Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Video sam po kretanju fps-a...;)

Moje iskustvo sa tom igrom, takodje primetni stuttering. Igra je kao zakljucana na 60fps, ali fps non stop varira oko 60f. Ne znam tacno u cemu je problem sa tom igrom. Meni se igra svidja, ali, sam je batalio posle sat vremena , zbog tog iritantnog stuttera.

Skino' sam neku drugu verziju igre, pa cu bas da probam ponovo kako sljaka, pa javljam.


Moze, ko nije upucen(kao sto nisam ni ja :) ) samo neka kuca u google-u "GTX 1070 lag spikes" ili "GTX 1070 stuttering" i videce o cemu pricamo ovde :(
 
Kad trazis problem nadjes ga. Da ukucam gtx "bilo koja" lag spikes i eto ga... Nema to ni veze puno sa grafickom ili ajde zavisi dosta od puno stvari, koliko sa konfiguracijom OS-a, samom igrom ili milion drugih faktora. Meni radi super a pikao ROTTR DeusEx MD, Batman AC, i Batman Arkham Knight, Mafia II, Witcher 3 etc bez lag spikes ili stutteringa. Izgleda super što sam još od AC brotherhood-a prestao da pratim taj serijal :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao u Dying Light-u, Crew i sada Black Flag - sto znaci da cu ga imati u bilo kojoj igri od tih koje si nabrojao.

Da li je u ovim igrama bio stutter kao i u Black Flag ?
Meni je u Black Flag bio stutter bas neobicno izrazen i konstantan. Kolko' se secam, u prvoj bitki na moru, nije se pojavljivao. Jako cudna igra.

Recimo, skinuo sam neku BF3 igru, poceo SP kampanju, lock 60fps, veliki stutter , otkljucan fps, takodje veliki stutter. Skino' neku drugu verziju, sljaka igra kao podmazana. Kao sto rece kolega gore, moze da zavisi od sto nekih drugih faktora, koji nemaju veze sa grafikom itd.
 
Poslednja izmena:
Ma nemam pojma, samo komentarisem. Verovatno je svima isto. Black Flag Jackdaw Edition V1.07 je poslednja verzija, nemam razloga da sumnjam da nije nesto u redu sa igrom. Ovo nije prva igra sa ovim problemom na ovoj karti tako da... :)


Update:

Fizika mora na Off ili na Low i AA mora da se smanji ili iskljuci, nisam jos siguran tacno ali tada nema problema, izvinjvam se na konfuziji. Ovo ne znaci da nema problema u drugim igrama, videcemo :)
 
Poslednja izmena:
Kazu da je tacna lista.

900x900px_LL_5fd7500b_Eg_GX3.png
 
@Ljanmi, prvo si osuo paljbu po karticama sa Micron memorijom, sada po svim redom :) Intel integrusa je izgleda stvarno zakon, posedovanje GTX 1070 kartice je jedna agonija :)
 
@Ljanmi, prvo si osuo paljbu po karticama sa Micron memorijom, sada po svim redom :) Intel integrusa je izgleda stvarno zakon, posedovanje GTX 1070 kartice je jedna agonija :)

Pazi, ima snagu definitivno samo smara taj mikro statering. Nisam se odavno igrao, novi je trend mikro statering u svakoj igri iz ovog ili onog razloga pa moras da "stelujes" igru pre nego sto sednes da igras kao covek :) U Dajing Lajtu sam imao jednu scenu gde sam mogao uvek da "izazovem" taj mikro statering. Nije bilo nista strasno u toj igri ali recimo imam igru The Crew i tu se random desava relativno cesto i bez pravila. Onaj Black Flag je bio extremni primer toga, morao sam da istrazim malo sta se desava sa tim jer je bilo neigrivo aman.

Realan OC koji sam uspeo da postignem sa Samsung memorijom je 2125/9100(konstantan boost bez opadanja). Vozim kartu@default ali ako mi treba tih 10% snage otvorim MSI Afterburner apk na telefonu i ucitam profil. Imam utiisak da mogu non stop da je vozim i na 2125/9100. Karta je hladna i tiha, nema koil vajna mada ima jako tihi zvuk "struje" samo ponekad tipa kada sam u meniu a imam zilion frejmova i mutujem zvuk. Za sada ultimativan test za OC memorije(i GPU-a :) ) Dying Light - The Following(expanzija samo ne glavna igra). Scena ispred glavne baze gde uzimas questove - polje sa gomilom zombija preko dana(trcim u krug pun gas izmedju njih), tu ili klok radi ili ce da kresuje igru vrlo brzo. Ako to prodje nema sanse da se desi na bilo kom drugom mestu. Nisam startovao nista sto bolje obara nestabilan klok :)

Kako drzite "Power management mode" u nVidia setingsu - Optimal power, Adaptive ili Prefer maximum performance?
 
Posto ste se raspisali oko micron i samsunga odlucih se da ovu novu MSI gaming X 1070 sto mi je visak malo istestiram....
Ono sto sam odma zapazio da micron ne baca artifakte ili radi ili baci beo ekran sa tackicama odma, dok samsung moze i 200-250mhz da bude razlika od nestabilnog kloka koji prolazi bench i kloka koji 100% ne brlja.....
znaci MSI Gaming x 1070
clock: 2115mhz
memory: +450 u afterbuneru, na CPU score ili ti fiziku ne gledajte imam i5 na 3.3ghz
MSI_GamingX.jpg

Sto se tice testirao sam i MSI armor sa samsungom, razlika je ta sto u miningu ide +900 ali u gamingu sve iznad (lupam sad 550-600??) ponekad baci po koji artifakt na ekranu (ti znaci da ce testove prolazit i na 700, takodje i micron u miningu se pokazao da ide +800, e sad da li su nesto menjali, da li su noviji chipovi nemam pojma
 
Poslednja izmena:
Update za Micron memoriju fix:
The "Micron" problem is not the Micron Ram itself but, I believe, a bug in the micron version of the bios that increases the clock speed of the Ram from a low voltage state (below .800v) faster than the VRMs can be cranked up to provide enough voltage for the memory to support the high clock speed. An overclock from low voltage states will start giving checkerboard artifacts somewhere in the +400 to +500 range.
If the voltage is already set high when you increase the slider and hit the apply button. running Kboost or locking rge voltage in afterburner, the memory will clock to +600 or better with no artifacts, of course the exact levels will depend on the individual card.
The Samsung memory either copes with the few milliseconds of voltage starvation better or the different bios version increases the voltage faster to support the memory at the high clock speeds.

Generalno iako nema jos update-a za MSI 1070 probao sam da lockujem frekvenciju/voltazu i za sada +700 radi ok za mining i na micron-u, sto sugerise da je moguce da je ovo razlog nestabilnosti i ako je tako lako ce se resit bios update-om
 
Znaci posle BIOS update-a mozda 1070-ica sa Micron memorijom pretekne Intel integrusu :)
 
Micron VS Samsung sa fiksiranim freq/voltazim u miningu 18h (+800 sa samsung i +700 za micron) ako se ne lockuje ode da se zaglupi AF i driver odma kod microna
Prva karta je micron a druga samsung, razlike izgleda da nema iako je klok malo nizi sto je verovatno poosledica razlicitih timinga
micron_samsung.jpg

U afterburneru otvorite graficku prikaz voltaze i setujete kao ja (ja sve vece napone spustim ispod zeljenog targeta i kad se udari apple linija se poravna), tada zeljenu frekvenciju i voltazu lockujete sa tasterom L i udarite apple...

ta zuta vertiklana isprekidana linija je gde je kartica lockovana i tad drzi zadatu frekvenciju i napon uvek
curve.jpg
 
Poslednja izmena:
Gainward bliss 5 kom (micron) updatovani na nov bios, test na +900 vec se vrti 1h+, ETH 32.3mhz po kartici, frekvencija GPU lokovana na fixno

miner i dalje zeza ako se menja frekvencija GPU (ako je slobodna...) i sa novim biosem ali su klokovi veci izvodljivi i stabilni
Gainward_micron_900.jpg

U sustini nestabilnost se jedino javlja zbog nacina funkcionisanja boost-a, isti je testiran i razvijan zajedno sa samsung memorijom, mada i tu isti nekad rusi sistem zbog promene voltaze GPU pri padu kloka! ako je memorija malo vise klokovana, generalno od voltaze GPU zavisi i voltaza memorije i tu se problem javlja
 
Poslednja izmena:
Prva slika desktop mod, druga gaming(Black Flag) posle nekih ne znam mozda sat vremena. Btw nisam nista primetio u igri, radi fenomenalno.

image.jpg


image.jpg



Update:

Fenomenalan video, mada nema veze sa temom

 
Poslednja izmena:
The Original article is not quite accurate. The problem is not in the ram itself, it is in the the speed of the voltage adjustment from the low power idle P-States to support the memory voltage requirements under load. If you can keep the idle voltage above 0.800V before you apply the overclock you never see the issue.

I dont understand why some AIBs are trying to be cagey about this issue. The only Samsung memory boards that I am aware of were all manufactured before 30 June 2016 and have bios versions 86.04.1e.00.XX. Manufacture of the Micron boards started on 1 July 2016 with a different bios version in the 86.04.26.00.XX range.

I have no knowledge of any 1070 cards with Samsung memory being manufactured since June.

Mogu da potvrdim da je ovo tacno...
 
Poslednja izmena:
To su graficke sa RMA gde su im dali iste koje su bile na stanju... takodje nekom se utrefilo da mu zapadne neka sa lagera, ponavljam to da vam se desi je sad skoro nemoguce, osim za neki model koji niko nije kupovao zbog cene ili nepopularnosti...
Znam masu ljudi koji su uzimali za mining, i u zadnje vreme su samo micron stizale kod ama bas svih brandova

A ima i onih koji kupe sa ebay-a kao novo pa dobiju polovno a nisu ni svesni vec eto ubedjeni su :)

Imate zvanican izvestaj da se od jula na svim 1070 montiraju samo micron-i sve ostalo su pecaroske price, toliko popularne na balkanu a i sire
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno