Šta je novo?

OnePlus 3

frostysrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.09.2015
Poruke
258
Poena
20
Bliži se predstavljanje novog flagšipa iz OnePlus firme, a nigde na forumu nisam našao da ima teme za isti pa sam rešio da ja otvorim temu :D:D:D
Za sada znamo dosta stvari o ovom telefonu zahvaljujući izvoru Evan Blas-u, poznatiji kao @evleaks koji je do sad aotkrio da će telefon doći sa 5.5 FHD ekranom u rezoluciji 1080x1920, SnapDragon 820 chipset, zadnjom kamerom od 16 mp, prednjom od 8 mp, baterijom od 300mha, NFC-om, sa 4 ili 6gb rama, cena u radgu između 300 i 400$ itd. Za sada iz OnePlus imamo samo zvaničnu potvrdu što se tiče prednje kamere(http://www.benchmark.rs/vesti/onepl...na_fotografija_i_specifikacije_uredjaja-64992), ali s'obzirom da je ovoj izvor poznat po istinitim likovima ovi renderi bi trebali da budu realni.

Na benchmark.rs je jutros prestavljena ta vest. Evo gai link :D
http://www.benchmark.rs/vesti/onepl...snapdragon_820_cipset_i_kameru_od_16_mp-65086

Zanima me da li je i vama ovo zanimljiv telefon pošto sam ja imam odlično iskustvo sa OnePlus do sada i jedva čekam da vidim šta će sledeće da izbace.

:D cheers cheers cheers cheers
 

Prilozi

  • 4743e2a921f9db6345ae7a4b054831cd.jpg
    4743e2a921f9db6345ae7a4b054831cd.jpg
    146.3 KB · Pregleda: 977
Poslednja izmena:
Ekipa cirkusanata. Da su 5% vremena koje troše na različita obaveštenja i za*ebancije po društvenim mrežama iskoristili za razvoj softvera do sad bi valjda bar završili MM.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Pa dobro, sveža su kompanija, realno i veliki igrači nisu doveli mm na svoje telefone do skoro. Za OPO ima MM već 2 meseca

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ne kažu koliki će biti ROM...da li će primorati 5ude da kupe skup5i model jer neće imati MicroSD slot, kao što radi Xiaomi...
 
Našao sam da će biti dve varijante, 4gb rama/32 gb storage i 6 gb rama i 64 gb storage. Za proširenje nisam video da se pominje, ali moguće je po meni, ipak OnePlus X ga ima

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
http://m.androidcentral.com/metal-bodied-oneplus-3-shows-tenaa-55-inch-fhd-display-snapdragon-820

Još jedna potvrda da OnePlus 3 dolazi sa specifikacijama koje i do sada znamo. Znači tu je:

5,5 inča fhd ekran
Metalno kućište
Snapdragon 820
4gb rama
16 mp zadnja kamera
8 mp prednja kamera
3000 mah bateroja
Usb type c
Skener otisaka prsta
64 gb storage
6.0.1 out of box

Najviše me zanima da li če imati ono ludački brzo punjenje koje su pominjali, koliko se sećam razvijeno od strane OPPO-a, koje bateriju od 2500mah napuni za 15 min [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Napred Meizu (donji deo) i Huawei (gornji deo). Pozadi Huawei Mate S.
Sve u svemu sviđa mi se dizajn kao i specifikacije. Valjda neće da lupe neku ludačku cenu...
 
Pa ovo što se zna do sada obećeva da neće, ali videćemo kada bude zvanično predstavljen. Ako bude 350$ to je džabe realno, bolje i od Mi5

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
http://www.phonearena.com/news/OneP...-ready-to-go-a-day-after-announcement_id81762

navodno ,mada ja ne verujem.. pre će biti xiaomi fora flash prodaje,puste po 10.000 uređaja na 7 dana i tako 2,3meseca.. živi bili pa videli.

http://www.phonearena.com/news/Rumor-OnePlus-3-to-have-four-variants-priced-between-349-425_id81766

This source says to expect four different variants of the phone, two with 4GB of RAM and the remaining two with 6GB of the sweet stuff. The low end of the range is expected to be $349 for a version with 4GB of RAM and 32GB of native storage. A model with 4GB of RAM and 64GB of internal memory will be priced at $379, according to the report. The next pricing tier could be $409 for 6GB of RAM teamed with 32GB of native storage. And the top price of $425 is expected for the combination of 6GB of RAM with 64GB of internal memory.

što se tiče cene verujem da je to to..(možda ovaj od 6gb Ipak 449$) samo da u € ne bude mnogo veća (tipa osnovni model 399e)
svakako je verovatno ovo moj sledeći mob ako ne bude imao ogromne boljke kao opo i opt

Edit: kamera će verovatno biti ista ona kao na mi5 ,eventualno ako krenu u totalni štek onda omnivision senzor

IMG_20160529_100134.jpg


IMG_20160529_100140.jpg


crni će biti mnogo lepši od sivog.. amoled ima da dođe do izražaja

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
S obzirom koliko loše i sporo ide Oxygen, ja nešto ne vidim zanimljivost u OnePlus više nije trebalo da se raziđu sa CM.
 
opo je bio ok ali su kod opt relativno podbacili .. ako ćemo iskreno tim za softver im je nikada manji tako da sporiji updejt može i da se razume ( koliko se sećam tim im broji oko 6 ljudi. )

kada sam rekao boljke opo i opt mislio sam na pišaca ekran kod opo i problem sa čitačom otiska prsta kod opt

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja se nadam da stvari neće biti tako kao do sada što se tiče prodaje, mada se slažem sa tobom @fkloznica u vezi flash sale-a, al ajde da vidimo šta su sada smislili...
A što se tiče softvera jeste da su zakazali što se tiče oxigena, ali realno ko god uzme Oneplus on će otključati BL i raditi svašta sa softverima. Mada realno ja bi voleo da postoji fabrika softwer koji je stabilan i na koji uvek možeš da se osloniš. Videćemo uskoro šta se dešava.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
S obzirom koliko loše i sporo ide Oxygen, ja nešto ne vidim zanimljivost u OnePlus više nije trebalo da se raziđu sa CM.
Cena je samo za hardware(+plus OP profit) Dobar software, update i podrsku ne mozes ocekivate od takve firme. Software kamere takodje.Ko se lozi na hardware i zna da se snalazi za software i ima vremena da cacka, ima OP i jos dosta slicnih kineskih firmi.
Ali ovo nije telefon za veliku vecinu obicnih ljudi(samo se seti sw problema sa OPO)
 
još jedna stvar, ako budu uzeli amoled od Samsunga kakav je na meizu pro 6 i zuk z2pro biće super.. naravno očekujem da ga fabrički ograniče na 350nitsa ali bitno je da bude iz novije serije amoleda.

Edit
što se tiče softvera previše ste kritični ,pa ja sam googlu na nexus 5 bio 8meseci beta tester .. samo se setite androida 5.0. a google je šatro softver firma [emoji53]

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
opo je bio ok ali su kod opt relativno podbacili .. ako ćemo iskreno tim za softver im je nikada manji tako da sporiji updejt može i da se razume ( koliko se sećam tim im broji oko 6 ljudi. )

i treba da pokriju koliko modela, jedan i po. kad se setim šta je atlantis žabar radio sa cataclysm romom na xda...
 
to je istina. ali vratimo se na google ? koliko oni pokrivaju modela ? 2 ? i zašto sam 7meseci morao da restartujem mob na svaka 2 dana zbog curenja memorije ?



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Zato što nisi prodao đubre kao što sam ja tada uradio [emoji23]
 
još jedna stvar, ako budu uzeli amoled od Samsunga kakav je na meizu pro 6 i zuk z2pro biće super.. naravno očekujem da ga fabrički ograniče na 350nitsa ali bitno je da bude iz novije serije amoleda.

Edit
što se tiče softvera previše ste kritični ,pa ja sam googlu na nexus 5 bio 8meseci beta tester .. samo se setite androida 5.0. a google je šatro softver firma [emoji53]

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
ti si decko klasican hw romanticar[emoji3]
 
to je istina. ali vratimo se na google ? koliko oni pokrivaju modela ? 2 ? i zašto sam 7meseci morao da restartujem mob na svaka 2 dana zbog curenja memorije ?



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Zato sto su IT firme pocele da "prave" telefone. One su donele prakticno racunare u nase dzepove, ali i sve probleme sto idu sa tim.
Telefone su nekad pravile telekom firme(siemens,ericsson, nokia...),svi znamo kako su izgledali i radili ti uredjaji.
Vodi se jedan opsti rat IT vs Telekom vec nekoliko godina.
 
Poslednja izmena:
Telekom je izgubio.
Ne bih se zaletao takvim izjavama.Jedan Ericsson je ozbiljan igrac, sa mnogo patenata, znanja, telekom firme definisu standarde u mobilnoj industriji(sta su GSM, UMTS, LTE?).sw za mobilne telefone je igracka, ali i kao takav pravi se lep novac od toga.
Vratimo se na temu.
 
http://www.phonearena.com/news/OneP...-ready-to-go-a-day-after-announcement_id81762

navodno ,mada ja ne verujem.. pre će biti xiaomi fora flash prodaje,puste po 10.000 uređaja na 7 dana i tako 2,3meseca.. živi bili pa videli.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

http://www.phonearena.com/news/OneP...ts-to-be-sold-for-455-not-final-price_id81777

gore nego što sam mislio.. kineski pilićari ,možda jedina firma gora od xiaomia

sada će tako 2,3 meseca na svakih 7 dana da prodaju po 1000,2000 uređaja i svi srećni .

Edit : čak sam i cenu pogodio :)


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ladno fkl, dobrodos'o nazad :)
 
Mislili Hsv i ja da te onaj lik iz Samsung teme sačekao negde... [emoji23]
 
Koliko se secam to si ti mislio, ja sam dobio info. da je revoltiran napustio sve ovo :)
 
lol :)
pravio pauzu ,odmarao mozak za neke druge stvari.
mada u budućnosti neću biti aktivan kao pre ,što je realno dobro.. manje spamovanja tema

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno