Šta je novo?

Nepo servis (iskustva)

sokratbg

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2006
Poruke
430
Poena
345
Konacno posle 30 zakonskih dana dobih razresenje od Nepo "servisa"

Poslao sam telefon samsung E1202 star par meseci na reklamaciju preko Gigatrona.
Problem je bio sto se telefon zakljucao na sam karticu koja je prva ubacena i nije hteo da radi ni sa jednom drugom vec pri paljenju trazi simlock kod.
U Gigatronu su konstatovali problem, probali i sa njihovom karticom i usput mi rekli da se vec to desavalo i da cu verovatno dobiti drugi tel.

Ovde nastupa "fenomenalni servis" Nepo. Osmog dana me obavestavaju da nisu prilikom testiranja uocili nesabraznost ali ce ipak (meni da ucine :) ) poslati telefon na dalje testiranje. Imajuci u vidu slozenost problema koji je tesko otkriti jer je potrebno ukljuciti telefon sa bilo kojom sim karticom da bi se uocio, narednih 22 dana traje opsezno testiranje i konacno 22. dana otkrivaju nesabraznost i ja dobih razresenje reklamacije.

Razumem da postoje raznorazne birokratske prepreke izmedju prodaje, servisa, uvoznika i slicno ali da telofon sa jasnim kvarom se servisira 30 dana je stvarno sramota i pri tome bespotrebno laganje da kvar nije uocen da bi odugovlacili sa zamenom ili vracanjem novca.

Savet za ubuduce, ako imate originalnu garanciju od zvanicnog servisa (u mom slucaju je to Roming) pokusajte da odnesete direktno njima bice sigurno brze. Nepo nije servis Nepo je smejurija. Na potrosackom forumu sam nasao komentare gde se ljudi ozbiljno zale na Nepo. http://forum.potrosac.info/pitanja/1468
Bilo bi lepo da sam ovo znao pre davanja na servis.
 
Poslednja izmena:
Kažem blutut ne radi, oni kažu proveriće ceo kompjuter. Kažu proverili ceo kompjuter, sve radi. Pitam za blutut, kažu sve radi. Pitam jesu li poslali sliku preko blututa, kažu ne proveravaju oni tako komponente nego preko različitih testova. Kažem proverite blutut tako što pošaljete sliku, kažu proveriće. Zovu sutra kažu ne radi blutut, zameniće. Kažem nakon zamene proverite da li radi.

Stigne laptop, blutut ne radi.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ja sam slao Kyocera multifunkcijski štampač u Nepo, razrešili su reklamaciju za 5 dana, sedmog dana nam je štampač vraćen na adresu, reklamacija je išla preko maloprodaje. Doduše, to je firmin štampač i koštao je solidno.
 
Poslednja izmena:
Kupim lap top sa "produzenom garancijom", registrujem uredjaj na njihovom sajtu i posle dve godine dobijem obavestenje na mail da donesem uredjaj na redovan servis-ciscenje uz naplatu od 10 evra.
Odem kod njih i odbiju me na keca, kazu nisi doneo uredjaj na servis prosle godine. Ja kazem niste me obavestavali a njihov zaposleni je bio u fazonu nemamo mi tebe sta da obavestavamo, pise ti u garanciji. Posle toga dobijam jos dva maila u roku od mesec dana da treba da donesem uredjaj na servis. Posle zadnjeg maila im napisem da sam donosio uredjaj i da sam bio odbijen i ako nista drugo neka prestanu da mi salju mailove. Dobijem odgovor da je dodatna garancija izbor kupca, a ne obaveza i da ja kao kupac treba da brinem o svom uredjaju a ne oni.

Izuzetna neljubaznost zaposlenih i korisnickog centra, gledaju samo kako da te od**bu i predju na sledeceg. Potrudicu se da ubuduce ne kupujem nista sto oni uvoze-servisiraju.

Sent from mTalk
 
Bizarno iskustvo sa ovim servisom - matorci reklamirali Tesla tablet (nasumicno gasenje i problem sa punjenjem) - stigao genericki odgovor "nakon dužeg testiranja i pokušaja da se kvar manifestuje u servisu, ustanovljeno je da je uređaj ispravan i da nikakav kvar nije ispoljen. Uređaj je rigorozno testiran i prošao je sve hardverske testove u skladu sa standardima i procedurama proizvođača" - ali uprkos ovakvom odgovoru, tablet je popravljen.
 
Nepo је по мени обичан сељачки тип сервиса... а помислио сам да ће спајањем Еwe i старог Nepo-a и добијањем нове локације да направе солидну причу и буду коректан сервис.

Ја сам са њима имао тако један подмукао покушај да ми је мало фалило да се распитам и идем право код директора / шефа фирме. Сад ми жао што нисам.
Однесем лаптоп Dell купљен у BC group који је имао написмено (болдујем јер сам имао примерак гаранције код себе) 3 године гаранције. И ја им донесем лаптоп, објасним да се покварио хард диск пошто сам већ претходно све сам истестирао. И момак за пултом био ОК... као све коректно, погледао гаранцију, дао ми да потпишем онај формулар о пријему уређаја, оставио сам свој мејл.. и као то је то, све обавештења ће стићи преко мејла. Ја кажем ОК, и одем из сервиса, а са лаптопом им оставим и папир са гаранцијом.
И сутрадан мени стиже мејл како је уређан примљен, дијагностификован је квар хард диска, бла бла бла, крај мејла. Ја рекох супер, ево их брзо одговарају.
Ма није прошло 20мин... стиже нови мејл.. кажу извињавамо се на претходном мејлу, све што је писало је било тема за скроз други ticket односно уређај, ништа од тога се није односило на вас.
Послије 10мин трећи мејл стиже... као господине, извињавамо се на грешци послатој у прошлом мејлу... али гаранција на ваш уређај је 2 године и ваш уређај је изашао из гарантног рока. Поправку хард диска можемо одрадити по цени од неких 10к динара.

Ја кад полудио нисам. :d Још увијек ми је криво што тај дан нисам могао да изађем са посла и одмах одем тамо уживо да попричам са пар људи уживо.

Пошаљем им мејл дословице да случајно не покушавају да се праве луди и да је јако јадно то што покушавају да раде и да не прихватам никакав други одговор осим да ће поправити уређај о свом трошку.
А њихов одговор на то је био: Kako je napravljen propust od strane našeg prijema prilikom prijema Vašeg uređaja na servis, Vaš uređaj će biti servisiran bez troškova po Vas.
Значи да човјека истјера из такта и да буквало оде уживо да се физички обрачунава са безобразним говедима. Пази као због њихове грешке приликом пријема они ће као мени да учине услугу.
Тек послије 20 дана је хард замењен и приликом подизања уређаја кренем да се распитујем који је то паметњаковић и гдје прочитао да је мени истекла гаранција.
Наравно бледо лице цуре која је била за пултом и одговор "стварно не знам.... све вам је одрађено и све је било у реду, можда је неко погрешио".

Доста тога могу да поднесем и схватим, и њихову гужву и рокове и хиљаде различитих кварова и уређаја ... али тако мајмунски начин и покушај прављења будале од некога, то не могу.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao problem sa Intel i7 6800k, 1 jezgro je bilo defetko, posto je reklamacija iz Benchshopa ona ide preko Gigatrona i odneo sam ceo sastavljen komp u Nepo, reseno sve stavljen novi procesor za 3 dana...

edit: samo da napomene posto je ovo kvar koji se vidja 1 u nikad, licno mi je sef servisa potvrdio kvar i zavrsio reklamaciju bez bilo kakve potrebe za mojom intervencijom. Tako da je moje iskustvo stvarno bilo odlicno sa njima.
 
Poslednja izmena:
Pitao sam zato sto ako je gigatron i njihov nepo servis u priči, to na dobro ne moze izaći.
Bench shopu, kao i bench ekipi dubok naklon, ali gigatron/nepo ni najvecem neprijatelju.
 
Nepo nema nikakve veze sa Gigatronom osim što uslužno za njih rade servis. Nepo to radi i za BC Group, Emmezetu I gomilu drugih maloprodaja.
 
Imam gigatron produženu garanciju Toshiba laptop i na njemu mi se pojavili mrtvi pikseli.
Oni mi kažu da imaju neki Samsung panel koji inače košta 7000 dinara i da ako je fizički izazvan kvar onda toliko treba da platim a ako je kvar koji pokriva garancija onda će zameniti besplatno.
Zanima me kako proveriti kvalitet tog panela, nešto mi je jeftino 7000 dinara.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Havijer to ti je to. Odes na aliexpress i vidish posto su monitori. Odbi 25% ( rabat uvoznika kod nas) i videces koliko to zaista vredi.
 
negativno iskustvo. Navodno je fizicko ostecenje a laptop nikad nije udaren niti bilo sta slicno, tacnije nije napustio radni sto gde stoji. Pazite se.
 
Zar ne bi trebalo da prilikom predaje uređaja potpišeš njihov zapisnik u kakvom je stanju primljen? Ako tu stoji da nema oštećenja kako onda mogu da tvrde da ih ima.
 
Zar ne bi trebalo da prilikom predaje uređaja potpišeš njihov zapisnik u kakvom je stanju primljen? Ako tu stoji da nema oštećenja kako onda mogu da tvrde da ih ima.
Tako što mesto gde su mrtvi pikseli smatraju mestom oštećenja, tj nagnječenja.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kupio sam HP lap top u Gigatronu, bez operativnog sistema (po mojoj zelji). Godinu dana radi besprekorno. Dual boot: Linux i Windows. Nakon godinu dana, ponesem ga na produzenje garancije. Prvo sto se produzenje placa, a ni na jednom mjestu ne pise, dok ne dodjes na gotovo. Drugo, trazili su mi sifru od sistema da bi usli i radili dijagnostiku (Iako sam lap top uzeo bez sistema, a i privatnost... jel to postoji?). Posle dva dana uzimam lap top, Linux koji sam primarno koristio, vise nego Windows, nece da se podigne. Pisem im mejl, prave se ludi u fazonu: 'Ako postoji kvar, donesite da ga pregledamo'. Ne bih im ostavio ni kliker vise, pokajao sam se sto sam ponio lap top njima. I iskrena mi je zelja da niko nikad ne ponese bilo sta kod njih.
 
Mislim da ti u garntnom listu piše da oni nisu odgovorni za probleme koji nastaju na softweru, ili tako nešto, znam da dok sam radio u servisu je bilo pravilo da se sve uvek backupuje pre bilo kakvog slanja na reklamaciju (ili u tvom slučaju na produženje garancije).
Logično je da moraju da ga pregledaju, isključivo da bi se zaštitili od prevare.
 
Kupio sam HP lap top u Gigatronu, bez operativnog sistema (po mojoj zelji). Godinu dana radi besprekorno. Dual boot: Linux i Windows. Nakon godinu dana, ponesem ga na produzenje garancije. Prvo sto se produzenje placa, a ni na jednom mjestu ne pise, dok ne dodjes na gotovo. Drugo, trazili su mi sifru od sistema da bi usli i radili dijagnostiku (Iako sam lap top uzeo bez sistema, a i privatnost... jel to postoji?). Posle dva dana uzimam lap top, Linux koji sam primarno koristio, vise nego Windows, nece da se podigne. Pisem im mejl, prave se ludi u fazonu: 'Ako postoji kvar, donesite da ga pregledamo'. Ne bih im ostavio ni kliker vise, pokajao sam se sto sam ponio lap top njima. I iskrena mi je zelja da niko nikad ne ponese bilo sta kod njih.
Kako ne piše da se plaća produžena garancija?
http://dodatnagarancija.neposys.com/terms
Imaš pod obaveze potrošača treća stavka. Isto to imaš na onom papiru koji ovi iz Nepa overavaju kad odradiš servis.
 
Mislim da ti u garntnom listu piše da oni nisu odgovorni za probleme koji nastaju na softweru, ili tako nešto, znam da dok sam radio u servisu je bilo pravilo da se sve uvek backupuje pre bilo kakvog slanja na reklamaciju (ili u tvom slučaju na produženje garancije).
Logično je da moraju da ga pregledaju, isključivo da bi se zaštitili od prevare.

Pa neka ga pregledaju, šta ima da "petljaju" po OS koji je korisnik postavio?

Toliko ima alata za dijagnostiku i live distribucija linuxolikih OS da im nikakvo petljanje po OS korisnika ne treba.
 
Evo i mog iskustva sa realizacijom reklamacije napajanja uvoznika Ewe, preko Nepo Sistema, kupljeno u Emmi za vreme dok je bio deo WinWin-a.

Ponedeljak zovem servis i kazu nema problema, zapakujte sve, ubacite kopiju fiskalnog to je Ewe to se resava brzo. U utorak niko nije dosao po to, zovem ponovo Nepo, eto greska neka doci ce neko po to. U sredu dolazi City kurir, u cetvrtak stize sms da je zaprimljeno na servis. U ponedeljak mi javljaju da je odobrena zamena i da je potvrda o tome spremna, da li zelim licno da preuzmem ili da posalju postom. Misleci, da poatom znaci kurir a ne golub ja kazem ok postom. Sreda, nema poste i dalje, zovem opet Nepo, eto greska nisu ni poslali, salju obicnom postom... Ja iscimam druga da ode po to i u petak prepodne napokon dobijem famoznu potvrdu. Odmah odlazim u Emmi gde mi oni "cine uslugu" jer eto to je sad Emmi a ne WinWin, pa ce proslediti dokumenta kolegama.koje rade reklamacije. Istog dana zovem sluzbu reklamacija WinWin i pitam sta se desava, kazu ne znaju i traze broj reklamacije. Sve objasnim o kazu zvace oni mp radnju da vide sta se desava. Posto niko nije zvao ja u subotu ponovo zovem, niko ne zna o cemu pricam... Savet od njih da ja vidim sa ljudima iz mp. Ja nazovem, naravno niti su skenirali niti su zaveli pa je to uradjeno u subotu. Kada sam napokon dobio reklamacioni broj ponovo zovem WinWin. Kaze, eto sad oni cekaju da stigne original kod njih pa ce da provere sa Nepo Sistemom validnost originalnog pecatiranog dokumenta koji sam im predao... Napisem mejl da zamolim da ekspeditivno rese, objasnim celu golgotu, oni kazu zao mi i ubrzace. U ponedeljak se ne javljaju, ja nazovem, kazu imate finansijsko razduzenje sta zelite da kupite, a ja porucim novo napajanke koje je okaceno na sajtu uz napomenu da je rok isporuke 3 dana. Ja kazem ok, porucite doplaticu razliku. Sledeceg dana u utorak zove devojka iz Emmi i potvrdjuje da je porucila napajnje. Danas me zovu iz WinWin reklamacija i kazu, eto nema to napajanje pa ce mi danas do 17h uplatiti novac na ziro racun (nadam se da ce to uraditi iako sumnjam da ce to proci tek tako jednostavno posle ovakvog nivoa poslovnosti). Nazovem neku privatnu firmu u BG, mnogo fini svet, covek mi proveri dostupnost napajanja za 3 min, konstatuje da ima 850, a nema 750, pa mi poruci i do petka cu napokon ponovo imati racunar nakon 19 dana maltretiranja...
Tuga i zalost kako se radi i kakav je to customer experience...
 
Od kad emmi više nije deo winwina ?Msm i win win i emmi su alti doo koliko ja znam. Meni lično je žao tipova koji rade u NS, oni sagoreše od posla, i opet ne mogu sve da stignu...
 
Pre mesec dana sam kupovao u Emmi-u i dobio garanciju WW-a.
 
Kupljen Kuler Master komplet, Devastator mislim. Tastatura je išla meni, a miš burazeru. Posle nekoliko meseci kreće miš da zeza, točkić aka skrol ne radi kada se klikne na njega. Skoknuli smo do Nepo servisa i reklamirali. Posle nekoliko dana zovu i kažu da dođemo po novi komplet, jer je odobrena zamena. Zaboravili smo da testiramo tamo, pa tek kada smo došli kući vidimo da opet ne radi točkić. Ista stvar, a novi komplet. Sutradan opet nosimo komplet u servis. Nekoliko dana posle toga zovu i kažu da je opet odobrena nova zamena. Ovaj put odlazi ćale umesto nas, jer smo mi bili u obavezama. Usput smo rekli ćaletu da isproba miš odmah tamo pred njima. Miš je isproban, ćale donosi komplet kući i sve šljaka dok posle nekih mesec dana točkić kreće da škripi, cijuče. Opet nosimo komplet u servis. Ista priča posle nekoliko dana, zovu i kažu da je odobrena nova zamena. Išao je ćale opet i kada se vratio imali smo šta da vidimo. Umesto Devastatora poslali su Masterkey Lite komplet.

Takođe sam jednom nosio ploču na ispravljanje pinova i to je prošlo bez problema.

U decembru nosimo lap top na produženu garanciju.
 
Ja zaista ne znam kome oni bilo sta zamene u roku. Laptop kupljen u gigatronu u prvih godinu dana se prvo pojave fleke na ekranu drugi put kuler se upali na max i vrti bez prestanka. Prvi put servis trajao ravno 30 dana, sada evo vec 21 dan. Sramota u zivotu vise necu kupiti nista u radnji gde si oni servis. Znam da je po zakonu 30 dana rok ali svaki put da ga drze max, sramota.
 
Meni su zamenili ekran na laptopu, čekao sam 3 nedelje, koji je imao bele fleke na 50% ekrana posle skoro 2 godine korišćenja, za ekran koji je čim sam ga preuzeo iz servisa, uključio u servisu, i video da ima fleke na 3% ekrana. Šta ću, uzeo sam ga takvog, vidim isto će da bude treći put a da čekam još 3 nedelje nisam hteo. Sad posle 12 meseci već ima fleke ponovo na 50% ekrana.

A da ne pominjem to što su imali "akciju" ako platim 1,500 din čišćenje laptopa dobijem flash USB od 8GB za 1 din. Da bi mi onda navodno slali 2 puta i nikako da stigne, krivili sve druge osim njih, dok ja nisam digao buku i onda su mi poslali posle 2 dana, stigao bez problema.
 
Poslednja izmena:
Ja sam 29.11. Odneo laptop Lenovu i Gigatron gde je i kupljen, otisao mu je bio hard, 26.12. Javljaju da je zamenjen hard i da mogu preuzeti na istom mestu. U medjuvremenu javili su 21.12. Da je reklamacija pozitivno resena i da je zamenjan hard.

Manje vise pozitivno iskustvo, jedino sto je potrajalo, pa sam se mesec dana snalazio za posao kako da odradim, odnosno pozajmljivao lap top, a mislim da je moglo sve to i malo brze biti reseno. A sto je najgore posle par dana sam trebao vec da ga saljem na servis zbog produzetka garancije, pa opet ista prica za snalazenje,a verovatno mogli su i tajbservis odraditi, ovako opet snalazenje. Mada teknsam ga poslao 31.01. pa cemo videti kako ima ide ta procedura. Odradio sam online najavu i sutradan su dosli iz City expressa i pokupili laptop...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno