Šta je novo?

Gran Turismo Sport

Ima li neko iskustva sa adapterima za starije volane? Imam g25, ali nije podržan. Lepo smo se družili u gt6. Ima li laga preko adaptera?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Koliko vidim komentare adapteri rade kao native volan, to i nije neka filozofija, kao neko mapiranje komandi posto GT Sport ne prepoznaje taj volan, namerno da bi kupio novi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto uopste vozis Audi TT :D :D I kakav je to layout Suzuke koji se prolazi za 52 sekunde, igraj full stazu ko covek :)



Ta verzija staze se trenutno igra online. A od ponudjenih automobila mi se najvise svijda TT, Mislim da je u izboru Megane RS, TT, Scirocco i neki Peugeot.
 
Poslednja izmena:
Ta verzija staze se trenutno igra online. A od ponudjenih automobila mi se najvise svijda TT, Mislim da je u izboru Megane RS, TT, Scirocco i neki Peugeot.

Zar je moguce da nema neka bolja trka online, ja takve uvek preskacem :) Idi na GT3 ili nesto tako.
 
Ne znam kakav je Sport sada, kad sam ga ja uzeo bio je klasičan polu-proizvod. A i svakako, ako su apdejtima obogatili sadržaj, činjenica je da ne znaju jednostavno da naprave zvuk automobila, ma i da je blizu barem. Za grafiku im skidam kapu (fizika se podrazumijeva godinama), tu nemaju premca ali zato audio doživljaj kompletan, počev od zvukova automobila a onda do škripe gume i šaltanja je bukvalno copy/paste još od GT3-a sa PS2. Od inžinjera iz Microsofta tj. Force tu mogu da uče dosta, a btw bila je i priča da su bukvalno vrbovali ljude iz Force da rade na GT-u...
 
Ma kada bi napravili neki normalan AI ... Baš za ovo vreme kad smo sedeli kuci obrnuto sam forze, baš je zanimljivija forza zbog AI . Samo offline poredim naravno

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Ne znam kakav je Sport sada, kad sam ga ja uzeo bio je klasičan polu-proizvod. A i svakako, ako su apdejtima obogatili sadržaj, činjenica je da ne znaju jednostavno da naprave zvuk automobila, ma i da je blizu barem. Za grafiku im skidam kapu (fizika se podrazumijeva godinama), tu nemaju premca ali zato audio doživljaj kompletan, počev od zvukova automobila a onda do škripe gume i šaltanja je bukvalno copy/paste još od GT3-a sa PS2. Od inžinjera iz Microsofta tj. Force tu mogu da uče dosta, a btw bila je i priča da su bukvalno vrbovali ljude iz Force da rade na GT-u...

Nesto si ti izmesao, GT Sport od starta ima zvukove bolje od vecine, a i nisam siguran da znas sta znaci poluproizvod :D Polyphony sve sto je napravio u zivotu je najdalje od poluproizvoda od bilo koga drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hoćeš da kažeš da je GT Sport sa 4 puta manje automobila i manje staza legitiman nasljednik GT6 ?
 
Bas steta za manjak automobila, nadam se da ce naslednik na PS5 da ima vise. :D

A Forza je meni najbolja arkadna voznja, jedva cekam peticu!
 
Ja se samo nadam da ce ostaviti PSVR mod ... Posle njega, ne mogu da vozim normalno....
 
Hoćeš da kažeš da je GT Sport sa 4 puta manje automobila i manje staza legitiman nasljednik GT6 ?

Naravno da to hocu da kazem, jedino ako je tebi kvantitet bitniji od kvaliteta :)

U odnosu na GT Sport gde svaki auto ima svoj šmek i osecaj, u GT6 imas po 20 automobila koji su skoro isti, ne mislim na brend i model, nego na nacin ponasanja, i to je potpuno logicno kada ima toliko automobila. Pa GT4 ih je imao 1000, vecinu probas jednom a onda vozis njih 30-40 godinama, zato sto je taj broj automobila nemoguce napraviti da budu ne samo realni, nego uopste razliciti. Najbolje simulacije voznje recimo imaju po 20-30 automobila, ali je svaki potpuno drugaciji od onog drugog, cak i kada je slicne klase, zato sto je svakom autu posvecena velika paznja.

Ako ti juris kvantitet, nije GT za tebe, ja ocekujem sledeci deo da ima jos manje automobila u startu jer to ce znaciti bolji svaki auto pojedinacno. Recimo Assetto Corsa Competizione ima samo 10 automobila, sta bi rekao na to :) Ali svaki je neverovatno uradjen i bukvalno je kao da vozis pravi auto, dok su igre sa puno automobila kao neka 4 tocka na koje je nabacena kutija drugacijeg oblika :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan izborom staza i automobila. Na kraju se sve svede na manji broj koji voziš, i svako može da nadje odgovarajući auto koji mu se dopada. Sve drugo je po meni samo mahanje brojkama i marketing

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Moze li da se u igri upravlja preko krstica za levo i desno i preko x,kocke i ostalih desno za gas, kocnicu i ostalo kao sto je to bilo za sony ps1 i ps2.
 
Moze li da se u igri upravlja preko krstica za levo i desno i preko x,kocke i ostalih desno za gas, kocnicu i ostalo kao sto je to bilo za sony ps1 i ps2.

Au, ti bas dugo nisi video konzolu :D Odavno se vozi pecurkama a gas i kocnica triggerima, tako da su komande analogne i daleko preciznije nego “krstićem”.
 
Hoćeš da kažeš da je GT Sport sa 4 puta manje automobila i manje staza legitiman nasljednik GT6 ?

Legitiman nije, a nije ni za one koji vole CaRPG fazon.
Ali je svakako vredna novca, posebno za one koji zele da igraju online.
Kada je igra izasla bas je bilo malo sadrzaja, danas je situacija dosta drugacija.
 
Pa mislim da treba da odrastemo, odavno vise nemamo 18 godina :) Za GT Sport sa ljudskim volanom ti ne treba ni online ni nista, samo omiljeni auto na Nurburgringu je dovoljan u toj kombinaciji da bude daleko najbolja "simcade" voznja ikada.
 
Au, ti bas dugo nisi video konzolu :D Odavno se vozi pecurkama a gas i kocnica triggerima, tako da su komande analogne i daleko preciznije nego “krstićem”.

Preko trigera jeste preciznije, ali valjda su i X, kvadrat, trougao, krug, isto analogni, zar ne? Ako se dobro sećam, dok sam igrao GT6 na PS3, blago držim X - manji je gas, jače stisnem - veći gas.
 
Preko trigera jeste preciznije, ali valjda su i X, kvadrat, trougao, krug, isto analogni, zar ne? Ako se dobro sećam, dok sam igrao GT6 na PS3, blago držim X - manji je gas, jače stisnem - veći gas.

Nisu, al cak i da jesu triggeri su daleko bolji i precizniji.
 
Nisam znao, šteta. Jednostavno sam tako navikao da vozim, ne samo GT, već i ostale trke, i dobro mi išlo. Teško da bih sada mogao da se navikavam na trigere. Dakle ili da se snalazim za volan ili nema meni uživanja u ovoj igri.
 
Nisam znao, šteta. Jednostavno sam tako navikao da vozim, ne samo GT, već i ostale trke, i dobro mi išlo. Teško da bih sada mogao da se navikavam na trigere. Dakle ili da se snalazim za volan ili nema meni uživanja u ovoj igri.

E bas to je i mene interesovalo, ja sam jos od sony ps1 navikao na x, trougao itd., valjda cu se navici i na ps4 takodje.
 
Daj bre ljudi, navika je najgora stvar koja mozete da imate :) Gomila ljudi se ne pomeri od mrtve tacke ceo zivot samo zato sto su na nesto navikli. Napredovanje i beskonacna promena je jedini put ka boljem. Triggeri su 100x bolji od tih dugmica sa PS2..
 
Apsolutno se slažem. I sam težim ka tome da ne budem sklon navikama i jednom te istom. Ali za igrice... tu mi je najveći ventil, nego mator sam za to, nemam više elana kao nekada da igram sve i svašta i po nekoliko dana za redom. Pokušavao sam više puta da pređem na trigere, ne ide, popi*dim vrlo brzo, frustracija. Pa pre bih ženu sada promenio nego da u rally i GT igrma treniram vožnju na trigere :D
 
I ja sam nekad bio zakleti "x-kocka-krstić" lik ali jednom kada sam probao sa trigerima, više nije bilo povratka nazad :D
 
Pricate kao da trigeri postoje dve godine, a ono skoro 15 godina, ja sam i zaboravio da sam ikada igrao "krsticima" :D

Isto vazi i za tastaturu, osim za FPS ne pamtim kad sam je koristio, sreca pa Windows sada native podrzava Xbox kontroler, sa njim je daleko sve bolje.
 
Poslednja izmena:
Napravio sam adapter za povezivanje g25 volana, koji nije podržan. Vidim može sve i svašta da se poveže preko adaptera. Lepo radi GT Sport. Sad moze lepo da se raspali vožnjica [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Napravio sam adapter za povezivanje g25 volana, koji nije podržan. Vidim može sve i svašta da se poveže preko adaptera. Lepo radi GT Sport. Sad moze lepo da se raspali vožnjica [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Daj podeli mudrost sa nama, meni stoji gt driving force pro dzaba :D
 
Nazad
Vrh Dno