Šta je novo?

Nepo servis (iskustva)

Prilicno su ispali brzi sa ovon dodatnom garanciju.

05.02. Obavesten sa da su primili laptop, 08.02. Javljaju da je gotovo...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Negativno iskustvo sa nepo servisom.
Pokušali su mrtve piksele da mi uvale kao oštećenje ekrana.
Posle deset poziva, vike i dreke i nerviranja došao je kao neki direktor i rekao da su mrtvi pikseli u pitanju.

Ugradili su mi neoriginal displej kao zamenski.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Prilicno su ispali brzi sa ovon dodatnom garanciju.

05.02. Obavesten sa da su primili laptop, 08.02. Javljaju da je gotovo...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Jos uvek mi nisu vratili laptop... Kaze molimo vas za malo strpljenja, reko vama je svako odgovor isti, molimo vas za malo strpljenja... Kaze uskorocete dobiti vas laptop a to bilo 12.02.....

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Prilicno su ispali brzi sa ovon dodatnom garanciju.

05.02. Obavesten sa da su primili laptop, 08.02. Javljaju da je gotovo...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Na kraju krajeveva meni tek isporucen laptop 21.02....ne znam sta reci, sam servis trajao 2-3 dana, al zato dok posalju nazad cela vecnost

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Zanimljivo, da znam otprilike šta da očekujem... Poslao sam im laptop u subotu na reklamaciju, još je u statusu "poslat iz maloprodaje".

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Mislim da im procedura prijema/slanja traje predugooo, do city expressa preko koga salju, nego cisto do njih.

Najbolje gledati da se iskombinuje i licno odnese.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Laptop je bukvalno nov, pa me zanima isključivo zamena a ne servisiranje, tako da sam morao da ga predam u maloprodaji. Ali "brzina" je stvarno na nivou... U subotu predao, danas tek status da su ga primili.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kakva zamena mislis? Sta ti je sa njim?

Meni je na Lenovo otisao hard, nije ni 5 sati radio.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Osvetljenje ekrana delimično ne radi. Rekao sam da me ne zanima popravka jer je kažem uređaj bukvalno nov i da hoću nov uređaj.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Prihvaćena reklamacija, odobrena zamena. Za sada zadovoljan, videćemo kako će dalje priča ići...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Vidim da ima I lepih iskustava i drago mi je zbog toga, a evo kako sam ja prosao sa doticnim zvanicnim servisom!
U Gigatronu kupljen VOX tv 43dsw289b, posle manje od 30 dana pojavila se vertikalna plava linija piksel sirine na desnoj polovini ekrana, = servis!
G. osoblje ljubazno, tv spakovan i poslat u Nepo, zasto u nepo pitam kad nisu serviseri za vox, kazu oni su zvanicni za G. radnju, ok, cutim!
Posle 7 dana mail od N. u kome kazu da su tek tada prosledili tv u zvanicni Vox servis - STS srvis iz Gandijeve, Bg., progutam i cekam!
Sledi svaki dan bombardovanje mailovima, obavestite nas da li je problem resen, ankete kako ste zadovoljni nasom uslugom, da li vas je neko kontaktirao i sl. mazanje ociju!
13-14 dan posaljem mail za neki info o reklamaciji = nemamo info od zvanicnog servisa, za dva dana isto, opet za dva dana isto!
Sledeci mail ljubazno pitam da li ja mogu da kontaktiram STS, kazu to su informacije javno dostupne, samo izvolte, = nazovem, ljubazna osoba uzme serijski br. mog tv-a i KAZE DA JE SUTRADAN OD PRIJEMA TV, ODOBRENA REKLAMACIJA, zbog ocite gredke u panelu tv-a I da je prosledjen u magacin N.
Poklopac mi je spao sa glave, to se desava 16-17 dan , meni je odobrena reklamacija a zvanicni nemaju info!
21-22 dan i dalje nemaju info sta je sa mojim tv-om, ponovo nazovem sts ( pomislio sam da su oni nesto zabrljali) I ljudi mi opet najljubaznije i strpljivo objasne da je moj slucaj resen pre desetak dan i nije im jasno kako to NEPO veliki, ne zna nista o tome!
Da vas vise ne gnjavim ( mada, morao sam ovo da ispricam negde, malo mi je I dusa laksa), 29-30 dana, uvece oko 20h, stize mi mail kako je reklamacija resena!
Godinama nabavljam komp. opremu svih vrsta za firmu u kojoj radim i svaka situacija je mogla da se resi bez ikakvih problema, a ovakvo PONIZENJE nisam sanjao da cu doziveti ni u ludilu!
eto. ne zamerite, ovo je moje iskustvo, pzzzzz!
 
Zar nisi mogao elektronski da vidiš status na njihovom sajtu?
Svaki uredjaj je tamo zaveden, nema potrebe za telefonom i mailom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zar nisi mogao elektronski da vidiš status na njihovom sajtu?
Svaki uredjaj je tamo zaveden, nema potrebe za telefonom i mailom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Prvo sam to I probao i nisam dobio nikakve info, mail je bio drugi korak, tj. chat sa podrskom!
 
23.februara reklamiram u gigatronu kameru, ip. Prestao da radi zvucnik... Zavedeno i kazu nepo servis...
3.marta stize poruka da je reklamacij odbijena, bez ikakvog obrazlozenja... Zovem odma nepo, budza, isteklo radno vreme, u gigatron, nisu jos obvesteni nista...

U ponedeljak zovem nepo, proveravaju i prijatno iznenadjenje... Kazu da nije odbijen vec oni ne mogu dijagnostikuju kvar pa salju u neki glavni servis kod uvoznika... A poruka kazu sami da je glupo odradjena automatika slanja, pa sam salje kao odbijeno sto znaci da oni ne mogu rese ali jos se ispituje...
I danas evo poruka da dodjem i podignem svoju reklamaciju u gigatron... Zovem i kazu prihvacena reklamacija, ne mogu otklone kvar i dobijam novu zapakovanu kameru...

U suatini 2 nedelje cekanja, malo nervoze sa tom porukom automatskom, ali na kraju pozitivno reseno sve.
 
Moje iskustvo sa Nexus 7 (2013) kupljenom u gigatronu.

Radio normalno godinu i kusur, posle cega mi se pokvario senzor za rotaciju. Posto sam nasao softversko resenje za rotaciju ekrana reklamaciju sam (usled moje lenjosti) odlagao do mesec dana pred istek garancije.
Odneo u gigatron na reklamaciju i tablet zavrsio u nepu. Ne secam se koliko im je trebalo da zavrse, ali rekao bih neko pristojno vreme. Tablet radio 2 meseca normalno i onda je pocelo....
U pocetku ekran povremeno nije reagovao kako treba, sto sam pripisivao zaprljanosti ekrana... ocistim ga od duks i nastavi da radi... vremenom ciscenje je moralo da bude sa sve vecim pritiskom jer je ovlas ciscenje prestalo da daje rezultate.... vremenom je i ciscenje ekrana pocelo da daje slabe rezultate iako sam trljao kao magarac.... na kraju sam shvatio da se najverovatnije kontakti izmedju ploce i ekrana nalaze u vrhu i dnu tableta jer je vrsenje prilicno velikog pritiska na iste davalo rezultate (nekad duze nekad krace).... sad je evo pocelo leto i sad ni to vise ne daje rezultate, pre neki dan sam od sajma do banovog brda pritiskao kao magarac, radi 10-20 sekundi i prestane...

U medjuvremenu je i senzor za rotaciju isto prestao da radi, tako da bi mi bilo najpametnije da tablet nisam ni nosio kod tih pajaca u servis...

toliko...
 
Ja kada vidim ime Gigatron 7 dana se vracam unazad i pljujem tri puta.
 
Ponovo imam iskustvo sa Nepo "servisom". Ketler (kuvalo za vodu) kupljen u Gigatronu crko prosledjen nazovi servisu prihvacena garancija bice izvrsena popravka.
Predato je 02.10. juce zvao da vidim sta se desava posto bi popravak toga kod lokalog elektricar bio danas za sutra mozda i isti dan. Odgovor operatera: ketler je prosledjen u OVLACENI SERVIS SAPHIR KETLERA posto naravno Nepo ne moze da popravi tako sofisticiranu tehnologiju(metar kabla ,lonce i grajac sa prekidacem). Na moje pitanje koji je to ovlasceni servis za kuvala odgovor je da ne mogu da mi proslede tu informaciju i naravno neznaju kad ce biti popravljen.
Bas me zanima gde nalaze i ko obucava ove ljude. Ovo nije prvi put da od raznih korisnickih servisa dobijem neke suludo glupe i totalno neistinite informacije.
Nisam ovo napisao da se zalim, novi ketler sam kupio isti dan kad je crkao jer sa znao sta me ceka a privatna popravka verovatno kosta kao i neki jeftini nov uredjaj, samo na osnovu par iskustava koje sam licno imao od otvaranja teme mogu da zakljucim da je Nepo potpuno nepotreban i samo produzava vreme resavanja reklamacije za bar nedelju dana. Oni su navodno ovlasceni servis ali svaki put ide prica da je nesto poslato dalje u neki pravi servis koji resava problem.
Dok sam nekad nosio telefone u prave ovlascene servise odgovor je bio do tri dana, popravka do od tri do sedam a nekad i odmah sutra ako je deo na stanju (recimo Promobi u Pozeskoj).Ovde sam nosio tri telefona sve reseno ok ali nijedna reklamacije bez tri do cetiri nedelje...
 
Poslednja izmena:
Kakve veze sada ima Nepo servis sa kuvalima za vodu?

Meni se pokvarilo kuvalo kupljeno u WW, odneo u radnju, javili otprilike posle nedelju-dve (u roku uglavnom) da ne može da se popravi i dali mi novo kuvalo.
Isto neka bezveze firma kuvala, ne mogu da se setim ali sigurno nije bio Nepo serviser. Pisalo ti u garantnom listu koji je servis zadužen.
 
Ponovo imam iskustvo sa Nepo "servisom". Ketler (kuvalo za vodu) kupljen u Gigatronu crko prosledjen nazovi servisu prihvacena garancija bice izvrsena popravka.
Predato je 02.10. juce zvao da vidim sta se desava posto bi popravak toga kod lokalog elektricar bio danas za sutra mozda i isti dan. Odgovor operatera: ketler je prosledjen u OVLACENI SERVIS SAPHIR KETLERA posto naravno Nepo ne moze da popravi tako sofisticiranu tehnologiju(metar kabla ,lonce i grajac sa prekidacem). Na moje pitanje koji je to ovlasceni servis za kuvala odgovor je da ne mogu da mi proslede tu informaciju i naravno neznaju kad ce biti popravljen.
Bas me zanima gde nalaze i ko obucava ove ljude. Ovo nije prvi put da od raznih korisnickih servisa dobijem neke suludo glupe i totalno neistinite informacije.
Nisam ovo napisao da se zalim, novi ketler sam kupio isti dan kad je crkao jer sa znao sta me ceka a privatna popravka verovatno kosta kao i neki jeftini nov uredjaj, samo na osnovu par iskustava koje sam licno imao od otvaranja teme mogu da zakljucim da je Nepo potpuno nepotreban i samo produzava vreme resavanja reklamacije za bar nedelju dana. Oni su navodno ovlasceni servis ali svaki put ide prica da je nesto poslato dalje u neki pravi servis koji resava problem.
Dok sam nekad nosio telefone u prave ovlascene servise odgovor je bio do tri dana, popravka do od tri do sedam a nekad i odmah sutra ako je deo na stanju (recimo Promobi u Pozeskoj).Ovde sam nosio tri telefona sve reseno ok ali nijedna reklamacije bez tri do cetiri nedelje...

Prvo, ne vidim zašto si pristao na popravku a ne na zamenu ili povraćaj novca, ali ajde...

Drugo, Nepo "organizuje" reklamacije Gigatrona (i Tehnomanije recimo), ali nije ovlašćeni servis za mnoge brendove koje Gigatron prodaje već prosleđuje takve reklamacije dalje (gde se samo u transportu u oba pravca gubi dosta dana).

Zakonski imaju obavezu da te obaveste u roku od 8 dana da li je reklamacija prihvaćena i koji je način rešavanja i da reše reklamaciju u roku od 30 dana i gledaju da to poštuju.
 
Kuvalo kupljeno u Gigatronu ima samo gigtronov garantni list. Odnesam ga u gigaton posto je proslo 7 meseci od kupovine nemam pravo da biram zamenu ili povracaj novca. Odggovor na reklamaciju sms-om i mailom salje Nepo.
Poenta price je da je Nepo nepotreban samo odmazen, neko se dosetio da se cese ili udara reket trgovinskom lancu posto nevidim interes ni prodavca ni kupca za nepo servisom jer nepo nije servis samo kost u grlu.
Nekada su Gigatron i Tehnomanija imali garantni list sa oznacenim servisom ako je neka leva stvar kao ovo moje kuvalo obicno je to bila neka SZR kojoj posaljes ili odneses stvar oni to rese za nedelju dana max i gotovo.
ZASTO su ubacili NEPO? Bilo da je laptop, telefon, tv ili neki deo racunara oni ne znaju, ne mogu ili kako god da urade ni diagnostiku a kamoli popravku. Vidi se iz iskustava iznad da samo koce a nemozes ih preskociti.
 
Da je tim prodavnicama jeftinije da imaju svoje servise, oni bi ih i imali.
 
Kupim komponente 05.12.2018 u Gigatronu,
07.12. Odnesem na rekkamaciju, nece da radi lepo komp, gasi se, nece da se upali svaki put iz prve, blokira kad pokusavam da udjem u bios.
Oni mi posle 29 dana odgovore da odem u radnju i uzmem novi procesor.
Odnesem ja njima procesor, sutradan uzmem komp, kad ono opet isti problem...
Opet ga odnesem, isti dan dobijem odgovor, da je sve u redu sa kompom.
Ja se vratim kuci, prikacim ga, kad opet komp isto tako ne radi.
Ponovo ga odnesem u servis i kazem im na sta da obrate paznju, i sutra dobijem odgovor da ipak maticna ploca nije ispravna..
Opet cekam 29 dana da bi mi odg da maticne iste takve nema i da izaberem drugu. Konacno mi sklope komp i ja dodjem po njega, kad, stranica od kucista(staklena) izgrebana cela...
Evo vec 6 dana cekam da mi odgovore dal uvazavaju reklamaciju...
A inace komp opet neke bagove ima, sa slikom, bucan stealth wraith cooler i tako...
Kupite nov komp pocetkom decembra, dobijete ga pocetkom februara... I opet nije ispravan
 
Da se nadovezem, danas sam dobio odgovor od servisa da se reklamacija ne uvazava, posto je na prijemu automatski upisano da ima tragove sitnog koriscenja...
I da su tako primili kuciste...
A maltene od prvog daba kuciste kod njih..
 
Dzabe, trazii sam al zakon je na njihovoj strani, posto sam uzeo svaku komponentu posebno, samo to mogu da mi zamene za dr i teraj dalje.
6 komponenti sam uzeo, tako da mogu sest meseci po zakonu da me vozaju...
Dok ne naidju na nekog bez imalo zivaca...
 
Pre neko vreme sam u List computersu kupio Seagate HDD, a posle nekog vremena su mi se pojavili loši sektori. Odneo sam HDD u Nepo, vrlo brzo su mi odgovorili i dobio sam drugi isti takav novi HDD.
 
Da je tim prodavnicama jeftinije da imaju svoje servise, oni bi ih i imali.

Upravo tako!

Nepo je ogromna firma, i firme da ne bi morale da obezbedjuju vlastiti servis potpisu ugovor sa njima.

Uglavnom nema problema sa nepom, narocito ako je to roba njihove maticne firme sve prolazi glatko, vreme se gubi kada oni treba da realizuju reklamacije neke druge firme.
 
Imam jedno pitanje. Kuler za laptop onaj što ide ispod laptopa kupljen je u Beogradu u Gigatronu brat ga tamo kupio a poslao meni u Kragujevac. Kuler je i dalje pod garancijom ali jedan ventilator ne radi da li ću moći da ostvarim garanciju u Gigatronu u Kragujevcu?
 
Nazad
Vrh Dno