Šta je novo?

Vectone Mobile - prvi pravi MVNO u Srbiji

U Makedoniji je u maju krenuo Lycamobile.
Verovatno ce i sa Vectone da bude slicno kod nas...
p.s. ako neko hoce da uporedi cene, grubo 60mkd-1e

Osnivac i suvlasnik i makedonskog MVNO Lycamobile i naseg MVNO Mundiomobile (Vectonemobile) je Baskaran Allirajah.

Otprilike dobicemo istu pricu kao Makedonci.
 
Poslednja izmena:
Samo da vidimo cene paketa kod nas.

sent from plastique
 
Registrovani su i u:
vectonemobile.hr
vectonemobile.ba
 
Taj Mundio(Vectone)vam je najobicnije djubre. Zasto ljudi dozivljavate orgazam na takve vesti?Isto kao i za Lidl. Sta vas toliko pali u vezi Lidl ili Mundio? Mundio krsteno ne monitorise servise koje pruza. Zaposleni Indusi nemaju blage veze o poslu, o servisima, koje KPI monitorisu, roaming dokumenti neazurni, jedan tezak javasluk i nerad.Uostalom kakva vam preporuka o kvalitetnom servisu ili robi moze biti nesto indijsko(dobro UK based) Apsolutno nemam predrasuda, ali ovo vam pricam iz iskustva.To vam moze biti zanimljivo samo ako vam je cena jedino bitna i najvaznija.
Mundio ima svoju numeraciju i on je postao(bar na trzistu EU) full MVNO.
 
Poslednja izmena:
Meni je to zanimljivo jedino iz razloga što obara cenu ovim našim provajderima, u svakom slučaju ću probati prepaid na par meseci, nemam šta da izgubim.

sent from plastique
 
Kako je izjavio Ljajic,do kraja ove godine dobijamo jos 2 virtuelna oparatera. Ima i na netu ovo napisano.

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jos 2, pored KOJIH? Onih koji ne postoje u sustini? :D
 
Meni je to zanimljivo jedino iz razloga što obara cenu ovim našim provajderima, u svakom slučaju ću probati prepaid na par meseci, nemam šta da izgubim.

sent from plastique
To su se mnogi pinadali i kada je VIP dosao pa su cene opet otisle u nebo. Zablzda je da ce i sada biti nesto drugacije.



Beyond Genius Lies Insanity
 
Hbg, vip je spustio cene i ukinuo 90/60, mts isto dao neke povoljnosti, jedino je telenor uveo 90/60 za prepaid i poskupeo telefone.
A vekton još nije ni počeo da radi.

sent from plastique
 
Hbg, vip je spustio cene i ukinuo 90/60, mts isto dao neke povoljnosti, jedino je telenor uveo 90/60 za prepaid i poskupeo telefone.
A vekton još nije ni počeo da radi.

sent from plastique

Vip je koliko ja znam prvi uveo tarifiranje 90/60 (i za prepaid i za postpaid). Razgovori sa operaterom su pre bili besplatni, pa su pre 10-ak godina (ako ne i manje) uveli da se naplaćuju.
 
^ Toga nema samo u Vip pripejdu, kod ostalih ima u svim ponudama. A uspostava veze nekad je bila 1,5 din, Telenor je taj koji ju je dizao u nebo a ostali pratili.
 
Pojava VIPa na trizistu je donela novosti i ljude oslobodila u koriscenju mobilnih mreza samim tim sto su imali najveci broj kampanja za privljacenje korisnika. Setite se samo SMART paketa gde je moglo besomucno da se razgovara. I sada znam neke koji koriste Smart3000 za ~1500din i cepaju razgovore.

Sto se tice "ko je prvi" patkometrije to zaista nije bitno jer se takve odluke donose zajednicki pa jedan po jedan operater menjaju uslove.
 
@owime, sve to (60/60, nema uspostave veze, nema naplata razgovora sa CCom) vaze na VIPu za sve tarife sada (i prepaid i postpaid)
 
^ Hvala, nisam znao da je i za postpejd. Mislim da je ukidanje uspostave veze jako znacajno za pripejd i prakticno dvostruko produzava trajanje kredita. ;)
 
Uz sve dobijene dozvole i tehničke procedure i testiranja, prvi virtuelni mobilni operator, britanski Vekton mobajl, deo britankse Mundio grupe, trebalo je da počne da radi u septembru. Rok je pomeren.

"Koliko mi znamo, sada se rade procene kad je, sa komercijlane strane, najbolji trenutak da oni krenu sa pružanjem usluga - da li je to pre ili posle praznika", kaže direktor RATEL-a Vladica Tintor.

Dolazak virtuelnog operatora znači bogatiju ponudu i niže cene.

"Niže cene poziva u neke evorpske države, jer Mundio ima takav poslovni model da traži niše gde ljudi treba da komuniciraju malo više, ali su tu cene trenutno više ili nepristupačne", kaže direktor Vip mobajl Dejan Turk.

Trend snižavanja cena međunaordnoih mobilnih poziva mogli bi da prate i klasični operatori.

Izvor: http://rs.n1info.com/a211276/Biznis/Virtuelni-mobilni-operator-u-Srbiji.html
 
Ako su im ono prave cene onda i nisu baš povoljni, Za iste pare na VIP ima 50 posto više minuta i duplo više interneta. Jedino ako je zaokruživanje na sekund, što već spada u domen SF-a [emoji2]

sent from plastique
 
Ovo vredi jedino da se ubaci u neki visak tel pa eventualno neko u njihovoj mrezi da se zove.
Banner2_sr.png

Naspram:

VIP Pričaj sa svima (30 dana)

Za samo 600 dinara aktiviraj opciju

i dobijaš:

150 minuta ka svim mrežama u Srbiji
1500 Vip minuta
5000 SMS ka svima
300 MB
:D
 
Svejedno sam naručio karticu, trebaće mi nekih minuta ka inostranstvu, da ne pravim ekstra trošak na paketu...

sent from plastique
 
I ja sam narucio cisto da vidim prvo da li ce doci pa cu razmisliti da li cu je koristiti jer vidim da je Vip povoljniji ali nek se nadje ionako je free.

Sent from my Ericsson 628 using Tapatalk
 
Mozda je ovo jos uvek sajt u test fazi. Verovatno nalupetane cifre. Ne verujem da bi kao novi na trzistu isli sa 3x skupljom ponudom od VIP-a.
 
Koliko vidim trzisna pozicija Vectone su pozici ka inostranstvu. Npr. Australija je 5rsd.
 
Sto nije uopste neka cena da bi se zbog toga imao njihov broj.
2.3c je sa Skype-a koji sada radi sa svakog smartfona, i to stvarno odlicno radi (ako je net OK).
A i cene su im vece nego sto u UK nude medjunardone razgovore, i to 10x skoro :) 1pf je recimo poziv ka Bangladeshu, Indiji i Pakistanu. Sta vise Indija i Pakistan mobile su svega pola feninga :)

Ako im ovo budu cene, jedino trziste ce im biti ozbiljno prevareni i neupuceni. InoCall je jeftiniji!
 
Što reče synn možda je stvarno test sajt. Sa ovim cenama su nepovoljniji i od Telenora [emoji23]

sent from plastique
 
Sigurno je, jer nije ni lepo preveden, vidim da je google translate radio :D
 
Jel nekom stigla ova kartica?
Mislim na ove što su je poručili online.
 
Nazad
Vrh Dno