Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Tja, :trust:
kada budete branili 970 i 980, 780, 780Ti grafe, od napada da su slabije od 290X,390 i 390X, kao sto sam ih ja branio i rapravljao sa amd-ovcima...

Ajd da radis u nV pa da te razumem,ali jedina (po meni) prava osnova je branjenje svoje odluke u investiciju i uveravanje samog sebe ta je to bio pravi potez...
Ne mislim konkretno samo na tebe,vec na sve fan tabore... jer zahvaljujuci njima i tom "rec sa puno zvezdica" rezonu imamo ovakve cene grafa...

Ja sam zadovoljan sa r7 250, za stare igre dusu dala :D, eh kad bih imao kesa uzeo bih gtx 1080.

Takodje i ja sa 750Ti,a mogu bez problema odmah da preorderujem 1080... i razmiljao danas popodne cekajuci zenu u gradu sta kako ako bih kojim slucajem uzeo 1080...ali imam samo FHD monitor,znaci treba mi neka zverka da bi imalo smisla uzeti ovakvu grafu... to je jos + minimum 700e... a volim voznje,znaci 3 monitora mogu jer ima 3 izlaza,ne moraju zverke ali opet dodje na 700+e... pa redovan volan minimum 200e... cek,pa onda ce mi moj jadni i3 biti usko grlo za ovu zverku,treba mi jaci CPU,minimum 300e...da bude bolji osecaj kada vozam mada ne mora,wireless sluske 100e... kad sve saberem da bi bilo donekle to to gazim debelo preko 2000e...
I onda vidim plakat rekalmu koja kaze preorder za Maldive za septembar-7 dana sa sve hotelom i afionom-1100e... i zapitam se da li sam ja normalan... :D
 
Imama Acer Predator XB270HU, IPS panel sa odlicnom crna i kontrastom uz minimalni ips sjaj po coskovima koji se vidi ako se bas zagleda jos da je 10bit i da pevam, boje naravno perfektne samo treba promeniti toplinu boja na normal i gamu na 2.2 za sto realiniji prikaz i rad na obradi PS, i to je sve od podesavanja. Monitor savrsen u svakom pogledu, a ovi iz ASUS sve mi se cini da im nesto u proizvodnji ne ide kako treba, ja sam do sada vratio dva i odustao od asusa u to vreme imao sam prilike da nadjem na netu bas previse ljudi koji se zale na isti problem.

Asus PG279Q ? Zbog cega si ih vracao - backlight bleeding?
 
Opcije su :
-Acer Predator XB271HU = 800€

Moja preporuka ide za model XB271HU. Isti je panel kao kod XB270HU s tim sto XB271HU mozes da overklokujes na 165hz. A i XB270HU nema vise u prodaji. Makar ga nije bilo u Madjarskoj pre desetak dana kada sam kupio XB271HU.

165hz + GSync = game changer definitivno. Izgleda impresivno stvarno. Dzabe gtx1080 ako se igra na full hd 60hz ;)

Zajebani je lepo opisao monitor, da ne ponavljam.

A sto se tice gtx1080 stvarno preteraste malo. Prepucavate se i ponavljate jedno te isto vec pet stranica unazad. U pitanju je referentni model koji se tek pojavio. Sacekajmo da se pojavi G1 ili nesto u toj klasi i da se ispeglaju drajveri. Onda ce moci da se izvede neko realno stanje o performansama gtx1080 kao i krajnji OC dometi. I ovakva sa ocajnim hladjenjem brza je od gtx980ti i to bez optimizacije koja ce sigurno ici u njenu korist.

I maxwell karte kada su se pojavile gtx780ti je bila tu negde sa gtx970. Sada nema testa ili igrice a da nije >10% razlika u korist gtx970.
 
Poslednja izmena:
Da li ima bilo kakvih informacija kad ce proizvodjaci predstaviti nereferentne modele?
 
Ajd da radis u nV pa da te razumem,ali jedina (po meni) prava osnova je branjenje svoje odluke u investiciju i uveravanje samog sebe ta je to bio pravi potez...
Ne mislim konkretno samo na tebe,vec na sve fan tabore... jer zahvaljujuci njima i tom "rec sa puno zvezdica" rezonu imamo ovakve cene grafa...



Takodje i ja sa 750Ti,a mogu bez problema odmah da preorderujem 1080... i razmiljao danas popodne cekajuci zenu u gradu sta kako ako bih kojim slucajem uzeo 1080...ali imam samo FHD monitor,znaci treba mi neka zverka da bi imalo smisla uzeti ovakvu grafu... to je jos + minimum 700e... a volim voznje,znaci 3 monitora mogu jer ima 3 izlaza,ne moraju zverke ali opet dodje na 700+e... pa redovan volan minimum 200e... cek,pa onda ce mi moj jadni i3 biti usko grlo za ovu zverku,treba mi jaci CPU,minimum 300e...da bude bolji osecaj kada vozam mada ne mora,wireless sluske 100e... kad sve saberem da bi bilo donekle to to gazim debelo preko 2000e...
I onda vidim plakat rekalmu koja kaze preorder za Maldive za septembar-7 dana sa sve hotelom i afionom-1100e... i zapitam se da li sam ja normalan... :D

U pravu si, naravno da bih trebao da kupim i jaci cpu jer moj i3 ne bi mogao da je izgura i bio bi usko grlo i verovatno monitor vece rezolucije jer sam jos na starom samsungu 2243NW 1680x1050 native rezolucije, i da i ja volim voznje ;)
 
I da uzmem 1080 sto je veoma verovatno, ostacu na mom Samsungu 32" 60hz TV-u. Nemam potrebu niti zelju za vecu rezoluciju. Tako da "nema smisla" je malo blentavo. A ako hocu da opletem neki CSGO ili competetive pucacinu koja je maltene jedina onda imam 1080p 27" 144hz monitor kod zene gde ce ici 980ti. Imao sam para za monitor ja sam uzeo PS4 konzolu i brdo igara.. A imam i 1440p i 4k iskustvo. Tako da je individualno totalno.

Posle prvih 5 AAA igara ima da zapne grafa i na 1080/1440p rez sa gameworks stvarima koje mozda i budu implementirane da bi povecali prodaju. Tako da ko za sta uzima.
 
Poslednja izmena:
Ali kao sto Dark kaze,ceka se AMD... imam utisak da ako ovde zabrljaju,ugasili su ga jer sada svi zure u njih sta ce biti...
Da mi je znati šta se čeka, pošto AMD sigurno neće izbaciti kartu u rangu GTX 1080 ove godine. Bar je tako po njihovom zvaničnom planu. Mada možda neko zna više o AMD planovima od samog AMD-a :d
 
Naravno da je individualno i da svako zna sta je za njega najbolje. Ako je tebi ok da se igras na lcd tv-u, sto da ne.

Jedino ne razumem ovaj deo tvog posta? "Tako da "nema smisla" je malo blentavo. "
 
Mislio je na moj deo posta "ali imam samo FHD monitor,znaci treba mi neka zverka da bi imalo smisla uzeti ovakvu grafu"

Po meni,mada mozda gresim,ako cemo ostati na FHD rezi,onda 980Ti zavrsava sav posao u narednom periodu za mnogo manje para,tipa polovna sa garancijom na ebay.de se moze naci vec od 400e...
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa tobom. 980ti realno zavrsava posao za FHD i za sada prelazak na 1080 nije opravdan. Pogotovu za korisnike sa FHD monitorima.
 
Ali ako po istoj ceni bude mogla da se nađe 1070 sa sličnim performansama, malo više memorije (uglavnom bespotrebno, al' ajde), manjom potrošnjom i TDP-om, i novijim tehnologijama, onda ni kupovati novu/polovnu 980 Ti nema smisla, pa bila i malo manje od 400€
 
Ali ako po istoj ceni bude mogla da se nađe 1070 sa sličnim performansama, malo više memorije (uglavnom bespotrebno, al' ajde), manjom potrošnjom i TDP-om, i novijim tehnologijama, onda ni kupovati novu/polovnu 980 Ti nema smisla, pa bila i malo manje od 400€

Naravno,Space,to se podrazumeva...

Dobra stvar je sto ce vec dosta povecao broj ponuda za 980Ti na ebay a bice jos vise kada izadje 1080-ka... sto znaci pad cena prethodnih generacija... makar malo...
 
Naravno,Space,to se podrazumeva...

Dobra stvar je sto ce vec dosta povecao broj ponuda za 980Ti na ebay a bice jos vise kada izadje 1080-ka... sto znaci pad cena prethodnih generacija... makar malo...

Ne znam samo kome od nas u Srbiji ima vajde što se na ebay-u spuštaju cene...
 
Ako neko nije primetio - kod nas cak i cene polovne robe RASTE. To samo govori koliko se nova roba ne kupuje, makar ne u prodavnicama. Jos ako ima domacu garanciju, dodaj 10%. 7870 za 120 evra, vazi.
 
^
Mozda kad naprave pristojno vazdusno hladjenje koje moze da ohladi celiu kartu kako treba a ne samo gpu... Cisto sumnjam da su skapirali koliki je to problem, kao sto je recimo gigbyte jos od prvih g1 modela...
 
Ne znam samo kome od nas u Srbiji ima vajde što se na ebay-u spuštaju cene...

Ima,jer npr mozes skupiti kintu i reci "Ej Duke,hocu ovo i ovo,evo kinta,uzmi mi"
Ja uzmem,ti organizujes prevoz (privatni prevoznici idu skoro svaki dan) i imas vajde od toga jer ce ti Duke pomoci bez provizije i sl sranja,kao mnogima do sad...

Inace,nisam znao da kod nas cene polovne robe skacu... nigde logike...
 
Trziste umire, para sve manje i manje za luksuz (kompjuteri su luksuz u Srbiji). Umesto da cene padaju, one rastu jer od ono malo kupaca neuki prodavci (koji ne poznaju ni osnovne vekovima stare zakone trzista) pokusavaju da izvuku maksimum.
 
^
Mozda kad naprave pristojno vazdusno hladjenje koje moze da ohladi celiu kartu kako treba a ne samo gpu... Cisto sumnjam da su skapirali koliki je to problem, kao sto je recimo gigbyte jos od prvih g1 modela...

Vidi se koliko imas iskustvo tacno tako svaka cast za post. Sad cu navesti primjer recimo ASUS R9 280X nonref. karta gpu odlicno ohladjen, ali dzaba kad nisu ohladili ostatak karte pa im memorijski chipovi ostali goli, pola kartica na trzistu ima problem kad se opterete pegrije se taj memorijski chip i problem, isti promasaj na R9 380 gpu na 60 naponska na 100c, to je kao sto kazes ogroman problem.
Gigabyte je to vrhunski odradio, recimo sapphire za AMD Nitro karte itd, ali ima proizvodjaca koji su bas fail teski izbacali.
GTX 1080 ima mali tdp 180w svi ce oni ohladiti gpu, ali treba vidjeti ko ce bolje ohladiti ostatak kartice memoriju, naposnku.
 
Zašto ne treba kupovati referentnu (Founders Edition) karticu:

http://www.computerbase.de/2016-05/...bschnitt_bis_zu_1785_mhz_takt_unter_dauerlast

ComputerBase je testirao karticu u prirodnom okruženju odnosno unutar Fractal Design's Define R5 kućišta, za razliku od većine review sajtova koji koriste open bech pristup. Tabela govori da pri testiranju 21 igre, kartica nakon 20 minuta obara Boost taktove, negde manje, negde više ali u proseku radi tek nekih 60 Mhz više od standardnog radnog takta (1.607 MHz).

GTX1080FE_Boost3.0.jpg

Podizanjem Power Target i Temperature Target limita dobija se reklamirani ~1778 MHz Boost takt u proseku ali to nosi sa sobom povećanu termalnu discipaciju kao i potrošnju koja se sa 244 diže na 283 W.

Dalje, overklok od 2.000 + MHz nije moguće održati duže vreme vazdušno hlađen već je potrebno posegnuti za vodenim hlađenjem:

http://www.gamersnexus.net/guides/2441-diy-gtx-1080-hybrid-thermals-100-percent-lower-higher-oc-room

Limit referentne kartice se lako dostiže tako da FE verziju će kupiti samo neko ko je potpuno neinformisan ili nestrpljiv.
 
A posto su prodali sve sto su imali - mnogo je nestrpljivih :) Nema sta, sve se sprema za da ovi bolji modeli budu jos skuplji. Sa ovakvom potraznjom... Kukaju Englezi sa KitGurua na cene, skoro 800 funti su bile ove FE.
 
Cena od 800 funti je bezobrazno visoka. Ipak je ova kartica zamena za gtx980. Koliko ce onda kostati 1080ti.

A ovi nestrpljivi sto su pokupovali FE kartice bolje da dodaju jos koji dinar i lepo kupe neki aftermarket cooler. Arctic Accelero Xtreme na primer.
 
Inace,nisam znao da kod nas cene polovne robe skacu... nigde logike...

Zato što ne postoji nikakvo tržište običnih kućnih korisnika. KP i slično gde bi trebalo da može da se nađe nešto povoljno-polovno drže pijačari preprodavci otpada sa svojim maržama.
 
Cena od 800 funti je bezobrazno visoka. Ipak je ova kartica zamena za gtx980. Koliko ce onda kostati 1080ti.

A ovi nestrpljivi sto su pokupovali FE kartice bolje da dodaju jos koji dinar i lepo kupe neki aftermarket cooler. Arctic Accelero Xtreme na primer.

Meni su cene sasvim ok. Da se ja pitam ja bih GTX 1080 zacenio na 1000 ojra. Ko je nama kriv? Svake godine gutamo novu pricu sa istim sadrzajem a sa sve gorim krajem.

Jedina nada jeste ako su ovo preorder cene ali neko je kacio zvanicno za Evropu 789 eur.
Po tome GTX 1080 Ti ce biti 1000 eur a Titan Y ili kako ga obeleze ce biti 1200 eur. Ovakav bezobrazluk i sama tendencija je do sad ne vidjen.
 
Na odnosu EUR/USD mozes EU da zahvalis.
 
Ne treba smetnuti sa uma da su US cene po pravilu prikazane bez uračunatog poreza, zato što se on razlikuje po saveznim državama, dok su EU cene istaknute sa uračunatim porezom.
 
Koji je daleko visi nego USA porez u bilo kojoj drzavi. Na to dodati kolaps evra i eto kako 700 dolara postane 789 evra. U Nemackoj.

Srbija... pre osam do deset godina porez na kompjutere daleko manji u cilju IT opismenjavanja nacije. EUR mnogo jaci od USD. Slobodno trziste... danas AV monopolista sa svojim firmama, porez 20%, EUR 'propo', dinar isto, standard bunar. PC trziste u opadanju. IT zadnja rupa na svirali.

Vise nikada nece biti 8800GT za 190 evra ili 6850 za 160 evra.
 
Zna li neko kada bi 1080 trebla da se pusti u prodaju??? u Evropi
 
SLI :) Nije lose za ovu igru.

gtx-1080-sli-som.jpg
 
Nazad
Vrh Dno