Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Ne znam i moja je narodna, ali dobro da sam video kod tebe konkretno. Neću ništa dalje budžiti, nije ni ovako loše a ne bih da bacam ako nema punog efekta.
 
Ma grafa bi morala sa tvojim podešavanjima da gura preko 150 fps lagano, ali iz nekog razloga kulira na 60% i zbog toga je prosek 100-120 fps.

Kada se odvrnu grafička podešavanja, radi na 99% i daje max mogući fps. Kada se olabave podešavanja, karta radi sa pola snage i neće da da max fps. CPU usage je 40-60% u oba slučaja.

Nemam od koga da pozajmim 144Hz monitor, baš me zanima šta bi bilo, jer meni u podešavanjima u igri stoji 60Hz i to ne mogu da menjam, a ti imaš 144Hz u opcijama.
 
Ima smisla da se GTA sam ogranici bez obzira na vsync off. Da ti ne stresira nepotrebno hardver i trosi struju kad vec baca i vise nego dovoljno fps za monitor. Istrazivacu jos
 
Probao sam i sva podešavanja na minimum za grafiku, karta bleji na 40% i baca oko 185 fps konstantno. Znači da zavisno od podešavanja postoji 60, 120 i 180 fps range, mislim da je to povezano sa 60Hz osvežavanjem monitora, jer ta vrednost stoji i u igri.

Kako god, nećemo više da gušimo temu.
 
Pa i 7700k na 5ghz sa 3200mhz ramom u 1080p pogotovo je bottleneck za bilo koji jaci gpu. Opste je poznato to za gta v. Ali nije nesto bitno kada vec imas dovoljno visok fps :)
 
Koji bottleneck kada CPU kulira na 40-60% nevezano za grafička podešavanja? :)
 
Pa probaj da spustis frekvenciju cpu ako samo zauzece gledas kao merilo ne bi trebao da imas nizi fps nego samo vecu iskoriscenost cpu.
Ali u slucaju gta v to nije tako, svaki mhz na cpu dodaje fps ne bitno da li je iskoriscen 60 ili 100%.
Probaj pa javi rezultate.
 
Interesuje me prosek boost za GTX 1070? Jos bolje ako neko ima MSI Gaming X... Meni recimo ide na oko 2GHz pri defaultu, sto mi je malo neverovatno...
 
Ako je hladna karta i krsten primerak nista cudno. Kada smo vrteli neki test, imali smo ASUS GTX 1070 Strix na masini i imala je po default konstantan boost na 2050MHz tokom nekih sat vremena arcenja iste u BF1 na Ryzen, 6900K i FX-8350.
 
Ne prelazi za sad 65c nakon 1h gaminga. Neke igre je cak ne opterete preko 60c, pa se ni ventovi ne pale. Izgleda da je bas dobar primerak, ali generalno i kuciste je jako provetreno. Idle temperatura 32c :)
 
@Scyter

Welcome to the Green side again. May the GeForce be with you :D

Nisam znao da si uzeo kartu. Nesto si pricao na pocetku.. Znaci zadovoljan si?

Nista cudno sto ti boost-uje toliko. Sve zavisi od primerka chip-a i ako je karta dobro ohladjena a da pri tom chip-u odgovara taj raspon temperature posto nisu svi isti i ne reaguju isto na temperaturu. Nekom treba vise da se ohladi da postignes vise frekvencije a nekom manje. U svakom slucaju ako je dobro ohladjena kao sto vec rekoh nece trotlovati.

Koliki ti je OC max?
 
Poslednja izmena:
Hvala Master Joda :D

Prezadovoljan, posle jako dugo vremena se vracam u zeleni tabor. Poslednja je bila GTX 275, sada GTX 1070, zamisli koliko mi je trebalo da se opasuljim xD

Nisam jos probao OC, ovih dana cim budem nasao vremena detaljno cu se pozabaviti time. Steta sto ne moze da se na Pascalu vidi ASIC, ali cini mi se, barem po temperaturi da sam ubo dobar primerak. Videcemo.
 
Pridružio sam se 1070 timu. (ASUS STRIX-GTX1070-O8G-GAMING ) Prvi utisak je da sam oduševljen izgledom i osećajem kvaliteta na dodir kartice. Deluje daleko kvalitetnije od svega što sam do sada imao prilike da koristim. Dalje od izgleda i dodira nisam stigao, jer je plan da prvo kopam mesec dva sa obe karte da bih posle prodao 1060 i praktično ispalo da sam besplatno upgradovao na 1070. Videćemo kako će se to tačno završiti :)
 
Cao,

Interesuje me da li neko ima iskustva sa 4K HDR? Uzeo sam nedavno EVGA SC GTX1070 (Black) a umesto monitora koristim 4K HDR TV, medjutim u nekim igrama za koje Nvidia kaze da podrzavaju HDR nemam opciju da ga ukljucim ili iskljucim? Windows Creator update je doneo podrsku za HDR i u control panelu mogu da ukljucim/iskljucim po potrebi. Konkretno Rise Of the Tomb Raider koji kao podrzava HDR, ne detektuje i ne prebacuje sliku u HDR. Cak i ako u windowsu ukljucim HDR mod, pri pokretanju igrice, slika se promeni u standard mod. U nekim drugim igrama ima da se izabere HDR, ali nudi samo Off, 1000 ili 2000 nits, sto moj TV ne podrzava pa ako to izaberem slika se izoblici pa onda moram da drzim na Off.

Takodje, default mi stoji RGB 8bit, ali imam i opcije za YCbCr 4:2:0 8bit, YCbCr 4:2:2 (8/10/12bit) i YCbCr 4:4:4 8bit? Sta je od ovoga najbolje da izaberem, RGB i YCbCr 4:4:4 daju najostriju sliku teksta i zapravo izgleda kao monitor, nema zamucenja ili boje oko teksta.

Jos jedna stvar, igrice optimizujem da rade u 1440p na High ili Ultra pa ih TV upscaluje, jer ako stavim 4K ne mogu da izvucem dobre performanse, i moram da spustam na Low. Da li ovde mogu da ostavim da TV radi upscaling ili da promenim na graficku? Znam da 1070 i nije za 4K gaming pa mi je ovo kao neki workaround. Jos me tu zeza GeForce Experience one mi sve optimizuje za 4k rezoluciju, cak i kada mu kazem da hocu za 1440p, on odradi jednom i sledeci put opet vrati na 4k. Pa uglavnom moram rucno jer me sad vec nervira GeForce Experience. :)
 
Neće da može. Trenutno aktuelne generacije grafičkih ne mogu da koriste HDR preko HDMI konektora, jedino preko DisplayPort-a, tako da HDR televizori otpadaju.
 
Poslednja izmena:
Zasto onda nVidia pise da nove generacije kartica to podrzavaju? Malo mi je nelogicno da ogranice samo na monitore sa DP ulazom, mozda ima jedan ili dva modela televizora koji imaju DP ulaz.

https://developer.nvidia.com/high-dynamic-range-display-development
"All NVIDIA GPUs from the 900 and 1000 series support HDR display output. The presence of HDMI 2.0 provides the bandwidth necessary for the higher quality signal desirable for HDR."

https://developer.nvidia.com/getting-know-new-hdr
" First, I recommend using a High Speed HDMI Cable for hooking up the display. The higher bandwidth enables driving the full 4k without compromises. Second, please consult the manual for which HDMI ports support HDMI 2.0 and/or HDR support. "

Pisao sam njihovj podrsci i na nVidia forumu. Podrska se ne javlja, na nVidia forumu je nedavno otvorena tema za isti problem koji sam naveo, odnosno igre koje podrzavaju HDR vise ne prelaze u HDR mod, odnosno ne detektuju HDR monitor/TV. Svi koji imaju ovaj problem imaju najnoviji Windows Creators Update i najnovije drajvere, pa su se neki vratili na stariji dravjer za koji kazu da im radi ok, ja jos nisam stigao da to proverim. Mada bi uskoro trebalo da izadju novi drajveri pa mozda isprave to.

https://forums.geforce.com/default/topic/1003426/?comment=5162251
 
Ma radi HDR preko hdmi ne znam odakle to rami, samo je podrska na PCu blagi ocaj, ali bice bolje.
Probao si re7 ?
 
E, nisam, verovatno cu ga igrati na PS4 Pro cim uzmem PSVR, hocu to da probam, pa mi se ne uzima sad i za PC. Andromedu sam isto uzeo za konzolu, radi lepo HDR samo mi je krsh igra, ocekivao sam mnogo vise od Bioware-a :D
 
Skini narodnu cisto da vidis da li radi HDR :)

Inace na ps4 to lepo ko podmazano radi, valjda ce i na kompu tako jednog dana.
 
Kakva je MSI GTX 1070 Gaming X 8GB?
Je li bolja od GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming 8GB?
 
Što se tiče performansi, sve su tu negde, razlike od po par frejmova. Što se tiče hlađenja, mislim da je MSI bolji...opet, nije neka razlika, 1070 nije vrela karta. Sad zavisi koja je razlika u ceni...nećeš pogrešiti koju god da uzmeš od njih.
 
postoji li kako mogucnost da se sazna ima li samsungov ili micron memoriju.?. Posto malo istrazujem i vidim da ta micron memorija nije bas dobra..
 
Mozes danas su sve micron, jedino kad ja budem prodavao svoje tad ce biti samsunga po premijum cenama :D
 
mislis kad pukne mining :D... ?
nece to skoro :D
 
postoji li kako mogucnost da se sazna ima li samsungov ili micron memoriju.?. Posto malo istrazujem i vidim da ta micron memorija nije bas dobra..

Ako nemaš karticu kod sebe, potraži testove baš tih kartica koje te zanimaju i u njima potraži screenshotove iz GPU-Z, trebalo bi da piše čija je memorija...možda je i pomenuto u testovima tu i tamo.
 
Bitno da nije neka skraćena varijanta i da ima backplate.
 
Backplate u praksi ne donosi nista. Sto se tice skracenih, odnosno mini verzija, u globa da, izuzetak je Zotac Mini koja je jako dobra karta.
 
Nije baš da ne znači, za nijansu bolje temperature smanjuju trotlovanje i donose bolje oc performanse.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Pa MSI je skuplja 10 evra.. ne znam koliko to znaci..
A testove je lako naci. samo je pitanje kada je proizvedena i da li sve imaju isti cip. Ili kako je koja serija pravljena...

Mada vise me zanima kada ce izaci nova serija grafickih 2070 ili kako ce se vec zvati... Koliko ce biti poboljsane u odnosu na sadasnje. (sto se tice rudarenja)
 
Nazad
Vrh Dno