Šta je novo?

Koji wireless adapter uzeti za hvatanje slabog wifi signala s drugog kraja kuće?

Lidija

Čuven
Učlanjen(a)
02.09.2002
Poruke
296
Poena
620
Jedva hvatam signal a ne bih da uzimam ruter ili ekstender nego mali usb adapter sa antenom.

Ovako nešto
b1137073.jpg

Za sad sam gledala TP-LINK i TENDA. Da li je razlika u ceni opravdana?
 
Da li se skida antena? Koliko kostaju

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
USB Ovislink WL-1700USB, 1000mW .Dugo sam to koristio i mogu ti reci da savrseno radi.Sad ne znam ima li ga jos u ponudi kod nas.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Skida se antena kod oba, Tp Link je 2200 din a Tenda 1350 din. Po specifikacijama deluju tu negde, bar meni laiku.

Ima i ova varijanta za 2000 din sa 2 antene. Netis WF-2116.
b1164628-2.jpg
 
Ako ne pomogne Tp link 7200nd,moja preporuka Alfa-H,koja je u rangu sa Ovislinkom 1700 ili Alfa-NHV.
 
TP-Link TL-WN7200ND. AirLive WL-1700USB je možda i bolji, ali ga nema u radnjama...
 
To je kineska Alfa - nije original.
Sto se tice pouzdanosti ??? modele Alfe H i NH prave nekoliko fabrika u Kini.
Ima razlike u prijemu od adaptera do adaptera,desava se da vremenom izgubi protok ili crkne adapter.
Ali moze i da radi..pogledaj na netu da li se neko pohvalio kineskom Alfom.
Nekad sam ih prodavao ali vise ne.
Tako da mozes da probas ... mada ne preporucujem.
 
Alfa H je od 1000mw a NH 2000mw
Skoro svaki adapter moze da primi ili prosledi signal
1000-1500-2000mw je snaga adaptera koja sluzi da prosledi signal.
Ako ima puno korisnika ta snaga automatski pada na 100mw i neupotrebljiva je..
 
Nemoj uzimati te wifi adaptere manje poznatih robnih marki jer su mačke u džaku. Čak i Tendini adapteri sa izmenjivim antenama koji su duplo jeftiniji od te Alfe su bolji izbor...
 
Ako ne pomogne Tp link 7200nd,moja preporuka Alfa-H,koja je u rangu sa Ovislinkom 1700 ili Alfa-NHV.

Ako ne pomogne i Tenda,onda Alfa Network.
Naravno da svako od nas zeli sto jeftinije da prodje..
Ili neka neka antenica sa kablom.
Iz iskustva mojih kupaca(skoro svi su imali Tp link 722nc-7200nd-8200nd) i adapteri Alfe Network su bolji.
 
lsusb mi izbaci rt3070 cip, tako da vise nemam pojma sta d amislim i koji drajver da furam
Nisam uopšte oduševljena tako da ću možda da ga vratim jer definitivno ne radi onako kako stoji u opisu.

Verovatno koristi Ralinkov cip.
Samo sam hteo da kazem da su i kinezi pomesali koji Original adapter sa kojim cipom radi.
 
Koji adapter mi treba za desktop racunar da hvatam wifi iz susedne sobe (blizu je, ali betonski zidovi). Sbb internet, znaci neki njijov modem i ruter su u pitanju, ako je to bitno.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
 
Sasvim ti je dovoljan tp-link tl-wn722n.
 
TL-WN725N je sasvim dovoljan za navedenu namenu. Cena ispod 1k, neprimetan a funkcionalan i kvalitetan wi-fi adapter.
 
Vredi probati obzirom da i nije neka cena..
 
Ja sam se tako zaje*avao sa raznim adapterima, antenama, karticama, na kraju sam provukao 30m kabla za 800din i resio problem. Ako mozes, uradi to isto..
 
Kao da niko ne koristi te adaptere ili koriste samo integrisane, niko da preporuci neki najbolji (u odr. cenovnoj klasi)...
 
Da ne otvaram novu temu, a da pitam. Koristim adapter TL-WN722N. Ruter je daleko, pa imam samo jednu crticu za jacinu signala, sporu vezu i povremene prekide. Da li bi bilo poboljsanja ako bih zamenio fabricku antenu od 4 dBi sa isto fabrickom od 8dBi?
http://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5521_TL-ANT2408CL.html
Hvala i pozdrav

Imaš ove sa kablom tako da možeš da namestiš u idealan položaj plus su zglobne

http://www.nebo.co.rs/antene/antene-2-4ghz/tp-link-tl-ant2408c-mini-omni-interna-antena-8-dbi-sa-rp-sma-kablom-od-1-3m-i-magnetnim-postoljem
 
Da ne otvaram novu temu, a da pitam. Koristim adapter TL-WN722N. Ruter je daleko, pa imam samo jednu crticu za jacinu signala, sporu vezu i povremene prekide. Da li bi bilo poboljsanja ako bih zamenio fabricku antenu od 4 dBi sa isto fabrickom od 8dBi?
http://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5521_TL-ANT2408CL.html
Hvala i pozdrav

Moja preporuka je da uzmes pristojan USB adapter. Ako su desktop racunari u pitanju trebalo bi izbegavati PCI/PCI-e varijante zbog blizine metalnog kucista. Dakle, uzmes ovo: http://www.itsvet.com/mrezna_karta_tp_link_tl_wn8200nd-pdaa1-28.i?id=470 ili jos bolje ovo: http://www.itsvet.com/mrezna_karta_asus_usb_n14-pdaa1-28.i?id=511
 
Moja ti je preporuka Tenda W311U+ ili UH150. O Tendi nemam bas neko misljenje, ali su to adapteri koje koristim u profesionalne svrhe [za povezivanje dvr-video nadzora sa internetom,tamo gde ne moze zicom ili nekim 3g/4g modemom]..
Nikada, nikakvih problema, signal uvek bolji od bilo kojeg laptop-a, mobilnog telefona i RADE!!
Mozes samo uzeti pola metra,metar ,kvalitetnog [!} usb,musko-zenskog produznog kabla i eventualno ga pomeriti malo , ako treba i nista vise.
pozz
 
Da ne otvaram novu temu, a da pitam. Koristim adapter TL-WN722N. Ruter je daleko, pa imam samo jednu crticu za jacinu signala, sporu vezu i povremene prekide. Da li bi bilo poboljsanja ako bih zamenio fabricku antenu od 4 dBi sa isto fabrickom od 8dBi?
http://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5521_TL-ANT2408CL.html
Hvala i pozdrav


ne znam da li si uzeo i probao.. JA sam na istom uredjaju stavi istu antenu, i nisam dobio ni 1% poboljsanja.. Vratio antenu i uzeo pare nazad..
 
Ajd i ja da ne otvaram drugu temu a ima veze sa ovom. Problem je u sledećem... Dok sam bio na adsl-u, imao sam solidan prijem wifi signala na spratu gde mi je i smart tv. Puštao je sve moguće fullhd snimke sa youtuba bez ikakvog seckanja. Prešao sam na vdsl i net50 i tu sad nastaju problemi sa wifi signalom na spratu. Ima ga i tv ga prepoznaje, ali ne mogu pustiti običan youtube video a da ne secka. Rešenje mi je bilo da provučem kabal sa prizemlja na sprat do tv-a, ali sam hteo da pitam da li se to može izbeći nekim drugim rešenjem. Imam stari telekomov huawei ruter hg520s, šta treba da se uradi da bi taj ruter (koji bi mi bio na spratu) bude neki isturen wifi stepen za tv? I da li bi bio bolji signal nego što ga tv hvata sada? Ako je to uopšte i moguće. Ako bi taj hg520s trebao kablovski da se poveže sa vdsl ruterom onda mi to ništa ne znači.
 
Ако си имао сигнал на адсл онда би требало да имаш исти ако не и бољи на вдсл. Провери подешавања рутера.
 
Kad je uzeo VDSL verovatno su mu uvalili onaj beli ZTE krs koji ima internu antenu pa zato nista ne hvata, povezi HG kao AP Router na taj ZTE i vratice ti se staro stanje.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno