Šta je novo?

Vectone Mobile - prvi pravi MVNO u Srbiji

@agasoft

Jesi li ti citao prethodne komentare? Telekom Srbija im ne daje interkonekciju sa fiksnom mrezom. Mozda je u medjuvremenu pororadila, ali do pre dan dva nije bila u funkciji.
Kartice koje sada dele, nisu aktivirane.
Dopuna ne funkcionise kako treba.
Znaci mreza NE RADI.
Shvati da je to britanska firma u Srbiji. U Britaniji MVO krece za 24 sata, a kod nas je potrebno par meseci. To su ljudi koji nisu navikli da ih jedan Telekom zavlaci mesecima, i nisu ni razmisljali o takvij mogucnosti, jer bi u Britaniji telekomovci za to dobili takvu kaznu, da ne bi ni pomislili da rade to sto ovde rade.

Uz to, Vectone je jedna neozbiljna indijska firma sa sedistem u Britaniji i to smo znali jos od pocetka.
 
Poslednja izmena:
@agasoft

Jesi li ti citao prethodne komentare? Telekom Srbija im ne daje interkonekciju sa fiksnom mrezom. Mozda je u medjuvremenu pororadila, ali do pre dan dva nije bila u funkciji.
Kartice koje sada dele, nisu aktivirane.
Dopuna ne funkcionise kako treba.
Znaci mreza NE RADI.
Shvati da je to britanska firma u Srbiji. U Britaniji MVO krece za 24 sata, a kod nas je potrebno par meseci. To su ljudi koji nisu navikli da ih jedan Telekom zavlaci mesecima, i nisu ni razmisljali o takvij mogucnosti, jer bi u Britaniji telekomovci za to dobili takvu kaznu, da ne bi ni pomislili da rade to sto ovde rade.

Uz to, Vectone je jedna neozbiljna indijska firma sa sedistem u Britaniji i to smo znali jos od pocetka.
Čitao sam i sve ja to znam kako funkciiniše. Često sam u Austriji i Nemačkoj.Ništa me ne košta da probam, zbog svega što si napisao nisam ni hteo da uplatim kredit. Inače moja kartica radi, pozovem je s telenora ili s fiksne i sve je normalno

Послато са Coolpad A8
 
Onda je proradila interkonekcija sa Telekomom. To je dobra vest.
Jel ima neko SBB fiksni da proba da pozove Vectone broj? Ja imam Orion fix, ali mi kartice nisu aktivirane pa ne mogu da vidim koji mi je broj...
 
Od kada sam dobio karticu mogu da je zoven s fixnog i s telenora.

Послато са Coolpad A8
 
A pare kad će da vrate? To nisu napisali? Necu im vise uplatiti ni dinar kredita, a kartice koje sam dobio cu baciti cim mi vrate pare i cao. A na fejsu cu ih sada ispljuvati opet.
 
uspeo sam da stupim sa njima u kontakt preko FB stranice. Svašta sam im rekao pa i to da ja nisam jedini. Kao, sve će se srediti. čak sam dao i link ka ovoj temi. Neka se oglednu.
 
Zdravo svima! :) Jedno pitanje u vezi Vectone mobile kartice. Narucio sam besplatan Sim, iz radoznalosti, da vidim samo kako funkcionise. Citajuci ovu temu i zbog problema sa dopunom, ne verujem da cu da dopunjavam broj, jer mi u sustini ni ne treba. E sad, kartica mi je dostavljena jos pre dve nedelje, ali sam tek juce stigao da je isprobam i prvi put ubacim u telefon, ali je problem da kartica nece da se registruje i telefon se ne povezuje na mrezu. Poruka koju dobijam je Sim card registration failed, i sta god sam od opcija pokusao nista ne pomaze. U meniju Vectone services, postavio sam na manual, zatim i u Srbiji, a telefon i dalje nema signala. Da li se nekome ovo isto desava, i moze li se resiti, ili je kartica neispravna? Hvala! :)
 
Verovatno nije još aktivirana.

Послато са Lenovo S1a40 уз помоћ Тапатока
 
Koliko im otprilike treba da aktiviraju? Naravno, zavisi od njih, ali koliko se obicno ceka na to?
 
Zdravo svima! :) Jedno pitanje u vezi Vectone mobile kartice. Narucio sam besplatan Sim, iz radoznalosti, da vidim samo kako funkcionise. Citajuci ovu temu i zbog problema sa dopunom, ne verujem da cu da dopunjavam broj, jer mi u sustini ni ne treba. E sad, kartica mi je dostavljena jos pre dve nedelje, ali sam tek juce stigao da je isprobam i prvi put ubacim u telefon, ali je problem da kartica nece da se registruje i telefon se ne povezuje na mrezu. Poruka koju dobijam je Sim card registration failed, i sta god sam od opcija pokusao nista ne pomaze. U meniju Vectone services, postavio sam na manual, zatim i u Srbiji, a telefon i dalje nema signala. Da li se nekome ovo isto desava, i moze li se resiti, ili je kartica neispravna? Hvala! :)

Procitaj par stranica unazad. Tamo pise sve sto te zanima...
 
Trenutno se dele neaktivirane kartice, da ljudi ne bi ulazili u probleme poput placanja dopuna od 100 funti i sl. Kad sve skockaju kako treba pustice kartice u mrezu.
 
Kartica stigla 20.1. aktivirana 7 dana kasnije.


013e17d5dea64b203a8c607aa15ab892.jpg
 
Poslednja izmena:
Svi oštećeni, obratite pažnju. Meni je danas novac vraćen, bez ikakvog prethodnog obaveštenja. Nalazio se na euro računu banke. Pa pogledajte da vam nije vraćeno i vama ostalima. Što se mene tiče, ja karticu više neću koristiti. Dovoljno je ovo mučenje za mene. Neka im je srećno i zbogom.
 
Meni još uvek nije. Da li si pisao vectonu na onaj mejl ili? Ja sam pisao i njima i obavestio telenor banku, tako da još uvek čekam rešenje problema, nadam se pozitivno. Dobro je, ima nade i za nas ostale da će nam novac biti vraćen. Ni ja ih neću više koristiti sem ako ne ponude 1GB za 1 din ili 1 funtu :D Samo da više nije 100 funti :) Možda mi nisu još uvek vratili jer telenor banka u mom slučaju drži ta sredstva kod sebe, jer sam ušao u nedozvoljeni minus, pa su mi rekli da te pare neće proslediti vectonu dok im vectone ne odgovori šta se tu tačno desilo :D
 
Poslednja izmena:
Svi oštećeni, obratite pažnju. Meni je danas novac vraćen, bez ikakvog prethodnog obaveštenja. Nalazio se na euro računu banke. Pa pogledajte da vam nije vraćeno i vama ostalima. Što se mene tiče, ja karticu više neću koristiti. Dovoljno je ovo mučenje za mene. Neka im je srećno i zbogom.

Vraćeno i meni kako vidim u Telenor Online € stanje, pogledajte i ostali mislim da je ovo masovno vraćanje u pitanju
 
Moguće je da je masovno... Ja sam pisao banci, Vectoneu ali i Vectoneu na FB stranicu. 20 januara sam ja dopunio kredit, a 23 januara je bilo knjiženje. Pa vi sad uporedite koliko je vama dana proteklo.
 
Moguće je da je masovno... Ja sam pisao banci, Vectoneu ali i Vectoneu na FB stranicu. 20 januara sam ja dopunio kredit, a 23 januara je bilo knjiženje. Pa vi sad uporedite koliko je vama dana proteklo.

Isto i kod mene, samo što sam ja dopunio 19. Zvali su me iz Vectone UK da je popravljeno za kreditne kartice da skida RSD umesto EUR. Ali dok sve ne bude zvanično ne preporučujem da se išta radi
 
Vraćeno i meni :) Uh dobro je, ima nade za vectone :D Do duše u manjku sam za nekih 300 din, ali dobro bolje i to nego 12500 din :D U medjuvremenu sam imao neku uplatu na tekući, i kad se sve sabere i oduzme dobijem taj manjak. Ali su mi vratili u evrima. Bitno je da su vratili.
 
Inače, savet koji sam dobio od jednog lika, da postavimo dnevni limit za online transakcije na 1000 dinara. On je to imao odavno, i Vectone dopuna nije hela da mu prođe, a on se pitao zašto. Tako se spasio od svega ovoga.
 
Ja sam imao taj limit, tj taj limit mi je ja mesečnom nivou 10000 din, jer toliko i potrošim mesečno. Međutim ovaj mesec sam potrošio oko 12000 din, i stavio sam limit na 15000 dinara pa je opet prošlo. Na sajtu mtela nije htelo da mi prodje upravo zbog tog limita. Ovde limit očigledno nije pomagao, bili su jači i od limita :D
 
Hmm, onda ja počinjem da sumnjam da je to greška banke. Još ako smo svi u Telenor banci. Jer pazi šta je meni čudno. Meni je i u mailu, i u poruci banke pisalo 100 RSD, i kad sam otišao, preliminarno je bilo 100 RSD. Tek nakon knjiženja je uzeto 100 EUR. Ovo mi se nikad nije desilo. Uvek je ranije bilo skinuto koliko piše. Simptomatičn oje to da u transakcijama ne piše bar kod mene, ko mi je to vratio novac, ko mi je vratio 100 EUR. Ispada kao da sam ja uplatio sam sebi.

Ja sam prošle godine imao neki karambol sa amazonom, gde su mi greškom skinuli 59 EUR, i kad su mi stornirali kasnije taj novac, pisalo je lepo ko stornira novac. A imao sam u decembru zbrku i sa Vipom gde su mi uzeli 500 dinara greškom za dopunu koja nije izvršena, pa mislim da mi je i to vraćeno i da isto ne piše da sam ja uplatio sam sebi...
 
Očigledno je da je propust TB i te kako. Ali evo još jedne zanimljive činjenice u vezi ove transakcije, 3D secure kod stigao na 100 RSD,u mejlu takođe da mi je skinuto toliko, a prvobitno mi je skinuto 113,25 RSD. Tako da je i tu bilo propusta. Screenshot_2017-01-30-19-20-44.jpg
 
Nazad
Vrh Dno