako uzmem neku može ona kombinacija sa adapterom sa dva šestopina na 8-pin?
 
Koji je model napajanja koje imas?

Da ona karta je za izbegavanje kao model/izvedba ako zelis samo da bocnes, a i ako mene pitas cena je takva da bolji modeli kostaju samo 10e vise, jos su RX 580. Ako na napajanju nemas 6+2pin, onda je RX 480/RX 580 bilo koji model za izbegavanje :d GTX 1060 je osetno manji potrosac. Dobri 6GB modeli krecu od 260-265ee na KP. Ovako na prvu kao sto sam gore napisao Gainward GS za oko 280e je najbolji allround izbor, po mom misljenju.
Ali ajde da vidimo to napajanje prvo, isto koliko je staro?

edit: Sad videh Sonata III kuciste i uz njega, EarthWatts 500W napajanje, po specifikaciji je to ok za tu konfu i GTX 1060, ali to napajanje je iz prosle decenije:d (msm tad je izaslo), zato ne postojanje 8pin konektora i nije iznenadjenje. Ako je staro do 5 godina (maksimum) i ako nisi preterano silio ne bi trebalo da bude problem, ali opet treba razmisljati o novom napajanju u nekom doglednom periodu. Ta konfa u igrama nece vuci preko 260W(+/-5%), onako odokativno na osnovu mojih merenja moje konfe i konfi drugara sa i5icama,i7icama i specifikacije, ali da je to napajanje matoro, definitivno jeste, sto ne znaci da to nece raditi.

Za RX 480/580 bi odmah morao novo jasno zbog 8pin, a i karte su nesto veci potrosaci.
 
Poslednja izmena:
Napajanje je uz kućište ANTEC Sonata 3 i tako se i zove isto valjda,jedino da ga pogledam pa da javim tačno šta piše na njemu,staro je boga mi nekih 8 godina al mi se čini da je jako kvalitetno jer do sada nisam imao nikakvih problema. Znam da ima 2x 6pin za ostalo bi trebao da otvorim pa da vidim... Da li bi ova mogla RX 580 Xtreme 8GB?


Edit: Znači ovo sa tim pin adapterima nebi išlo?
 
Poslednja izmena:
Ona ne bi mogla ni sa nekim egzibicijama (koje ne preporucujem), prosto zahteva 6+8pin. Znaci nikako. Ako mislis na Aorus RX 580 Extreme 8GB....
Ne znam sta da ti kazem za napajanje, sa GTX 1060 koja fura 1x6pin teorijski sve to lagano, ali da je matoro definitivno jeste, opet kazem.
 
Poslednja izmena:
Nemoj silovati matoro napajanje kada vec imas 1060 da nadjes. Ona je bila nekoliko % bolja od 480, vrv je tu negde sa 580 ali zato solidno manje trosi sto je tebi bitno jer imas biblijsko napajanje :)
 
ok. Ajd ovako koja bi napajanje išlo sa ovom rx580 najjevtinije .čisto da znam da izvedem računicu :)
 
Koliko volim ovu tezu najjeVtinije napajanje:d
Na napajanju ne treba nikad stedeti, verujem da ti je jasno zbog cega. Zbog toga kao sto rece covek gore tebi je najlakse (finajsijski) da odes na GTX 1060, karta je tu negde kao RX 580.

Ako bas hoces AMD, na takvu konfu ja ne bih uzeo u obzir napajanja ispod 55-60e, ima nekoliko kandidata. Kad kazem ne bih uzeo u obzir, ne mislim na donju granicu, nego da imas kvalitetno napajanje (u tom cenovnom rangu) uz odredjen komfor za buducnost. Sto bih mozda ja i uradio ako ima prostora nevezano dal bi isao na GTX 1060 ili RX 580. Dosta njih ovde bi dalo i vise (opravdano u neku ruku), posebno ako bi uzimao komplet novu konfu....
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima. Ja i ne štedim pare kad je nešto kvalitetno al tako isto ne želim da bacam pare za nešto što može da košta više a da u suštini i ne pravi razliku tj sve što je skuplje ne znači automatski da je bolje i zato sam apostrofirao to,najjevtinije ;)
 
Naravno, isti stav imamo. Uzmi GTX 1060 6GB (predlog opet za Gainward Phoenix GS za oko 280e) i teraj.
 
Razmišljam da ipak kupim napajanje i sad recimo da mi je budžet za grafu 300e i da nameravam da kupim preko kp koja bi bila najbolja opcija uz ovu konfiguraciju: Gigabyte B85-HD3-A; Intel Core I7 4790,COOLER MASTER Hyper 212; KINGSTON HyperX Fury Black 2x8GB?
 
Pa rekoh ti vec tri puta:d
Gigabyte Aorus RX 580 iz crvenog tabora ili Gainward GTX 1060 Phoenix Golden Sample. Tu je i naravno Gigabyte GTX 1060 6GB GDDR5 Xtreme Gaming ona je 30e vise od Phoenix GS modela, kako god obe su top.
To bi bili moji pikovi. Ima tu brdo jos modela koji su isto odlicni, meni su ova tri na osnovu onoga sto sam svojevremeno sebi gledao i pratio po netu, pa i vizuelno, zapali za oko. Te GTX 1060 modele ima nekoliko kolega ovde na forumu, pa nek se jave ili ti se raspitaj, mada je sve tu jasno, top karte.
 
Poslednja izmena:
Samo sa Xtreme Gaming dobija 4 godine garancije dok sve ostale dolaze sa 2 ili 3 godine garancije. A i Xtreme Gaming je vrh ponude od Gigabayte.
 
Nazad
Vrh Dno