Šta je novo?

Vectone Mobile - prvi pravi MVNO u Srbiji

Od kada su mi uzeli 100$ umesto 100 din, ne uplaćujem kredu više . Da li neko zna kod za proveru stanja?
 
Sta je bilo na kraju sa tim?
 
Pa "radi", net se kači nekad predugo ili iz 3-4 pokušaja. Kad zovem nekoga, dešava se da mu zvoni Viber :D, a dešava se i da pozvoni regularno.

1RSD/MB naplaćuju, dobiaš UK IP adresu (sve se tuneluje do UK). Da li radi roaming konačno, nisam siguran, nisam stigao da proverim. Kredit uplaćujem preko PayPal-a, nisam imao problem sa iznosom.

Javiće vam se neko sigurno kad pozovete korisnički, samo je skroz zbunjen automat. Prvo pritisnete 1 za Srpski, a onda ne 3 po uputsvtu već 9. Neozbiljno je.

Doduše, evo sad radi samo internet, ne mogu da pozovem nikoga, niti mogu sebe da pozovem na vectone broj. Ne rade ni pozivi izmedju dve vectone kartice.

Željko je izmislio MVNO za ove.
 
Poslednja izmena:
Sta je bilo na kraju sa tim?

Zvao sam tada njihov korisnički servis, čekao jedno 20ak min da se javi neko, i javio se neki njihov iz UK, nabada Srpski. Rekoh predjimo na engleski. U glavnom, slikao sam tu transakciju iz TB, tražili mi sliku lične karte, i vratili su mi iznos za nekih 5 radnih dana. Od tada nisam ni uplaćivao kredit, niti znam da li ta kartica još uvek funkcioniše. Stavicu je u telefon ovih dana pa ću videti.
 
Pa "radi", net se kači nekad predugo ili iz 3-4 pokušaja. Kad zovem nekoga, dešava se da mu zvoni Viber :D, a dešava se i da pozvoni regularno.
Jesi siguran da je to do kartice?? Jer mislim da postoji i dalje negde opcija da Viber preuzme obicne pozive kada je moguce. Mojoj sestri iz MKD napravio racun pozamasan kad to nije znala ;) Jer i kada zoves preko Vibera na Viber tada se nije videlo da te prebaci na obican poziv ako ne moze preko Vibera da dobije ;)

Da li radi roaming konačno, nisam siguran, nisam stigao da proverim.
Sa nasih bas i nije nesto bitno, ako nemamo roam-like-at-home.
Bas me zanima da li im radi roming izmedju EEA kartica sada ;)
 
Jesi siguran da je to do kartice?? Jer mislim da postoji i dalje negde opcija da Viber preuzme obicne pozive kada je moguce. Mojoj sestri iz MKD napravio racun pozamasan kad to nije znala ;) Jer i kada zoves preko Vibera na Viber tada se nije videlo da te prebaci na obican poziv ako ne moze preko Vibera da dobije ;)

Dakle, uputim normalan poziv sa telefona u kome je Vectone kartica ka mom mts broju i umesto da imam klasican dolazni poziv, ja imam dolazni poziv na Viber. Identifikacija +381678 0609xx.
Sa nasih bas i nije nesto bitno, ako nemamo roam-like-at-home.
Bas me zanima da li im radi roming izmedju EEA kartica sada ;)
I nije baš nezanimljivo:
vectone-roaming-price.png

Generalno imaš besplatne dolazne pozive u EU zemljama (sa Srpskom vectone karticom) na lokalni 0678 broj i 1RSD/MB u Roamingu, kao i u Srbiji.

Još da radi... Mada imam svakako 2 bonbon kartice, 1 surfroam (offtopic je ali sam baš zadovoljan, radi super i u EU zemljama i u Makedoniji i u Rusiji za do 2¢ po MB), tako da mi Vectone i ne znači previše ako u kombinaciju ubacimo Globaltel APP za dolazne pozive.
 
Dakle, uputim normalan poziv sa telefona u kome je Vectone kartica ka mom mts broju i umesto da imam klasican dolazni poziv, ja imam dolazni poziv na Viber. Identifikacija +381678 0609xx.
Zove te skroz drugi broj od tvog ili te tvoj broj zove na Viber?

Još da radi...
Pa to, ako nema roam-like-at-home, nista ti ne znaci roaming ;) Besplatni dolazni su deo toga.
 
Ja bi proverio da to nije mozda do Vibera na tom telefonu.

Vectone bas ne ume da uradi tehnicku stranu izgleda, nigde :)
 
Ne moze se pozvati ni iz neke druge mreze Vectone broj. Jednostavno pukne veza.

Ne radi im fejsbuk stranica, ugasena je:
Sorry, this content isn't available right now
The link you followed may have expired, or the page may only be visible to an audience you're not in.
Go back to the previous page · Go to News Feed · Visit our Help Center
 
Poslednja izmena:
Iskreno se nadam. Kad pogledam šta nude virtualni operateri u Hrvatskoj, konkretno Bonbon, zapitam se što li ovi naši uopšte postoje. Mada što neko reče, Mitrović je za ove izmislio MVNO.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! O sledecem problemu je vec ranije bilo razgovora, ali hajde samo kratko da opisem moju situaciju. Porucio sam iz radoznalosti Vectone Austria karticu, da vidim kako radi i sta je drugacije u odnosu na Vectone u Srbiji. Kartica je stigla, ali sa njom imam problem. Kada sam je prvi put ubacio u telefon, relativno lako sam uspeo sve podesiti i telefon se povezao na mrezu. Ali kada sam hteo samo da podesim da se mreza bira rucno u podesavanjima telefona, od tada je kartica postala neupotrebljiva. U meniju Vectone services, koju god opciju da odaberem (tj. zemlju u kojoj se nalazim), bilo automatski ili rucno, nikako ne mogu vratiti telefon na mrezu. Dakle, sve sto sam mogao isprobano je - da se automatski bira mreza, da trenutna zemlja bude Austrija, Srbija, takodje i ostatak sveta (na kartici Rest of the world), ali nista od toga ne pomaze. Da li neko ima ideju kako ovo resiti? U principu mi ni ne treba kartica, ali mi je cudno zasto se prvi put povezao uspesno, a sada sa svim mogucim podesavanjima nece.
 
Fantomi iz vectone mobila izgleda prestaju da rade u Srbiji!

Fantomi iz vectone izgleda prestaju da rade u Srbiji, moguce da zbog toga i ti imas problem, jer nisan ni siguran d li si dobio sim iz austrie ili Srbije, meni npr. vise ne radi sim kartica, njihovu podrsku nema sanse da dobijes na tel, na email ne odgovaraju, ugasili su sve naloge na socijalnim mrezama, sam sajtima istekli ssl sertifikat, posto koriste njihovu mrezu, pitao sam vip, jel problem u nekoj konekciji ili vec, i dobio malo cudan odgovor, da nema problema sa vip-om, ali da je tako sa virtualnim stvarima mogu lako da se ugase, nisam siguran sta je to znacilo, pa sam uputio zalbu ratelu na rad operatera i ocekujem odgovor. Jedino mi je zao broja, koji je bio bas ekstra, iako je pozivni malo cudan 0678, ne znam koji je status da pokusam da ga prebacim u vip...


Pozdrav! O sledecem problemu je vec ranije bilo razgovora, ali hajde samo kratko da opisem moju situaciju. Porucio sam iz radoznalosti Vectone Austria karticu, da vidim kako radi i sta je drugacije u odnosu na Vectone u Srbiji. Kartica je stigla, ali sa njom imam problem. Kada sam je prvi put ubacio u telefon, relativno lako sam uspeo sve podesiti i telefon se povezao na mrezu. Ali kada sam hteo samo da podesim da se mreza bira rucno u podesavanjima telefona, od tada je kartica postala neupotrebljiva. U meniju Vectone services, koju god opciju da odaberem (tj. zemlju u kojoj se nalazim), bilo automatski ili rucno, nikako ne mogu vratiti telefon na mrezu. Dakle, sve sto sam mogao isprobano je - da se automatski bira mreza, da trenutna zemlja bude Austrija, Srbija, takodje i ostatak sveta (na kartici Rest of the world), ali nista od toga ne pomaze. Da li neko ima ideju kako ovo resiti? U principu mi ni ne treba kartica, ali mi je cudno zasto se prvi put povezao uspesno, a sada sa svim mogucim podesavanjima nece.
 
Tako je izgleda. Pogledaj sajt vectonemobile.com, ima tamo sta da se vidi u vezi liste zemalja gde Vectone radi. :) Pisao sam takodje Vectone UK na Facebook-u, da mi kazu o cemu se tacno radi, e sad sta ce da odgovore, i da li ce uopste odgovoriti, pitam se. :) Moja Vectone Serbia kartica takodje ne radi vec dve nedelje.
 
Uh, dobro je da su se ugasili. Sa onim cenama nisu bili nikako konkurentni, pogotovo ne za data saobraćaj. A da ne spominjem onu "aferu" kada su 100 rsd računali kao 100 usd, pa smo išli u nedozvoljeni minus itd.
 
Znaci ipak nismo toliko piglu trziste, kada Vectone nije uspeo da se probije... ima nade za nas!
 
Nazad
Vrh Dno