Šta je novo?

Nepo servis (iskustva)

Zavisno od njihove politike, neke firme traže da odneseš tamo gde si kupio. Pozovi pa ih pitaj. Uvek možeš i kurirom da pošalješ direktno u servis.
 
Totalno negativno iskustvo. Toliko sam se iznervirao gde prvo nisu hteli da odgovaraju na moje mail-ove, tražio sam da zamenim mat. ploču o mom trošku a oni su stavili kao novu, bez ikakvog objašenjenja šta se desilo starom, ambalažom od nove ili novom garancijom. Užasna komunikacija sa kontakt centrom. Šlag na tortu je bilo to što su mi vratili računar sa izgrebanim kućištem sa svih strana, a najviše bočna staklena strana koja je verovatno bila negde spuštena, pomerana ili ko zna šta. Bukvalno cela ta staklena strana je izgrebana sa većim i manjim ogrebotinama i sa unutrašnje i sa spoljašne strane. Komponente nisu vratili na mesto kako treba, tipa kuler od kućišta nije uopšte radio. I plus na metalnom delu kulera, ostaci od paste ili ko zna sta... Izgleda kao neka rdja. Pre razocaran sam, komp od 1500 eur kupljen u Gigatronu. Ovo je drugi komp da su mi sjebali, prvi je bio laptop HP i5, sa alu kucistem, gde su mi izgrebali laptop sa instrumentima za otvaranje. Vide se linije i udubljenja od pokusaja otvaranja. Uzas. Izrevoltiran svime, odlucio sam da ne idem u Gigatron vise, ali sam video sam na Comtrade-ovom sajtu da i njima rade servis, za sledece brendove, pa sam odlucio iskreno da izbegavam te brendove samo zbog ovog takozvanog servisa Nepo. Brendovi su Acer, BenQ , Dell, Epson, HP, Samsung, Sharp. Planiram i da pokrenem peteciju da posaljemo tim brendovima da vide koliko je ustvari nezadovoljnh korisnika, nego kapiram da ljudi ne znaju ni gde ni kome da se obrate. Bas su me smorili, oduzeli i vreme i zivce.
 
Najgori servis ikada. Komunikacija sa servisom velika 0, a da na pricam da ti izgrebu i uniste racunar koji doneses na popravku. Moj vam je savet, pre nego sto odnesete racunar ili bilo sta na servis, dobro ga slikajte, snimite sa svih strana, jer ce se praviti ludi da kao oni nisu nista uradili lose. Jako lose iskustvo u 2 od 2 slucajeva koje sam imao.
 
Da ne bih vise pisao u temi o Hisense televizorima, nastavicu ovde.

Relativno skoro primetio sam da slika u donjem desnom uglu posle nekog vremena pocne da treperi, ako tako mogu da se izrazim. Sto televizor duze radi, to treperenje polako prestaje, ali cim se tv malo ohladi eto ga opet. Posto je jos uvek u garanciji, kvar sam prijavio prodavnici gde sam ga kupio, i televizor je odnet u Nepo jer su oni pvlasceni servis za Hisense televizore.
Posle tri dana, dobio sam poruku od ovog cuvenog servisa:

U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošaca, obaveštavamo Vas da je završena dijagnostika uredaja i Vašu reklamaciju ne možemo prihvatiti.
Nesaobraznost koju ste prijavili u reklamaciji, se ne manifestuje, a uredaj je dodatno testiran i prolazi sve hardverske testove u skladu sa standardima i procedurama proizvodaca.

U duhu dobrih poslovnih odnosa, nastavicemo da testiramo uredjaj.


Ovo je snimak kako izgleda to treperenje, i po njima je sve ok:

 
Poslednja izmena:
Ma to je generički odgovor, tek sad ga šalju u servis. Inače je već konstatovano da je ova "kupovina vremena" nezakonita, ali ako ti je samo bitna reklamacija, ne i isteravanje pravde, onda sačekaj još 30 dana dok ti ne reše.
 
Bedno sa njihove strane!
Odmah sam im odgovorio, takodje sam poslao i snimak, tako da cekam sutra odgovor.
 
Stigao email da je reklamacija uspesno resena, i da je tom prilikom promenjen LED bar :)

Eto, sve se moze kad se hoce.
 
To je bagra obicna. Da postoji neki zakon za zastitu potrosaca oni nebi postojali davnih dana ali novi zakon o zastiti potrosaca sluzi da se njime brise du** umesto toalet papira a ne da stiti kupce. Pomenuta stoka je ovlasceni servis za razne proizvodjace i uredjaje nazalost a imaju fore provereno znam ljude koji su nosili nove laptopove i mobilne telefone na reklamacije koje su bile odbijene sa odgovorima u uredjaju dijagnostikovana vlaga i reklamacija se odbija ili uredjaj je neadekvatno koriscen i slicno. Da se nalaze u nekoj uredjenoj drzavi a ne u Srbistanu isplacivali bi milionske odstete za necije vreme,novac i stres...Savet za sve kojima je odbijena reklamacija neosnovano pisite direktno proizvodjacu sa opisom sta stoka radi reseno provereno a vremenom ce da ostaju bez zastupnistva sto vise ljudi bude obavestavalo proizvodjace. Niko nije lud da gubi kupce svojih marki zbog idiota...
 
Džaba se nadati da "deržava" i zakoni mogu mnogo toga da tu urade ako se ni postojeći zakoni ne poštuju. U ovakvim slučajevima samo svest prodavaca i pružalaca usluga da će da izgube klijentelu pomaže ali takvih ima premalo.
 
Džaba se nadati da "deržava" i zakoni mogu mnogo toga da tu urade ako se ni postojeći zakoni ne poštuju. U ovakvim slučajevima samo svest prodavaca i pružalaca usluga da će da izgube klijentelu pomaže ali takvih ima premalo.
Stvar je sledeca 2016 godine je promenjen zakon o zastiti potrosaca gde se nadleznost trzisne inspekcije ukida i nastaje organizacija zastite potrosaca koja prima pare iz budzeta i sluzi za slikanje proforme radi. Novi zakon je donesen tako da ti nista bukvalno nemozes ako ti se odbije reklamacija osim da tuzis bagru a ko ce to da radi za par stotina eura kada jedan izlazak advokata na rociste je 100e a sporovi traju u nedogled iako je da podneses tuzbu do 500000 dinara besplatno po zakonu. Trzisna inspekcija je nekada imala ingirencije da nalozi pravnom licu sta i kako mora po zakonu da postupi sto sada nije slucaj, cak i da prijavis inspekciji i da oni utvrde da je doslo do zloupotrebe kaznice za drzavu pravno lice od 150000 do 2000000 dinara a tebi ce naloziti da imas pravo da podneses tuzbu u parnicnom postupku. Znate li nekoga ko je to uradio, ja ne!
 
Prilicno sam siguran da bi odbili reklamaciju, da im nisam poslao snimak koji sam postavio na YT. Nakon toga, u roku od nekoliko sati stigla je poruka da je reklamacija resena :)
 
Moja iskustva još traju ,a pre tri nedelje sam reklamirao samsung Galaxy A21S koji sam kupio u Gigatronu . Velim kad je u garanciji da ga reklamiram i stiže mi odgovor nakon 8 dana da
Tokom testiranja uredjaja nismo primetili nesaobraznost koju ste reklamirali.

U duhu dobrih poslovnih odnosa i poverenja koje ste nam ukazali, uredjaj cemo proslediti u ovlasceni servis radi detaljnog testiranja. Po zavrsenom testiranju bicete obavesteni o rezultatima.

U skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca i definisanim zakonskim rokovima obavestavamo Vas da Vasa reklamacija nije prihvacena.

Srdacan pozdrav,
Nepo System

Korisnicka podrska | Reklamacije.rs powered by Nepo System
Info: [email protected] | Telefon: 011 40 30 100
Korisnicki portal: http://www.reklamacije.rs | Nepo System: http://www.neposystem.rs


Zatim da je garancija u i dalje u proceduri nakon mog pitanja kako to da reklamacija nije prihvaćena . Posle toga sam pitao šta je sa dijagnostikom kvara ,odgovor je bio da nemaju konačni rezltate testiranja od ovlašćenog servisa i da će me na vreme obavestiti.
U pitanju je bilo brzo gašenje ekrana i da ne reaguje na dodir.
 
Ovako izgleda tiket i ne znam šta im znači ono "privatno" .Screenshot from 2021-12-23 22-05-56.png
 
Evo podeljeno iskustvo u vezi reklamiranja televizora sa njima, i ogavnim tiket servisom (koji radi zapravo OK, funkcionalan je, ali njihovi agenti iz kolcentra i serviseri ocigledno jos nisu izvalili kako se koristi?)

 
Sve ce uciniti kako vam ne bi otklonili kvar, prihvatili reklamaciju ili zamenili uredjaj, povrat novca ne treba ni pominjati. Ukoliko ste skinuli hard disk sa laptopa, nadogradili memoriju mozete slobodno da zaboravite na garanciju koja je u mom slucaju 5 godina. Gle cuda ta garancija ne vazi ni 2 godine u mom slucaju...Vrhunac bezobrazluka dolazi na samom kraju kada sam zatrazio da kupim novu maticnu plocu za laptop koji sam platio 149000, ponudjena cena 212000 dinara, nije greska u kucanju :))) Sto dalje od ovih, sa njima se necete sigurno usreciti!!!
 
Od cega servisi zaradjuju ako ne od realizovanih reklamacija?

Koliko je servis zaradio od vase odbijene reklamacije?
 
Od cega servisi zaradjuju ako ne od realizovanih reklamacija?

Koliko je servis zaradio od vase odbijene reklamacije?
Niti me zanima da li je zaradio niti od cega zaradjuju, sto se mene tice ako ovako postupaju nek se sutra zatvore. Jedini sam ja u ovoj prici koji nista nije zaradio vec izgubio 150000 dinara. A u tome veoma jak doprinos ima pomenuti servis.
 
Pa koja je priča u pitanju?

Dodao si nešto dok je laptop bio u garantnom roku, nešto se pokvarilo, oni videli da je laptop otvaran i da nije po fabričkim specifikacijama i odbili da izvrše servis?

Ili nešto drugo?
 
Pa koja je priča u pitanju?

Dodao si nešto dok je laptop bio u garantnom roku, nešto se pokvarilo, oni videli da je laptop otvaran i da nije po fabričkim specifikacijama i odbili da izvrše servis?

Ili nešto drugo?
Problem je u tome sto je laptopu otisla ploca posle 2 godine. Poslao na reklamaciju, i onda krece klasika, otvaran je laptop, skinut hard disk (najbolje da cu da ga ostavim sa svim podacima koje imam na njemu), memorija i sta vec...i naravno odbijaju reklamaciju. Nude popravku ploce za 9600 i naravno nema nista od popravke. Pitam za novu plocu da mi stave i dobijam ponudu 212000 dinara sa tri meseca garancije.
 
Pa ne znam šta si očekivao iskren da budem? Jedino ovo oko popravke ako su se precenili da mogu da je oprave, pa na kraju ne mogu.

I drugi servis bi ti isto rekao.
 
Pa ne znam šta si očekivao iskren da budem?

I drugi servis bi ti isto reka
Pa nista nisam ni ocekivao, osim da ispostuju garanciju od 5 godina za koju se dell na sva usta hvali! Ne sumnjam ni za ostale servise, ocito je to praksa koja je lepo zazivela,
 
Da li imaš pisanu garanciju ?
 
Pa onda ako ti traže pare i neće da poštuju garanciju onda ćeš verovatno morati na sud.
 
U toj garanciji piše da li moze samostalno da se otvara i vadi hardver?

Svi današnji laptopovi imaju zatvorena kućišta gde korisniku nije jednostavno dozvoljeno da sam menja memoriju i hard disk
 
U toj garanciji piše da li moze samostalno da se otvara i vadi hardver?

Svi današnji laptopovi imaju zatvorena kućišta gde korisniku nije jednostavno dozvoljeno da sam menja memoriju i hard disk
Nemam trenutno uvid u garanciju jer nisam kuci, ali verujem da tako nesto pise cim su lagano odbili reklamaciju. Sto se mene tice to je klasicna zloupotreba, stavim 32gb memorije umesto 16gb i nvme 2tb umesto 512gb, to realno dete od 7 godina moze da zameni za par minuta. To bi isto bilo kao kad bi na novom autu zamenio gume i akumulator i pukne mi motor posle 20000, i kazu mi odbija se garancija nisi smeo sa m da menjas gume...
 
Ja verujem da ti to umes, ali takodje znam gomilu primera kada je nešto krenulo naopako.
A tebi se baš pokvarilo...
Kapiras da nije servis taj koji daje i propisuje reklamaciju nego proizvodjač?
 
Tamo gde je proizvodjac zabranio da se otvara laptop postoji nalepnica ili druga vrsta zastite i odmah na prijemu se konstatuje da je laptop otvaran. Ove izmisljotine kod nas sluze kao izgovor za odbijanje reklamacije a nije iskljuceno da od proizvodjaca naplacuju popravke koje su odbili kupcima. Ima puno primera kako ljudima krljaju kucista jer realno ne znaju ni da ih otvore. Verovatno postoji jedan serviser i gomila fizikalaca koji nemaju pojma. Zato kupujte na oglasima jeftinije pa kad treba popravljajte o svom trosku gde vama odgovara.
 
Valjda će i ovde stići "Right to repair" jednog dana.
 
Nazad
Vrh Dno