Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

probaj najnoviji driver pa vidi ima li promene, to je najlakse odraditi prvo
 
Provjeri da li imas neki malware.
Ako nemas, DDU, pa install najnovijih drajvera.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Provjerio sve, reinstalirao drajver i skontah na kraju da je do monitora, tj. tv-a koji sam povezao preko hdmi kabla, pa se odmah aktivirao neki performance mod. Nasao sam Multi Display Power Saver u Nvidia Inspector-u, tako da je sa tim aktiviranim spistio frekvenciju na 266 i stare temperature...
Inace vec su dva monitora na racunaru, tv je treci.
Hvala svima na savjetima u svakom slucaju.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Oktud ti Ray Tracing otkaceno na 1070?

Jos od prosle godine ( april) nvidija je kroz drajvere omogucila DXR (DirectX Ray Tracing) za sl modele:

GeForce GTX 1660 Ti
GeForce GTX 1660
NVIDIA TITAN Xp (2017)
NVIDIA TITAN X (2016)
GeForce GTX 1080 Ti
GeForce GTX 1080
GeForce GTX 1070 Ti
GeForce GTX 1070
GeForce GTX 1060 6GB

Naravno, bolje su performanse kod RTX modela koji imaju i hardversku podrsku za DXR
 
Poslednja izmena:
Jos od prosle godine ( april) nvidija je kroz drajvere omogucila DXR (DirectX Ray Tracing) za sl modele:

GeForce GTX 1660 Ti
GeForce GTX 1660
NVIDIA TITAN Xp (2017)
NVIDIA TITAN X (2016)
GeForce GTX 1080 Ti
GeForce GTX 1080
GeForce GTX 1070 Ti
GeForce GTX 1070
GeForce GTX 1060 6GB

Naravno, bolje su performanse kod RTX modela koji imaju i hardversku podrsku za DXR

Kod mene na 1070 Ti nema.
 
Mora da ima. Imao sam i na 1070 i sad na 1080. Skini poslednju verziju GPU-z-a pa proveri
 
Poslednja izmena:

Zato nemas podrsku za RT. Trebace ti win10 i dx12

Edit: U svakom slucaju neces koristiti RT jer je previse zahtevan i malo igara ga koristi tako da samo RTX kartice imaju smisla kad je ova opcija u pitanju
 
Poslednja izmena:
Kod mene na 1080Ti je čekiran Ray Tracing (Win 10). Čisto da potvrdim.
 
Uzeo sam pre neki dan od drugara polovnu 1070 STRIX gpu. Komp je nov sa Ryzen 5 3600, 16 GB rama, B450 Tomahawk max... Desava mi se sledece... Monitor (Dell U2417H) je povezan sa HDMI. Kad ugasim komp, ne gasim monitor na dugme, pa upalim ponovo, monitor mi prikaze no hdmi signal found. Kad ugasim i monitor i komp i upalim zajedno, sve bude ok. Drajveri su najnoviji za graficku. Windows 10,poslednji update. Menjao sam hdmi kablove, isto je sa svakim.
 
Isto i meni sa rx 580,ponekad kad ode u sleep pa kad se probudi, mora restart(no hdmi signal) . Msm da je do ploče (imam b450 tomahawk) itrebalo bi da upd bios-a reši to, ali meni ne smeta toliko i nemam vremena da ze zezam sad...
 
Na kojim klokovima drzite vase 1070TI? Da li se isplati klokovati za 1080p? Imam MSI Gaming i vidim da memorija ne moze da prebaci 400MHz, artifakti i pucanje krecu, igre se gase. Sto se tice core kloka, mozda bi on i mogao do nekih 220, ali cim malo mrdnem klok memorije, graficka isp**di i stalno kresuje, gasi signal na displayport, nekad se javi i bsod i vratim na default.
 
Moja je obična 1070,
KFA2 GTX 1070 oc mini:
memory 4640 MHz (+640 u msi ab)
core 2050/2075 MHz (+160/200 u msi ab, nisam trenutno pri računaru da proverim)
 
MSI Afterburner. Tu možeš da podešavaš klokove, voltažu, power target, fan krivu...
 
afterburner je default i najbolji,ali iščitaj nastavak mog posta.

audiofilka:

vrv ti je zaključan napon,proveri jel' reaguje na promenu napona u gpu z.ako ne reaguje na podešavanja u afterburneru moraš da ujuriš tool tvog proizvođača karte,npr asus često onemogući napon na svemu sem na svom gpu tweaku...
 
afterburner je default i najbolji,ali iščitaj nastavak mog posta.

audiofilka:

vrv ti je zaključan napon,proveri jel' reaguje na promenu napona u gpu z.ako ne reaguje na podešavanja u afterburneru moraš da ujuriš tool tvog proizvođača karte,npr asus često onemogući napon na svemu sem na svom gpu tweaku...

Svi slajderi su otkljucani, znam sta radim, gledala tutorijale, al kad vidim da podignu mem na +500 ili +650 sto neko rece. *bt ja ne mogu +400 da prebacim. Core clock se dobro drzi, moze do +220 i sa i bez dodatnog voltage. Onda cu prvo da nastelujem core pa polako da dodajem i mem.
 
nema veze jesu li otključani u AB-u,mora da primenjuje promene,proveri u sensors tabu u gpu z,hwinfo ili šta već od monitoringa koristiš...imao sam karti koje su čak i na bios levelu zaključane,doduše većinom radeoni...
 
nema veze jesu li otključani u AB-u,mora da primenjuje promene,proveri u sensors tabu u gpu z,hwinfo ili šta već od monitoringa koristiš...imao sam karti koje su čak i na bios levelu zaključane,doduše većinom radeoni...

Kad pustim heaven bez core voltage, bude 1000mv, a kad stavim 100%, bude 1050 i varira dole gore, ne znam na koliko treba da se promeni sa tim 100%.
 
Pozdrav. Imam GTX 1070 TI, procesor I5-2500K koji jedino nisam menjao, pa me zanima da li bi dobio na frejmovima nesto znatno ako bi presao na bolji proceros recimo Ryzen 5 3600 model? Pisem ovde vezano za ovaj model grafike, ako je neko mozda uporedjivao na slabijim procesorima i na novijim kasnije. :D
 
Ako ti nije klokovan procesor, pre prelaska na novu platformu ga odvrni lepo na ~4.4 GHz, sigurno ces primetiti ubrzanje, pogotovo sto je on bottleneck za tu graficku, e ako ti to ne bude dovoljno, ili primetis seckanje u igrama koje igras, onda menjaj celu platformu za Ryzen.
 
Poslednja izmena:
Nisam nikada clockovao, pa ne znam ni kako ni koliko parametara da podesim.
 
Množilac na 44, core voltage recimo na 1.35 V i to je cela filozofija, ako imaš iole pristojan kuler. Onda ga provrti kroz Prime95 (pusti ga celu noć da gusla da se uveriš u stabilnost), small fft, gledaj da temperatura bude tu oko 75, 78, i ništa više. Temperaturu gledaj u core temp programu.
 
proguglas o tome. nije to bas nuklearna fizika. ja licno isto ne klokujem skoro nikad ali kad mi nesto tako ustreba izguglam malo.

a ako ne svakako prelazak na ryzen je veliko korak. to je prastari i5 procesor. odlican ali prastar

ps.pretece me kolega sa detaljnim savetima :)
 
Množilac na 44, core voltage recimo na 1.35 V i to je cela filozofija, ako imaš iole pristojan kuler. Onda ga provrti kroz Prime95 (pusti ga celu noć da gusla da se uveriš u stabilnost), small fft, gledaj da temperatura bude tu oko 75, 78, i ništa više. Temperaturu gledaj u core temp programu.

Core Temp je prevaziđen...HWInfo je go-to program za temperature i voltaže sada.
 
Ljudi treba mi vasa pomoc i savet.

Juce sam zamenuo svoj ssd samsung 250 gb 850 evo za samsnug 1tb 860 evo, i nisam radio kloniranje nego sam uzeo i instalirao svez win 10.

E sada sta je problem, posto imam MSI 1070 Ti Gaming karticu i sa njome majnujem u Nicehase programu i kartica mi je boostovala na 2024mhz i bili su instalirani drajveri 461.92 a sada imam 465.89 i kartica nece da boostuje preko 1835mhz. Cak sam pokusao da vratim starije drajvere ali nista se nije desilo. Temperature nisu uopste visoke, drze se tu oko 55 stepeni u majnovanju a u gejmingu sve zavisi od igre do igre ali nejde preko 65 stepeni.

Programi su instalirani svi isti, bukvalno sve je isto samo sto je promenjen ssd. E sada sta bi moglo da se dogodi sa karticom?
 
Nazad
Vrh Dno