Šta je novo?

Letv X800 / Letv Le 1 Pro

43be730abd98f7c599507062239cda59.jpg

Vraćen u život posle dosta muke, QFIL mi je konstatno izbacivao neki Sahara error, dok u jednom momentu nisam potpuno izgubio konekciju, prijavljivao je neispravan USB, i tad sam mislio da je potpuno gotov. Međutim, uz držanje power tastera 1 minut se vratio i na kraju odradio flashovanje uz pomoć hard brick fiksa - prvi link na XDA temi.

http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/leeco-le-1-pro-x800-hard-brick-fix-t3393161

Posle toga se pregrevao i naizmenično restartovao, dobio se instaliran neki CM ili stock google rom, tako da sam, opet jedva, na kraju uspeo da uđem u fastboot mod, i da ubacim rom koji je Spanjeli okačio tj. rom sa EFOX sajta https://www.dropbox.com/s/e4i2k2ld3a29r17/160519-x1_na_fastboot_Lang_EKL.rar?dl=0

Koliko vidim to je maltene isti rom sa kojim je telefon i došao, tako da sam sad na nuli opet. Ostalo je da proverim da li osnovne stvari rade, pa ću (nadam se) dobro da razmislim da li ću ubacivati neke custom romove u skorije vreme. :)
 
Poslednja izmena:
Kad staviš twrp opet, možeš da ubaciš ovaj Cuoco-ov 13s za US verziju, tu radi sve što na 11s ne radi, tako da se sa njim dobija kompletan uređaj
 
Vracen u zivot kao Jon Snow. :D
 
Spanjeli očigledno ne prati GoT. Sad je kao (S)nov :)

Update:
Prijavio je još jedan da ne radi mreža tj. net sa Cuoco 013 romom, sam Cuoco je izbacio 011S rom posle 013S (verovatno ne bez razloga). A i Efox je izbacio novi fastboot rom. Sve u svemu nije vreme za žurbu.

@Spanjeli
Jesi probao ti nešto? Koliko sam shvatio ti imaš i kineski i US.
 
Poslednja izmena:
Spanjeli očigledno ne prati GoT. Sad je kao (S)nov :)

Update:
Prijavio je još jedan da ne radi mreža tj. net sa Cuoco 013 romom, sam Cuoco je izbacio 011S rom posle 013S (verovatno ne bez razloga). A i Efox je izbacio novi fastboot rom. Sve u svemu nije vreme za žurbu.

@Spanjeli
Jesi probao ti nešto? Koliko sam shvatio ti imaš i kineski i US.
Ne pratim krastavac, nemam puno vremena za serije i filmove :)
Na x800 mi je Cuoco-ov 13s a na le 1 pro Cuoco-ov 13s :D
Muku mučim da skinem eui 5.8 da probam ali ne ide :(
 
I radi ti i net i sve bez problema na Le 1 pro? Čak i Cuoco se vratio na 11S za Le1 pro. Ja sam ubacio novi fastboot rom od efox, i verovatno ga neću menjati skoro. Praktično sve radi ok, browser i bagoviti Youtube su izbačeni, photo/video radi ok, mreža i net rade odlično, wifi ok, zvuk ok, baterija deluje ok, fale neke opcije iz 013S, ali ništa značajno. Baguje kad se brišu grupe razgovora iz SMS aplikacije, ali to nije nešto što se koristi svakodnevno, i ne mogu da se biraju modovi za ekran, druge probleme nisam primetio.

Tako da...

Posle nekoliko dana u kojima sam svojim nepromišljenim koracima i problemima, potpunog ubijanja telefona, i stresnog vraćanja u funkciju, verovatno prilično smorio temu, i posle današnjeg podešavanja i igranja mogu da napišem da je u pitanju zaista ODLIČAN telefon. Sad je kasno pa sutra kačim fotografije, i neko poređenje sa, skoro duplo skupljim, OnePlus 2.
 
I radi ti i net i sve bez problema na Le 1 pro? Čak i Cuoco se vratio na 11S za Le1 pro.

Moram da priznam da nisam probao net jer sam samo ubacio rom i prodao telefon, čovek mi se nije požalio da nešto ne radi :)
Isprobacu na ovom drugom kad mi bude stigao, ako ikad prodje j*benu carinu, pošto je tamo već nedelju dana!
 
Malo mi je neverovatno da za ovakav telefon po ovoj ceni nema skoro nikakvog interesovanja, bar prema utiscima iz ove teme. Pa pošto smo uspešno prošli obuku kako likvidirati, a zatim i kako vratiti u život letvu, da nastavimo dalje...

Za one koji su propustili LeTv X800, ili Le 1 Pro za internacionalno!? tržište je uređaj koji za skromnih 165 EUR nudi Snapdragon 810 procesor u kombinaciji sa 4 GB rama, 64 GB roma, vrhunski kvalitet izrade, WQHD ekran (2560x1440), i odličnu kameru za tu cenovnu klasu. Tj. ne računajući skener otiska prsta nudi praktično sve što i OnePlus 2 za skoro duplo manje para.

LeTv Le 1 Pro vs OnePlus2







LeTv Le 1 Pro vs Meizu M1 note



Što se tiče izrade, meni Le 1 Pro defiinitivno izgleda bolje od OnePlus2. Metalno kućište je bez greške, sa perfektnom završnom obradom. Ekran je takođe bolji na Le 1 Pro, boje su lepše i zasićenije, razliku u oštrini je teško primetiti i pored veće rezolucije.
Što se brzine rada tiče, ne primećujem nikakvu razliku, OnePlus je znao da ima neka povremena usporenja, ali sa instalacijom MM i fabričkim resetom radi bez greške poslednjih par dana. Baterija je manjeg kapaciteta na Le 1 Pro, ali za sad ne vidim neku očiglednu razliku, nemam sve aplikacije instalirane, a i trebalo bi da koristim telefon par dana da steknem neke utiske.

Softver:
OnePlus dolazi sa skoro stock verzijom Androida, i uz te lagane izmene je konačno dobio MM update pre neki dan.
Le 1 Pro, kao i svi "kinezi" ima svoj skin. Ovog puta su stvari dodatno iskomplikovane jer postoje dve verzije telefona, X800 za kinesko tržište, i Le 1 Pro internacionalni model koji ja imam. Problem je što romovi nisu međusobno kompatibilni, što za sad ne postoji javno dostupan zvaničan rom za internacionalni model, i što je neizvesan dalji razvoj softvera za isti. LeTV US sajt ne pruža nikakvu podršku u vezi istog, a meni sve miriše da su kinezi pokušali da plasiraju model za američko tržište, sve je kasnilo, i na kraju su odustali i za male pare prodali sve zalihe lokalnim Goldway-ima.

Dobra stvar je da su X800 i Le 1 Pro praktično identični, i da se romovi mogu prepraviti uz minimalne izmene, pa se nadam da će uz ovako popularnu cenu biti i zainteresovanih kuvara. Za samo par dana su rešeni skoro svi problemi sa kompatibilnošću i Cuoco92 je napravio odličan i praktično bug-free rom. Rom se, kao i TWPR recovery, može skinuti ovde https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57601
U slučaju problema postoji fastboot rom od Efox, kao i uputstvo za hard-brick, tako da je isprobavanje romova prilično sigurno.

Kad se sve uzme u obzir mislim da je Le 1 Pro za ovu cenu zaista odličan izbor.
 
Primeri fotografija Le 1 Pro vs OnePlus 2

 
Jel mozes molim te da proveriš da li ima continualni focus pri snimanju videa ili ti moraš da tapnes po ekranu da bi fokusirao u toku snimanja? Naravno, pitanje se odnosi na 11s verziju.
 
Malo ljudi zna za ovaj telefon, otuda je i nesto manja zainteresovanost.
Super je cena, samo sto bi me ovde vrv odrali sa carinom, pa mi u startu nije bas isplativ.
 
Malo ljudi zna za ovaj telefon, otuda je i nesto manja zainteresovanost.
Super je cena, samo sto bi me ovde vrv odrali sa carinom, pa mi u startu nije bas isplativ.

Meni je telefon od 1.06 na carini, pa kad prodjem javicu ti na koliko ga procenjuju.

Iskreno, QHD ekran, S810 procesor, 4GB rama, 64GB Roma za ovu cenu je nenormalno dobra kombinacija. Plus metalno kuciste i proveren kvalitet.

Recimo ja sam uzeo elephone p9000 sa helio p10 procesorom, 4gb rama i 32gb roma i telefon nista specijalno.
 
Vazi druze, nadam se da te nece odrati.
Super su izrada i HW, malo mi je bzvz nedostatak zvanicne podrske za x800 u vidu nadogradnje sistema isl. Ako to zanemarim, telefon je odlican za tu sumu (ako se pravimo da smo u EU). :D

Helio P10 i nije neki performer, mada bi trebalo da je multitasking odlican. Opet zavisi i koliko su optimizovali sw. Meizu M3 Note ga poseduje i na Flyme radi dosta brzo i fluidno, ali je Flyme lepo optimizovan.
Bolje mi je radio Meizu sa Nova Laucherom (preko Flyme) nego Nova na Xperiji preko njihovog UI.

Btw aj ako te ne mrzi, probaj Novu pa cisto javi kako radi. Sve launchere pregazim sa Novom. :D
 
Jel bolje uzeti x800 ili x620 za iste pare?
 
Zavisi sta ti je prioritet? Ako je kamera onda x800,ako je baterija onda x620. X800 nema fingerprint sensor, pa je nekome možda i to nedostatak, takodje je i deblji i teži od x620. Lično, x620 ne bih uzeo nikad pored x800 jer nema sta da traži, sama izrada je na dosta lošijem nivou, kamera je lošija i od x500 i ima 1gb manje rama i 32gb interne (naspram 64 u x800)
 
Jel mozes molim te da proveriš da li ima continualni focus pri snimanju videa ili ti moraš da tapnes po ekranu da bi fokusirao u toku snimanja? Naravno, pitanje se odnosi na 11s verziju.
Ne fokusira sam, mora ručno da se tapka.
 
Zavisi sta ti je prioritet? Ako je kamera onda x800,ako je baterija onda x620. X800 nema fingerprint sensor, pa je nekome možda i to nedostatak, takodje je i deblji i teži od x620. Lično, x620 ne bih uzeo nikad pored x800 jer nema sta da traži, sama izrada je na dosta lošijem nivou, kamera je lošija i od x500 i ima 1gb manje rama i 32gb interne (naspram 64 u x800)

Hmm mislio sam iskreno da ovaj noviji sam cuo da je bolja izrada od x800...i mislio sam na verziju sa 4gb rama
 
Hmm mislio sam iskreno da ovaj noviji sam cuo da je bolja izrada od x800...i mislio sam na verziju sa 4gb rama
Izrada novih Letvi nije ni blizu x800, na žalost. X800 je stvarno napravljen izuzetno lepo, svaki detalj, najfinije moguće, dok su novi modeli sličniji izradi x500.
Taj model sa 4gb rama je pro verzija, x625 valjda, i trebao bi da bude odličan po specifikacijama, ali ono što sam imao prilike da vidim na YouTube-u me nije baš oduševilo, tako da je možda bolje da sačekas da se pojavi još review-a.
 
Pozdrav!
Ja sam porucio odavde Letv Le 1 Pro pre neki dan http://www.efox-shop.com/versandkos...gb-rom-qualcomm-snapdragon-810-20ghz-g-305508

Zanimam me da li je ovo USA ili CH verzija telefona?

Ima li za njega neki cisti Custom ROM, kao na Nexus uredjajima?

I po vama, koji je najbolji Custom ROM trenutno?
To je US verzija. Postoje dva roma koja će raditi na njemu ali ne znam koji je bolji. Najbolje je da sačekaš da se mitar javi, pošto je on uspeo dušu da mu uzme...i vrati :D
 
Nema za sad nekog izbora, ili Efox stock!? rom, ili novi Cuoco92 v41 rom baziran na 011S. Cuoco92 je sredio neke nedostatke,i skoro sve radi ok, tako da preporučujem njega. Ima i integrisanu update opciju, tako da se nove verzije lako ubacuju posle, za sad postoji OTA update na v43.
https://www.androidfilehost.com/?w=developers&did=751
 
Hvala obojici na brzom odgovoru!

A TWRP i Root, je l to makar isto kao na CH verziji? Ja sve sto sam nasao vezano je za CH verziju..
Sta konkretno ne radi na Stock verziji ROM-a?
Je l taj Cuoco 94 v43 slican Stock Lollipopu (onakvom kakav je na Nexus uredjajima)?

Prosli telefon sam imao Gionee Elife E7 i zeznuo sam mu IMEI i EFS, pa se sada bojim da nesto ne zeznem sa rotom...
 
Ne, nikako ne ubacuj kineski TWRP. Pročitaj temu iz početka, moraću da javim nekom od modratora da ubaci napomenu za verzije. Imaš na onom linku što sam ostavio i TWRP za US verziju. Znači i rom i recovery moraju biti za US verziju. Ovo je stock EUI (LeTV skin za android) rom, nema veze sa stock androidom.
TWRP se lako ubacuje, jedini fazon je da se posle instaliranja telefon odmah restartuje držanjem vol+ i power dugmeta da uđe u recovery. Ako se uradi standardan restart, sistem vrati stock recovery.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1465566139765.jpg
    uploadfromtaptalk1465566139765.jpg
    96.2 KB · Pregleda: 151
  • uploadfromtaptalk1465566144692.jpg
    uploadfromtaptalk1465566144692.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 176
Poslednja izmena:
Stable!? Odlično! Sad još da Cuocko skucka US verziju. :)
 
Stable!? Odlično! Sad još da Cuocko skucka US verziju. :)
Pa ovo je više neka moja budzevina na onu kinesku verziju. Prilično je teško namestiti Google servise da rade lepo ali uspeo sam :) U narednim danima ću javiti da li sve ok i kako se ponaša, za sada je neverovatno smooth i sve leti!
 
Odlicno!
Znaci ovaj ROM si ti prepravljao za US verziju telefona?
Ako je sve dobro, aplouduj da mozemo skinuti.. :)
 
Odlicno!
Znaci ovaj ROM si ti prepravljao za US verziju telefona?
Ako je sve dobro, aplouduj da mozemo skinuti.. :)

Ne ne, Ja imam CN verziju, mada pretpostavljam da moze i na US ako se izbrise jedan direktorijum u zip fajlu, ali ajde da vidim kako ce da se ponasa telefon u narednih par dana pa cu uploud-ovati rom i objasniti kako i sta vezano za root i gapps. Za sada vidim da ne radi menjanje tema i da nema vise dt2w opcije, sve ostalo bukvalno leti.
 
Nazad
Vrh Dno