Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

I msi je dobar sto se tice hladjenja i dosta moze da se klokuje.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa, ako sve custom kartice imaju slican overklok potencijal, onda ce mozda i G1 biti najbolja. Na 970, 980 i 980ti su odradili najbolje VRM hladjenje, bile su medju boljim klokerima i bile su najjeftinije......i da, bice obracun kod ok korala, :test: 980Ti G1 vs 1070 G1....

G1 je zavrsila karijeru zajedno sa serijom GTX 980 Ti. Sada je top ponude Xtreme Gaming dok G1 predstavlja nizu klasu. Pogledaj izvedbu za GTX 1080, 8 pin, verovatno je citava naponska sekcija referentna.
Gej 1 po meni vise ne zasluzuje paznju. Postoje mnogo bolji modeli. Ako vec mora Gigabyte onda taj Xtreme ali mi se ni on ne svidja.
 
G1 je zavrsila karijeru zajedno sa serijom GTX 980 Ti. Sada je top ponude Xtreme Gaming dok G1 predstavlja nizu klasu. Pogledaj izvedbu za GTX 1080, 8 pin, verovatno je citava naponska sekcija referentna.
Gej 1 po meni vise ne zasluzuje paznju. Postoje mnogo bolji modeli. Ako vec mora Gigabyte onda taj Xtreme ali mi se ni on ne svidja.

Sta iznalupa leba ti.. Zavrsetak karijere, ne zasluzuje paznju, ipak postoje bolji modeli sto znaci i losiji, pa ne svidja ti se.. Uh, bas te muci taj Gej 1..
 
Nemoj biti bukvalista i nemoj se emotivno vezivati za hardver ;) Meni se jednostavno ne dopadaju te nove verzije jer ih je sada Gigabyte spustio klasu nize. Prethodna generacija, bas tu koju imas mi se jako svidela. Ovo sada
za mene ne zasluzuje paznju. Nekom ce biti interesantna i dalje..
P.S. Ja i rivjuver smo pricali o top ponudi a ne o nizim klasama, losijim modelima, dakle trazili smo najbolje moguce modele koji treba da predstave GTX10xx.
 
Poslednja izmena:
Jos uvek nista o nereferentnim GTX 1070 karticama.

MSI je prikazao svoje @ https://www.msi.com/Graphics-cards/#?category=NVIDIA-GeForce<sup>&reg;</sup>-GTX-1070

GAMING%20X%208G.png

MSI%20Global.png


Nema "Armor" verzije.
 
Jel se pojavio koji benchmark? Kakva je u odnosu na R9 390?
 
@goldi Lepo ohladjena cela karta. I jos uz to gotovo besumna.
 
Svega ~12% sporija od MSI GeForce GTX 1080 Gaming X pri maksimalnom overkloku...
 
na 1440p FPS nigde ispod 50 :Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
 
Fina kartica, pravi ogromnu razliku u odnosu na GTX 980 Ti mada je tu uzet rezultat od referentne.

Ono sto treba da vam bude jasno, 2 Ghz za graficku kartu kao klok koji se koristi za svaki dan je bio pojam.
To je isto kao sto je ranije bilo pojam imati 5 Ghz na vazduhu za CPU. Mislena imenica. Sa Paskalom se ta barijera razbila. Krenulo je novo doba.

Rekao sam i onda a reci cu i sad, ja sam zadovoljan i sa tih 2000 Mhz za svaki dan, naravno da cu kartu iscediti do kraja:d i da cu sacekati modovan bios
da to stabilizujem na jos vece frekvencije :-devil-:

Referentne koliko sam uspeo da vidim se krecu oko 450 eur, mislim da ce biti i nesto preko ali sacekacemo nereferentne i jos neke testove jer ce biti i brzih kartica od ove MSI.
 
Ma, bice odlicne gtx1070 kartice, na kloku 2.100 - 2.200mhz, bice jednake sa 980Ti na kloku od 1.500 - 1.550mhz.
Samo te cene, da NV nije napravila tu foru sa 50E skupljom FE edicijom, bila bi veci hit i od gtx970, a i ovako ce da bidne strava, samo da moze da se nadje neki custom model do 500E ( da nije FE bilo bi 50E manje )......

EDIT: Pa, 1070 ce da bidne jaca od gtx970, za minimalno 50%, ( u zavisnosti od klokova ), tako da, oni koji imaju 970, bolje da je prodaju i dodaju neku lovu za novu 1070, mislim da se isplati, sto se tice napredka u perfomansama vs cena....
 
Poslednja izmena:
Napredak od 50% u odnosu na gtx970 je odlican. Tu nema puno razmisljanja.

Upgrade sa gtx980 na gtx1070 se takodje isplati. 30% bolje performanse, duplo vise vram-a, optimizacija...

Jos kada vidim ovako lep review ove msi gtx1070 razmisljam da prodam ove moje dve gtx980 i upgradeujem na msi gaming gtx1070 x 2 :) .
 
Ako gledamo 1440P rezoluciju, razlike su dosta vece:

GTX-1070-REVIEWS-89.jpg


GTX-1070-REVIEWS-90.jpg
 
Mozda gresim.. Pogledao sam i izdvojio neke igre gde su razlike poprilicne izmedju GTX 1070 i GTX 980 Ti.
Ono sto sigurno znam jeste da ce te razlike biti jos vece u igrama novije generacije.

Battlefield Hardline, The Witcher 3, GTA V, Thief ,Alien Isolation, Tomb Raider, Far Cry Primal ..

Tesko da overklokovana GTX 980 Ti moze da sustigne overklokovanu GTX 1070 u ovim igrama. Nije mali broj igara u odnosu na
ceo spisak igara koji su koristili za test.

Test sa guru3d vise nije dostupan!
 
Poslednja izmena:
Mislim, da je ipak, dosta realnija slika da ce 1070 vs 970, biti jaca u proseku za minimum 50% na 1440p.
Pogledao sam na Guru3D, Zotac 970 AMP vs FE 1070.
Ova Zotac sljaka na 1.380 - 7.200mhz.
http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1070_review,20.html
http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_970_amp_extreme_core_review,12.html

Kad se uporede igre koje su nalaze u oba testa, dobija se prosecna razlika blizu 50% . Kada se uzme u obzir overklok i drajveri, neka prosecna razlika ce biti 50 - 60% , u zavisnosti na kom overkloku sljaka svaka kartica....
 
Poslednja izmena:
^ Vise nego dovoljno za upgrade.

@Borat ako cena stvarno bude ~400e uzimam 2 x msi gaming odmah cim se pojave.
 
Uf, tesko da ce neka MSI 1070 da bidne 400E.
Gledam na sajtu EVGA, FE 1080 je 700$. MSI 1080 je 800E. Ako je FE 1070 450$, neka MSI 1070, po logici stvari mora da bude skuplja za minimnum 50-80E.
Mislim, da ce custom kartice od ovih poznatijih brendova, biti nekih 500 - 550E u Evropi.
 
@Pike Prodaja krece 10 Juna. E sad ne znam da li to vazi samo za FE ili za sve.

@Review pa dobro dacu i do 500e x 2. Ako bude 550e u sta ne verujem onda cu uzeti gtx1080 x1 i sacekati malo. Imam dobar setup ne zurim nigde.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno