Šta je novo?

OnePlus 3

Ništa nije čas CM čas Oxygen, samo Oxygen. Jedino OPO ima zvaničnu CM podršku do daljnjeg. OP2 i OP3 ne. Postoje neoficijelne verzije. Što se update-a tiče, onako. I nisu nešto preterano ažurni. OPO je recimo dobio MM pre OP2 zato što MM za OPO je radio CM a OnePlus za OP2.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Zanima me sve :)

Kakav je opsti utisak,sta si prvo primetio,koje su razlike...Kamera me mozda i najvise zanima kao i fluidnost samog uredjaja.
Kakve su fotke u low light uslovima,koliko je brz fokus kakva je stabilizacija videa.
Ram management,G4 je odlicno radio i nemam ni jednu zamerku tako da ne bih da uzmem nesto sto ce losije raditi po tom pitanju.Kako radi telefon posle duzeg koriscenja,raste li system usage,kako kesira.
Na G4 je sve bilo popaljeno i nikad nikakav problem.

I brine me taj OS cas je CM cas je Oxygen,na sta ce to da lici,hoce li dobijati redovne update,kakav je One+ po tom pitanju?

A zamena ce biti tek posto se ploca zameni na G4 :D

Ja evo koliko ga vec koristim ni jedan jedini problem,stucanje,zastajkivanje ili bilo sta u tom smislu. Cak nisam jos stavio novu koju inace stavljam na sve i jedan aparat (a menjam ih po priirodi posla jako veliki broj), dajem sansu onomo oxygenu
Za fotke ti nisam neki expert, znam da vidim da li mi je ok slika ili nije. G4 je stavrno fenomalna sto se tice fotki, koliko vidim za sada u nekom dnevnom rezimu su tu...ali mislim da je na One+ losiji low light,ima vise suma na fotki
Spikerfon mi je nekako tisi na O+ nego g4, kavalitet zvuka u slusalici je priblizan
Baterija je brutalna, meni na g4 nije mogao da izdrzi preko 2,5 sot dok mi na One+ ide do 7 :D heavy user sam i poprilicno sve isto koristim
Ovo onako pobacane informacije sta mi je prvo palo na pamet...
 
probaj ovako pa javi da li je pomoglo, root nije potreban:

Settings -> Battery -> Battery optimization -> All apps -> Gmail -> Don't optimise
 
Treba neki jutjub kanal da svaki telefon ovako, pod istim uslovima testiraju i da pokazu rezultate.
 
Lep test, samo što se posle dosta bitnih testova ne prikaže da li telefon normalno funkcioniše posle. Samo su prikazali kako testiraju, a ne i rezultat testova. :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Bas to sam i ja primetio,pokazuju kako ga testiraju a ne pokazuju kako se telefon ponasa nakon tih testova,bacanja itd. [emoji4]
 
Ovo prolazi svaki telefon pre nego sto izadje iz fabrike.
 
Trenutno koristim OP2 i nisam siguran u upgrade na OP3.
Moze li neko da potvrdi mogucnost posesavanja razlicitog ringtona na sim1 i sim2. Mislim da postoji to ogranicenje na Oxygen OS 3.
 
Zbog toga nebi kupio ovu zverinu?
Ako je to razlog onda moram da ti kazem-svasta.
Ja svoj dobijam za 24h, ne znam da li ima tu mogucnost u sebi, ali svakako postoji app koja se zove Dual Sim ringtone imas na PS-u i radi savrseno posao.
Ako je to samo problem.
 
Zbog toga nebi kupio ovu zverinu?
Naravno da to nije jedini razlog, ali meni je vazan jer zelim da znam da li zvoni poslovni ili privatni broj.
Inace Amoled na OP3 nije najbolji izbor.
Pitanje da li je i bolji od "obicnog" na OP2.
6Gb RAM je ok ali i 4Gb na OP2 rade odlicno.
Jedino procesor stvarno ima smisla, ma da i "stari" na OP2 radi sasvim solidno.
 
Znam sve na novom fonu nema smisla 6GB ram, Optic AMOLED...a da i stari soc radi savrseno sta ce ikom SD820, bravo.
A meni se samo cini da si malo kratak sa kintom pa ti sve "staro" sto imas na OP2 odlicno i losiji displej i manje rama i stariji proc..
Mene si ubedio u tvoju pricu, posto mi sutra stize OP3 ja cu ga peodati za 150€ i uzeti stari OP2 po tvojoj sugestiji.
Inace na OP 2 imas razlicite melodije?
Pored svega sam ti dao ime programa koji to radi perfektno i free je, ali nije problem u tom jel da?
 
Optic amoled pa šta, po svim testovima ekran je blago rečeno loš.

Sent from my Nexus 5X
 
Potvrdicu ti sutra, nemoj da brigas.
Sta ces u temi gde su losi ekrani, pici u temu gde su odlicni a mi cemo se nekako izboriti sa "losim" ekranima.
Ok?
 
Poslednja izmena:
@agen.mi
Covek ti je gore napisao da i nema nekog velikog poboljsanja kad predjes sa OP2 na OP3. A ti ga napade da nema love i zato nece da ga uzme. Evo ja imam i love i OP2 i cisto sumnjam da cu preci na OP3 barem dok ne vidim kakvi ce nexus uredjaji biti ove godine. Taj SD820 nije nikakav boom naspram SD810,niti tih 6Gb rama ne igra neku bitnu ulogu naspram ovih 4Gb,barem ne za sada. Niti je taj ekran na OP3 bolji od ovog na OP2,jedina stvar zbog koje bih ja mozda presao na OP3 je NFC koji OP2 nema.
To sto si ti kupio OP3 sigurno nije dokaz da ti imas love,niti je dokaz da je taj telefon puno bolji od OP2.
 
O boze da li je moguce da i ti ne vidis sustinu, koga briga za pre bre da sam hteo kupio bih S7 edge od plate i da mi ostane 300€…
Poenta je u programu koji zavrsava posao koji on hoce to je sustina.
No iskljucujem se ja iz teme sto da se zamlacujem sa nekim ko ne vidi sustinu mog posta.
Pozdrav.
 
@senzapieta
Upravo si napisao kako ja razmisljam.

Inace imao sam priliku da probam OP3 jos pre nekoliko nedelja. Dobar je i lepo radi.

Vizuelno OP2 je bolji i ima prepoznatljiv stil za razliku od OP3 koji je kopija kopije iphone i htc.

Inace aplikacije koje su spomenute ne rade na OP.
Pritom Oxygen OS 2.2.1 ima zasebno podesavsnje za svaki sim.
Takodje sada se pojavljuju officijalne CM verzije sto je prilicno pohvalno.
 
Meni je tu upitna i baterija za koju citam na internetu da i ako ima slabiju rezoluciju ekrana opet traje krace nego na op2. Zbog posla mi je ta baterija mnogo bitna,na op2 sam uspeo da ga namestim da gura preko 5h sota uvek ali uz custom kernel,battery profile,greenify i amplify. Takodje op na svakom uredjaju negde zakinu,imao sam op1 i sad op2,na jedinici sve bilo extra cm i nfc. Onda izbace op2 sa oxygenom i bez nfc. Jedva sam se navikao na oxygen al i moram reci da su ga ispeglali i da sad sljaka ok. Baterija mi bolje drzi na oxygenu nego na cm,takodje kamera je losija na cm kao i uvek. Sad su izbacili op3 i zakinuli na rezoluciji i na bateriji. To opet ne znaci da su to razlozi da se on ne kupi ali glupo je to ne spomenuti. Takodje jos jedna stvar koja se kod op mora spomenuti je njihova podrska,tojest servisi. Prvo nemaju servis u eu,drugo maksimalno se trude da za kvar okrive kupca(pogledaj malo na njihovom forumu), trece ako se i odluce da ti poprave telefon racunaj da si bez njega bar mesec,dva dana. Opet napomenjem da sam ja zadovoljan sa op2 ali kako,sa grarakovim CM,sa Boefla kernelom,sa custom battery profilom,sa greenify,amplify itd. Znaci morala je da padne teska optimizacija sistema da bih da doveo na ono sto sam zeleo. Zato po meni op nije za ljude koji zele uredjaj da koriste onakvog kakvog ga dobiju.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je baterija bitna uzmi lepo neki huawei i miran si.
 
Stigao jutros telefon, na "prvu loptu" savrsen je.
Te gluposti o losem ekranu i bateriji I svemu ostalom pa to su price za malu decu ljudi koji nisu ili imali ovaj telefon ili su maliciozni(iz samo njima znanih razloga) ili su zaista kratko bili u dodiru sa istim.
Prvih par sati je I meni bio taj osecaj ali sto ga duze koristim sve je bolji valjda se navikavam sve vise na ekran koji je savrsen I bateriju koja je uz konstantno maltretiranje od jutros drzi telefon.
Za sada je preko 5 sati SOT-a ali bukvalno ga ne pustam iz ruku.
Kasnije ce pasti I jedan review.
29df2778af50c8d0f2f15f60bdd1eac2.jpg

A sad jedno pitanje, neko na brzaka o root-u, sta, kako, koliko, da ne jurim ako nekoga ne mrzi.
Hvala.

SENT FROM MY ONEPLUS 3 USING Tapatalk
 
Ovaj screenshot je vrlo bitan jer nam pokazuje sve kako si koristio telefon.
 
Treba otvoriti temu za ZTE Axon 7, za iste pare mozda i bolji uredjaj
 
Stigao jutros telefon, na "prvu loptu" savrsen je.
Te gluposti o losem ekranu i bateriji I svemu ostalom pa to su price za malu decu ljudi koji nisu ili imali ovaj telefon ili su maliciozni(iz samo njima znanih razloga) ili su zaista kratko bili u dodiru sa istim.

Jeste, tebe i tvoj op3 svi mrze, ekran ako nije na sRGB modu je jedan od najgorih ekrana, pa sta god ti rekao.
 
Nazad
Vrh Dno