Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Neće...AMD sigurno neće da uradi takvo nešto. A ne znam ni šta je NVidiji trebalo ovo, automatski su odbili pola tržišta od kupovine ove karte (pod uslovom da je ovo istina). Jedino da cena bude zaista niska...meni uopšte ne smeta što ne može da se klokne, dobici su ionako mali osim ako ne rudariš.
 
Nije bas ni da ne moze da se napravi razlika ali zamisli ako ovo ljudi kupovali pa nV pomisli da je to sjajan potez da prodaje zakljucane karte a da otkljucane naplacuje vise kao intel K procesore. Meni je zabrinjavajuce sto im je ovo uopste palo na pamet. Ovo se nikada nije desilo.
Sto se tice same prodaje apsolutno nije problem da se te karte prodaju kada se lepo pozicioniraju. I ovako gameri jure karte, nema ih dovoljno. Sve cenom moze da se resi. Nadam se da je ovo samo puska inace eto nama u buducnosti zakljucanih karata.
Tacno da je jedina karta koja stoji na polici ja bih je bojkotovao u slucaju da izadje zakljucana.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Svaka karta je drugacija i ne moze da bude ista, zato se razlikuju po serijama.
Po tome sto imaju slicnu nomenklaturu ispada da su i 1080 Ti i 1080 iste jel?
Ili pisite u Pascal temi ili otvarajte drugu. 1070 Ti je potpuno nova karta.
 
Sta mislite, hoce li pasti cena regularnom 1070 posle pojavi Ti verzije?
 
Nema padanja cena sve dok je dobra za mining.
 
Kakvo crno padanje cena, mozda jos i porastu cene! Pre neki dan citam BTC dostigao cenu od 6k dolara, ta prevara sa virtuelnim kriptovalutama ce trajati jos godinama...
 
Zotac satire! Sjajna karta, hladna i izuzetno tiha, pici na 2GHz na def naponu. Svaka preporuka za kartu, ne mozes da pogresis ;)

Edit: Mozda za verziju sa dva venta kazu da nije tiha, Amp extreme ne znam dali se vrti uopste, ne cujem je. To svako moze da ti potvrdi. Pogledaj slobodno testove na YT, uveri se i sam ;)
 
Poslednja izmena:
Zotac 1070 AMP extreme (ako ista znaci ovo sto cu napisat iskustvo iz mininga) karta boostuje iz kutije preko 2ghz ima 2x 8pin znaci povuce skoro 200w (opet govorim o miningu zcasha a vjerovatno je slicno i u gamingu), hladniju kartu i brutalnije hladjenje nisam vidio....ima dosta dobri modela GTX 1070 ali ovaj zotac 1070 AMP extreme sa 3 ventilatora je vrh kartica.
 
Al' ljudi imaju para, prste neke graficke karte a ovamo kukate :d
Bre puni ste kao brodovi, cutite i samo stekate.

Goldi se izgleda debelo ovajdio na onom mining-u. ;)
Ko zna sta sve kuci imate. Ako, nek je sa srecom :smash:
 
Hvala :D ja sam u miningu od 2012, bilo je oni losi perioda,svasta se desavalo, ranije smo samo kopali sa AMD kartama sad kako se pascal pojavio GTX 1070 je u vrhu po svim kriterijima.

Tamo negdje kraj maja recimo dnevno sam zaradjivao 2xGTX 1070, potrajalo je tako mozda i mjesec tako da se brzo rudnik prosiriva, sad sam u fazi stagnacije(fizicki nemam vise gdje da karte ubacam), pravim objekat za neki 200 kartica jes da je velika svota novca, ali po svim najavama trebalo bi jos dugo da se radi mining pa vidicemo nadam se i visestruko vrati.

Nema te graficke karte ili hardwera kojeg ja sebi ne mogu priustit, ali uvijek gledam shodno potrebama uzimam ono sto mi treba i uvijek se drzim performance/price kriterija.
 
Zotac 1070 AMP extreme (ako ista znaci ovo sto cu napisat iskustvo iz mininga) karta boostuje iz kutije preko 2ghz ima 2x 8pin znaci povuce skoro 200w (opet govorim o miningu zcasha a vjerovatno je slicno i u gamingu), hladniju kartu i brutalnije hladjenje nisam vidio....ima dosta dobri modela GTX 1070 ali ovaj zotac 1070 AMP extreme sa 3 ventilatora je vrh kartica.
Bio neki review na youtube, ne secam se ko. U sred benchmarka karta pogasila ventilatore, kaze, to u zivotu nije video :d
U igrama pa i dok majnuje, temp je oko 63c na 1000-1100rpm na 2GHz. Smesne temp a karta skoro necujna. Realno 2 harda su mi bucnija ;)
To hladjenje je razlog zasto bas ova karta. Ako neko kaze da je ova karta bucna laze kao pas ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bio neki review na youtube, ne secam se ko. U sred benchmarka karta pogasila ventilatore, kaze, to u zivotu nije video :d
U igrama pa i dok majnuje, temp je oko 63c na 1000-1100rpm na 2GHz. Smesne temp a karta skoro necujna. Realno 2 harda su mi bucnija ;)
To hladjenje je razlog zasto bas ova karta. Ako neko kaze da je ova karta bucna laze kao pas ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Totalno si u pravu, test je radio jayztwocentz ali sa Gtx1080. Mada hladjenje je isto i kod 1070.
https://youtu.be/RO64zln8kNg

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk
 
Gle stvarno, 1080-ka je bila.
Ja sam imao svojevremeno 6 komada 7950 DC2 karti. Ono su bile brutalne karte u svoje vreme, ludilo. Princip je isti, velika masa, ogroman debeo hladnjak. Ventilatori su jako specificni, imaju veci protok zbog onih malih zl****va. Zbog toliko masivnog coolera potreban je mnogo manji protok vazduha da se karta ohladi i zato se ventilatori vrte na jedva preko 1000rpm a temp stvarno nisam video preko 66. Zbog hladjenja ta karta vredi svaki dinar. To hladjenje je ono sto odvaja kartu od drugih ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sto se tice DCII kao sto si rekao je bilo odlicno. Kad si vec pomenuo asus ja sam prezadovoljan sa strix. Imao sam 1070 nije prelazila 63c. Po meni ova generacija strixa je odlicna.

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk
 
Jeste, Asus zna da uradi hladjenje. Strix i Amp extreme su bile 2 karte koje sam imao u vidu. To sam smeknuo odavno i drugo nisam razmatrao uopste kao opciju. Ovo mi je prvo istrcalo ali ne bih imao nista protiv Strixa. Ovo mi je prvi Zotac i recimo da su me kupili iz prve ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Verujem da jesu [emoji16], na koliko ti radi amp na default? Meni je strix 2012mhz a OC 2114mhz.

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk
 
Strix, zivotinja :d
Iskreno da ti kazem nisam ni probao preko 2GHz, nije bilo potrebe nikada a nije mi ni palo na pamet. Bitnija mi je tisina nego jos par fps-a.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Naravno, strix na default ventilatore drzi na 46% bukvalno se ne cuju. Mogu da zamsilim kako je tek kod amp kad ih ugasi[emoji4]

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk
 
To stoji. Ako 1060 6gb kosta 30k, 1070 ne bi trebala preko 45K jer je 40% bolja a eto neka max kosta tih 50% vise ali ono takvo je trziste. Obzirom da su do juce najjeftinije 1070 bile oko 60K i to blower varijante ovo je ok cena jer je ponovo neko krsteno hladjenje.
 
Jel ovo otprilike isti hladnjak kao na 1060?
 
Inno3D karte su sasvim dobre, posebno TwinX2 modeli, ako se gleda bang for buck. Odlicnu su i iChill ali cene kod nas (citaj madjara) su nesto vise. U svakom slucaju brend za uzeti, posto uvek imaju dobre cene, barem ovi jeftiniji (TWIN X2) modeli, kojim ne fali nista kod 1050ti, 1060 i 1070 kartica.
 
Nazad
Vrh Dno