Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Graficke jesu slicne, ali sam PUBG je bolje optimizovan za Nvidiju.
 
Nabijem ih na piuk :D .....
 
Nece biti vece dostupnosti, nece biti smanjenja cena. Sve sto se napravi ide u rudnike, to je realnost.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
To i ja mislim, nego nisam hteo da zvučim pesimistično, heh. S ovim će da sahrane Vegu, samo ako ih bude dovoljno na tržištu. Ili više od Vege 56, makar.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja skontao...pitanje je hoće li biti dovoljno non-Ti 1070-ica da se popravi dostupnost ili će možda sama NVidia da im smanji količinu u korist ovih. Ko zna...

Ja ne znam gde vi ljudi nabavljate karte i o kakvoj dostupnosti pricate? Svake sedmice mogu da uzmem po 5 komada GTX 1070 (samo od jednog retailera) po pristojnoj ceni i to odlican non referentni model.
Isto ce biti i sa tim Ti stim sto ce mozda, kazem mozda podici cene ukoliko potraznja bude veca.
 
Poslednja izmena:
Govorimo o dostupnosti po cenama što bližim normalnoj, ne po ovim naduvanim zbog minera.
 
400-410-420-430 evra. Modeli da biras. Zavisi na koje trziste se vi oslanjate. Uglavnom kada polemisemo razmatra se trziste kao siri pojam.
Mi smo slepo crevo, poslednja rupa na svirali.
 
ako nije tajna koji su modeli za 400-410e to zvuci Ok cijena za GTX 1070
 
Kakva tajna. Pa idite sami na geizhals.de ili direktno na mindfactory ja sam sa njima uglavnom u kontaktu kad mi nesto treba.

Hocu samo da dam do znanja, da karte imaju na stanju i da moze da se naruce do 5 komada na jedno ime.
Broj prodatih karata (nije bitno koji je model) ali recimo GTX 1070 bas iz mindfactory na mesecnom nivou je nestvaran.
Kad sam pricao sa covekom, ostao sam bez teksta. Koliko oni nekad prodaju u jednom mesecu Srbija ne vidi za godinu dana kada se svi sastave malte ne :d

Update, apropo price, samo sto su na stanju bili neki modeli po pristupacnoj ceni, sada ih vise nema haha.

Evo koji primer, recimo ovaj model mada meni ne pase ali je cena ok za gamer-a.

https://www.vibuonline.de/product_i...l-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1114033.html

Palit GeForce GTX 1070 SuperJetStream za 450 evra je isto ok i tako redom.. Tri slota debela, single 8 pin, raj za minere.

Ono sto je bilo 470 evra sada moze da se nadje za 430. Malo su se o'ladile cene.

Evo i ovo je odlican model.

https://www.mindfactory.de/product_...0-EX-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1117354.html

P.S. Te od 400 uleti po koja normalna ali su uglavnom mini kao npr.

https://www.mindfactory.de/product_...Mini-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1119243.html

Recimo ovaj model je bio za 405 evra skoro kada sam pratio.

https://www.mindfactory.de/product_...Dual-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1113972.html

Mislim da sam negde vec pomenuo. Mindfactory ima veoma cesto promocije i mogu da se nadju pristupacnije karte i to dobri modeli.
Ko ima nekog u Svabiji neka se snadje.
 
Poslednja izmena:
Da da tu mini zotac sam i ja mogao uzet nije iz mindfactorija ali jeste njemacka, i ovu asus bjelu ista cijena... uglavnom to je to ovi malo bolji modeli strix jetstrema ili GS phoenix i sl. i kod njih su oko 450 ili vise, ovi malo slabiji tu i tamo nalete po 400
 
E a pazi sad ovo. Mindfactory nije najjeftiniji, tu je negde na sredini sa cenama.
Kada sam gledao GTX 1070 ispred nosa mi pobegose Galax HOF 1070 za 460 evra u MF-u i to kada je mining bio u jeku..
Pazi, nisam stigao ni da odreagujem. Otisle su sve u roku od sat vremena. 50 komada. Ja video kasno.

Cisto eto neka informacija onako da razmenimo malo..
 
pa da pratim i ja i uzimam iz Njemacke recimo GTX 1070 AMP extreme bila je za 400e i dok sam obavio poziv da covjek tamo naruci neko ih je skino 14 komada ostala jedna :d naleti cesto ovi zotac budu najeftinije, samo treba pratiti brzo mineri pokupe.

Ovaj Palit GTX 1070 Jetstream mi se svidja brutalna za mining :) pratim ga ali nikako da naleti povoljno.
 
A na koje bi se trziste oslanjali? :d
U Srbiji se 1070 krecu preko 500e i ne, nisu tako dostupne. Ne pricam dzaba. Doduse nije bas onoliki hajp za kartama, malo je pala zarada pa se ne nabavlja toliko ali i dalje je trziste ovde jako tanko.
BTW, ne treba niko da sahrani Vegu. Vega se sama sahranila onolikom potrosnjom. Cekao sam je i ja da izadje ali kad sam video prvi test i onoliku potrosnju odmah sam uzeo 1070-ku. Dileme tu nije bilo. NV mislim da ima gomilu neispravnih cipova koje ne mogu na 1080 i koje su nagomilali vremenom pa su odlucili da izbace 1070ti. Verujem da je to bio plan odavno, nevezano za Vegu. Dobra karta na papiru, kako blizu 1080.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@goldi

Palit JetStream, bio je i on za 430 ali kao sto kazes cim se pojavi malo povoljnije ode kao alva. :d

Ima jedan nas kolega taj Zotac, hvalio ga je iz dubine duse :D
 
@PCBeast

Nabavljaš karte iz Germanije bez carine i PDV-a?

@[SAJ]ber Kurajber

Nemoj da te čuju ovi iz Vega teme, ubiće se objašnjavajući da nema nestašice, da ih ima po MSRP-u (treba samo da skokneš do UK i prošvercuješ ih u gaćama da ne bi platio shipment, carinu i PDV) i da treba samo da ih undervoltuješ, flashuješ BIOS, žrtvuješ devicu i gle, troši koliko i 1070 i jača je celih 7%, fantastična karta.
Inače, slažem se da su 1070Ti verovatno falični 1080 čipovi, gre'ota da se baci...ali legli su lepo, taman da pokriju taj famozni fps gap u korist Vege 56, po dobroj ceni.
 
Poslednja izmena:
A sta sam pogresno rekao? Da se razumemo, nemam nista protiv AMD karti ali necu kartu koja toliko trosi. Cim trosi vise i cuje se vise. Meni je to bio dovoljan razlog za odluku ;)
1070 mi je bila dostupna vise manje odmah, manje trosi, ne cujem je. Greske nije bilo nijednog trenutka.

Ono za nestasicu vazi za sve karte, ne samo za Vegu ili bilo koji drugu AMD kartu.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Novi 1070Ti leak: https://www.pcper.com/news/General-Tech/unofficial-launch-GTX-1070-Ti

Zamalo da kažem "RIP 1080" ali po svemu sudeći nećemo ni videti 1070Ti jer će ih očistiti mineri, pa je pozicija 1080-ice bezbedna...

Zašto rip x80? Razlika u ceni između najjeftinije x70 i najjeftinije x80 je 10000. U tom cenovnom rangu nema prostora za još jednu kartu. Logičnije je da ubace nešto između x60(6gb) i x70, cenovna razlika je 20000-25000. Isto tako i kad su u pitanju performanse, mnogo je veća razlika između x60 i x70, nego između x70 i x80. Još x60 ne može sli.
 
Zašto rip x80? Razlika u ceni između najjeftinije x70 i najjeftinije x80 je 10000. U tom cenovnom rangu nema prostora za još jednu kartu. Logičnije je da ubace nešto između x60(6gb) i x70, cenovna razlika je 20000-25000. Isto tako i kad su u pitanju performanse, mnogo je veća razlika između x60 i x70, nego između x70 i x80. Još x60 ne može sli.

Kad sam pomenuo RIP mislio sam na performanse. 1070Ti je toliko bliska 1080-ici da praktično nema smisla uzimati 1080, bolje je uzeti ili 1070Ti po manjoj ceni ili napraviti skok na 1080Ti...
To govorimo teorijski, ofkorz, kad bi sve to bilo dostupno i koštalo razumno...da se ogradim.
 
Poslednja izmena:
Zasto ne bi bilo smisla uzimati 1080 a ima da se uzima 1070ti koji je skart 1080 cipa. Bice malkice biza cena, taman koliko je i sporija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
https://www.eteknix.com/gtx-1070-ti-cant-overclocked/amp/

Evo zasto ce 1080 imati smisla... :p
Ako je ovo tacno karta nece ni imati toliko smisla, overklokom 1070 se moze pribliziti ovoj a 1080 moze napraviti vecu razliku. Kakve su sad cene 1070 da je samo par hiljada jeftinija od 1080 tesko da ce ova zakljucana TI imati nekog smisla.
 
Poslednja izmena:
Navodno, GTX 1070Ti neće moći da se oveklokuje, sve karte, čak i custom modeli, će imati fixni klok: https://www.eteknix.com/gtx-1070-ti-cant-overclocked/

Ako je ovo tačno, jedini razlog bi mogao da bude da osujete minere...ok, i da ne ugrožava 1080 pošto su veoma slične. Čudna odluka, u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Pa vjerovatno da odbiju minere dovoljno je samo da ogranice limit memorije u Biosu samim time nece se moci memorija overklokovati i nece biti zanimljiva minerima, sa druge strane to ce ogranicit i performanse i time nece ugrozit GTX 1080, ali sama cinjenica izbacanja karte izmedju GTX 1070 i 1080 nema puno smisla.
 
Ljudi, ako je ovo put kojim nV ide onda nam se lose pise. Kada ste poslednji put videli kartu koja ne moze da se klokuje? Ako to sada urade bojim se da to ne postane praksa ubuduce.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno