Šta je novo?

Vectone Mobile - prvi pravi MVNO u Srbiji

Po ceni od 20din za min!

To je i dalje visestruku skuplje nego razgovori u mobilnoj mrezi...
Ja kontao da virtelni operater ima nize troskove jer nema ulaganja u infrastrukturu... Tako bi valjda bilo logicno.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Ipak je jeftinije nego da zove s Austrijskog br. Što se tiče poziva u Srbiji slažem se s tobom


Послато са Coolpad A8
 
Ukoliko se razgovara jedan minut, onda će cena biti 20 din, a ako se razgovara 5 minuta, cena će biti 60 din za taj razgovor.
To su prepaid cene razgovora...
To zavisi i od toga kako ce obracunavati minut, a to i dalje nigde transparentno ne pise.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da li ste provalili da komentarišete o Globaltel-u u pogrešnoj temi?!
 
Skoro pa džabe [emoji23] [emoji23] [emoji23]

sent from plastique
 
Primetio sam da je pogresna tema odmah kad sam napisao post. Ali sta cu kad nema opcije brisanja.
 
Ma dal su ovi uopšte uradili neko istraživanje tržišta, cena ili čega god? Ili je ovo neko pranje para u najavi or something?!?
 
Ove njihove tarife bi imale smisla kad bi kolicina interneta u mesecnom paketu bila x10.
 
Zar tako da kazes, a oni se ljudi otvorili i jos traje promocija 30 dana, a sam znas da je 100 mb gotovo nemoguce potrositi za 30 dana...minute i poruke necu ni da komentarisem :d

P.S. Da si malo bolje pogledao sajt video bi kakvu jos opasniju promociju nude za 1000 din :D
 
Poslednja izmena:
Ovi neće skoro...
 
Da pojasnim kako to u praksi funkcionise.
Interkonekcija na mrezu jednog operatora se naplacuje drugom operatoru. Uzimam kao primer Telenor. Telenor i Vectone pravi medjusobni ugovor o interkonekciji. Telenor na primer moze da pusti Vectone u svoju mrezu za DZ, a moze da im naplati i duplo vise nego drugima sto i cini, samo da bi sprecio da Vectone krene sa radom. Onda Vectone pregovara sa Telenorom da dobije iste uslove kao i drugi, na sta ima zakonsko pravo. Posto Telenoru ne odgovara da Vectone pocne sa radom, odugovlacice sa dogovorom sve dok to zakon dozvoljava i Vectone ne stekne pravo da se zali regulatornom telu - RATEL-u.
E kada se Vectone zali RATEL-u i onda RATEL, Telenoru naredjuje da Vectone-u ponudi iste uslove kao i drugima.
Onda se Telenor zali na tu odluku Ratela, i tako odugovlaci jos nesec dva. Onda dobija konacnu odluku RATEL-a da se zalba odbija i Telenor ce tek tada ponudi Vectonu iste uslove kao i drugima.
Isti postupak ide i kod MTS-a i VIP-a.
Znaci dok ne prodju svi ti rokovi, nema VECTONE-a u etru.
Vectone je pravi operater koji koristi tudju mrezu. I Vip je 5 godina koristio MTS mrezu (nacionalni roaming), i cak i danas na jugu Srbije koristi MTS mrezu, pa nije bio virtuelni. To "VIRTUELNI" je samo nesrecna tudjica za operatora koji uzima u najam tudju mrezu.

Lepo napisah a meni niko ne veruje.

http://registar.ratel.rs/sr/reg210?..._2=&datumPotpisivanjaOd=&datumPotpisivanjaDo=

Do sada ugovor o interkonekciji imaju samo sa VIP-om.
Iz istog razloga ni Globaltel ne prodaje SIM kartice.
 
Poslednja izmena:
ece87375b0da0d64040756f9907d5121.jpg


03f2b3a74951462ed467331371a21396.jpg


Stigla sim kartica :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni je danas stigla kartica.
 
I meni je stigla, ne znam kada otisao sam sad do sanduceta kad sam video da je vama stiglo pa reko da vidim je stiglo i meni, kad jeste.
I sta sad?
 
Bitno je da smo dobili. Sada čekamo da naprave ponudu (valjda neće biti kao što je na sajtu) pa da odlučimo da li se isplati u odnosu na druge operatere itd. Kažem bitno je da smo dobili zato što čekam preko mesec dana Telenor karticu i još nije stigla (Telenor Banka).
 
Stiglo i meni....gde se vidi broj telefona? Ne bih da aktiviram karticu samo zbog toga
 
A sta ce tebi ova kartica kad nema zastitu od iskljucenja.(onaj ko prati Telenor postpaid paketi i promocije temu razume sta sam mislio)
 
Hehe, pa bas zato. Nego sta ce tebi ova kartica kad nema zastitu od iskljucenja? A to ti je bas mnogo, vrhunski, veoma vazna opcija bez koje ne mozes da zivis. (onaj ko prati Telenor postpaid paketi i promocije temu razume sta sam mislio)

Nego jel neko probao karticu? Jel moze da se poziva sa nje? Jel moze da se poziva Vectone broj?
 
Poslednja izmena:
Moras da imas kredit da bi zvao.
Sta se ljutis, sala mala
 
Ne ljutim se nego pitam. Hahaha.
Znaci bez uplate krede, kartica nece da radi, jel ta fora? Nije valjda da bez krede ne moze ni pozive da prima!? A jel moze bar broj da se zna a da ne uplacujes kredu?
 
Poslednja izmena:
Mozda i moze da prima pozive ali i to je upitno jer nije aktivirana kartica.
Broj tel mozda moze da se sazna kad se ubaci u telefon.
Meni se nesto ne ubacuje sada da proverim.
 
Cisto sumnjam da ce se ponuda poboljsati.
Bas sam se razocarao njihovom ponudom tj ocekivao sam barem nesto nalik onome sto imaju vecton austrija korisnici.
 
Samo kad bi kolicinu neta povecali x10, paketi bi imali smisla.
Oni idu na foru da uplatis 1000 din i za to osim minuta sms i MB dobijes jos svasta nesto. Razgovore prema vekton brojevima u svetu i Srbiji 15 dana za DZ na primer.
Sajt im je bas konfuzan, pa ne mogu da skapiram da li se uplatom 1000 din. dobija jos nesto.
 
Kakav je to 9-cifreni broj korisničkog centra? To isto ima i Đak sport.
 
Nazad
Vrh Dno