Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Bice to za 400€ samo se treba strpiti, ovo ce biti novi best buy, samo izabrati pravi nonreferentni model i uzivati.
 
Ja već generacijama menjam taj mid/high segment po izlasku i ta doplata mi je po pravilu uvek bila nekih 80-170e, još od gtx 285, a te "inicijalne" investicije se više ni ne sećam...

Na to kada gledam kao na neku godišnju/mesečnu pretplatu koja me izađe kao pretplata na telefon ili net, a pri tome ne moram da razmišljam o postavkama i detaljima. Pogotovo što sam se prethodnih pet godina šlepao na 2500k mašini koja je mogla da iznesw sve te karte bez problema,te tu nije bilo nekih troškova.

Naravno sada je vreme i za novu platformu i 1440p/144hz monitor, ali i to je nešto što će se terati u narednim godinama, dok će se grafika menjati.

Ovog puta ce ta doplata biti u rangu 250-300 evra. RX480 ti je opasno pokvario planove jer ce totalno da obezvredi 970. Osim ako je nisi prodao u medjuvremenu. Dok ti sacekas 1070 neferentne da padnu na 400 evra (sto se mozda nece ni dogoditi), tada ce vec biti RX480 na trzistu po sasvim je moguce vrlo korektnim cenama za Evropu. Od kako je krenula ova igranka sa evrom, AMD je bolje pozicioniran kada je odnos dolar evro u pitanju.

Meni se ljudi smeju, ali ja i dalje tvrdim da 980ti nece vrediti vise od 300 evra za par meseci. Cini mi se da sam rekao da ce 970 ici ispod 200 evra, i to ce uskoro postati realnost. Kome treba polovna, sakata DX12 kartica sa 3.5 GB memorije pored nove kartice sa punom DX12 podrskom? Razlika u DX12 igrama ce biti sve veca i veca, ocekujem da RX480 napravi generacijsku razliku u novim igrama u odnosu na 970 do kraja godine. Vec sada je ta razlika neverovatna u nekim AMD friendly naslovima.
 
Ma neće biti ispod 500e [emoji14]

@G@W

Nažalost nisam je prodao pošto sam trenutno trenutno u gužvi, tj. tačno na kraju svog kapitalističkog ciklusa zahvaljujući mađarskom pasošu. Pošto funkcionišem po ritmu gde 5-6 meseci radim u EU, a ostatak odmaram u Srb i okolo. Ako uspe šema sa Norveškom, taj ciklus će se smanjiti na 3-4 meseca, barem dok se ne formira porodica. :d

Kako me je prelazak sa 770 na 970 izašao 80e, ovaj može i 200 :D
 
Poslednja izmena:
Taj opseg smo i gadjali. Od 400-450 eur. Tu pise 420 eur.
Ove cene sadaa su verovatno preorder. Treba ipak malo sacekati.
Ako obratite paznju i cene GTX 1080 za relativno kratko vreme su se malo nivelisale.
Od 800 + eur na 650-750.
 
taman za jedno 20 tak dana super ce biti cene i onda idemo u radne pobede :D kontam uraditi testove na 970gtx trenutnoj masini i kad uzmem 1070gtx onda uradim testove opet da bas uporedim kako nosi 2500k na 4.4 ghz novu grafu :D
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak 420€ za nonreferentne i to vjerovatno najlosiji modeli oni malo bolji ice do 450€, dobro opet nije lose od 420-450€ bice sigurno da se uzme neki dobar nonreferentni model.
 
A vi neverujete...
 
A vi neverujete...

Bitno da ce nereferentni modeli preko Madjara biti sigurno ispod 450 evra.


Paa reeko sam!

Z6oUS1s.jpg


:d
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak 420€ za nonreferentne i to vjerovatno najlosiji modeli oni malo bolji ice do 450€, dobro opet nije lose od 420-450€ bice sigurno da se uzme neki dobar nonreferentni model.

asus strix mjaooo sa diodama da mi svetluca po nocu :D da nadjem svetlost na kraju tunela :D
 
Polako, sad se sisaju ovce pod eufimisticnim nazivom early adoptersi. Za mesec dana to je to.
 
Ja sam prodao moju grafu za 260e cekam sada da vidim da li rx 480 ili 1070. Da li bi mogao moj cpu da se izbori sa 1070?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Posto moze da izgura GTX980Ti, automatski moze i GTX1070. ;)
 
pre bih ja tom sendisi promenio plojku dok jos ima z77/z68 i iskoristio +4 na multiju nego prodavao sve.
 
Gledacu i 980 ti kako ce da se krece. Prvi put sam na integrusi smejurija. :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Polovna GTX980Ti ti se isplati samo ako naidje za ispod 370 evra, sa garancijom naravno.
 
pre bih ja tom sendisi promenio plojku dok jos ima z77/z68 i iskoristio +4 na multiju nego prodavao sve.
Moze i tako razmisljao sam da menjam plocu dosadila je ova

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To ti je u sustini bespotreban trosak jer bi sa tih +400Mhz vise imao ~10% veci fps u igrama, a tesko da ces Z77 plocu sa garancijom naci za ispod 80 evra.

Isplativije ti da za taj novac kupis SSD. :)
 
Poslednja izmena:
a sad ima garanciju na ovu?svemu tome je davno istekla.trosak je +20-30 e na osnovnu z68/z77 (koja je sasvim dovoljna za +4 max multi i da se cacne bclk) i sad je zadnji voz,svakim danom ih je sve manje po normalnim cenama.i to je jedina stvar koja ima iole logike raditi sad na 1155,cene padaju za proceve a za ploce rastu.
 
Sve su to macke u dzaku.

A B75 i H61 su se uveliko prodavale i 2014. godine, pa nista cudno ako je njegova jos pod garancijom.
 
^
Jao covece koliko ti imas pogresnu sliku. Nisi ni svestan koliko ljudi imaju masine da ti pamet stane a koji nikad nisu dosli na forum ili bar ne ucestvuju.
Ja ne znam zaista sta je sa vama i sto toliko mracite? Srbija jeste zemlja koja je upropascena ali i dalje se okvirno zivi dobro.
Nikakva mi beda nismo i ima mnogo ljudi i vise nego sto mozes da zamislis koji imaju novac za lagodan zivot.

Ko je vredan taj i zaradi. Kod nas je problem sto su Srbi narod lelemuda. 90% kukanja, 10% rada a ima onih koji uopste i ne rade ali zato primaju solidnu ili odlicnu platu a uz to pljuju po drzavi i sistemu svakodnevno.
Koliko radimo, odlicno zivimo. Mnogo ljudi znam razlicitih poslovnih profila, od doktora i inzinjera do raznih zanatlija koji imaju fantasticne sprave u svom domu i redovno rade upgrade.

Bas skoro sam bio kod coveka koji je zanatlija po struci /necu da navodim vrstu posla/ , pored porodice i dvoje male dece napravio sebi sobu za gejming. Stol osmislio, uveo ozvucenje i svasta nesto. Kao u svemirski brod da sam usao.
Ja sam ostao bez teksta. Sada upravo ceka da uzme ili GTX 1070 ili GTX 1080, pre ce biti GTX 1070 jer je GTX 1080 neopravdano skupa.

Poenta je sledeca. Kada si vredan ti ces i da zaradis. Takodje se u nasoj zemlji mnogo kuka i mnogo se siri ta negativna tenzija o siromastvu i ispira se mozak. Iskreno mi je muka od toga. Dosta vise sa kukanjem!

Vučko smiri se, loše utiče ova Savamala na tvoje (i onako loše)psihičko stanje.
 
Nazad
Vrh Dno