Šta je novo?

OnePlus 3

I to sto kazes, 4G kartica a moras izgleda da kumis i molis za samu uslugu, koji djavo to nije default ON, ej pa 21. vek je uveliko!? :)

OnePlus 3 A3000
Nije default jer su u pocetku davali 4g samo za ugovore vece od MIX L, pretpostavljam da je to zato. Uglavnom smem da se kladim da ti nije ukljucen 4G hahaha

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
MTS koristi 800 i 1800 za LTE, 1900 se ne koristi ni za sta kod nas ;) 900 i 2100 se koriste za 2G/3G.
Non-EU verzija nema LTE800, ali kod MTSa je to mnogo manje bitno. Kod Telenora bi presusio :D
https://www.cellmapper.net/map?MCC=...fiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0
Kod MTS-a ti ocigledno nije aktiviran 4G, posto oni u Jagodini sigurno imaju dosta LTE1800 stanica:
https://www.cellmapper.net/map?MCC=...fiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0

Ovo je nesto sto je par nas pohvatalo usput u Jagodini, ima tu mnogo vise!

Sto se baterije tice, meni jedva ispod 7h ikada uspe SoT. Najmanje je kada koristim bas Cellmapper, on jede bateriju.
 
Poslednja izmena:
Meh, najbliza mi ova stanica bas band 20, a verovatno telefon po defaultu juri bas najblizu bazu, mada mora da je do ukljucenosti usluge...

Ne znam sta da ti kazem za SOT, ti jos imas 3T, i morao bi da imas vise nego mi bar sat, a ne manje za sat, evo ja imam sad ~5 i po sati i jos 23% baKterije, bice opet oko 7h, a screen 21%, Android 7%, igrica (prezahtevna) 5%, bas ga ne ispustam iz ruku, sad cu da opalim SS... Os se menjamo, S5 i ovaj za taj 3T? :) ;)
ba01df0954ecfd5051ba697f1a5a2347.jpg


OnePlus 3 A3000
 
Poslednja izmena:
Da znas da moram da razmislim ozbiljno o tome!
7h je najmanje, izvlacio je i 12h.
 
Polako, bice i meni SOT 10h kad malo oladim i za 13-14h ne iscedim 7-7 i po h SOT-a, prakticno samo pod tus i dok jedem ga ne cimam, ovo je medeni mesec i mozda ce da mora da me trpi jos koji dan ovako, jos je on i meni nov a dzaba sto mi 37 kad sam za neke stvari kao klinja u prodavnici slatkisa... :D

OnePlus 3 A3000
 
"Ma nesto mi to poznat osecaj" :D
Moguce da manje koristim telefone od pocetka februara, ali otprilike od ovog zadnjeg update-a GOogle Play Services stvarno mi se cini da jace traje baterija!

Treba imati na umu da je moj sad 10 meseci star vec, ali kad na 4 godina starom S5 ne menjam bateriju jos uvek, ovom nece nikad :d
 
Haha, lik iz MTS kaze usluga vam je ukljucena, ali evo samo da napisem nalog i kolege ce da vam ukljuce u toku dana, pa bemu misa jel ukljucena ili ce kolege da ukljuce?

Niko nista nije predlozio za zamenski ROM sta da roknem, jos ako znate da je staaaabilan i ima srpski (inglis mi je perfektan ali nekako mi srpski ipak... Cirilica ako ima OK, ako ne bar latinica)...

P.S. Valja li se stogod vodje cackat, mozda da se preko opcije gore forsira samo 3G/4G da me ne baca na 2G (videh pre neki dan u putu da mi data na E)?
Na ove 3 tacke ima "Band selection" i nudi US a dole Cell 800, sta je to?
f5c77b7a638fb352c7cdce68cb9abde0.jpg
 
Poslednja izmena:
Imaj na umu da ta opcija selekcije mreze ima efekta samo do restarta (resetuje se i kada udjes i vratis se iz airplane mode-a i kada promenis koja kartica da se koristi kao data kartica).
Treba da podesis na LTE/UMTS auto PRL da bi bio 3G/4G kod nas.
Ono biranje bandova ne znam cemu sluzi, posto ima samo US :)

Gde "dole" nudi cell 800?
 
Ispod US je ta druga opcija, iz nekog razloga mi ne da SS da okinem da vidis...
Jos savet za ROM i nadam se da stize sutra lapic sa servisa pa da ga roknem, brate! :D

OnePlus 3 A3000
 
Meni je ispod toga nesto SIM address book ;)

No clue za ROM, meni stock radi odlicno!
 
Meni je Stock extra, inače preporuke za custom rom su Omni, koji je 8.1

OnePlus 3T
 
Stock radi dosta dobro, za custom vidim da hvale Omni rom.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Posle 4-5 dana stigao iz cista mira SMS "Povodom bla bla (4G) proverili smo sve i usluga je ukljucena, proverite vi da li je APN mts gprs"... Nije bio, nesto drugo sam izgleda slucajno kliknuo i sad prebaci, videcu danas kad odem blize centru i band 3 bazama jel hoce 4G...

Swift tastaturu isprobam, nervira me ona suggestions traka koja ne moze da se skloni a niiiista pametno ne nudi, iskljucim je i vratim Gboard, ali iz nekog razloga zadnja 2-3 punjenja SOT plafon 5-5 i po sati, evo sad je tacno 4h a ostalo mi 17%, znaci 2h manji SOT, zesci zajeb, sta joj bi jbm ti tastaturicu... ?

OnePlus 3 A3000
 
Poslednja izmena:
Ja samo swiftkey koristim, bez nje ništa.. Zakon tastatura..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sta moze onda da bude, to je jedini program instaliran zadnjih 4-5 dana i otad SOT 5h umesto 7h?
P.S. KUP JE NAS!! ;)

OnePlus 3 A3000
 
Sta moze onda da bude, to je jedini program instaliran zadnjih 4-5 dana i otad SOT 5h umesto 7h?
Ko kaze? Google services, Play Store i Google Services Framework moze da se isntalira bez pitanja, i ti ne znas kada je isntaliran, ako ne pratis svakog dana.
 
Meni je Stock extra, inače preporuke za custom rom su Omni, koji je 8.1

OnePlus 3T
I ja mislio stock ekstra, dok nisam iz dosade probao unofficial OMNI 8.1 sa maple i/o sched-om, gcc 5.5.0 i direktnom optimizacijom za msm8996. Ja ne znam moze li telefon fluidnije da radi od ovoga, moram probati negde pixel i da uporedim bas.
4ec41c16aa5c4be4d6078a8bd389d0c4.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Oklen ti? A SOT, kamera, to je i dalje dobro/bolje?

OnePlus 3 A3000
 
Drugar to radi, ima ludacki server na poslu sa 128gb rama, 4 xeona itd pa mu treba 15-20 min po romu. Sot je slican OOS-u, ako se iskljuci touchboost, oko 20% bolji. Gcam ubacio, radi super, nemam zamerki. Ovo bez touchboosta rez:
62763d0021da7eb271186fd78c67ccb9.jpg
IMG_20180221_204433_384.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Gde je drug da i mi obicni smrtnici skinemo to sa njegovog servera? ;)
SOT je vrh, A3003 je obican OP 3 mislim sto znaci 8 i po sati je ono bas... Wi-fi samo ili mobil net, jel drzis jos nesto pod obavezno, osvetljenje na koliko, do tell?

OnePlus 3 A3000
 
A3003 je EU varijanta 3/3T

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Gde je drug da i mi obicni smrtnici skinemo to sa njegovog servera? ;)
SOT je vrh, A3003 je obican OP 3 mislim sto znaci 8 i po sati je ono bas... Wi-fi samo ili mobil net, jel drzis jos nesto pod obavezno, osvetljenje na koliko, do tell?

OnePlus 3 A3000

Nije moj ss, meni je isti kao na OOS, mislim da je ovo op3t ss iz telegram grupe. Sve zavisi, ako sibam 4g i 50-80% svetlo i sve popaljeno u pozadini, 4h sot je neki max. Wifi i 10-20% osvetljenje, oko 6-7h.
Ja drzim sve popaljeno, wifi je uvek ukljucen kao i 4g, cim ispadne wifi, predje na 4g.
ROM: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=249667 Samo rom se flesuje(kao i svaki drugi, wipe sve osim interne).
Gapps: https://sourceforge.net/projects/unofficial-opengapps-8-1/files/arm64/
 
Ah pa druga prica je OP 3T sa 400mAh vecom baKterijom koja nosi sigurno jos sat i po SOT-a bar minimalno...
Mislio sam to sto ti ortak kompajlovao ako sam dobro razumeo to server, 15 minuta... Gde mi mozemo skinuti da se proba?

OnePlus 3 A3000
 
Pa okacio sam iznad sve, unofficial omni 8.1

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ko fura Gcam ovde, koju preporucuje i ide li kao apk ili mora rut, pa TWRP, pa... ?

OnePlus 3 A3000
 
Danas mi se MTS 4G kartica prebacila na EDGE, iako je kroz #*#*4636*#*# bila podesena na LTE/WCDMA... hmm! Da li sam restartovao telefon (sigurno zaboravlja posle restarta) ili ne radi sada ;(
 
Danas mi se MTS 4G kartica prebacila na EDGE, iako je kroz #*#*4636*#*# bila podesena na LTE/WCDMA... hmm! Da li sam restartovao telefon (sigurno zaboravlja posle restarta) ili ne radi sada ;(
Izaberi u opcijama 2g/3g/4g auto. Trebalo bi odma' da se prebaci na 4G ako zivis u podrucju gde ima 4G signala.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije to problem, ima 4G. Problem je sto je pao na 2G umesto da ne moze da padne na 2G (Hocu 3G/4G-only).

To je radilo bez problema do sada, ne znam zasto je juce uspeo na 2G.
 
Nazad
Vrh Dno