Šta je novo?

Šta posle Z-5500?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,904
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Prešao bih na neki stereo sistem, počeo je da me smara 5.1 :) Šta preporučujete tu do 200e u stereo varijanti? Služiće se slušanje muzike (ništa fancy flac i to, uglavnom mp3) i gledanje filmova?

Neke koje trenutno imam u ponudi su:

- PIONEER CS-5070/S (djeluju primamljivo)
- PIONEER CS-7070/S
- PIONEER S-ES3TB 5.0 (eto cisto ako je bas bolje dosta od ovih logitecha)

Predpostavljam da ce mi trebati i pojacalo pa ako moze predlog i za njega u paketu. Vrijeme da se penzionise i zvucna koja me stvarno odlicno sluzila :)
 
Koju ćeš zvučnu umesto te? Ako misliš da koristiš integrisanu i da imaš isti kvalitet zvuka kao sa tom X-Fi - ništa od toga.
200e je samo za zvučnike? Razmišljao si o polovnim? Koliki je budžet za pojačalo?
 
Ok, sta predlazete? 200e je budzet za zvucnike, isto toliko za pojacalo/risiver. Ne bjezim ni od polovnih...

Sent from my Galaxy S7
 
Novi zvučnici - npr. Dali Zensor 1, s tim što bi naravno trebalo da ih čuješ pre kupovine kao i bilo koje druge.
Novo pojačalo - za 200e vidim jedino Yamahu A-S201, ~250e su Pioneer A-30, Onkyo A-9010 (ima DAC), Denon PMA-720AE ... Bio je i Marantz PM5005 toliko, ali je otišao na 300e.
 
aj da malkice povampirim thread :)

imam isto pitanje samo sto bih ja ostao na 5.1 postavci i najradije bih uzeo 5.1 "flat" pojacalo sa 6 direktnih ulaza i izlaza bez DAC, DSP, Dolby, HDMI, etc jer mi sve to ne treba, sve to ce ionako da radi X-Fi pa zasto bacati pare ako mogu da nadjem tako nesto... pogledao sam novu opremu na playeru i 4audio sajtu i problem je sto ne vidim nigde 5.1 pojacala, sve su risiveri sa po 5 hdmi, dolby atmos, dd, legacy pro logic, whatnot... da li juriti nesto polovno i malo starije i sta?

jos jedno general audio pitanje, koliko je lose furati 8ohm zvucnike na recimo 6ohm pojacalu, siguran sam da moze ali nisam siguran koje su sve sporedne pojave kad ohm nije 1:1 i sta se desva ako na 8ohm pojacalo kacim razlicite ohm zvucnike, recimo 4ohm i 8ohm?

recimo da za pojacalo izdvojim 300e, za zvucnike 500-600e, to mi je price range...
 
Poslednja izmena:
Isto pitanje, što poslije z5500? Budžet je po 400 +-10%m (pojačalo i zvučnici). Nudi mi se Denon AVR X520BT ili YAMAHA RX-V479 a od zvučnika Boston Acoustics CS Set, Jbl Cinema 610, Wharfedale HCP, Wharfedale DX-1SE ili set Harman Kardon HD COM1515SS. Eventualno sam razmiljao da uzmem 5.1 risiver i par zvučnika (nudi mi se dali zensor 1) pa da kasnije dokupim sub i ostale zvučnike.
 
Ponovo da aktiviram temu, sad bi trebalo i definitivno da uzimam nešto :)

http://audiodream.me/product/wharfedale-diamond-230
http://audiodream.me/product/monitor...-reference-mr6
http://usa.yamaha.com/products/audio...ystems/ns-555/

Ovo je nešto što mi je zapalo za oko (uvo :d) ali s obzirom da nisam neki audiofil, ako imate preporuke i za neke jeftinije zvučnike preporuke su dobrodošle. Takođe pojačalo mi treba koje bi se lijepo uklopilo sa zvučnicima.
Ovu Yamahu sam imao prilike da čujem i bio sam zadovoljan.
 
Ljudi,ja cuo taj cuveni Logitech Z5500 i sem jakog basa,nista drugo i nisam cuo.
Kakav je izvor, podešavanja eq, podešavanja na samoj bazi, koja zvučna karta... Isuviše je tu varijabli da bi dao takav odgovor. Za 200e koliko koštaju očuvani polovnjaci, taj 5.1 sistem je dobra kupovina.

Послато са Nexus 5X
 
Imao dugo godina. Praktično čim se pojavio. Sad imam klasičan avr 5.1 setup. Al ajd da ne otimamo temu čoveku

Послато са Nexus 5X
 
Da ne otvaram novu temu,posle z5500 mi je potreban kucni vufer,ali snagas,nista audiofilski,po mogucstvu da nije na nozicama,nego da je ceo podni.
Dajte neki predlog.
Poenta je da zestoko izuva od jacine basa i da je aktivni.
Na njega bi isli infinity sateliti.
 
Nazad
Vrh Dno