Šta je novo?

Vectone Mobile - prvi pravi MVNO u Srbiji

Ne postoji opcija da ne radi roming uopste koliko znam?
 
Znaci nema veze sa USSD kodom, nego ne radi roaming :D

Ne radi roaming, mada tu mi je nešto čudno. APN je podešen po defautu na .nl (Holandija). Moraću da nađem apn podešavanja za Austriju. Kartica je poslata iz Londona.


Ajde Alfa, ako te ne mrzi, pogledaj na tvojoj austrijskoj, kako je apn podešen.
 
Poslednja izmena:
Ima opcija da se ukljuci DATA roaming na telefonu, ali ne vidim ni na kom telefonu da mogu da iskljucim voice/SMS roaming skroz. Jedino za Vectone kroz SIM TOolkit.

APN nema veze sa povezivanjem mreze, on je samo za data, a ti uopste nemas roaming.

Nije kod mene, dao sam je do 27. barem.
 
Mene ovo buni na austrijskoj kartici:

Screenshot_20170818-205933.png

Da mi nisu greškom poslali holandski vectone, pošto iz Londona šalju za sve zemlje?

Samo da dodam, ova kartica nije aktivirana, zbog toga nema roaming. Ne znam kako mogu da je aktiviram iz druge države.
 
Poslednja izmena:
Da ponovim treci put.
VECTONE ne pristaje na besplatan roming u EU i sudi se sa EU, pa je zato VECTONE roaming, banovan od skoro svih mreza u EU.
 
Ljudi, treba mi pomoc. Da li je neko koristio nasu Vectone karticu u starijim telefonima, za koje je potrebno podesiti internet parametre? Imam jedan takav telefon, i poslao sam poruku na 3311 da mi posalju podesavanja. Podesavanja su stigla, ali mi trazi pin kod da bih mogao da ih otvorim. Kako na sajtu pise, ako ukucam 1234 kaze pogresan pin. Zna neko koji je ispravan kod?
 
Ljudi, treba mi pomoc. Da li je neko koristio nasu Vectone karticu u starijim telefonima, za koje je potrebno podesiti internet parametre? Imam jedan takav telefon, i poslao sam poruku na 3311 da mi posalju podesavanja. Podesavanja su stigla, ali mi trazi pin kod da bih mogao da ih otvorim. Kako na sajtu pise, ako ukucam 1234 kaze pogresan pin. Zna neko koji je ispravan kod?

0000
 
Fora je u BREXIT-u.
U Vectone smatraju da oni vise nisu firma u EU, posto je izglasan BREXIT, i da nemaju obavezu da evropskim operatorima daju besplatan roming u Britaniji. Zato ni EU operatori ne daju besplatan roming Vectone-u u EU.
U tome je cela kvaka.
 
Mogu oni da misle sta hoce, dok ne izadje UK iz EU, oni jesu u EU, ne moze tu nesto sta se njima svijda :)

Nigde nisam video da ih je neko tuzio, ali nijedna Vectone kartice ne radi u romingu za sada. Probalo smo AT, UK i SR.
 
@alfa
Nisu njih tuzili, nego su Vektonovci tuzili valjda te neke institucije u Briselu sto su naredile da roming mora biti besplatan u EU.

@petarbgd
pa eto, tuzi ih. Treba neko da im se napsuje mamice one indijske!
 
Poslednja izmena:
Za koje vreme otprilike bi mogao da stigne Vectone UK kartica u Srbiju? Naravno od njih zavisi, ali samo okvirno.
 
Za koje vreme otprilike bi mogao da stigne Vectone UK kartica u Srbiju? Naravno od njih zavisi, ali samo okvirno.
Zašto bi naručivao Vectone UK karticu, kad za 49 penija možeš da uzmeš Three karticu koja radi šest meseci od poslednjeg ostvarenog saobraćaja (računa se i dolazni sms), a uz to ima besplatan roaming u čitavoj EU + Norveška, Island, Indonezija, Izrael, Brazil, Singapur, SAD, Lihtenštajn, Novi Zeland, Australija, Kanada, Makao, Šri Lanka, Švajcarska, i stiže u roku od nedelju dana? [emoji4]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zdravo. Da li se vama promenio SMS centar na Vectone kartici i mozete li normalno slati i primati poruke?
 
Pozdrav! Zna neko da li je moguce dopuniti kredit za Vectone putem QVoucher servisa?
 
Da li negde u Novom Sadu moze da se dopuni Vectone kredit preko elektronske dopune na kioscima?
 
Ne znam za kioske ali mozes u onim Mikro(Miro) marketima.Tamo sam je ja dopunio i posle zafrljacio posto roaming nije radio xD

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Jesu ovi zivi ili su nestali kao dinosaursi?
 
Vec duze se niko ne javlja u korisnickom servisu. Sta se desava, ne znam.
 
Virtuelni operater, virtuelni korisnički servis...



... sent from mobilni using antidepressants...
 
Nazad
Vrh Dno