Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

@[SAJ]ber Kurajber

Dobio sam ja od tog coveka s/n sa kartice i kada sam poslao email iponu dobio sa odgovor posle par dana da kartica nije uzeta ko njih. A on je u medjuvremenu te cetiri 1080 koje je imao prodao.

Znam i ja da su to kartice iz rudnika i nemam problem takvu da kupim ali ono sto me vise nervira sto covek hoce i pokusava da me laze i na pitanje jesu iz rudnika kaze da nisu nego su iz neke igraonice koja je ove kartice izvadila a ubacila je 1080ti modele.

Tako da cekam da se pojavi nesto krsteno, preksinoc mi je jedna msi 1070 gaming z za 220 isklizula iz ruke. Neko je bio brzi i uzeo je a imala je jos neki 6 meseci garancije kod ipona.
 
Samo me zanima koja to igraonica uzima 1080, a tek Ti?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@[SAJ]ber Kurajber

Dobio sam ja od tog coveka s/n sa kartice i kada sam poslao email iponu dobio sa odgovor posle par dana da kartica nije uzeta ko njih. A on je u medjuvremenu te cetiri 1080 koje je imao prodao.

Znam i ja da su to kartice iz rudnika i nemam problem takvu da kupim ali ono sto me vise nervira sto covek hoce i pokusava da me laze i na pitanje jesu iz rudnika kaze da nisu nego su iz neke igraonice koja je ove kartice izvadila a ubacila je 1080ti modele.

Tako da cekam da se pojavi nesto krsteno, preksinoc mi je jedna msi 1070 gaming z za 220 isklizula iz ruke. Neko je bio brzi i uzeo je a imala je jos neki 6 meseci garancije kod ipona.
Mozda nisu uzete u iponu. U svakom slucaju to se lako proveri kao sto si i ti proverio. Ja ssm isto tako uzeo sebi i drugarima solidan broj 1080ti, nije nikakav problem za reklamaciju. Samo proveris s tim od koga je uzeto i nije frka.

Tapatalk from Poco loco
 
On je tvrdio da su uzete, no sada ni nema veze. Cekam sledecu radnu nedelju pa se nadam da ce do srede cetvrtka da iskoci nesto da narucim. Nebitno je da li 1070ti ili 1080 bitno je da ima garanciju.
 
Armor. Dual ima najveci krs od ventilatora ikad. Ali najbolje vidi dal neka od te dve ima hladjenu memiriju i vrm, i koja ima, tu uzmi.
 
Ta dva modela imaju ne baš najbolje ventilatore (bar na 1060), nije loše hlađenje ali sam kvalitet ventova je meh...
 
A recite mi da li je "MSI Gaming X 1080 8GB" bolje resenje od obe gore pomenute ?
 
Itekako bolje resenje.
 
Uff rizik je to velik, ne bih ja nikad kupovao te rudarske pa jos i bez garancije, a i to sa madjarskim garancijama je 50/50.. ne daj Boze crkne i sta onda sa madjarskom garancijom, sve mislim da ce je taj sto ti je prodao nositi tamo.
1080 ispod 300e neces naci sad, mozda bude tek za pola godine. Ja bih na tvom mestu sacekao i stekao mozda za neku novu RTX

Iskreno meni da rikne ja bih vise voleo da je Madjarska garancija.
Nije isto kada ja dajem na garanciju i kada zamolim coveka koji nedeljno kupuje za par
desetina hiljada eura i kazem evo ti 50eura sredi mi to molim te, odgovara mi kes ili taj i taj model ako nemaju moju.
Naravno samo preko jednog coveka koji nabavlja i iz prodavnica koje ne prodaju sem njemu.
Recimo nabavka preko Bluechipa robe koja treba sa Casekinga samo jedan radi.

Ja sada cekam Filipinske radiatore iz Vroclava. :)
Uvek se iskopa ono sto treba.
U Vroclavu je predstavnistvo HW Labs za Istocnu Evropu, angela.pl
 
Poslednja izmena:
Bas me zanima gde nadje MSI 1080 GamingX za 300 evra? Ako nije tajna? Jer na KP sam sve oglase vec proucio doslovce i takvu karticu nisam video da se kod nas prodaje, bar je nisam zapazio po toj ceni.
 
Mozete iskoristiti opciju da vi date oglas da kupujete GTX1080, GTX1070Ti,... itd.
Ali velike su sanse da ce vam nuditi nebuloze, ogromne cene i svako ko bude zeleo da se otarasi bilo kog krsa.
Ja stvarno najmanje sam vidjao GTX1080, GTX1070Ti da se prodaju polovne.
 
To je verovatno zato sto je za majning veci deo vremena bilo isplativije uzeti 1070 i 1080ti.
 
Jao jao ja sam napravio pometnju. Rec je o kartici "MSI Gaming X 1070 8GB".

Ustvari moja dilema je izmedju

Asus Dual GTX 1070-8G 8gb

MSI GTX 1070 ARMOR 8G OC 8gb

MSI Gaming X 1070 8gb

Ako moze preporuka i jos jednom izvinjavam se na gresci.
 
MSI Gaming X 1070 8gb najbolje izvedeno hlađenje, možda i malo bolje performanse, od druga dva što si naveo bih uzeo povoljniju, mada mrzim ovaj ARMOR...
 
Što ne sačekaš još koju nedelju GTX 1660 Ti ?
Trebalo bi da ima performanse na nivou GTX 1070 i cenu ispod 300e. Uz malo sreće možda bude i 250e.
 
Što ne sačekaš još koju nedelju GTX 1660 Ti ?
Trebalo bi da ima performanse na nivou GTX 1070 i cenu ispod 300e. Uz malo sreće možda bude i 250e.

Mislim da ce biti losija od 1070 a znajuci nase prodavce nece ni na samom startu biti jeftina. Stim sto ce imati manje vram memorije na sebi. Ako se potrudi da snajpuje KP moze da uzme dobru karticu po ok ceni.

Eno sada vidim da ima Inno3D 1080Ti za 380 evra sa domacom garancijom ali dzaba nemam para da doplatim da bih je uzeo. Pa ko moze ovo je extra ponuda.
 
Ma ok to koliko ce biti sporija, svakako ce biti dobra kartica, nego to za cenu nesto nisam siguran. To ce nasi da nabiju dobru cenu.
 
Mislim da ce biti losija od 1070 a znajuci nase prodavce nece ni na samom startu biti jeftina. Stim sto ce imati manje vram memorije na sebi. Ako se potrudi da snajpuje KP moze da uzme dobru karticu po ok ceni.

Eno sada vidim da ima Inno3D 1080Ti za 380 evra sa domacom garancijom ali dzaba nemam para da doplatim da bih je uzeo. Pa ko moze ovo je extra ponuda.

Možeš li da mi daš link, jer sam ja našao samo za 520e
 
MSI Gaming X 1070 8gb najbolje izvedeno hlađenje, možda i malo bolje performanse, od druga dva što si naveo bih uzeo povoljniju, mada mrzim ovaj ARMOR...

Mislim da je i Strix model tik uz, tiha,hladna, i ima bas visoke taktove. Sad sta je lepse je subjektivan utisak . Ali su obe rame uz rame pa ko sta voli
 
Uzeo sam na oglasu MSI 1070Ti Gaming i vidim da kada je u destopu da temeprature idu i do 38 stepeni a nekada su tu oko 34 a u igrama zna da ode bogami i na 75c. Znam da je to za ovakvu karticu nista ali opet ne skodi pitati.

Koliko je pametno drzati non stop ukljucen custom curve?

Evo slike kako sam podesio curve:

69xFbkV.png


Ili ako neko ima bolji predog kako da podesim curve neka pise.

Cak sam mislio da je problem bios pa sam ga juce preflesovao na isti ali opet bez nekog pomaka. Uzeta od lika koji je imao vise komada na stanju tako da je majnerka upitanju. Ali imam domacu garanciju jos skoro 22 meseca.
 
Koliko znam 75° je sasvim ok za max opterecenje te kartice. Ako si uspeo da tom krivom spustis koji stepen a da ti ne smeta rad ventilatora, samo je plus!
 
Za sada u radu mi ne smeta, a iskreno u igricu jos nisam usao da vidim kako se ponasa sa ovim podesavanjima. Ali sam bio ranije rucno dizao na 65% ventilatore i nije bucna uopste. Ali posle podne cu da uzmem da igram malo pa cu da bas obratim paznju kakva je temperatura.
 
Sasvim normalne temperature. Kod mene idu do 72 stepena jos sam je i oc. Isto sam sam napravio fan profil. Malo je bucnija ali temperature su nize i automatski clock boost je veci sto je po meni bitnije od sam buke, jos kad se zaigram ne cujem nista a kamoli ventilatore, predje u naviku ;)
 
Nazad
Vrh Dno