Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

ni ja nisam nesto vidjao polovne 1070 Ti, uglavnom su bile obicne po oglasima... prvo sam gledao 1080 ali je skroz neisplativa pored 1070 Ti pa sam uzeo nju. za 1080p gejming sweet spot.

inace mi je ovo prva evga karta i bas sam zadovoljan izradom, iznad svih ocekivanja je. neverovatno je teska i skoro pa skroz metalna, nema nikakvog krckanja niti pucketanja... evo dve fotke:

Pogledajte prilog 257894 Pogledajte prilog 257895

Bas sam juce valjda gledao review te karte, odlicna je, nema sta. Zanima me kakve su im one ultra silent verzije, nisam jos trazio recenzije za te modele, a otprilike su tu negde sa cenama ostalih EVGA modela.
 
malo su hladnije koliko sam video ali ih nisam nesto razmatrao zato sto kod mene ne mogu da stanu zbog itx kucista :)
 
To je u stvari hladjenje od 1080 evge,maltene ista karta. Jedna od najboljih

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Nvidia Gtx Zotac Extreme 1070 koristim vec godinu dana, zadovoljan u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ali planiram uzeti gaming monitor sa 2560x1080 rezolucijom i 144hz, kako li se pokazala, da li je nece muciti jaci gaming sa tom rezolucijom?
 
Zavisi sta igras ali u principu,za max podesavanja,2k,144hz,trebace ti bolje od 1070ti. 1080ti bi tu mnogo bolje legao

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nvidia Gtx Zotac Extreme 1070 koristim vec godinu dana, zadovoljan u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ali planiram uzeti gaming monitor sa 2560x1080 rezolucijom i 144hz, kako li se pokazala, da li je nece muciti jaci gaming sa tom rezolucijom?
Tesko. Ne znam sta igras u toj rezoluciji ti treba sto jaca karta. Imam i ja amp extreme 1070 ali u jacim igrama neces imati i top detalje i 144fps-a nikako. Naravno, uvek ti ostaje da malo ustines na detaljima a ni fps ne mora da bude bas toliki. U svakom slucaju probaj.

Tapatalk from Poco loco
 
Bukvalno. Gomila igara ce raditi vrhunski, na zahtevnim ces ustinuti malo na detaljima i to je to. Kad probas videces na cemu si. Ako ti ne bude dovoljno razmisljaj o kupovini jace grafike, do tada uzivaj.

Tapatalk from Poco loco
 
Bukvalno ste izvrteli u krug ono sto sam napisao u dve recenice [emoji14]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Bio si nejasan kolega :d U svakom slucaju smo saglasni sa konstatacijom.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja trenutno koristim monitor 1366x1080 sa 60hz, sve ultra na novim igrama tako da videcu, ako ne da se stisnem bar na 1920x1080 144hz.
 
Да ниси хтјео да напишеш 1366x768?

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Koliko bi realno novca dali za 6 meseci staru strix 1070ti koja je koriscena za majning? Naravno kartica je pod domacom garancijom skoro 2 ipo godine?
 
Zavisi sta igras ali u principu,za max podesavanja,2k,144hz,trebace ti bolje od 1070ti. 1080ti bi tu mnogo bolje legao

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
2560x1080 nije 2K, to je samo widescreen FullHD.

2K je 2560x1440. 2K ima za ~33% vise piksela od 2560x1440.
 
Poslednja izmena:
Zar zaista mislis da mi to nije poznato,ili ti je toliko dosadno u zivotu da juris "gramaticke" greske po forumu? Posebno sto to nista sustinski ne menja,sve sto sam napisao stoji.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa ne znam, mozda si pomesao, sto se ljutis :D

To je zahtevnije od FullHD, ali je osetno manje zahtevno od 2K. Mislim da ce 1070Ti biti taman za tu rezoluciju i 144Hz, mada naravno zavisi od toga sta se igra.

Za max detalje u AAA titlovima verovatno nece moci da se izvuce 144fps uvek.
 
Aha, ok nisam nameravao da nudim ovim putem, vec da kupim pa sam u tom svojstvu postavio pitanje, cisto da se ne prevarim pri kupovini. S obzirom da su zabranjene procene javno, zamolio bih znalce da mi napisu u inbox ako nije problem, da ne bacam pare ako nesto ne vredi, a opet prodavac trazi vise. I generalno vase misljenje za strix 1070ti A8G i majning bi bilo koje? Ta kartica izgleda mocno i poseduje veliki kuler, meni je receno da kartica nije bila OC (mozda jeste...) sto opet znaci nesto, medjutim 6 meseci majninga i velika garancija me teraju da razmisljam u pravcu kupovine :)
U napred hvala.
 
Ako se nisu ventilatori vrteli na 100% onda nemas sta da razmisljas. U krajnjem slucaju imas domacu garanciju, cega se bojis?

Tapatalk from Poco loco
 
Gramaticari :D

2K je veoma blizu 1080p. 2K nikako nije 2560x1440p.

Kada je gaming u pitanju, 2K izraz se generalno pogresno koristi na ovom a i ostalim forumima. Zato sam pre par godina stalno trubio da jasno oznacavamo - 1080p (Full HD), 1440p (QHD), 2160p (UHD) jer je svima onda jasno na sta mislimo.


U prilogu je fajl za gramaticare, a i one druge:
 

Prilozi

  • Unravel_Resolution_CheatSheet.pdf
    118.2 KB · Pregleda: 214
Zar nije logicnije da nakon FullHD ide 2K kao 2560x1440(jer ima skoro duplo vise piksela), pa onda 4K kao 3840x2160 jer ima ravno 4 puta vise piksela? Koja je logika da 4K ima tacno 4 puta vise piksela od 1080p, a 2K ima jedva malo vise? Pricam o 16:9 rezolucijama..

Ja sam to tako shvatao, mozda je moje shvatanje pogresno :)
 
Poslednja izmena:
U principu ne gleda se po tome, nego po sirini. Znaci tehnicki to je 2.5K.

Mislim da je Digital Foundry ranije koristio bas "2.5K" izraz za 2560x1440.
 
Poslednja izmena:
Graficka 1070 strix, koja je kupljena u madjarskoj je imala artefakte,(ako nisam pravilno napisao izvinjavam se). Kopala je par meseci i poceli su problemi, odnesena je na garanciju, pre 2 meseca. Da li neko zna koliko se ceka na popravku i da li se to popravlja uopste?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
U principu tu nema popravke, uglavnom memorija rikne. Trebace dosta, u zavisnosti od azurnosti kurira takodje. Racunaj mesec u najboljem, dva u najgorem slucaju
 
Aha znaci 100% dobijam novu? Danas je tacno 2 meseca kako sam je vratio prodavcu, inace sa foruma je

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Clan foruma je svercer ili je on uzeo od svercera pa resavas preko njega?

TT over 6X
 
Ja jos cekam od 27.10. Navodno jos nije gotova graficka. Prodaja mi je propala, covek vise nece da ceka, upravu je razumem ga

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno