Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Za mene je pobedila kartica koja prva bude dostupna na ovom trzistu, sa cenom blizu MSRP-a.
 
Simpa karta, lako za modovanje , samo se nabace dve dvanestice i reseno....

 
GTX 1070Ti vs. Vega 56 u 35 igara, by Hardware Unboxed:

 
Poslednja izmena od urednika:
 
Znaci razlika je u proseku 10 fps-a ako je verovati informacijama na klipu...
 
Zavisi od igre do igre, ali to je 10% prosek.
 
Da li su u pitanju oc karte?

Nisam 100% siguran, ali mislim da sve (čak i custom) 1070Ti dolaze fabrički sa default taktovima ali mogu naknadno da se overklokuju...

1070Ti vs. 1070, 10-ak % razlike bez overkloka, 20% sa OC. 1070Ti OC = stock 1080...nije loše. U suštini, koliko je dobra kupovina zavisiće od cena po kojima se mogu naći, performanse su gde treba da budu.
 
Primetio sam na kp https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-ARMOR-8G-OC za 430e, kakva je karta, prvenstveno buka?

Ja ja imam vise od godinu dana i nemam nekih velikih zamerki. Buka je nepostojeca (bar za moje kriterijume). Do 60 stepeni, ventilatori nisu ni aktivni. Maksimalna temperatura je nesto ispod 70 stepeni i tada se ventilatori vrte na oko 1500 rpm i ne prave neku veliku buku. Coil whine postoji ako je FPS visok, inace ga nisam primetio. Boostuje do 1860MHz pa onda padne na 1848MHz. Sto se tice overclocka, nije neki sampion, mada mi to nije ni bitno jer drzim na fabrickim frekvencijama:

https://forum.benchmark.rs/showthre...-(Ti)-Thread&p=4894514&viewfull=1#post4894514
 
No koliko je % tih 1500 obrtaja? gledam neke testove, pa cisto da imam orijenteciju...
 
Maksimume koje sam malo pre primetio su sledeci:
- fan: 66% - 1513 rpm
- temperatura: 68 stepeni
 
Kome je jos crkla grafika u zadnjih nekoliko godina?
Sem ako nisi rudar ili nemas kvalitetno napajanje ili imas nestabilnu struju u stanu, a nemas APC, uzimaj ovo jeftinije na kp, sta ce ti jos garancija, a naravno ako bude potrebe, uvek mozes i tu stranu garanciju da iskoristis... ne daj ovim nasim lopovima...
 
e krastavac isteko edit, moram jos ovo da dodam, nije mi jasno zasto je GTX 1070 Ti sad tolko skup, kad kolko vidim ne rudari ni priblizno dobro kao RX Vega 56, a i nema HBM memoriju na sebi, pa sta mu dize cenu?
Da kosta oko 550 evra, a trebao bi da bude oko 450, a obican GTX treba da bude na 400 najvise, ali to nije slucaj... pa sta uzrokuje to kad nisu ni rudari ni memorija, sama nvidia?
 
Kako ne rudari? Vegi jednostavno nema pa se kupuje 1070 sto bi se reklo od muke i eto vece cene. Inace msrp 1070 je spusten na 350 dolara jos odavno.
 
Pa neko je pisao ovde da 1070 baca oko fazon 600, a vega 2000, tako nešto, bar dva, tri puta više...
Znam da je 350 dolara msrp, ali je ne očekujem po tim cenama, a tu nije ni porez uračunat valjda...
 
Pa neko je pisao ovde da 1070 baca oko fazon 600, a vega 2000, tako nešto, bar dva, tri puta više...
Znam da je 350 dolara msrp, ali je ne očekujem po tim cenama, a tu nije ni porez uračunat valjda...

MSRP se uvek piše bez poreza. Ali i pored toga cene bi trebalo da idu oko 45000 za osnovne modele do 55000-60000 za najjače.
 
Ima u e... GeForce GTX1070 Zotac 8GB za 50k, porucio da prekvitam :p ...
 
Bila danas na sajtu par sati, odgovorili mi da trenutno nemaju na lageru, vec su porucene i kada stignu javice mi.... ako ih uopste bude :type: , ce vidimo.....
 
Cekao sam do danas i javili ipak nemaju tu, nude mi u zamenu ove preko 60k :D...... rekla je prvo inno3d, to ona sto je bila za 50k :D:D... barem sam prodao svoju sadasnju sutra ide :p ....
 
Mislis preko 70k? :D
 
Nazad
Vrh Dno