Šta je novo?

I5 lap top, koci :)

LupusSbc

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruke
21
Poena
154
Pozdrav. Imam problem sa lap-topom, koci kao lud :)
Model Packard Bell Easy note TM85
I5 480m, radeon 5470, 500 giga hard, i samo 2 gb rama, posto je jedan slot crkao. Probao sam i sa 4 gb rama, al ne pomaze.

Hard disk je u sentinelu na 100%, nema bad sectora (HD tune), ali sam radio benchmark u hd tunu. Predpostavljam da je do harda, al ipak ima vas koji se stvarno razumete u racunare, pa najbolje da proverim.
I inace hard pocne da bruji pri tezim operacijama(kao npr otvaranje youtube-a :) )
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    51.7 KB · Pregleda: 65
Očigledno je do hard diska. Fragmentisan je verovatno. 0.6 MB je minimum brzine užas.

Koji je OS? I naravno kao i na sve je ako hoćeš trajno rešenje SSD.
 
Ranije je bio Win 7 home premium x64, posto je lap top iz svice, pa je bio legalan na njemu i radio je skoro godinu dana otkad sam ga dobio odlicno. I kad je poceo da kuca instalirao sam home premium x86. I to 2x, cisto da vidim da nije bilo do instalacije nesto. Ali da ponovim, radio je lose i pre sveze instalacije. Instalaciju sam, naravno, odradio sam formatiranje sistemske particije.

A reci mi, mislis da bi defragmentacija pomogla?
Sto se tice ssd-a ne koristim toliko bas lap top, da bi mi se isplatilo da dajem pare, a imam neki sata hard za njega od 500gb, al je tipa na 85% u sentinelu, mada radi dobro.
 
Možda bi pomoglo defragmentisanje. Zavisi koliko ti prostora treba, za 4000din. može SSD od 120GB da se kupi.
 
Nazad
Vrh Dno