Šta je novo?

Vectone Mobile - prvi pravi MVNO u Srbiji

Nije se javio niko na korisnički servis jer ne rade još, tek se radi sistem još. Može se već zvati sa vectone broja ka drugim mrežama. Dopunio sam preko paypala i kreditnom karticom, mogao sam kupiti i data bundle paket za 99 RSD. Stim da piše da se može pozivati besplatno u Vectone Mobile Srbija bez dopune, to nisam proverio jer nemam drugi broj da probam.
 
Poslednja izmena:
Nije se javio niko na korisnički servis jer ne rade još, tek se radi sistem još. Može se već zvati sa vectone broja ka drugim mrežama. Dopunio sam preko paypala i kreditnom karticom, mogao sam kupiti i data bundle paket za 99 RSD. Stim da piše da se može pozivati besplatno u Vectone Mobile Srbija bez dopune, to nisam proverio jer nemam drugi broj da probam.
Neće ja sam probao, zvao sam vecton broj ali kaže da nemam dovoljno kredita.
 
Neće ja sam probao, zvao sam vecton broj ali kaže da nemam dovoljno kredita.

Već smo pisali o ovome.
Pozivi i poruke sa vašeg Vectone broja ka Vectone broju u Srbiji su besplatni i ne treba vam dopuna, ali moraš da uplatiš dopunu da bi pozivi bili besplatni, a tu dopunu koristiš za nešto drugo.
200 din - 1 dan.
500 din - 7 dana.
1000 din - 15 dana.
 
Значи од две до шест хиљада месечно, не знам што се „замлаћујете" са тим виртуелцима ;) чак и да су мало повољнији (а тренутно су далеко од тога)
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje verujem da im ovo na sajtu nije stvarna ponuda jer ovo je kriminalno :D Mislim nije da planiram da ih koristim ali ponuda je...
 
Sa ovakvim cenama nemaju šta da traže na našem tržištu. Da se nadamo da će se desiti drastično smanjenje cena, kada počnu u potpunosti da rade.
 
Poslednja izmena:
Nemojte uplaćivati dopunu online sa kreditnom karticom, meni je umesto 100 RSD skinulo 100 GPB i u minusu sam 12.000 dinara na kreditnoj kartici. Dok ne počnu sa radom ništa ne treba uplaćivati.
 
Ja sam uplatio 100 dinara, toliko mi je i skinulo. Tako da zavisi šta je pisalo na sajtu, meni je konkretno pisalo rsd, a i stavio sam limit za internet plaćanje, telenor banka i super sa te strane :D
 
Ja sam uplatio 100 dinara, toliko mi je i skinulo. Tako da zavisi šta je pisalo na sajtu, meni je konkretno pisalo rsd, a i stavio sam limit za internet plaćanje, telenor banka i super sa te strane :D

Isto je i meni pisalo 100 RSD, tako sam dobio i u mailu i u nalogu piše RSD.
Isto sam Telenor Banka kreditnu karticu koristio. Kako to misliš limit za internet plaćanje ?
Gde ima ta opcija ?
Samo da ti se ne desi isto što i meni, jer sam posle zvao i Mundio Mobile iz UK, a na telefon se javila devojka, zatim me sve lepo saslušala i rekla da je recepcioner na kraju, ne znam šta oni vode Hotel ?, a usta mi se oslušila dok sam objasnio engleski, pa me je preusmerila na finansije, zatim sam opet nju dobio, reko pričali smo, kaže probaćemo opet da Vas preusmerimo, na kraju sam dobio, ja ne znam šta su Indijci, Aboridžiini ili šta god, ali engleski im je brate mili, na kraju rekao da će me pozvati i pozvao nako par h i rekao da pošaljem izjavu banke pa ćemo pričati. Kako tako mogu da rade sa korisnicima, boli ih đon.
 
Odakle vam živci da se njakate sa ovima..?

NXT-L09
 
Lepo su počeli, nema šta...

Sent from my T03 using Tapatalk
 
inace i meni je danas stigla kartica porucena u cetvrtak ali kad vidim o cemu pisete necu jos da je aktiviram neka stoji
 
Isto je i meni pisalo 100 RSD, tako sam dobio i u mailu i u nalogu piše RSD.
Isto sam Telenor Banka kreditnu karticu koristio. Kako to misliš limit za internet plaćanje ?
Gde ima ta opcija ?
Samo da ti se ne desi isto što i meni, jer sam posle zvao i Mundio Mobile iz UK, a na telefon se javila devojka, zatim me sve lepo saslušala i rekla da je recepcioner na kraju, ne znam šta oni vode Hotel ?, a usta mi se oslušila dok sam objasnio engleski, pa me je preusmerila na finansije, zatim sam opet nju dobio, reko pričali smo, kaže probaćemo opet da Vas preusmerimo, na kraju sam dobio, ja ne znam šta su Indijci, Aboridžiini ili šta god, ali engleski im je brate mili, na kraju rekao da će me pozvati i pozvao nako par h i rekao da pošaljem izjavu banke pa ćemo pričati. Kako tako mogu da rade sa korisnicima, boli ih đon.

Onda kontaktiraj Telenor Banku za povracaj novca, jer je onda to njihova greska.
 
Ja neznam što kukte na vectone kad još nisu ni počeli sa radom?

Послато са Coolpad A8
 
Nisu poceli. Zeza ih Telekom koliko sam cuo. Ne daju im interkonekciju na fiksnu mrezu. Jel moze neko da proba da nazove neki Telekom fiksni da vidi da li zvoni? Ako zvoni onda je to reseno.

P.S. STIGLA KARTICA! :D
 
Poslednja izmena:
Nisu poceli. Zeza ih Telekom koliko sam cuo. Ne daju im interkonekciju na fiksnu mrezu. Jel moze neko da proba da nazove neki Telekom fiksni da vidi da li zvoni? Ako zvoni onda je to reseno.

P.S. STIGLA KARTICA! :D
U pravu si sada sam pozvao vectone br. sa fixnog i kaže "birate nepostojeći broj"

Послато са Coolpad A8
 
Meni telefon kaze za Vectone karticu da je "Inactive SIM". Je tako bilo i kod vas?
 
Poslednja izmena:
Kod mene radi normalno. Primam pozive samo ne mogu da zovem jel nisam još uplatio kredit

Послато са Coolpad A8
 
Onda kontaktiraj Telenor Banku za povracaj novca, jer je onda to njihova greska.

Zvao sam Telenor Banku, baš su se primili rešavanja problema. Greška je u Vectone Mobile njihova banka u Londonu je napravila transakciu u EUR umesto u RSD.
 
Meni telefon kaze za Vectone karticu da je "Inactive SIM". Je tako bilo i kod vas?
Isti problem i kod mene
8d38604fb5a331ec1687b6db42641a42.jpg
 
Da li je neko uspeo da sazna neki kontakt telefon od njih, na mailove neodgovaraju, na adresi koja je registrovana u APR-u nepostoje, a ojadili su gomilu ljudi koji su uplatili dopunu karticom, direktno racunali su kurs 1euro 1RSD. Prema informacijama koje imam iz banke nisu odgovorili na upit banke još uvek, da izvrše povraćaj novca svima koji su uradili dopunu sa master ili maestro karticom, čak su i debitne kartice oterali u minus.
 
Ta mreza jos uvek ne radi. To sto salju kartice a nisu poceli sa radom je po meni njihova neozbiljnost. Dobili smo kartice i treba sacekati da mreza krene sa radom. Strpljen spasen. Inace ako je greska banke, novac ce biti vracen.
Izgleda da je ovo sto sad salju nova serija kartica koja jos nije aktivirana bas iz razloga koje je 789team naveo, tj. da se radoznali ne bi igrali. :)
 
Poslednja izmena:
Ta mreza jos uvek ne radi. To sto salju kartice a nisu poceli sa radom je po meni njihova neozbiljnost. Dobili smo kartice i treba sacekati da mreza krene sa radom. Strpljen spasen. Inace ako je greska banke, novac ce biti vracen.
Izgleda da je ovo sto sad salju nova serija kartica koja jos nije aktivirana bas iz razloga koje je 789team naveo, tj. da se radoznali ne bi igrali. :)
Ja to celo vreme pričam. Ha sam dobio dve kartice ali mi ne pada na pamet da uplaćujem kredit dok ne počnu da rade.

Послато са Coolpad A8
 
Ista je situacija i sa mnom. Na 322 su mi se javili, posle 19 minuta čekanja. Dobio sam vectone u UK ali znaju Srpski koliko toliko. Rade oni, zovem sa te kartice, primam pozive itd. Kome je potrebna neka pomoć itd neka im na Srpskom napiše problem, i pošalje na [email protected]

Telenor banka je blokirala ta sredstva konkretno u mom slučaju, i neće im taj novac proslediti dok ne utvrde sve činjenice. Da imam živaca tužio bih lepo telenor banku i vectone, pa bih uživao u odšteti. Ali pošto je ovo Srbija ništa od toga. Bitno je da sam nekako stupio u kontakt sa njima :D Screenshot_2017-01-25-20-29-01.jpg
 
Meni su rekli danas u Vipu da su oni počeli 23.11. već sa radom. Isti slučaj imam kao i svi ovde sa dopunom. Nadam se da će odgovoriti na taj mail, jer na drugi ništa ne odgovaraju.
 
Ja sam se lepo ispričao sa nekim likom koji nabada naš jezik, i stalno priča sistem je spor :D Fazon klikne i kaže aha vidim vaše ime, nakon 5 min prezime :D
 
Zdravo narode,
prvo, ovim ljudima koji sad pametuju kako nešto ne treba koristiti, ima lepo ona izreka da je lako biti general posle bitke.
Šta to znači da Vectone nije počeo sa radom?
Ja svoj broj mogu da dobijem sa bilo kog broja, fiksni, mobilni.
Znači, interkonekcija postoji.
Dobili su od RATEL-a sve potrebne dozvole.
Ako su nam poslali kartice sa dobrodošlicom koje smo naručili i pre mesec dana, koje su aktivirane i rade, ako mogu da se upućuju i primaju pozivi, šta još treba da se dogodi da bi po vama nešto počelo sa radom?
Na njihovom sajtu koji jeste katastrofalan, ne piše da ne rade.
Kada se pozove bilo koji broj, ne kaže da ne rade.
Kada Vip nije radio, govorni automat je o tome obaveštavao korisnike i to je pisalo svuda.
Toga se odlično sećam iako je prošlo skoro 10 godina.
Dakle, kako ja da znam da nešto još nije počelo sa radom, iako zapravo ipak kao da jeste?
Zašto šalju sim kartice i zašto su one aktivne?
Govorni automat na 322 je katastrofa. Srpski sam naboo, kredit se ne izgovara, a razgovor sa korisničkim servisom je na sreću.
Govorna pošta je na engleskom.
usluge se mogu aktivirati i deaktivirati.
kako tako, ali mogu.
TO što su oni neozbiljni i ne rade profesionalno, ne znači da nisu počeli sa radom nego da su pilićari i to teški.
E sad, i ja sam ovde istim povodom, 100 RSD=100 GBP.
Isto stigle poruke od banke i od njihovog sistema da je 100 RSd, kad ono juče, 100 GBP...
Šlog hteo da me strefi.
Isto zvao Telenor banku, oni me uputili da probam sa njima da rešim.
Zvao korisnički, javio se neki englez, mada govori srpski jako dobro, razumeo me i uputio na taj email support.
Naravno, poslao sam i na srpski i na engleski mail, i naravno, nema odgovora.
Ne znam do kad da čekam, jer mi je banka rekla da ako oni ne žele to da reše, da će banka u moje ime slati reklamacije i njima, ali i njihovoj banci, kome god da treba.
Mislio sam da sam jedini, ali na sreću ili na nesreću, nisam.
Pa, idemo da vidimo kuda će nas ovo odvesti. I ja bi sad tužio i Vectone i TelenorBanku da imam para.
 
Ja sam im sinoć poslao meil da mi aktiviraju austrijski broj, i danas dobijem meil da je prosleđeno teh.službi. Videćemo dali će i kada to da odrade?

Послато са Coolpad A8
 
Nazad
Vrh Dno