Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Referentni su dobri jer izbacuju vazduh van kucista - sto u SLI rezimu dosta znaci. Ono sto meni ovde nije jasno jeste sa 1080 FE navodno ima i vapor chamber a rezultati manje-vise isti kao svi prethodni.
 
Nego kako da se okarakterise, vrhunska tehnologija? :d, obara performanse za 175mhz nije li malo.
Slazem se te referentne karte nikad nisu bile pozeljne, ali sad je apsurd situacija da Nvidija za referentnu kartu trazi dodatni 100$ - to je ono sta ja negodujem a vidim i drugi ljudi po raznim forumima.
Niko ne shvata taj potez Nvidije.
 
Da da bas tako kad predje 80c krece to obaranje taktova zato ja i kazem smece od hladnjaka ne moze da zadrzi 180w kartu ispod 80c.
Tacno tako na pocetku testa krene sa 1880mhz i zbog loseg hladjenja padne takt na 1705mhz to je 175mhz i naravno gubi se na performansama, a razlog je lose hladjenje, nece ljudi da prihvate tu cinjenicu.
Dazaba ti je nekom da nacrtas kad ne shvata ;)

Da, ali to su testovi gde se pokazuje samo, kako se krecu klokovi pri povecanju temperatura i da je najveci pad kloka na preko 80C kartice., tacnije 83-84C i vise.
Ja sam sa nesto agresivnijim profilom za ventove mogao onu referentnu gtx780 da drzim ispod 80C ( cak i na leto :beer:),Sigurno i gtx1080 moze da se odrzi na ispod 80C sa visim rpm ventova i onda ne postoji veliko trotlovanje kartice.
Inace, stvarno nisam ocekivao ovolike temperature za 1080, zbog malog TDP-a.Mislim da je problem u visokom boost kloku kartice koji mozda vuce nesto vise struje i onda se kartica i vise greje.
I ja bre, :laugh:najvise negodujem ovde na forum u vezi cene i to sam prvi poceo da pricam...;)
 
Poslednja izmena:
pa da sigurno, korekcijom fan profila to se sigurno moze popraviti, ali neminovno je da buka postaje veca, a zar je bilo potrebe za tim? Pa kao sto i sam kazes ovolike temp. na karti sa 180w TDp-om pa nema smisla i 800€ pa mogli su da naprave za te pare hladjenje da je drzi na 60c.
Evo sta kaze Toma u njega bas "megaherci cure" :d
01-Clock-Rate.png

E Metro 4k valjda joj prigustilo taktovi 1600mhz to je odma 280mhz manje, a sve zbog loseg hladjenja.
http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1080-pascal,4572-11.html
 
pa da sigurno, korekcijom fan profila to se sigurno moze popraviti, ali neminovno je da buka postaje veca, a zar je bilo potrebe za tim? Pa kao sto i sam kazes ovolike temp. na karti sa 180w TDp-om pa nema smisla i 800€ pa mogli su da naprave za te pare hladjenje da je drzi na 60c.
Evo sta kaze Toma u njega bas "megaherci cure" :d
Pogledajte prilog 200741

E Metro 4k valjda joj prigustilo taktovi 1600mhz to je odma 280mhz manje, a sve zbog loseg hladjenja.
http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1080-pascal,4572-11.html

Dobro, kartica bas dobro trotluje, ( sredi to neki bioscic :smash: :D ),
nego, ovoiliki pad kloka kod 1080, mene licno, asocira na ono sto sam pisao u nekom prethodnom postu, da je NV vestacki podigla default boost klok kod ove 1080 karte, da su je nadrukali do maximuma( ali su time smanjili overklok potencijal), da bi se ona pokazala kao dosta jaca od 980Ti ( koja ima nizak default boost, ali zato ima visoki overklok potencijal ), i da bi na taj nacin podigli cenu ove grafike na osnovu tih nekih test rezultata...
 
Poslednja izmena:
^
Ajde bre vas dvoica manje trolovanja sa tim trotlovanjem :p ako ne zbog nas ono zbog ljudi koji nisu bas toliko upuceni, objasnio sam sta je trotlovanje a vi ste objasnili trolovanje hahaha :D, nadij te neki drugi termin kako bi ste opisali to o cemu pricate sa cim se ja inace slazem ako je tacno i ako su testovi po tom pitanju merodavni a verjem da jesu posto je to referentno hladjenje uvek lose ili nedovljno dobro... Nije to smak sveta, koji mhz dole u odnosu na propisani minimalni boost klok, mozda je i primerak bio krs, al sutina je da to nije nista strasno da ovoliko glamite :p i karta na 83c takva kakva jeste referentna skroz je prihvatljiva...
 
@Zajebani za ovo jos nema termina, ali najblize je tortlovanju odnosno tome pojmu, pa ga ja tako i zovem. Zaista ne znam nijedan termin da se ovo nazove...nema sumnje u testove sa techpwerup-a, tome i sl.
Kazes koji Mhz gore-dole nije bas koji mhz, ali tako ti vidis sto postujem.
Sa ovim se zadnjim ne slazem karta od 180w da ima temp 83c po mom ukusu nije prihvatljivo, po tvome vidim da jeste, isto tako postujem, hvala bogu imamo svi svoje misljenje sto je opet dobro.
 
Ne radi se o tome da li je prihvatljivo, vec o tome da karta radi korektno do 90c kao sto recimo cpu ima malo vecu toleranciju, preko tih vrednosti pocinje trotlovanje ono prava koje ostaje sve do restarta cak i ako se temepratura normalizuje na neki nacin. Nema sta da se misli, sve se lako da izmeriti i tu ne postoji moje ili tvoje misljenje. Znaci karta radi korektno za razliku od pojedinih AMD karti koje su radile preko 90c a to je od AMD-a okarakterisano kao normalno i navedeno kao normalna radna temepretura pa su kasnije uveli referentno vodeno hladjenje valjda zato sto je to normalno, a jasno je da nije i jasno je da nije proslo kod potencijanih kupaca... Pravim malu digrsiju na temu trotlovanja i toga sta je to zaista trotolovanje kako bi neko ko ovo cita znao da je 1080 referentna karta ispravna i dobra kupovina ako vec mora da kupuje refererntnu (kao sto treba da zna i sve sto ste naveli u onim tabelama) sto nikome ne preporucujem, vec treba lepo otvoriti stranicu kucista jer to je sasvim dovoljno da neka G1 da svoj maksimum overklokovana ili na defultu...
 
Poslednja izmena:
Zar je zabranjeno na forumu izneti i neke kritike na racun nekog proizvoda, zar ne treba malo proanalizirati nacin na koji sljaka neka kartica i koje probleme ima i sta moze da prouzrokuje i kako resiti te stvari ?
Kada je bila izasla ona 290X karta, grejala se i trotlovala ( trolova, svejedno :D ), ko luda, pa su se ljudi sprdali sa AMD i oni 'jadni' izmislise neki 'Uber' mode da izvade stvar.http://www.hardocp.com/article/2013/10/23/amd_radeon_r9_290x_video_card_review/13#.V0B49D50y30.
I ja sam objasnjavao iz svog licnog iskustva, kako se ponasa kartica kod trotlovanja i kako to prevazici itd....

EDIT: Ovo je trotlovanje http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/32697-nvidia-geforce-gtx-980-und-970-mit-maxwell-architektur-im-xxl-test.html?start=10, nije malo i gubi se dosta na perfomansama, ali, reko sam vec, lako se resava, malo visi rpm ventova ili neki bioscic i resena stvar, kartice onda bidnu dobre i za neku SLI konfu, duvaju vazduh napolje itd......i niko ovde nije reko' da je karta neispravna i slicno...
 
Poslednja izmena:
Ko ti spori to pravo, samo ne znam jel vama sto mnogo pisete sve isto u krug palo na pamet da jednom nesto napisete, eventualno ponovis a ne konstantno u krug da prenglaseno pricas o necemu i da se ne gasis a posle ti je cudno sto se ovde spradju sa tobom, i ako ja to ne opravdavam sam dajes povoda posto nisu svi skloni tom da vode besmilenu diskusiju sa nekim ko 1000 puta ponavlja isto u krug, svaka druga poruka u tem je tvoja i goldijeva koji cak ako se ne varam i ne koristi Nvidi-a karte, ni to ti niko ne brani nego dal se zapitas nekada za cije babe zdravlje :p i dal stvarno imas nesto konstruktivno da kazes na istu temu u toj vec hiljaditoj poruci :p
 
Poslednja izmena:
Okey, tako kazi, da te razumemo, to su vec neke druge konstatacije, postujem nacin na koji mi skreces paznju na neke stvari na forum.:)
Istina je uvek negde u sredini, necu vise da sirim temu, bolje je da ne pricam bas sve sta mislim, i za mene, :D, ali i za druge....:sceptic:
 
Poslednja izmena:
Ja konkrentno ne koristim nv karte, a imam neke svoje razloge zasto, no nebitno je to ne znaci da vec sutra ne bi uzeo neku nv kartu.
Nakon mog posta gdje sam stavio ove argumente kako karta obara taktove javljaju se ljudi koji kazu da je to sve normalno, ja se pitam kako je to normalno, nacrtas ljudima, ali naravno oni ce ko papagaji ponavljat da je to sve normalno, ali meni je to i nebitno. Pored toga na taj post vise ljudi me citira normalno da imam potrebu da odgovorim, naravno to pravo niko ne spori.

Mislim da je ovo o cemu ja i kolega reviewsrb pisemo mnogo konstruktivnije od postova tipa, zurka!! ludilo karta sabija sve divno i krasno...
Ako cemo tako svaka cast nvidija extra vam je karta drago mi je sto je niste zacjenili preko 1000€. cestitam! sjajan proizvod!
 
Pa, normalno je da karta obara do stock clock-a. Zato se i zove boost clock, jer daje, jel'te, boost. Sve ispod stock je trotlovanje. A sva ova vasa pisanija trolovanje, kao sto rece @zajebani.:)
 
@mmsandi
Zapravo ono na sta je @goldi ukazao ne bi trebalo bas tako da radi i bas toliko da obori bost klok, 170mhz ispod deklarisanog boost kloka, ostaje pitanje merodavnosti testa i kakav je primerak karte... Potreban je malo veci uzeorak da bi se to sto je navedeno u tom testu malo preciznije definisalo, a svakako nema mesto za tako ostrasceno pisanje na tu temu i ponavljanje po 1000 puta...
 
Normalno a? aj ti meni objasni kad je normalno da obara taktove sto ova GTX 1080 ne obara taktove.
 
Poslednja izmena:
Neki rezultati,
Overklokovani TitanX vs overklokovana 1080, Titance na ovom kloku je jaka otprilike kao 980Ti na kloku od oko 1.550mhz, ovako klokovana 980Ti je jaca od 980 na kloku od oko 1.550mhz za oko 35%, a 980 je na ovom kloku jaca od 970 na kloku od oko 1.550mhz za oko 20%, ( al sam lepo poredjao, bonbona ;) ), tako da svako moze da uporedi svoju karticu sa overklokovanom 1080...:rtfm:

test.png
 
Poslednja izmena:
Neki rezultati,
Overklokovani TitanX vs overklokovana 1080, Titance na ovom kloku je jaka otprilike kao 980Ti na kloku od oko 1.550mhz, ovako klokovana 980Ti je jaca od 980 na kloku od oko 1.550mhz za oko 35%, a 980 je na ovom kloku jaca od 970 na kloku od oko 1.550mhz za oko 20%, ( al sam lepo poredjao, bonbona ;) ), tako da svako moze da uporedi svoju karticu sa overklokovanom 1080...:rtfm:

Pogledajte prilog 200750
Ovaj test nema veze s mozgom jer ispada da jre 1080 na preko 2000 MHz skoro ista kao Titan OC. Jeste, ali malo sutra, u svim drugim testovima je obrisala pod i sa njim i sa 980ti.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Vidi, druze,
sto ne procita celu temu, onda ne bi tako napamet pricao o rezultatima testova. Ovde je klokovana 980Ti slicna kao stock 1080 i nesto slabija od klokovane 1080. http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/39124-nvidia-geforce-gtx-1080-mit-pascal-architektur-im-xxl-test.html?start=35 .TitanX je na istim klokovima kao i 980Ti, jaca od ove za oko 5-7%, pa bi onda u ovom nemackom testu imala slicne rezultate kao i u tablici u gornjem postu. :rtfm:
Drugo, overklokerska zajednica ce vec izbaciti jos rezultata overklok 980Ti, TitanX vs overklok 1080, tako da ce se razbiti ta Teorija zavere ;) :D koja je skovala NV sa tom 1080 katicom...:d
http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-10xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking/4990#post_25183180
 
A gde da cita celu temu kada si je samo tako zatrpao sopstvenim procentima...

Aj oladi(te) malo, lepo rece zajebani.
 
Vidi, druze,
sto ne procita celu temu, onda ne bi tako napamet pricao o rezultatima testova. Ovde je klokovana 980Ti slicna kao stock 1080 i nesto slabija od klokovane 1080. http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/39124-nvidia-geforce-gtx-1080-mit-pascal-architektur-im-xxl-test.html?start=35 .TitanX je na istim klokovima kao i 980Ti, jaca od ove za oko 5-7%, pa bi onda u ovom nemackom testu imala slicne rezultate kao i u tablici u gornjem postu. :rtfm:
Drugo, overklokerska zajednica ce vec izbaciti jos rezultata overklok 980Ti, TitanX vs overklok 1080, tako da ce se razbiti ta Teorija zavere ;) :D koja je skovala NV sa tom 1080 katicom...:d
http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-10xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking/4990#post_25183180
Koliko sam ja tebe skontao, Pascal se samo nominalno isto ili bolje klokuje, a zbog slabijeg skaliranja u igrama, razlika izmedju max. OC 980Ti vs max. OC 1080 je jednocifreni procenat?

Nema sanse. O toj teoriji zavere bi VRISTAO ceo internet (kao kad je 970 iscurelo pola GB memorije), a ne samo bench forum ili 1 recenzent koga si okacio.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
@mmsandi
Zapravo ono na sta je @goldi ukazao ne bi trebalo bas tako da radi i bas toliko da obori bost klok, 170mhz ispod deklarisanog boost kloka, ostaje pitanje merodavnosti testa i kakav je primerak karte... Potreban je malo veci uzeorak da bi se to sto je navedeno u tom testu malo preciznije definisalo, a svakako nema mesto za tako ostrasceno pisanje na tu temu i ponavljanje po 1000 puta...
Sve između stock i boost je normalno. Zavisi od primjerka da li će biti ovoliko ili onoliko mhz. A sve u skladu sa temperaturom.
 
Sto se uopste trudis? Sto gubis energiju na gluposti? Pusti brate nek svako misli kako zeli da misli, nek pise sta zeli. Probao si da pomognes, uostalom nisi jedini koji je ispravljao i pisao.

Nego sta si ti resio? Cekas GTX 1070?

To je plan za sada.
Nego mnogo veca dilema mi je kupovina monitora. Hteo sam da kupim neki dobar gejmerski monitor koji bi zadovoljio sledece stavke:

- rezolucija 2560 x 1440
- IPS panel
- refresh rate 100+ Hz
- mali response time (4ms GTG)
- G-Sync (FreeSync je bio u opticaju ali po svemu sudeci AMD nece skoro izbaciti Polaris kartu koja moze da tera tu rezoluciju na max)

Medjutim, sada se zahuhtava prica oko HDR displeja koji bi uskoro trebalo da pocnu da se pojavljuju (pocetak sledece godine) i onda mi je glupo da ulozim dosta para u monitor koji nece podrzavati udarni feature koji je iza coska.
 
Normalno a? aj ti meni objasni kad je normalno da obara taktove sto ova GTX 1080 ne obara taktove.


Ovaj video govori vise nego pola postova u ovoj temi. Karta sa Extrem 4 hladnjakom radi na 1880mhz pri 60c, ista karta sa referentnim hladjenjem u igrama pada na 1607mhz pri 83c.
Karta sa refer. hladjenjem obara takt-visoka temperatura tj. nevalja hladjenje.
Onaj ko tvrdi da je normalno da obara takt ispod 1734mhz neka prvo pogleda video, i nek vidi da to nije normalno. Uzrok obaranja taktova je visoka temperatura, a visoka temperatura je uzrok loseg hladjenja.
 
Neki rezultati,
Overklokovani TitanX vs overklokovana 1080, Titance na ovom kloku je jaka otprilike kao 980Ti na kloku od oko 1.550mhz, ovako klokovana 980Ti je jaca od 980 na kloku od oko 1.550mhz za oko 35%, a 980 je na ovom kloku jaca od 970 na kloku od oko 1.550mhz za oko 20%, ( al sam lepo poredjao, bonbona ;) ), tako da svako moze da uporedi svoju karticu sa overklokovanom 1080...:rtfm:

Pogledajte prilog 200750

Mozes li baciti link od ovoga testa/mislim da je neki forum u pitanju? Zanimljivi rezultati, necu reci da su netacni ili tacni, nemam argumenata za to, ali svakako jako zanimljivi rezultati.
 
@mirkachb
Pa sta je tu cudno, to tako radi svidelo se nama ili ne, ne ide preko 85c to je sigurno a obara na 1734mhz, ipak je to referentno hladjenje a od takvog hladjenja ne moze da se ocekuje maksimum... Nvidi-a to radi samo da bi ostala na trzisu koliko toliko prisutna sa kompletnim proizvodom a ne samo preko gpu-a koje proizvodjaci koriste za izradu svojih karti... Ne kapiram sta pojednicima nije jasno ? Cena je isto takva ne konkurentna upravo da bi recimo gigabyte imao interesa da pravi svoju kartu i da moze na njoj sigurno da zaradi...
Veoma brzo ce se pojaviti neka G1 karta a nakon toga mozemo da pravimo neka smislena poredjenja. Ono sto je sigurno novi GPU kida i ima dosta potencijala a referentne karte besmisleno je komentarisati... Recimo i ako nema gde da se kupi referentna 980ti skuplja je od G1 model iz istog razloga koji sam gore naveo...

Jedan savet za sve da otvore stranicu kucista ubace neki G1 model 980ti ili 1080 kada se pojavi i da uzivaju u maksimalnim performansama i tihoj masini :)
 
To je plan za sada.
Nego mnogo veca dilema mi je kupovina monitora. Hteo sam da kupim neki dobar gejmerski monitor koji bi zadovoljio sledece stavke:

- rezolucija 2560 x 1440
- IPS panel
- refresh rate 100+ Hz
- mali response time (4ms GTG)
- G-Sync (FreeSync je bio u opticaju ali po svemu sudeci AMD nece skoro izbaciti Polaris kartu koja moze da tera tu rezoluciju na max)

Medjutim, sada se zahuhtava prica oko HDR displeja koji bi uskoro trebalo da pocnu da se pojavljuju (pocetak sledece godine) i onda mi je glupo da ulozim dosta para u monitor koji nece podrzavati udarni feature koji je iza coska.

U istoj sam situaciji, na nekom njemackom sajtu sam procitao da bi se prvi HDR monitori mogli pojaviti cak i krajem ove godine. Koliko ce taj HDR biti game changer to ne znam... Sporo sve to ide na trzistu monitora...
 
To je plan za sada.
Nego mnogo veca dilema mi je kupovina monitora. Hteo sam da kupim neki dobar gejmerski monitor koji bi zadovoljio sledece stavke:

- rezolucija 2560 x 1440
- IPS panel
- refresh rate 100+ Hz
- mali response time (4ms GTG)
- G-Sync (FreeSync je bio u opticaju ali po svemu sudeci AMD nece skoro izbaciti Polaris kartu koja moze da tera tu rezoluciju na max)

Medjutim, sada se zahuhtava prica oko HDR displeja koji bi uskoro trebalo da pocnu da se pojavljuju (pocetak sledece godine) i onda mi je glupo da ulozim dosta para u monitor koji nece podrzavati udarni feature koji je iza coska.

Kvalitet slike je svakako bolji to stoji ali koliko sam video ti monitori su za sada u 4K varijanti sa OLED display. To nece biti ni najmanje jeftino.
Druga opcija su spec. koje si naveo. Mozda neki Acer Predator ali ni on nije jeftin.
 
Opcije su :

-Acer Predator XB271HU = 800€
-Acer Predator XB270HUbprz = ~700€
-Asus PG279Q = 850€

+Viewsonic ce sad izbaciti svoje modele u toj kategoriji monitora...
 
Imama Acer Predator XB270HU, IPS panel sa odlicnom crna i kontrastom uz minimalni ips sjaj po coskovima koji se vidi ako se bas zagleda jos da je 10bit i da pevam, boje naravno perfektne samo treba promeniti toplinu boja na normal i gamu na 2.2 za sto realiniji prikaz i rad na obradi PS, i to je sve od podesavanja. Monitor savrsen u svakom pogledu, a ovi iz ASUS sve mi se cini da im nesto u proizvodnji ne ide kako treba, ja sam do sada vratio dva i odustao od asusa u to vreme imao sam prilike da nadjem na netu bas previse ljudi koji se zale na isti problem.
 
Nazad
Vrh Dno