»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 29 od ukupno 29

Tema: Nepo servis (iskustva)

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.265
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      3. Surprise, surprise

Member Avatar korisnika Dmjenk
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        461
      5. Moja mašina
        • CPU: i7
        • MON: Dell
        • HDD: Never again
        • OPT: is Obsolete
        • Case: Laptop
        • INET: Wifi
      6. Zar ne bi trebalo da prilikom predaje uređaja potpišeš njihov zapisnik u kakvom je stanju primljen? Ako tu stoji da nema oštećenja kako onda mogu da tvrde da ih ima.

Member Avatar korisnika havijer
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.255
        Citat Citiram korisnika: Dmjenk Pogledaj poruku
        Zar ne bi trebalo da prilikom predaje uređaja potpišeš njihov zapisnik u kakvom je stanju primljen? Ako tu stoji da nema oštećenja kako onda mogu da tvrde da ih ima.
        Tako što mesto gde su mrtvi pikseli smatraju mestom oštećenja, tj nagnječenja.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Moderated
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        1
        Kupio sam HP lap top u Gigatronu, bez operativnog sistema (po mojoj zelji). Godinu dana radi besprekorno. Dual boot: Linux i Windows. Nakon godinu dana, ponesem ga na produzenje garancije. Prvo sto se produzenje placa, a ni na jednom mjestu ne pise, dok ne dodjes na gotovo. Drugo, trazili su mi sifru od sistema da bi usli i radili dijagnostiku (Iako sam lap top uzeo bez sistema, a i privatnost... jel to postoji?). Posle dva dana uzimam lap top, Linux koji sam primarno koristio, vise nego Windows, nece da se podigne. Pisem im mejl, prave se ludi u fazonu: 'Ako postoji kvar, donesite da ga pregledamo'. Ne bih im ostavio ni kliker vise, pokajao sam se sto sam ponio lap top njima. I iskrena mi je zelja da niko nikad ne ponese bilo sta kod njih.

Member Avatar korisnika hogarnp
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        844
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel i3 2310m
        • RAM: 8gb @1600
        • VGA: Intel HD 3000
        • HDD: KINGSTON SSDNow SH103S3120G
        • LAP: HP probook 6460b
        • INET: DSL
      11. Mislim da ti u garntnom listu piše da oni nisu odgovorni za probleme koji nastaju na softweru, ili tako nešto, znam da dok sam radio u servisu je bilo pravilo da se sve uvek backupuje pre bilo kakvog slanja na reklamaciju (ili u tvom slučaju na produženje garancije).
        Logično je da moraju da ga pregledaju, isključivo da bi se zaštitili od prevare.
        nesic1: i ja bi duplirao rudnik, a mozda i triplirao, nego me stisli da se zenim a ja im kazem cekajte bre moram da kupujem grafike

Member Avatar korisnika Hector Ruiz
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.665
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 4670K @ Megahalem
        • MoBo: ASUS MAXIMUS HERO VI
        • RAM: Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
        • VGA: Intel HD4600
        • MON: Samsung P2470H
        • HDD: CRUCIAL MX100 256GB + WD WD1001FALS
        • Case: Corsair 800D @ Seasonic X-850 SS-850KM
        • SND: microlab Solo 6C
        • TV: Samsug P2470H
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Razer DeathAdder Left-Hand Edition @ OCZ Alchemy Illuminati
      14. Citat Citiram korisnika: aparapid Pogledaj poruku
        Kupio sam HP lap top u Gigatronu, bez operativnog sistema (po mojoj zelji). Godinu dana radi besprekorno. Dual boot: Linux i Windows. Nakon godinu dana, ponesem ga na produzenje garancije. Prvo sto se produzenje placa, a ni na jednom mjestu ne pise, dok ne dodjes na gotovo. Drugo, trazili su mi sifru od sistema da bi usli i radili dijagnostiku (Iako sam lap top uzeo bez sistema, a i privatnost... jel to postoji?). Posle dva dana uzimam lap top, Linux koji sam primarno koristio, vise nego Windows, nece da se podigne. Pisem im mejl, prave se ludi u fazonu: 'Ako postoji kvar, donesite da ga pregledamo'. Ne bih im ostavio ni kliker vise, pokajao sam se sto sam ponio lap top njima. I iskrena mi je zelja da niko nikad ne ponese bilo sta kod njih.
        Kako ne piše da se plaća produžena garancija?
        http://dodatnagarancija.neposys.com/terms
        Imaš pod obaveze potrošača treća stavka. Isto to imaš na onom papiru koji ovi iz Nepa overavaju kad odradiš servis.

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        513
        Citat Citiram korisnika: hogarnp Pogledaj poruku
        Mislim da ti u garntnom listu piše da oni nisu odgovorni za probleme koji nastaju na softweru, ili tako nešto, znam da dok sam radio u servisu je bilo pravilo da se sve uvek backupuje pre bilo kakvog slanja na reklamaciju (ili u tvom slučaju na produženje garancije).
        Logično je da moraju da ga pregledaju, isključivo da bi se zaštitili od prevare.
        Pa neka ga pregledaju, šta ima da "petljaju" po OS koji je korisnik postavio?

Toliko ima alata za dijagnostiku i live distribucija linuxolikih OS da im nikakvo petljanje po OS korisnika ne treba.

Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        844
      17. Moja mašina
      18. Pogledaj šta ti piše u garntnom listu, opet ti kažem. Ne zanima ih šta ima na disku, ali su se odrekli odgovornosti, tako da mogu da rade šta im volja
        nesic1: i ja bi duplirao rudnik, a mozda i triplirao, nego me stisli da se zenim a ja im kazem cekajte bre moram da kupujem grafike

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        29
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-6700K 4.0GHz, Cooler Master Hyper 212 EVO
        • MoBo: Gigabyte GA-Z170X-GAMING 3-EU
        • RAM: DDR4 2x8GB 2133MHz Kingston Savage
        • VGA: Asus Strix 1070 OC 8GB
        • MON: LG 42LN570S
        • HDD: SAMSUNG SSD 250GB 850 Evo Series, WD Black 1TB, WD Enterprise 1TB
        • Case: Thermaltake Suppressor F51, Seasonic Focus Plus 850W Gold SSR-850FX
        • SND: Integrisana
      21. Evo i mog iskustva sa realizacijom reklamacije napajanja uvoznika Ewe, preko Nepo Sistema, kupljeno u Emmi za vreme dok je bio deo WinWin-a.

Ponedeljak zovem servis i kazu nema problema, zapakujte sve, ubacite kopiju fiskalnog to je Ewe to se resava brzo. U utorak niko nije dosao po to, zovem ponovo Nepo, eto greska neka doci ce neko po to. U sredu dolazi City kurir, u cetvrtak stize sms da je zaprimljeno na servis. U ponedeljak mi javljaju da je odobrena zamena i da je potvrda o tome spremna, da li zelim licno da preuzmem ili da posalju postom. Misleci, da poatom znaci kurir a ne golub ja kazem ok postom. Sreda, nema poste i dalje, zovem opet Nepo, eto greska nisu ni poslali, salju obicnom postom... Ja iscimam druga da ode po to i u petak prepodne napokon dobijem famoznu potvrdu. Odmah odlazim u Emmi gde mi oni "cine uslugu" jer eto to je sad Emmi a ne WinWin, pa ce proslediti dokumenta kolegama.koje rade reklamacije. Istog dana zovem sluzbu reklamacija WinWin i pitam sta se desava, kazu ne znaju i traze broj reklamacije. Sve objasnim o kazu zvace oni mp radnju da vide sta se desava. Posto niko nije zvao ja u subotu ponovo zovem, niko ne zna o cemu pricam... Savet od njih da ja vidim sa ljudima iz mp. Ja nazovem, naravno niti su skenirali niti su zaveli pa je to uradjeno u subotu. Kada sam napokon dobio reklamacioni broj ponovo zovem WinWin. Kaze, eto sad oni cekaju da stigne original kod njih pa ce da provere sa Nepo Sistemom validnost originalnog pecatiranog dokumenta koji sam im predao... Napisem mejl da zamolim da ekspeditivno rese, objasnim celu golgotu, oni kazu zao mi i ubrzace. U ponedeljak se ne javljaju, ja nazovem, kazu imate finansijsko razduzenje sta zelite da kupite, a ja porucim novo napajanke koje je okaceno na sajtu uz napomenu da je rok isporuke 3 dana. Ja kazem ok, porucite doplaticu razliku. Sledeceg dana u utorak zove devojka iz Emmi i potvrdjuje da je porucila napajnje. Danas me zovu iz WinWin reklamacija i kazu, eto nema to napajanje pa ce mi danas do 17h uplatiti novac na ziro racun (nadam se da ce to uraditi iako sumnjam da ce to proci tek tako jednostavno posle ovakvog nivoa poslovnosti). Nazovem neku privatnu firmu u BG, mnogo fini svet, covek mi proveri dostupnost napajanja za 3 min, konstatuje da ima 850, a nema 750, pa mi poruci i do petka cu napokon ponovo imati racunar nakon 19 dana maltretiranja...
        Tuga i zalost kako se radi i kakav je to customer experience...

Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        844
      23. Moja mašina
      24. Od kad emmi više nije deo winwina ?Msm i win win i emmi su alti doo koliko ja znam. Meni lično je žao tipova koji rade u NS, oni sagoreše od posla, i opet ne mogu sve da stignu...

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        5.083
      26. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R5 1600X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X370 PRO
        • RAM: 2X8GB HiperX 3000MHz
        • VGA: Ga Rx 460 OC 2GB.
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • OPT: DVD
        • Case: Chieftek Dragon (customized)
        • SND: On Board
      27. Pre mesec dana sam kupovao u Emmi-u i dobio garanciju WW-a.

Member Avatar korisnika prashinar
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        2.203
      29. Moja mašina
      30. Kupljen Kuler Master komplet, Devastator mislim. Tastatura je išla meni, a miš burazeru. Posle nekoliko meseci kreće miš da zeza, točkić aka skrol ne radi kada se klikne na njega. Skoknuli smo do Nepo servisa i reklamirali. Posle nekoliko dana zovu i kažu da dođemo po novi komplet, jer je odobrena zamena. Zaboravili smo da testiramo tamo, pa tek kada smo došli kući vidimo da opet ne radi točkić. Ista stvar, a novi komplet. Sutradan opet nosimo komplet u servis. Nekoliko dana posle toga zovu i kažu da je opet odobrena nova zamena. Ovaj put odlazi ćale umesto nas, jer smo mi bili u obavezama. Usput smo rekli ćaletu da isproba miš odmah tamo pred njima. Miš je isproban, ćale donosi komplet kući i sve šljaka dok posle nekih mesec dana točkić kreće da škripi, cijuče. Opet nosimo komplet u servis. Ista priča posle nekoliko dana, zovu i kažu da je odobrena nova zamena. Išao je ćale opet i kada se vratio imali smo šta da vidimo. Umesto Devastatora poslali su Masterkey Lite komplet.

Takođe sam jednom nosio ploču na ispravljanje pinova i to je prošlo bez problema.

U decembru nosimo lap top na produženu garanciju.

Member Avatar korisnika face
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        971
      32. Moja mašina
        • CPU: i7 4770k, cm hyper 212 evo @ 4.2 Ghz
        • MoBo: Gigabyte Z87X D3H
        • RAM: 2x8Gb Kingstone 1600 mhz DDR3
        • VGA: Gigabyte Windforce 1060 GTX 6gb OC
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Samsung Evo 250gb ssd + 1 TB neki hdd
        • OPT: asus dvd neki
        • Case: TT Kandalf VA9000BWS@ CM Vanguard 850w
        • SND: Altec Lansing V4121
        • LAP: Dell neki
        • Ostalo: Logitech mx5000
      33. Ja zaista ne znam kome oni bilo sta zamene u roku. Laptop kupljen u gigatronu u prvih godinu dana se prvo pojave fleke na ekranu drugi put kuler se upali na max i vrti bez prestanka. Prvi put servis trajao ravno 30 dana, sada evo vec 21 dan. Sramota u zivotu vise necu kupiti nista u radnji gde si oni servis. Znam da je po zakonu 30 dana rok ali svaki put da ga drze max, sramota.

Member Avatar korisnika perafilozof
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        1.489
      35. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-4770K 4.0 GHz
        • MoBo: ASUS MAXIMUS VII HERO
        • RAM: Kingston DDR3 16GB 2133MHz HyperX Beast
        • VGA: Gigabyte GTX 980ti G1 SLI
        • MON: Asus PG278QR
        • HDD: 240GB Kingston SSDNow V300, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Purple 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CoolerMaster 690 II Basic+ Seasonic PRIME 1200W Gold
        • Ostalo: CoolerMaster Hyper 412S
      36. Meni su zamenili ekran na laptopu, čekao sam 3 nedelje, koji je imao bele fleke na 50% ekrana posle skoro 2 godine korišćenja, za ekran koji je čim sam ga preuzeo iz servisa, uključio u servisu, i video da ima fleke na 3% ekrana. Šta ću, uzeo sam ga takvog, vidim isto će da bude treći put a da čekam još 3 nedelje nisam hteo. Sad posle 12 meseci već ima fleke ponovo na 50% ekrana.

A da ne pominjem to što su imali "akciju" ako platim 1,500 din čišćenje laptopa dobijem flash USB od 8GB za 1 din. Da bi mi onda navodno slali 2 puta i nikako da stigne, krivili sve druge osim njih, dok ja nisam digao buku i onda su mi poslali posle 2 dana, stigao bez problema.
        Menjao perafilozof : 13.12.2017. u 23:42
        "Godinama sam pljačkao gejming industriju igrajući igre koje nisam plaćao, sada im vraćam plaćajući za igre koje ne igram", Vukodav,2014.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •