Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Niko se nije nadao da će biti 350-400e, nego 400-450e i to kod ovih što donose iz HU. Videćemo za mesec-dva.

P.S. Kupujem GTX980Ti, plaćam 350e! :p
 
Poslednja izmena:
Sad ce tebi neki Nvidia PR da objasni kako je to normalna cena jer je jaca od 980ti, nista ti ne brini. A uskoro ce x60 generacija biti 400e jer, jelte, mora biti skuplje ako je bolje od prethodne generacije.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
Neki se prave ko da nikada nisu videli, nove, snaznije i jeftinije modele. Jos kao, "OK su cene". Sve iznad 350€ nije OK cena a ovo 700-800 da ni ne komentarisem. A cak nije ni high-end model.
 
Neki se prave ko da nikada nisu videli, nove, snaznije i jeftinije modele. Jos kao, "OK su cene". Sve iznad 350€ nije OK cena a ovo 700-800 da ni ne komentarisem. A cak nije ni high-end model.
Zato se i krstim kad vidim koliko mazohista ima koji ovo opravdavaju. Osim ako ne rade za Nv, moraju tu da se ukljuce neke tabletice.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
ponavljam da sam jos kada rekao da ima da budu tolike cene
 
Vi stvarno niste normalni, kao deca ste... Strpite se nedelju-dve da se nornalizuje potražnja :d
 
Poslednja izmena:
Sve su to macke u dzaku.

A B75 i H61 su se uveliko prodavale i 2014. godine, pa nista cudno ako je njegova jos pod garancijom.

sa sendi i7?tesko...

nista nije mejnstrim z77 plojka veca macka u dzaku od postojece.da je neka besna pa da joj je dusa vadjena pa i 'ajd',ovako moze ako mu je do cedjenja te platforme.
 
Ja samo vidim da ce velika vecina koja je ovde vikala da uzima 1070 na kraju da kupi RX 480, ili ce juriti po oglasima polovne 980ti modele sto i nije tako lose kada se pogleda.
 
Pa normalno ako budu slicne preformanse a cena 100~200e manja. Ne nego treba da kupuju 1070 za 500e pored RX 480 za ~250 :p
 
Ja samo vidim da ce velika vecina koja je ovde vikala da uzima 1070 na kraju da kupi RX 480, ili ce juriti po oglasima polovne 980ti modele sto i nije tako lose kada se pogleda.
Pa kad su racunali na 300-350€. I to je puno, ali 1070 vredi toliko, izdrzace 3-4 godine gaminga 100%. 500€ samo za graficku, samo zbog gaminga? E toliko ne vredi, koliko god da je brza. Govorim o nama, prosecnim korisnicima koji zaista igramo igre, ne vrtimo testove...
 
Cek hoces da kazes da rx 480 nece moci da izgura period od naredne 3 godine za buduce igre. Ima nas koji jos uvek vise preferiramo iganje u 1080p nego neka veca rezolucija, ali krastavac polako ce se i to promeni pa ce polako da se predje na freesync i 144 Hz monitore.
 
Sve zavisi od podesavanja, moze da istera i daleko slabija karta al po koju cenu podesavanjima... Postoji velika sansa da ce AMD svoju kartu da ponudi po veoma pristupacnoj ceni uz jako dobre performanse tako da kome gsync ne igra ulogu nema razloga da razmislja o 1070 po cenio od preko 400-500e, mada mislim da ce Nvidia debelo da obori cene ako AMD ima sta valjano da ponudi uz pristojnu cenu...
 
...a valjda do tad async zazivi i batalimo tu pricu freesync vs ovo derikozacko resenje zelenih.
 
Freesync ne moze nikad biti kompletnije resenje od Gsync. Jednostavno to ne radi isto niti ce ikad raditi. To je prica za sebe.
Ko ima novac za kvalitetan monitor imace ekstra dodatno za modul. Ko kupuje on zna sta kupuje. To i nije za obicne konzumere.

Mene vise interesuje sta je odnosom dolara i evra. Jel se kartice u Americi prodaju po ceni po kojoj su najavljene?
Ovo sada definitivno stvara disbalans. Nikad ovako nije bilo.
 
Ti kao da si se urotio protiv AMD-a pa stogod neko pomene za njega ti odmah ko zolja okreces zadnji trap i bodes, Sta ti je AMD uradio pa da si toliko kivan na njega, jel te tuzio, jel ti uzeo sve na sudu pa sada nemas za leba? O cemu se radi pa da toliko kontriras celoj prici.

Svatas da nisu svi u mogucnosti da kupuju ono sto bi hteli i da na kraju moraju da uzimaju bar nesto slicno sto ce da im pruzi neko zadovoljstvo u zivotu. Svi bi mi voleli da mozemo cim se neka nova igracka pojavi na trzistu da tog istog dana vec bude u nasim racunarima i da se glupiramo ali jednostavno to nije tako jednostavno.
 
Ja sam prodao moju grafu za 260e cekam sada da vidim da li rx 480 ili 1070. Da li bi mogao moj cpu da se izbori sa 1070?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Nesto sam pogledao po sajtovima, i ovakvo je stanje.
Ovde sljakaju procevi na 4.0ghz.
http://www.hardwareunboxed.com/5-generations-of-core-i7-processors-2600k-3770k-4770k-5775c-6700k-gaming-comparison/

Ralika u cpu bound situacijama, moze da bude i preko 15%.( i za minimum i za avrg. fps ). Zanimljivo je, kolika je razlika u procesorskoj zahtevnosti izmedju 980Ti i 970 kartica, gde je i7 2600 na 4.0 skoro idealan za 970, medjutim kod 980Ti, ne moze da isprati ovu grafu u fullu.

Drugi sajt,
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art66856-16.html&usg=ALkJrhhySnw1rhFqySbyl5KdLGGnQRuFHA
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art67022-16.html&usg=ALkJrhiIus6Qidp9Wbz09-KTBFk4HBLXOg
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art63116-49.html&usg=ALkJrhiQUfhdfbzGykVL8lzOGGD4hmEw8g
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art57777-24.html&usg=ALkJrhipJfVQFz37Bo9iAKxbxKP1OjiW8g

I u ovim testovima, razlika moze da bude preko 15% u nekim igrama. Recimo, da je neki prosek, oko 10-15% u cpu bound situacijama.
Nije bas mala razlika, nije i neka zabrinjavajuca. Ako se prepiremo, da li je 1080 jaca od 980Ti za 10-15% ili 25% i leti perje na sve strane, :test: za 10% razlike, onda je ovih 10-15% samo za procesor, gledajuci iz te perspektive i mnogo.:trust:
Ja to gledam ovako, ako igram na 60fps. lock i ako negde sa I7 4790K na 4.5ghz, imam prosek za minimum oko 65fps., sa I7 2600 na 4.5ghz., imacu 6-9fps. manje i necu moci da odrzim kontstantno 60fps lock i pojavice se microstutering, i onda je meni tih 10-15% razlike izmedju ovih proceva bitno,...... neko gleda drugacije, sve zavisi od toga, koliko ocekujes da imas fps u igrama, neko juri 140fps na full HD, neko 60fps lock. itd.....
 
Poslednja izmena:
Ti kao da si se urotio protiv AMD-a pa stogod neko pomene za njega ti odmah ko zolja okreces zadnji trap i bodes, Sta ti je AMD uradio pa da si toliko kivan na njega, jel te tuzio, jel ti uzeo sve na sudu pa sada nemas za leba? O cemu se radi pa da toliko kontriras celoj prici.

Svatas da nisu svi u mogucnosti da kupuju ono sto bi hteli i da na kraju moraju da uzimaju bar nesto slicno sto ce da im pruzi neko zadovoljstvo u zivotu. Svi bi mi voleli da mozemo cim se neka nova igracka pojavi na trzistu da tog istog dana vec bude u nasim racunarima i da se glupiramo ali jednostavno to nije tako jednostavno.

Tako ti je to klasican Nv trol :d ili se naviknes na njega ili jednostavno iskoristis opciju koju ti nudi benchmark.forum tj. ignore ;)
 
@reviewsrb

Ne zbunjuj coveka i ne prdi na sve strane.
Dobio je validne odgovore, a i7 2600 na +400Mhz (predlog umarta) bi se ponasao kao i7 4770K na defaultu (da ne kazem 3.9Ghz). Niko nije ni spominjao 4.5Ghz i ostale zezancije.

A to da li u igri 56-59 ili 65fps je tooooliko nebitno...covece... :type:
 
Poslednja izmena:
Svatas da nisu svi u mogucnosti da kupuju ono sto bi hteli i da na kraju moraju da uzimaju bar nesto slicno sto ce da im pruzi neko zadovoljstvo u zivotu. Svi bi mi voleli da mozemo cim se neka nova igracka pojavi na trzistu da tog istog dana vec bude u nasim racunarima i da se glupiramo ali jednostavno to nije tako jednostavno.

I kada bi 1070 bila 300e, mnogi hejteri koji su pisali ovde je ne bi kupili, budi siguran u to. ;)

Do 450e za nonreferentnu je OK cena. Do pre par meseci su mnogi kupovali kod Fante 980Ti za 660e, sada imamo iste performanse za 200e manje, do j**a što se mene tiče.

Automatski polovna 980Ti od Fante ne vredi više od 350e, odlična kupovina za one koji nisu gadljivi na polovnu robu.

Oni sa plićim džepom će čekati RX480 za 250e ili juriti polovne GTX970 za max 200e.

Svi srećni i zadovoljni...osim hejtera, oni nikada neće biti zadovoljni...
 
Ja posle njihove press konferencije, ne bi nikad dao vise od 390 evra za 1070.
 
@DeRadicci
Sve je objasnjeno, a ti, majstore, ako imas nesto da kazes, ne obracaj mi se licno, ( nismo na ulici ).
 
Ok, onda ne pravi zabludu i u ovoj temi. ;)

A nije sve objasnjeno. Nije objasnjeno sta je i4 procesor, majstore.
 
Poslednja izmena:
Pazi ja bih je sigurno za 300 evra kupio a kako ne pitaj mislim da bih isap pred crkvu da prosim ali nekako bih nakupio te pare, ali generalno 1070 ce biti jaca karta od rx 480 i dosta skuplja e sada koliko to ce tek zvanicni testovi pokazati ali ako razlika bude ne bude velika meni licno se ne ispalti bacati toliki novac na nesto sto cu moci i sa rx 480 da iskoristim do maximuma. Generalno ja sada sa 7970 nemam problema da poteram neku igru na 1080p i ne patim od bolesti zvane 60 fps i ni fps dole, sve dogod igra radi tecno ja zadovoljan.
 
Pa, pitao je covek za misljenje, ne moze da bude offtopic.
Mislim, da je pitanje koji procesor je dovoljan za grafe tipa 1080, 1070 i 980Ti, aktuelno i interesantno.
 
Za GTX980Ti (automatski i GTX1070) je dovoljan i5 2500 (automatski i i7 2600). Dosta puta receno.
A za GTX1080 ipak treba nesto novije.


Dovoljno i neophodno su razliciti pojmovi.
 
Poslednja izmena:
Freesync ne moze nikad biti kompletnije resenje od Gsync. Jednostavno to ne radi isto niti ce ikad raditi. To je prica za sebe.

trt mrt gotova prica,izgubili su zeleni tu bitku,nisu proizvodjaci panela glupi da placaju zelenima 100 dolara za svaki panel.

lex luthor:

u sustini isto sto i freesync,opcioni feature od VESA diplayport 1.2a standarda.pa ko hoce da daje zelenima 100 dolara na buffer od par megabajta,samo neka izvoli.
 
^
Ne nikako nije isto i daleko odo toga da je neka bitka izgubljena, cak sta vise sve vise je modela monitora koji nude Gsync. Svaki ozbiljan igrac zna koliko vredi gsync i koliko je beskoristan i besmislen freesync, to je obicna sarena laza sto je i dokazano do sad mnogo puta....
 
Nazad
Vrh Dno