Šta je novo?

OnePlus 3

Ni ja se ne razumem nesto u fotografisanje, al' ajde opisem svoje neko iskustvo..
Pre neki dan sam sa drugom uporedjivao kamere op3(google hdr+) vs s8+(stock, ne moze google na exo). Low light suri s'pola gasa s8+ , full light su tu negde, negde lepse izgleda op3 negde samsung, nijanse odlucuju. S'obzirom na cenu, dobro je to sve na op3, mada i kamera na s8+ je mizerno jaca od s7/e. Ovih dana cu videti kakvo je stanje vs iph7.
Ne volim nesto da drndam podesavanja, jer kontam socivo od par mm ne moze da izgleda na 27" - 50" monitoru/tv-u ni priblizno kao DSLR.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Probaj sledeći put da opišeš iskustvo sa manje alkohola ili teških droga u krvi :) pošto kvalitet fotografija koje daju kamere S8(+) i OP3 nisu uopšte uporedive u svim mogućim uslovima (i to ti kaže trenutni vlasnik S8 i bivši vlasnik OP3 uređaja). Fotke na OP3 imaju dosta šuma, sporo fokusira, u slabijim uslovima osvetljenja su neupotrebljive, jako često slike ispadaju mutne... sve to nije slučaj na S8 i tu je kraj diskusije.
 
Jbt, ubiste državnog službenika, šefa niže kategorije, kanu mi suza :D
Evo jedna moja, LL, manuelna podešavanja. OP3 je u putanju, fotografiji sam vičan manje nego The Chief
325918a695162a66a9b84b4eaa97f7e8.jpg
 
I sta ti konkretno ocekujes da mi zakljucimo iz ove slike velicine razglednice? :) I to nije bas low-light, ako cemo iskreno.
 
Koristim TT, nemam PC
Evo ovako:
https://www.flickr.com/gp/133567116@N07/T842H2

Ok, nije low light, ako ti kažeš

Pa pogledaj koliko izvora svetlosti imas na kadru.... ako pogledas nebo, recimo, ima suma koliko hoces. Idi pogledaj kako, recimo, rade LL testova na ArsTechnica pa izvoli i napravi nekoliko fotki u takvom okruzenju.

EDIT: Evo da ti pomognem: https://arstechnica.com/gadgets/2016/06/oneplus-3-review-a-great-400-phone-you-can-actually-buy/
Pa uporedi to sa S7, recimo i stvar je vrlo jasna.
 
Pa jbt, egzaktno sam rekao koji mi je rang u u fotografiji :D

Izvini, ali vise sam se fokusirao na ove koji stavljaju znak razmaka izmedju OP3 i S7/8, nisam konkretno mislio na tebe :)

Da se razumemo, ne pravi OP3 lose fotke u uslovima dobrog osvetljenja, mislim to je sto je za taj novac. Kao neko ko je posedovao OP1, iskreno nekako mi je OP1 kamera davala bolje rezultate kad se uzme u obzir i sama cena telefona. Kakve fotografije sam uspeo da napravim sa njim, nikad nisam uspeo sa OP3.
 
Ja sam opisao svoje iskustvo, nemam razloga da lazem niti izmisljam, niti se drogiram niti pijem(bar tad nisam bio pijan). Lepo sam napisao post ispod kolege Vojkana, s8+ sije op3 u LL, dok u jakom svetlu je razlika mizerna(naravno hdr+ google camera na op3). Sad ne znam zasto neki jugonostalgicari pene ovde...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ja sam te iskreno razumeo suprotno i bilo mi je baš čudno, nexus sa većim senzorom pitanje da li je bolji od S8 u LL, nije mi bilo jasno kako to može biti OP sa manjim + budženim hdr+ :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ljudi treba mi jedan savet oko kupovine zaštitnog stakla za 3t, koje je najbolje da poručim I gde? Hvala unapred.
 
Koliko sam čitao sva stakla imaju neki problem. Originalno je naj bolje ali nema ga više u ponudi i skraćuje ekran za 2-3 mm. Ja sam naručio orzly v2 i ne preporučujem. Počelo je da se odlepljuje posle dve nedelje pa ulazi prašina i na mestima gde se odvojila ne reaguje lepo na prst već mora da se stisne jače i ima rainbow effect. Ravna stakla su sva kraća od ekrana. Trenutno koristim neku jeftinu foliju i to je to. Ne skidaj originalnu foliju dokle god možeš.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
 
Posle gomile jeftinih đubre stakala koja su se odldpljivala posle nekoliko dana, naručio sam ovo, i ono bez greške stoji već 6 meseci. I ono je po dimenzijama malo manje, ali koristim Spigen Neo Hybrid, I super ležu zajedno.

oneplus 3 tempered NILLKIN Amazing H Nanometer Anti-Explosion 9H Tempered Glass oneplus3 Front Protector pro Film for oneplus 3t
http://s.aliexpress.com/eqAZn26V
(from AliExpress Android)
 
Deluje kao dobar update. Recite mi ako ste rootovali vaše trojke kako radite update? Jel problematično I jel ostaje root nakon update-a?
 
Odlican je update ima inovacija/poboljsanja.
Ja od prvog dana root imam, update radim tako sto skinem full rom nakon toga odradim ponovo root magisk koji mi stoji u storage-u telefona kao i rom, kernel i twrp.
Nije problematicno 2 min posla, i ne ostaje root odradis ga to traje 4 sekunde bukvalno.

Sent from my Tapatalk
 
Probao sa OP foruma i neće da se skine
367aace13c4e69c07366c560f38be624.jpg


Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Ja danas svukao, verovatno je skidano dosta puta, pa je Google uklonio. Sad cu da vidim na op forumu.
]
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidim da su svi linkovi istekli, okacicu do sutra na afh, izvukao sam ceo rom sa svog op3.
bc572148eb43c8038dc97b541638a29a.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala, skinuh ga. Sad da vidimo razliku.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno