Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Pa, do skora je bilo, otprilike, za 10 - 15% boljih perfomansi oko 100E vise.
Recimo, 980 vs 970, razlkla 20 - 25%, razlika cena oko 150E. 980Ti vs Furyx, razlika oko 25%, cena FuryX malo jeftiniji. 980Ti vs 980, razlika oko 30 - 35%, cena razlika oko 150E. Ovde je i bio najbolji odnos cena vs perfomanse ( zato i 'kukam' sto je NV narusila taj odnos sa 1080 vs 980Ti )
Dakle, 50% bolje perfomanse za 250E visu cenu, jeste odlican odnos cena vs perfomanse, ......da stvarno imamo platu od preko 400E ( ko sto rece Premijer) ;), mnogi bi mogli da uzmu i tu gtx1070 kartu....

premijer je cak i rekao da ce plata da nam skoci do kraja godine jos 30%, a da u 2017 toj mozemo biti ko svedska uz rast bdp-a i do 8 %...
 
Meni je jasno to sve sa 480 karticom.
Bice, verovatno odlicna kartica, po perfomansama, verovatno, negde izmedju 970 i 980, sa cenom oko 250E. Bice odlicna kupovina, narocito za svet u Srbiji ( znamo u kakvom smo ekonomskom stanju ).
Medjutim, ta neka custom 1070 ze nekih 500E, ce biti sigurno bolja kupovina, sto se tice odnosa cena vs perfomanse, u odnosu na 480. Gtx 1070, nekih 50% jaca kartica, za oko 250E skuplja. Kartica i za 1440p. rezoluciju, 480 ipak, za full HD rezu. Imas neku 780ti/970/980/390(X), prodas je i dodas jos nesto love i uzmes neku custom 1070 i mozes da igras sve igre na maximum u full HD, na 60fps. lock. i dosta igara i na 1440p. sa slicnim postavkama, uzivancija........

Da li si realan?

Da li te dobro ta radi matematika?
 
50% jaca, 100% skuplja? Pa sad..

Imace sigurno kasnije najbolji odnos ulozeno/dobijeno kada se slegnu cene a visoka klasa svakako nikad nije imala opravdanu cenu, pogotovu top ponuda.

Meni je nesto drugo fascinantno. Kako odredjujete visoke cene za GTX 1070 a nadate se da ce R480 biti 200$=200 eur.
Ta karta za evroposko trziste ima da bude od 250-300 eur dok ce jaca verzija da bude 300-350 eur nema da omane.
Kod nas ispod 350 nema sanse. To je taman da zameni cene i mesta sa kartama iz tog segmenta o kom su iz AMD i govorili.

Pitacu vas onda da li je karta isplativa za ono sto nudi ili ne.

Ja bih iskreno voleo da to bude 200$=200 eur, ali nije vise takav odnos zbog dolara i evra.
700$=789 eur, konkretan primer za GTX 1080 FE.
 
Poslednja izmena:
Da li se na primer isplati sa 970 preci na 480? Ili sam postavio mnogo glupo potanje :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imace sigurno kasnije najbolji odnos ulozeno/dobijeno kada se slegnu cene a visoka klasa svakako nikad nije imala opravdanu cenu, pogotovu top ponuda.

Meni je nesto drugo fascinantno. Kako odredjujete visoke cene za GTX 1070 a nadate se da ce R480 biti 200$=200 eur.
Ta karta za evroposko trziste ima da bude od 250-300 eur dok ce jaca verzija da bude 300-350 eur nema da omane.
Kod nas ispod 350 nema sanse. To je taman da zameni cene i mesta sa kartama iz tog segmenta o kom su iz AMD i govorili.

Pitacu vas onda da li je karta isplativa za ono sto nudi ili ne.

Ja bih iskreno voleo da to bude 200$=200 eur, ali nije vise takav odnos zbog dolara i evra.
700$=789 eur, konkretan primer za GTX 1080 FE.

Ja mogu da te demantujem iz licnog iskustva
R9 380 kosta 199$ ja sam ih uzimao po 195€ tako da je potpuno sada ocekivano da se Rx 480 nadje za 200€, u visoj klasi je to drugacije pogotovo kod Nvidije koja je zakomplikovala i zacjenila FE karte vise nego nonreferentne.

Hocu da kazem ljudi se sa punim pravom nadaju kad je u pitanju Rx 480
 
Da li se na primer isplati sa 970 preci na 480? Ili sam postavio mnogo glupo potanje :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ne znamo kakva ce tacno biti RX 480, ali se ocekuje da bude bolja od GTX970 pa i bliska GTX980.
Ako se to ispostavi kao tacno, onda ti se ne isplati.

Jedino ako bi u narednih 10-15 dana prodao GTX970, a za mesec-mesec i po uzeo RX 480 8GB.
Pa ti jos nakon toga "ostane" 30-50 evra u dzepu i dobijes kartu sa duzom garancijom. :D
 
Poslednja izmena:
Haha dobra ti je ta fora

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ne znamo kakva ce tacno biti RX 480, ali se ocekuje da bude bolja od GTX970 pa i bliska GTX980.
Ako se to ispostavi kao tacno, onda ti se ne isplati.

Jedino ako bi u narednih 10-15 dana prodao GTX970, a za mesec-mesec i po uzeo RX 480 8GB.
Pa ti jos nakon toga "ostane" 30-50 evra u dzepu i dobijes kartu sa duzom garancijom. :D
Sa duzom garancijom ali i dodatnih 4, upsss , 4.5 gb memorije i neproporcionalno boljim DX12 performansama... Ja bih presao.
 
Pa dobro, nije isplativ ni prelazak sa GTX970 na R9 390X.

U svakom slucaju, eto mu lake zarade 30-50 evra. Osim ako ne moze da izdrzi narednih mesec dana bez igranja. :d
 
Ma Rx 480 ce potopit sve sto se nadje oko nje, mislim u tome segmentu (GTX 970/980 R9 390/390X) te karte ce postati totalno nebitne uzimace ih samo neinformisani ljudi. Dok nije izasla Rx 480 pravo je vrjeme odma krenuti u prodaju pomenuti kartica.
 
WB spreman za 1070, samo da stigne karta. :)
 
Sa duzom garancijom ali i dodatnih 4, upsss , 4.5 gb memorije i neproporcionalno boljim DX12 performansama... Ja bih presao.
200 bi trebalo da bude varijanta sa 4gb vrama, varijanta sa 8gb bi trebalo da bude 240-250.

Što se tile 1070, manite se cifara od 500e, biće nereferentnih za 400 kada se potražnja stabilizuje.
 
Poslednja izmena:
Modeli sa 4GB Rx 480 ice od 199$ a bice brzi od GTX 970 i manje trositi, tako da je jasno koliko ce se moci polovni GTX 970 prodati, da ne dajem procjene posto su zabranjene kratko i jasno bunar :)
U visem segmentu GTX 1070 best buy u nizem Rx 480 sve dok se ne pojavi GTX 1060 i VEga tako ce ostati.
 
Za sada nema naznake da ce custom biti jeftinije, cenovno prate FE verzije, posebno one nama interesantne. Nije to samo porez, nVidia je resila da lepo zaradi i to vam je. Nemam iluzije da ce 480 kostati $199, ovde, 250 evra je sasvim realno (i to preko KP) ali i to je skroz OK, jos ako bude 10-15e jeftinije jos bolje i to verzija sa 4GB. Ali i to ce biti ultimativna 1080/60 karta bez sumnje, kao sto su i 970/980. Da sam vlasnik tih modela lagano bih ja to koristio dokle god ide, pa zato ste ih i kupovali valjda, da traju 4-5 godina ako se ne varam? :D Za nas je problem i 50 evra skuplje, retki ce ovde imati 1070/1080. A za prodaju 970/980, po meni to jako tesko, bas treba da nadjete neinformisanog coveka ako hocete nesto iznad 250 evra, onaj ko je kupio 980 to mu se nikako ne isplati. Teraj to koliko moze, a moze itekako.
 
Ubiste o RX480 u temi GTX 1070 znaci strasno.
Ali evo da se i ja ukljucim kada je vec toliko pominjete. :d

Ono sto bih zeleo da dozivim jeste da AMD ugrozi taj segment potpuno i da se razvali od prodaje, da tu kariku oslabi ali to nece biti lako.
Garantujem da od izlaska Polarisa posle dva meseca stize GTX 1060 sa slicnom cenom, verovatno nesto skuplji i slicnim cak i boljim performansama ali verovatno manje memorije.
Tipa 6GB. Znaci AMD ce imati samo kratko vreme da nesto uradi, posle toga sledi kontra udar. Nista se tu nece znacajno promeniti. Envidija je previse zilav i nemilosrdan igrac.

@Nevise

GTX 1070 ce imati veliki broj ljudi. Videces samo na forumu koliko njih ce da je kupi a kamo li u zemlji.

Nismo mi tolika beda kao sto se prica. Mi odlicno zivimo jos uvek. ;)

P.S. Ko menja kartu na svakih 5 godina? Au, nekad sam menjao na svakih 6-8 meseci, dok je na godisnjem nivou bila praksa svakako.

Kad vidim kakve ljudi ovde masine imaju, skidam kapu.
 
Poslednja izmena:
Cim Nv izbaci GTX 1060 i udari na polarisa sljedi kontra udar na GTX 1070 u vidu Vega kartica, onako okvirno GTX 1060 u augustu, Vega tamo nekad kad se bf1 izbaci cini mi se oktobar.
 
@Dark - mogu da se kladim da je 90% vlasnika 400€+ odavno na ovom Forumu, a tih sto menjaju graficke iz hobija nema vise od 20 u celoj drzavi :) Poznajem neke HC gejmere, tu se cedi masina do posednjeg frejma, ovo da se kupuju besni modeli, OC do kraja, to su ovi ljudi ovde koji vrte testove iz zadovoljstva :)
 
^
Jao covece koliko ti imas pogresnu sliku. Nisi ni svestan koliko ljudi imaju masine da ti pamet stane a koji nikad nisu dosli na forum ili bar ne ucestvuju.
Ja ne znam zaista sta je sa vama i sto toliko mracite? Srbija jeste zemlja koja je upropascena ali i dalje se okvirno zivi dobro.
Nikakva mi beda nismo i ima mnogo ljudi i vise nego sto mozes da zamislis koji imaju novac za lagodan zivot.

Ko je vredan taj i zaradi. Kod nas je problem sto su Srbi narod lelemuda. 90% kukanja, 10% rada a ima onih koji uopste i ne rade ali zato primaju solidnu ili odlicnu platu a uz to pljuju po drzavi i sistemu svakodnevno.
Koliko radimo, odlicno zivimo. Mnogo ljudi znam razlicitih poslovnih profila, od doktora i inzinjera do raznih zanatlija koji imaju fantasticne sprave u svom domu i redovno rade upgrade.

Bas skoro sam bio kod coveka koji je zanatlija po struci /necu da navodim vrstu posla/ , pored porodice i dvoje male dece napravio sebi sobu za gejming. Stol osmislio, uveo ozvucenje i svasta nesto. Kao u svemirski brod da sam usao.
Ja sam ostao bez teksta. Sada upravo ceka da uzme ili GTX 1070 ili GTX 1080, pre ce biti GTX 1070 jer je GTX 1080 neopravdano skupa.

Poenta je sledeca. Kada si vredan ti ces i da zaradis. Takodje se u nasoj zemlji mnogo kuka i mnogo se siri ta negativna tenzija o siromastvu i ispira se mozak. Iskreno mi je muka od toga. Dosta vise sa kukanjem!
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kada ce tacno da se pojavi u prodaji 480 kod nas mislim na ovu jacu od 8gb

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa ako je tako stvarno to je onda odlicno

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
400e? Za pocetnu cenu dzabe :D
Kad padne na 350e za Strix, to ce biti ludilo od grafe za tu lovu :)
 
Na njihov forum, procene su oko 4.000kuna, to je oko 500E.....
 
Poslednja izmena:
Ja ipak verujem da ce pre biti oko 500e, ceka se AMD da izbaci Polaris da vidimo sta kazu performanse i cene. Nvidia do tada moze da trazi koliko im se hoce za Pascal.
I odbise me u poslednjih par meseci, upropastise drajvere za GTX 900 seriju samo tako...
Deluje mi kao da oba proizvodjaca to rade, kad treba da izadje nova serija kartica za ovu staru pocnu da izbacuju shit drajvere kako bi se ljudi istripovali da je njihova karta slaba i da je vreme za upgrade.
 
AMD to ne radi, cak naprotiv. Sve vreme se usavrsavaju driveri za GCN.
 
Nazad
Vrh Dno