Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Ja se nesto namucis prosle godine sa 280X i drajverima... Ali moram da priznam da me nVidia u poslednjih par meseci dosta razocarala sto se toga tice.
AMD-u ocajnicki treba taj refresh u vidu Polaris arhitekture, ako bude i pristupacan sa cenom kao sto to AMD zna, nVidia mora da spusta cene.
U svakom slucaju, iscekujem GTX 1070 ili AMD konkurenta u svom racunaru jednog dana :)
 
Vest ovde sa bench-a da se GTX 1070 moze (u belom svetu) naci za 380$ nereferentni model. Dzaba para :D
 
Ne moze, prvo ce da se prodaju FE.
 
Pa dok se ne pojave custom modeli u narednih par nedelja. Nije niko valjda toliko lud da kupi FE :D
 
As a result, the GeForce GTX 1070 is 20 percent behind the GTX 1080 at 2560x1440, conclusively beating the Titan X by around 10% while also delivering 5% better performance than GTX 970 SLI - at much better pricing. Compared to the previous-generation GTX 970, the performance uplift is 61% - impressive! AMD's fastest, the R9 Fury X, is 14% behind, just like the GTX 980 Ti.

perfrel_2560_1440.png


Kao sto rekoh - za 1440P idealna karta :)
 
Samo jos da provere tih 8GB RAM-a, da li je sve ok, da ne bude kao sa 970, ali mislim da nisu odlepili da sebi to dozvole, opet :D
 
Pa sve i da ima 7 po najvecoj brzini, po meni totalno nevazno...
 
Neverovatno ali i za ovu kartu sam laserski tacno pogodio kakve ce performanse imati haha :D

Sto vise testova izlaze, sve me vise odusevljava. Ih, jos kada bi mogla da se nadje za nekih 350 evra da uzmem odmah dva komada bez razmisljanja ;)
 
Mozda ce pocetna cena biti 420€ [za plastikaner blower] ako je ovaj article tacan:

google translated:
These custom models of the GeForce GTX 1070 to be slightly cheaper than the Founders Edition. NVIDIA speaks of a best model from 419 euros. During the day, the Founders Edition of the GeForce GTX should be 1070 find in our price comparison. When the first custom models will be found there, is not known. Some of these have already been mentioned, but still no price is mentioned. NVIDIA provides a list of all participating retailers also a good starting opportunity for potential buyers.
http://www.hardwareluxx.de/index.ph...1070-founders-edition-ab-heute-im-handel.html
 
Moja procena je da će lošiji nereferentni modeli kretati od 400€, a da će se prosečni modeli nalaziti za 450€. HoF, Lightning, i sl. modeli će biti oko 500€.
 
Poslednja izmena:
400€ je vec opasna cena i vredi razmisliti. Nece ni ti modeli biti losi, sve i bez ikakvog OC, manjeg boosta itd.
 
@Dark - mogu da se kladim da je 90% vlasnika 400€+ odavno na ovom Forumu, a tih sto menjaju graficke iz hobija nema vise od 20 u celoj drzavi :) Poznajem neke HC gejmere, tu se cedi masina do posednjeg frejma, ovo da se kupuju besni modeli, OC do kraja, to su ovi ljudi ovde koji vrte testove iz zadovoljstva :)
Ja već generacijama menjam taj mid/high segment po izlasku i ta doplata mi je po pravilu uvek bila nekih 80-170e, još od gtx 285, a te "inicijalne" investicije se više ni ne sećam...

Na to kada gledam kao na neku godišnju/mesečnu pretplatu koja me izađe kao pretplata na telefon ili net, a pri tome ne moram da razmišljam o postavkama i detaljima. Pogotovo što sam se prethodnih pet godina šlepao na 2500k mašini koja je mogla da iznesw sve te karte bez problema,te tu nije bilo nekih troškova.

Naravno sada je vreme i za novu platformu i 1440p/144hz monitor, ali i to je nešto što će se terati u narednim godinama, dok će se grafika menjati.
 
Omg, to je vec mnogo, kod nas ce samo jos vise da bude :(
 
Koliko ja vidim ona nereferentna na nekom nemackom sajtu 500jevra.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A GTX980Ti 550+ evra... :d



Sta vam znace ti nemacki sajtovi, kad ionako nece biti ta cena ni kod nas ni preko Madjara...
(nereferentni modeli GTX1070, naravno)
 
Poslednja izmena:
Naravno da hoće - "Mađari" 95% isprate najpovoljnije cene sa ovog nemačkog sajta.
 
Strpite se malo...
 
Naravno da hoće - "Mađari" 95% isprate najpovoljnije cene sa ovog nemačkog sajta.

Ok, obavezno postavi linkove kada se pojave jeftiniji nereferentni modeli i kad se malo slegne za nedelju-dve, taman dok dodje do nas i "Madjara". ;)
FE day one karte zanimaju samo youtubere.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam i sam pretpostavljao tesko da ce u skorije vreme biti ispod 500.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nisam znao da se Galax, zove KFA2 u Evropi :D Njihovi HOF modeli su legendarni :)
 
Kao što se pre samo nekih 10 dana pričalo da neće biti 1080 za manje od 800e koliko su išle tada FE u EU, da će nereferentne biti i skuplje od toga, a već sada neki nereferentni modeli polako formiraju cenu od 660-710, a tek treba da počne njihova prodaja.

Kao da prvi put pratite izlazak neke generacije koja ne može da podmiri trenutnu potražnju na tržištu.
 
Poslednja izmena:
Sve su ovo po meni neralno velike cene. Nereferentna 1070 graficka bi trebalo da kosta 400e ili cak malo ispod. Sve vise od toga je money grabbing.
 
To je od prosle godine tako, kada je relacija usd-eur otisla u...
 
Nazad
Vrh Dno