Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Od pre nekoliko dana dešava mi se da GPU ode na 100% usage u windowsu dok ne radim ništa. Čim otvorim task manager padne na ~0% tj. na normalu.
Ovo se desilo bez instalacije novih drajvera.
Nakon toga instalirao sam nove drajvere za grafiku ali i dalje isto.
Vratio sam sistem na stanje od poslednjeg windows update, takođe isto.
Skenirao sistem više puta sa Defenderom, Malwarebytes-om, RougeKiller-om...nije pomoglo.

Najviše liči na neki bitcoin virus ali ne znam kako da ga uklonim.
Da li je možda neko imao sličnih problema?
Sistem je iz potpisa.
 
Od pre nekoliko dana dešava mi se da GPU ode na 100% usage u windowsu dok ne radim ništa. Čim otvorim task manager padne na ~0% tj. na normalu.
Ovo se desilo bez instalacije novih drajvera.
Nakon toga instalirao sam nove drajvere za grafiku ali i dalje isto.
Vratio sam sistem na stanje od poslednjeg windows update, takođe isto.
Skenirao sistem više puta sa Defenderom, Malwarebytes-om, RougeKiller-om...nije pomoglo.

Najviše liči na neki bitcoin virus ali ne znam kako da ga uklonim.
Da li je možda neko imao sličnih problema?
Sistem je iz potpisa.
Da, zvuci kao da si zakacio nesto. Deluje kao nesto novo i pametno posto jos nisam cuo za varijantu koja se gasi kad upalis task menager. Obicno bude low priority tako da mozes vise manje nesmetano da koristis masinu. Verovatno su ti ubacili malware kroz neku piratsku igru. Jesi probao za pocetak da instaliran neki alternativni task menager? Stavi ga u startup da se dize s winom pa posmatraj koji proces ce da se aktivira. Mora da postoji nesto i sto ga aktivira.


nista out of the box, Asus strix 08g (oc model)
Meni BF ide na 1950, nisam video da se penjao vise. Kad pokrenem Unigine Heaven 2033 ili tako nesto. Daleko od toga da ne moze vise ali u BF1 nece preko toga da prebaci sama. Pricam o situaciji gde apsolutno nista nisam dirao.
 
Dosta se pravio mutav, bilo mu je krajnje vreme :d
Sad jos samo da pocne da kopa za sebe i sve je ok ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@PanonskiNS

Linkovao sam ti da uporedes svoje rezultate sa GTX 1080 SLI ali izgleda da nisam dobro okacio pa te prebacuje na ceo reveiew.

11vsffl.jpg

Koliko su ti karte boost-ovale? Probacu i ja ove moje 70-tke kako se ponasaju.
 
@PCBeast snašao sam se to sam odmah i bio našao da pogledam. Izgleda da bolje rade kada je power limit od mininga tj negativan ali moram proveriti (da li je gpu tweak bio ispravan) jer mi je to cudno. 2142MHz je pisalo u heavenu za obe karte da je clock i nije oscilovao ali je bilo par stucanja što se nije posle dešavalo kada sam povećao power limit.
Baš sam hteo da spomenem da mu pažnje ne manjka na majning temama lol a Goldi me preduhitrio sa ~tim u vezi.
 
@PCBeast snašao sam se to sam odmah i bio našao da pogledam. Izgleda da bolje rade kada je power limit od mininga tj negativan ali moram proveriti (da li je gpu tweak bio ispravan) jer mi je to cudno. 2142MHz je pisalo u heavenu za obe karte da je clock i nije oscilovao ali je bilo par stucanja što se nije posle dešavalo kada sam povećao power limit.
Baš sam hteo da spomenem da mu pažnje ne manjka na majning temama lol a Goldi me preduhitrio sa ~tim u vezi.

Hoces da kazes da vise boostuju sa manjim PL-om? Jesi siguran u to? Sto nisi ukljucio monitoring u AB-u i pratio live koliko se krecu clock-ovi?
U Heavenu uvek stuca kod jedne scene kada izvrtis jednom, ima taj glich bug, izvrti vise puta i bice ti min fps realan.
 
Prešao sam na 15W tdp laptop dok ne prođu vrućine, pa ću se poigrati rado opet sa SLI grejalicom i javiti.
 
@Goldi, [SAJ]ber Kurajber: kopao sam ja pre 3 godine ali bez mnogo uspeha, prodao rig posle mesec dana :D

Stavio sam task manager da se pali sa windowsom i to mi je jedina zaštita ali čim ga isključim GPU usage ode na 100%...moraće reinstall da se radi izgleda..
 
@PCBeast
Poboljšao sam skor dosta, dišem ti za vratom da znaš :). Boost vidim nije mnogo išao u ABurneru, 2000 i povremeno 2012 sa ovim podešavanjima. Neki predlog za dalji tweak? (Inače kada smanjim power limit na 70%, niži je skor i boost, ranije sam gledao samo iz Heavena a on ostavi početnu vrednost i ne menja).
max rez.JPG
max rez podesavanja.JPG
 
@Goldi, [SAJ]ber Kurajber: kopao sam ja pre 3 godine ali bez mnogo uspeha, prodao rig posle mesec dana :D

Stavio sam task manager da se pali sa windowsom i to mi je jedina zaštita ali čim ga isključim GPU usage ode na 100%...moraće reinstall da se radi izgleda..
Secam se.
Ja se ne bih smirio dok ne otkrijem sta sam zakacio i kako da ga resim. Jesi probao sa nekim alternativnim task menagerom? Probaj obavezno jer je moguce da se ono ne pokrece sve dok je pozvan onaj task iz win-a. Hocu da kazem da se mozda nece gasiti ako je pokrenuto nesto drugo, s drugim imenom.
U svakom slucaju sam odusevljen idejom da se napravi tako nesto "pametno" :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Secam se.
Ja se ne bih smirio dok ne otkrijem sta sam zakacio i kako da ga resim. Jesi probao sa nekim alternativnim task menagerom? Probaj obavezno jer je moguce da se ono ne pokrece sve dok je pozvan onaj task iz win-a. Hocu da kazem da se mozda nece gasiti ako je pokrenuto nesto drugo, s drugim imenom.
U svakom slucaju sam odusevljen idejom da se napravi tako nesto "pametno" :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Process Hacker
http://processhacker.sourceforge.net

Process Explorer
https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/process-explorer

Oba imaju mogucnost prikazivanja GPU usage po procesu.
 
Treba mi preporuka za najbolji najeftniji gtx 1070, šta uzeti: palit, gainward, gigabyte ili asus dual, inno3D, galax, zotac mini?
 
Sve je to slično, samo nemoj neku skraćenu verziju...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja bih rekao Gigabyte Windforce, od tih jeftinih. Zotac Mini nije loš, iako je manji...
 
Inno3d tein x2 je vrhunska, nista ne fali ni zotac mini kartibsa dva venta. Galax takodje uzmi u obzir, sve su to bolji modelinod jeftinijih modela velikih igraca.

Ja imam asus dual gtx 1060, drugar ga windforce. Isti hladnjaci su na gtx 1070 kartama i iz iskustva bih dve njih izbegao.
Drugi ortak ima Inno3d gtx 1070 twin x2, stvarno super karta, tiha u igrama out of box ispod 70 stepeni. Ostaje pitanje cene, on je nju uzeo za 390e.
 
Poslednja izmena:
Navodno, 1070Ti bi trebao biti veoma blizak punom 1080 chipu samo uz koriscenje obicne GDDR5 [a ne GDDR5X] memorije. Cenovno bi trebao upasti u $430 rang, sto znaci, nece se nista promeniti od cena drugih grafickih [MSRP za 1070 je $379 a 1080 je $500, al retko ko to postuje].

Trenutno se patim sa RX460 cekajuci da se cene grafickih malo smire, pa uz malo srece sam dolazak veceg spektra grafickih u tom jacem segmentu ce mozda stabilizovati cene od 1070/1080.
 
Poslednja izmena:
To i ja cekam, trenutno imam nv660, mada ne patim se toliko, igram wot, ali dosadilo samo to vise...
 
Cene 1080 su stabilne. Evo u jednoj prodavnici kod nas 1080 kosta 71000 dok 1070 isti proizvodjac 70000 npr. A nvidia je snizila msrp 1070 na 350 dolara pre ove ludnice. Rx 570/80, gtx 1070 su pogodjene cenovno. Da imam monitor sa vecom rezolucijom uzeo bih 1080 bez problema i sada jer su im cene ok. Ovako cekanje na neku od ovih majnerskih... :p
 
Poslednja izmena:
Po trenutnim cenama jedino 1080 Ti ima smisla, mada i ti koji danas kupuju 1080 Ti treba da znaju da će za 7-8 meseci ona izgubiti polovinu svoje vrednosti kada izađe "2070".

Najgori period za kupovinu je pri kraju generacije.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nece pola ali ce izgubiti znacajno. Uostalom, cekanje se nikada nije isplatilo i tu tesko da mozemo da izvedemo neku logiku.
Za ono sto ti treba kupujes u hodu i koristis sve vreme. U suprotnom, zivot ti prodje u nekim kalkulacijama i nekakvom cekanju.
Tu produktivnosti nema.
 
Jeste ali nije ni svakog dana ovakva nestasica i majnerski bum. Ko kupuje ove karte za gejming a ne za zaradu nema potrebe da baca novce a moze se sacekati par meseci. Rezolucija i podesavanja mogu uvek nadole. ;)
 
Jeste ali nije ni svakog dana ovakva nestasica i majnerski bum. Ko kupuje ove karte za gejming a ne za zaradu nema potrebe da baca novce a moze se sacekati par meseci. Rezolucija i podesavanja mogu uvek nadole. ;)

Osim ako igras PUBG na RX460 2GB sve na lowest, i performanse i dalje nisu zadovoljavajuce. :)
 
Nazad
Vrh Dno